Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Sony PS5, geriye dönük uyumluluk sayesinde tüm PS4 oyunlarınızı oynayabilecek

Sony PS5, geriye dönük uyumluluk sayesinde tüm PS4 oyunlarınızı oynayabilecek

Sony, piyasaya sürülmesiyle ev konsoluna geriye dönük uyumluluk getirmeye hazır görünüyor.Playstation 5yeni bir patente göre.

Yeni nesil konsol okuma yeteneğine sahip olacakPS4 oyunlarıkullanıcıların yeni bir kopya satın almaya gerek kalmadan koleksiyonlarında bulunan oyunları oynamalarına olanak tanıyan diskler.

  • Sony PS5 çıkış tarihi, fiyatı ve teknik özellikleri
  • PlayStation 5: Oynamayı dört gözle beklediğimiz tüm oyunlar

Microsoft, her nesline geriye dönük uyumluluk eklemiştir.rakip Xbox oyun sistemi. Şirket, düzenli olarak kullanıma sunulan yazılım güncellemeleri aracılığıyla geniş video oyunları kataloğuna destek ekliyor.

Bu arada Sony, PlayStation 4'ü piyasaya sürdüğünde eski oyunlara olan desteğini kesti. Bunun yerine, konsol sahiplerinin en sevdikleri PS3 oyunlarının dijital kopyalarını şu yolla yayınlamaları ve indirmeleri önerilir:PlayStation Now abonelik hizmeti.


Neden sorulduğunda sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewoyuncuların eski PS3 disklerini oynamasına izin vermiyor, PlayStation Europe Başkanı Jim Ryan bu özelliğin nadiren kullanıldığını söyledi.

Ile konuşmakTIME DergisiHaziran 2017'de Ryan şunları söyledi: 'Geriye dönük uyumlulukla uğraştığımızda, çok talep edilen ancak aslında pek kullanılmayan özelliklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Bu ve yakın zamanda bir Gran Turismo etkinliğindeydim, PS1, PS2, PS3 vePS4 oyunlarıve PS1 ve PS2 oyunları, eski görünüyorlardı, sanki kimse bunu neden oynasın? '


Sony PS5 Patenti

Patent, yeniden düzenleme teknolojisinin görüntü kalitesini iyileştirmek için nasıl çalışabileceğine dair kaba bir çizim içermektedir.


Ancak, tüm bunlar Sony PlayStation 5'in piyasaya sürülmesiyle değişmek üzere olabilir. Japon teknoloji şirketi tarafından güvence altına alınan yeni bir patente göre, bir sonraki video oyun konsolu eski oyunlar için geriye dönük uyumluluk ekleyebilir.

patent'Emülasyonla Yeniden Düzenleme' başlıklı, Sony Interactive Entertainment America tarafından 2 Ekim 2018'de onaylandı ve yayınlandı.

Patentli teknoloji, eski video oyunlarındaki dokuları yeniden düzenlemek ve bunları gerçek zamanlı olarak modern TV'ler için daha uygun olan parlak yenileriyle değiştirmek için tasarlanmıştır. Sistem, Sony'nin patentinde açıkladığı gibi çalışıyorsa, görünüşlerini çağdaş bir oyuna yaklaştırmak için eskiyen video oyunlarını anında yeniden düzenleyebilmelidir.

Patent, 'Eski bir bilgisayar oyunu yazılımı gibi eski yazılım tarafından istenen doku gibi her varlığın kendisiyle ilişkilendirilmiş benzersiz bir tanımlayıcısı vardır' diye açıklıyor.


Benzersiz tanımlayıcı, varlığa bir karma empoze edilerek oluşturulabilir ve ardından varlık, tanımlayıcısıyla birlikte bir veri yapısında depolanabilir. Bir sanatçı, orijinal yazılımda öngörülenden daha yüksek çözünürlüklü bir ekranda sunum için dokuları yeniden düzenler ve bunları tanımlayıcıları ile veri yapısına geri depolar. '

'Orijinal yazılım daha sonra daha yüksek çözünürlüklü ekranda oynatılır, varlık (doku gibi) çağrıları durdurulur, tanımlanır ve eşleşen bir tanımlayıcıya sahip yeniden düzenlenmiş varlığı almak için veri yapısı girilir.'

Bugünün en iyi Sony PlayStation 4 Pro fırsatları 687 Amazon müşteri yorumu CONSOLE PS4 1To PRO G BLACK -... Amazon Prime £ 424,89 Görüntüle Sony PlayStation 4 Pro ... eBay449,99 GörünümSony PlayStation 4 Pro 1TB ... eBay£ 499 GörünümGod of War paketi Düşük Stok Sony PlayStation 4 Pro 1 TB ... Amazon £ 799,99 Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yeni teknoloji sadece oyunlarda düşük çözünürlüklü dokuların yerini almakla kalmayacak, aynı zamanda modern ses sistemleri için sesi iyileştirmek için tasarlandığı iddia ediliyor.

Orijinal Red Dead Redemption'ı yüksek çözünürlüklü dokular ve iyileştirilmiş ses ile oynama fikripatlamases sistemi aracılığıyla, Sony'nin mağazada neler yapabileceği konusunda bizi çok heyecanlandırdı.PlayStation'ın bir sonraki büyük yenilemesi.

Sony, bir röportajda PlayStation 5'in yakında piyasaya çıkacağına dair umutları boşa çıkaran Sony Interactive Entertainment CEO'su John Kodera'nın yorumlarının ardından, bir sonraki konsolunu 2021'den sonra piyasaya sürmeye hazır görünüyorWall Street Journal.