Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony, bu ay PS5'e hazır OLED 4K TV'yi piyasaya sürdü, ancak size mal olacak

Sony, bu ay PS5'e hazır OLED 4K TV'yi piyasaya sürdü, ancak size mal olacak

Sony'nin yeni 2021 TV'leri gelmek üzere ve ilk sırada Sony A90J var, bu yıl için amiral gemisi OLED 4K TV. Sony, setin Mart ayında İngiltere ve İrlanda'da satışa çıkacağını doğrularken, bu ülkeler için zaten bildiğimiz ABD fiyatlarına ekleyebileceğimiz fiyatları da açıkladı.


Sony A90J 55 inçlik model için 2.699£/2.999$/2.999£, 65 inçlik model için 3.499£/3.999$/3.999€ ve 83 inçlik model için 6.999£/6999£'a mal olacak. bunun için bir ABD fiyatı bekliyorum).

Bu çok para, ancak LG ve Samsung gibi diğer amiral gemisi modelleriyle uyumlu ve kesinlikle bu setin listemizin başında sorun yaratmasını bekliyoruz.en iyi televizyonlar.

Sony, A90J'nin şimdiye kadarki en parlak OLED panellerden birine sahip olacağına söz veriyor - yaklaşık 1.000 nit parlaklığa ulaştığı düşünülüyor, bu da çoğu OLED setinin başarabileceğine göre büyük bir artış, ancak bu ASAP'ı bir testte test edeceğiz. gözden geçirmek. Parlaklık her zaman OLED'in zayıf yönlerinden biri olmuştur, çünkü teknoloji neredeyse sonsuz derecede karanlığa gidebilirken, özellikle parlak olamamak, seçkin LED ekranlarla karşılaştırıldığında dinamik aralığıyla yalnızca şimdiye kadar göz kamaştırabileceği anlamına gelir. Daha fazla parlaklık, daha da geniş bir HDR gamı ​​anlamına gelir, bu da daha fazla gerçekçilik anlamına gelir. Ayrıca ışığı kolayca karartamayacağınız odalarda görünürlüğe yardımcı olacaktır.

A90J'ye bir başka heyecan verici ek,HDMI 2.1Sony'nin daha önce hiçbir OLED setine dahil etmediği, cezai olarak. Bu, bu TV'nin tüm yeni ekran özelliklerine hazır olduğu anlamına gelir.PS5veXbox Serisi X, dahil olmak üzere4K 120Hz, Değişken Yenileme Hızı ve Otomatik Düşük Gecikme Modu ile uyumlu ses çubuklarına daha yüksek kaliteli ses bağlantıları için eARC.


Bunun biri olmak için çizgi olduğu anlamına gelmelidir.en iyi oyun TV'leri2021'de, giderek daha fazla TV'de HDMI 2.1 özellikleri bulunduğundan rekabet her zamankinden daha sıcak olacak.

Sony A90J OLED TV


(Resim kredisi: Sony)

Sony A90J aynı zamanda görüntü işleme için görüntünün hangi bölümünün 'odak noktası' olduğunu ayırt ettiğini iddia eden yeni 'Bilişsel İşlemci XR'yi kullanan ilk TV'dir ve işlem gücünü gerçekten de görüntünün iyileştirilmesine aktarabilir. baktığınız alan (düşünür). Sony ayrıca renk, kontrast ve ayrıntı gibi resim öğelerini tek tek öğeler yerine görüntünün bütünsel bir görünümü olarak analiz ettiğini söylüyor.

Başka yerlerde, Dolby Vision ve Atmos desteğine sahipsiniz, Google TV buna güç veriyor (Alexa ve Google Asistan ses kontrolü ile), Sony'nin mükemmel Acoustic Surface Audio teknolojisinin yeni bir sürümü ses sağlıyor ve iki yükseklikte bir stand size şu seçeneği sunuyor: bir ses çubuğunun öne geçmesi için minimalizm veya daha yükseğe konumlandırmak.


Ayrıca Netflix Kalibre Edilmiş Modu da dahil olmak üzere bazı süslü görüntü kalitesi seçeneklerine ve Sony filmlerini akış üzerinden 80 Mb/sn UHD Blu-ray kalitesinde izlemenizi sağlayan yeni bir Bravia Core akış seçeneğine sahiptir ve ayrıca Calman Ready'dir, böylece onu kendiniz hassas bir şekilde kalibre edebilirsiniz , eğer Calman Ready olmanın bir anlamı olduğunu düşünen biriyseniz.