Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Sony PSP söylentileri: Sony, 5G PlayStation Portable'ı mı ima etti?

Sony PSP söylentileri: Sony, 5G PlayStation Portable'ı mı ima etti?

Sony, şirketin belki de yakında çıkacak PS5 ile birlikte yeni bir taşınabilir PlayStation yayınlamayı planladığını gösteren ilginç ve potansiyel olarak çok açıklayıcı bir yorum yaptı.


Bu hikaye GamesRadar +, Kotaku UK ve TechRadar'daki editörlerin görüşleri ile güncellendi. Bize söylediklerini görmek için okumaya devam edin.

  • Microsoft'un el tipi Xbox planları açıklandı
  • sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review
  • PS4 Slim incelemesi
  • PSVR incelemesi

27 Nisan'daSony Corporation FY2017 mali sonuçlarını açıkladıve genel olarak bunlar, akıllı telefon işi açısından iyi olsa da, rakamlar hayal kırıklığı yaratacak kadar düşüktü. Aslında o kadar zayıftı ki Sony neden telefon işinde kaldığını açıklamaya ihtiyaç duydu. Sony tarafından sağlanan neden? 5G teknolojisi.

İşte raporun temel alıntısı:

Yakın gelecekte ticarileşmesi beklenen 5G, yüksek hızlı iletişim, düşük gecikme süresi ve eşzamanlı bağlanabilirliği sağlayarak, tüm taşınabilir cihazları buluta bağlayabildiği için muazzam bir potansiyele sahip olduğunu düşündüğümüz bir teknoloji. Bu çığır açan teknolojiden tam olarak yararlanabilmek için, ilgili uygulamaları yaratma konusundaki temel araştırma yeteneğimizi ve yeteneğimizi şirket içinde korumamız gerekiyor. Akıllı telefon işimizde 5G üzerinde çalışmaya devam ederek, Sony Group genelinde kullanılabilecek bir yetkinlik olarak 5G teknolojisini geliştirmeyi hedefliyoruz. '


Dolayısıyla Sony, Sony Grubu genelinde kullanılabilecek bir yetkinlik olarak 5G teknolojisini geliştirmek için akıllı telefon işinde kalıyor.

Şimdi, Sony Grubu'na, bölümlerine ve teknoloji pazarlarına bakarsanız, en bariz ve - Nintendo Switch'in çılgın popülaritesi göz önüne alındığında - 5G teknolojisi için potansiyel olarak karlı alan taşınabilir oyunlarda, özellikle buluttan aktarılan taşınabilir oyunlarda.


Sony ile büyük bir hata yaptıPS Vitabir süreliğine güçlü dahili donanımla doldurmak için büyük harcaması ve bunu gibi üst düzey özelliklerle güçlendirmesi anlamındaPlayStation 4 Uzaktan Oynatma, sahiplerin PS4'lerinden Wi-Fi üzerinden doğrudan avuç içi cihazlarına oyun akışı yapmalarına izin verdi. Ancak, gelişmesi için gerekli olan çeşitli ve istikrarlı oyun ekosistemini desteklemedi.

Yeni bir 5G özellikli PSP el konsolunda, Sony'nin iyi geliştirilmiş ve büyüyen ile doğal olarak senkronize olacağı için bu sorun olmaz.PS Now oyunların akış hizmetiile mükemmel bir uyum içinde olangenel olarak oyunların akış ağırlıklı geleceğive şirketi gelecekteki konsol savaşında büyük kazanmak için mükemmel bir konuma getirecekti.


Bir 5G PSP, grafik işlemcisi (GPU) gibi şeylerle kısıtlanmayacaktır ve hızlı ve kararlı 5G bağlantısı sayesinde, oyuncuların aşağıdaki gibi en iyi Sony PlayStation oyunlarını oynamasına izin verecektir.savaş tanrısıDetroit: İnsan Olun veHorizon Zero Dawnve Red Dead Redemption 2 gibi grafiksel olarak en zorlu platformlar arası yeni oyunların yanı sıra her oyun doğrudan buluttan yayınlanıyor.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 gibi oyunları yeni bir taşınabilir PlayStation konsoluna aktarma fikri ağız sulandırıyor

Pingtwitter'ün son birkaç yılda bildirdiği gibi, her ikisi deTokyo Game ShowveE3, akımXbox One Xkarşı sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review-tipli dahili donanım savaşı, her konsol nesli daha az alakalı hale geliyor gibi görünüyor, hem Microsoft hem de Sony akış teknolojisi ve hizmetlerine büyük yatırım yapıyor (Microsoft'un geçen yılki büyükXbox Game Pass abonelik hizmeti) bulut tabanlı gelecekteki oyun ortamına sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarına yardımcı olmak için.


Oyuncuların portatif cihazlara verdiği delice olumlu tepkilerle ortak olduğunuzdaNintendo Anahtarıgösterir konsoltam yağlı taşınabilir oyun deneyimleriçok ama çok talep görüyorlarsa, yeni bir 5G donanımlı PSP'nin, orijinal haliyle hem çok sevilen hem de finansal olarak başarılı bir konsolun, çok daha erken gerçekleştirilebilecek çok gerçek bir olasılık olduğu sonucuna varıyor. kimse düşünüyor.

Yeniden doğmuş bir PlayStation Portable. GamesRadar +, Kotaku UK ve TechRadar ne düşünüyor?

Pingtwitter, GamesRadar +, Kotaku UK ve TechRadar'ı da yayınlayan Future Publishing tarafından yayınlandı, bu nedenle konuyu ele almak için ilgili masalarına gittik.

Önce Küresel Baş Editörü Dan Dawkins ile konuştuk.OyunlarRadar +, onun görüşünü almak için. İşte söylemek zorunda olduğu şey:

Ne Sonyyapamamdo başka bir PSP / PS Vita yapmaktır - tamamen iyi, biraz güçsüz, eşdeğer PS3 ve PS4 oyunlarının (God of War: Ghost of Sparta? Nintendo beklentileri yeniden tanımladı. Konsoldır-dirtaşınabilir. Kimse güvenliği ihlal edilmiş bağlantı noktalarına, ısmarlama dosya formatlarına veya benzersiz kullanıcı arayüzlerine tolerans göstermeyecektir. Ah, PS Vita'nın balon menülerinin eğlenceleri.

Dolayısıyla, Sony ya temeldedır-dirson çipe kadar bir PS5 (AMD Navi grafik teknolojisi hakkında en son PS5 söylentilerive göreceli maliyeti / ölçeklenebilirliği) veya - çok daha makul bir şekilde - sorunsuz PlayStation Now entegrasyonu (veya PS5 eşdeğeri) ile tamamen bulut üzerinde çalışan bir tür 'ayna portal' cihazı oluşturur.

Kulağa saçma geliyor, ancak Blade's Shadow Box benzer bir şey yapmaya çalışıyor ve aylık 30 sterlinlik bir abonelik ücreti karşılığında 1.500 sterlinlik bir bilgisayarın bulut tabanlı eşdeğerine erişmenize izin veriyor.

Hepsi söylendi, Sony'nin bir elde taşınır cihazda çalıştığına dair hiçbir şey duymadım - ve kesinlikle PS5 konuşmasını duydum. Sony, Nintendo Switch'in başarısını açıkça izleyecek ve bir yanıt hazırlayacak, ancak umalım ki, hareket kontrollü DualShock denetleyicilerinin Nintendo Wii-motes / nunchucks ile rekabet etmek için koşması gibi önceki Nintendo-aping çılgınlıklarından ziyade PS4'ün pragmatik vizyonuyla uyumludur. . '

Sonra Richard Stanton ile şu adresten konuştuk:Kotaku İngiltere, Kim dedi:

Sony, Vita tarafından ve özellikle hareket halindeyken indirip oynamanıza izin veren ancak kendi veri planını gerektiren 3G modeli tarafından yakıldı. Şirketin Vita desteği artık kurudu ve o zamanki CEO Andrew House, geçen yıl elde taşınabilir oyun konsolları için artık 'büyük bir pazar fırsatı' olmadığını söyledi. Bu yüzden Sony'nin bu kadar kısa süre içinde tekrar taşınabilir cihazlara baktığını görmek beni şaşırtacak.

Bununla birlikte, sektördeki hiç kimse Switch'in başarısını ve oyun alışkanlıkları hakkında söylediklerini görmezden gelemez. Oyuncular, ister otobüse binmek ister başka biri ana televizyonu kullanırken oynayabilmek anlamına gelsin, rahatlığa giderek daha fazla değer veriyor. Vita aslında bunun bir kısmını yapıyor - uzaktan oynatma özelliği yatakta PS4 oynamak için harika. Ayrıca Sony'nin PS Now'a yaptığı devasa yatırımı da hatırlamak zorundayız, akış yapılabilen devasa bir Playstation oyunları kütüphanesi, hala küçük sorunları olan (çoğunlukla gecikme) ama temelde çalışan bir teknoloji.

Dolayısıyla, oyunculara hareket halindeyken PlayStation oyunlarına erişim sağlama açısından, Sony'nin kullanıma hazır çok sayıda arka uç altyapısı var. Benim büyük sorum, şirketin bunu özel bir donanımla mı (House'un sözleriyle önermiyor) yoksa popüler telefon ve tabletlerle çalışan yazılım ve aksesuarlar aracılığıyla mı yapacağı olacaktır.

Birçok kişi yeni bir Vita görmek istiyor. Şüpheliyim, ancak Sony'nin ticari olarak riskli teknolojilerde (en son PSVR) bir kumar oynamaya istekli olduğunu göstermesi ve Switch'in ısmarlama donanımın kalıcı değerini göstermesi nedeniyle, bunu göz ardı etmeyeceğim. doğru olsun). Emin olduğum tek şey, Sony gelecekte herhangi bir tür taşınabilir donanım üretirse, kendi ayrı taşınabilir ekosistemine sahip olmayacağı, ancak Playstation kitaplığınıza erişmenin başka bir yolu olacağıdır. ''

Ve nihayet, Gerald Lynch ile görüştük.TechRadar, yeni bir el cihazının Sony'nin peşine düşmesi için çekici bir yol olabileceğini düşünen:

Orijinal PSP'nin ne kadar başarılı olduğunu unutmak çok kolay - 82 milyon adet sattı ve onu tüm zamanların en başarılı 9. konsolu yapıyor. Bu nedenle, Nintendo en üretken avuç içi oyun yapımcıları olarak gösterilse de, Sony'nin burada da bir soyağacı var.

Ancak, yalnızca 15 milyon satış gerçekleştiren PS Vita'nın göreceli başarısızlığı nedeniyle yanmış olacak. Ancak sektör için oldukça farklı bir zamandı - oyuncular ilk kez akıllı telefonlara ve oyun uygulamalarına aşık oluyordu ve PS Vita bir akıllı telefonun esnekliğine karşı pahalı bir lüks gibi görünüyordu.

Bugün işler yine özel el konsolunun lehine değişti - akıllı telefonlar hemen hemen bir meta ve Nintendo Switch, yaratıcı bir tasarımla, odaklanmış bir avuç içi oyun cihazına hala sevginin olduğunu kanıtladı. PS4 artık olgunlaşırken, Sony için yeni bir donanım caddesi de çekici görünebilir. '

Şimdi Sony'nin 5G'yi nerede kullandığını görmek için beklememiz gerekiyor. Planları yeni bir PSP içermiyorsa, 5G teknolojisi şirketin kameralarına ve dizüstü bilgisayarlarına da yönelebilir, ancak bizi en çok heyecanlandıran 5G PSP olasılığı.