Close

Sony RX100 II incelemesi

Sony Cyber-shot RX100 II fırsatları Resim 1/6

Sony RX100 II incelemesi


Sony RX100 II incelemesi
Resim 2/6

Sony RX100 II incelemesi

Sony RX100 II incelemesi
Resim 3/6

Sony RX100 II incelemesi

Sony RX100 II incelemesi
Resim 4/6

Sony RX100 II incelemesi

Sony RX100 II incelemesi
Resim 5/6

Sony RX100 II incelemesi


Sony RX100 II incelemesi
Resim 6/6

Sony RX100 II incelemesi

Sony RX100 II incelemesi

Bu birinci sınıf kompakt yapı ve görüntü kalitesi için en iyisi mi ve fiyatına değer mi? Sony Cyber-shot RX100 II incelememizde öğrenin

Sağ ellerde dijital SLR'nin etkilerini en eğitimli göz çiftleri dışında hepsini kandıracak kadar yakın gösterebilen, birbiriyle değiştirilemeyen çok az sayıda lens cep kamerası var. Ancak birinci sınıf hissi veren alüminyum yapıSonyCyber-shot RX100 II oldukça yaklaşıyor.


Daha fazla oku: Sony RX100 VI incelemesi

Bunun bir kısmı, kalbindeki ortalamadan daha büyük 1 inç CMOS sensör ile ilgilidir - çoğu cep kompaktlarının merkezindeki 1 / 2,3 inç'lik çipten daha büyük bir fiziksel boyut - Sony'nin kasasında 20,2 etkili megapiksel çözünürlük. Yine bu, cep dostu boyutları olan bir kamera için büyüktür.

Görüntülerinin hardalı kesmesinin bir diğer nedeni, parlak / hızlı f / 1.8 diyafram açıklığı sunan öndeki Carl Zeiss lensidir. Bu, yalnızca daha iyi bir düşük ışık performansı sağlamaz, aynı zamanda, daha yaygın olarak iyi bir DSLR veya kompakt sistem kamerası tarafından üretildiğini görmeye alıştığımız çekici bir şekilde bulanık arka plana sahip sığ alan çekimleri için de izin verir.

Buradaki lens kararlı bir şekilde sabitlendiği için RX100 II ikisi de değildir. Bu yüzden 3,7x optik yakınlaştırmanın 35 mm eşdeğer odak aralığı 28-100 mm olması iyi bir iş. Cep kameralarında daha uzun yakınlaştırmalarla görüntü kalitesi düşme eğilimindedir, ancak bunun ihtiyaçları için biraz yetersiz kaldığını düşünen herkes 7.1x optik kameraya yönlendirilir.Panasonic LF1veya 10.7x optik yakınlaştırmaOlympus Stylus 1.


RX00 II aynı zamanda Sony'nin sahip olunması gereken en yeni kablosuz bağlantı seçeneklerini (Wi-Fi ve NFC) içeren ilk kompakt kamerası olarak da partiye geliyor ve böylece geleceğe yönelik bir derece dayanıklılık ve akıllı telefon etkileşimi ekliyor.

Yukarıdakilerin hepsi çok olumlu olsa da, odada bir fil var ve bu RX100 mark II'nin fiyatı: ürkütücü bir 649 sterlin. Evet, kompakt bir kamera için ödenecek çok para.

Harcama, yalnızca kullanımdaki lensi değiştirebilme avantajına değil, aynı zamanda RX100 II'nin sağladığından daha büyük bir APS-C boyutlu sensörün de avantajına sahip olduğunuz orta menzilli bir DSLR veya kompakt sistem fotoğraf makinesiyle karşılaştırılabilir.

Ancak herkes her gün bir çanta dolusu lens taşımak istemez, bu nedenle mümkün olan en küçük paketten elde edilebilecek en iyi kaliteyi arayanlar için RX100 II için bir zaman ve yer vardır.

Halihazırda bir DSLR'ye sahip olan biri için ideal bir seyahat kamerası veya alternatif olarak yüksek kaliteli ikinci bir kamera yapar, ancak fotoğraflarının, anlık görüntüler içeren daha düşük fiyatlı 1 / 2,3 inç sensör tarafından oluşturulan enstantanelerden daha profesyonel görünmesini ister.

Sony Cyber-shot RX100 II: Kontroller

Başparmakla çalıştırılan mod tekerleği ve elektronik yakınlaştırma kolu ile ergonomik olarak çevrelenmiş gömülü deklanşör düğmesinin yanı sıra, RX100 II'nin düğmeleri neredeyse iğne başı küçüktür.

Ve yine de, sahip olma hakkına sahip olduklarından biraz daha iyi olan bir avuç rakip cep kompaktları gibi -Canon PowerShot S120,Fujifilm XQ1ve Panasonic Lumix DMC-LF1 - buradaki RX100 II, lensi çevreleyen elle çalıştırılan bir halka sağlar.

Bunun bize uygulamalı kontrol hissi verirken aynı zamanda kamera ayarlarının pazarlığa göre ayarlanması için kısa bir yol sunması gerçeğini beğendik.

Özelleştirme derecesi, pozlama ve resim efektleri gibi ayarları değiştirmek için kontrol halkasını kullanabileceğimiz şekildedir. Doğal olarak, havalı görünümlü bir sanal kadran aracılığıyla ekranın üst kısmında görüntülenen kademeli bir odak aralığı ile manuel yakınlaştırma için de kullanılabilir.

Diyafram açıklığı dahil olmak üzere yaratıcı işlevler, Full HD video ve fotoğraflar için ayarlanabilir, böylece arka planı bulanıklaştırırken konuları net tutmak isteyen herkes bunu yapabilir.

Küçük bir video kayıt düğmesi, arka plakanın sağ üst kenarına zarar görmeyecek şekilde sıkıştırılmış, ancak onu gerçekten kullanması zor hale getirecek şekilde uygulanmıştır.

Yine de, hem cep boyutunda bir kamera hem de pazarlıkta bir dereceye kadar kontrol istediğinizde, verilecek tavizler vardır. Ne mutlu ki, RX100 II'lerin hiçbirinin anlaşmayı bozduğunu düşünmüyoruz.

Sony Cyber-shot RX100 II: Ekran

Eğimli bir arka plaka LCD, bu kadar küçük bir kamera için gerçek bir bonus; ancak bu, 'her iki dünyanın da en iyisi' yaklaşımını sağlamış olabilecek bir dokunmatik ekran değil.

Yine de, yerleşik bir göz seviyesinde vizör yerine, arka panel monitörünün açısını ayarlayabilmek, yaratıcı çekimleri sıralamak için gerçek bir nimet. Ve Sony de çok keskin 1,28 milyon nokta çözünürlük sağlıyor, sadece kısa bir süre değişmiş gibi hissetmememiz için.

RX100 II'de göz seviyesinde vizör bulunmamakla birlikte, nakit parayı gerçekten sıçratmak istiyorsanız, 380 £ 'luk yüksek bir fiyata satılan FDA-EV1MK EVF'de ayrı bir elektronik çeşitlilik satın alınabilir.

Kameranın flaş yuvası, kamerayı böyle bir EVF ile süslememize izin veriyor, böylece göz hattımıza yerleştirilmiş kamera ayarları ile DSLR benzeri görüntü çerçevelemesine erişim sağlıyor.

Sony Cyber-shot RX100 II: Pil

Sony'nin şarj edilebilir lityum iyon pili, tam şarjla oldukça standart 250 çekim sağlar. Bu, Fujifilm XQ1, Olympus Stylus 1 ve Panasonic Lumix DMC-LF1 gibi diğer premium kompaktlarla oldukça karşılaştırır; hepsi de 240-250 çıtçıt arasında dışarı çıkmayı başarıyor.

Sınıfındaki tek daha iyi performans, 300 çekim süren pil ömrüne sahip Canon PowerShot S120'dir.

Sony Cyber-shot RX100 II: Görüntü kalitesi

Bu boyuttaki kompakt kameralarda normalde bulunandan daha büyük bir sensör, boyutlarının önerebileceğinden daha iyi görüntü kalitesi anlamına gelir. Yine de büyük bir sensör ve yüksek çözünürlük gayet iyi, ama aynı zamanda ışığı yönlendirmek için iyi bir lense de ihtiyacınız var - ve buradaki parlak ve hızlı Carl Zeiss lensi buna uyuyor.

Sony'nin küçük ve zorlu arka plaka düğmelerinde ısrar edenler, stereo ses avantajıyla birlikte gelen çarpıcı görüntüler ve videolar ile ödüllendirilecek. Lens, zoom'un telefoto ucunda sonsuza kadar koşarak, hareketsiz çekimler için 5 cm'ye kadar yaklaşmamızı sağlıyor.

Kısacası, başlangıçta mütevazı görünen odak aralığının, deneyimsizlere önerebileceğinden daha yaratıcı ve esnek bir kamera.

Sony Cyber-shot RX100 II: Karar

Sony Cyber-shot RX100 II'yi içeren 20,2 efektif megapiksel 1 inç sensör, bütçe önemli değilse en çok sahip olmak isteyeceğimiz gelişmiş kompakttır. Alternatif olarak, eğer öyleyse 350 sterlinlik Fuji XQ1'e giderdik ya da daha eski bir birinci nesil arardık.Sony Cyber-shot RX100- şu anda Mark II versiyonundan 250 £ daha ucuz, ancak bu, eğilebilir bir LCD gibi birçok önemli özelliği kaçırıyor.

Bu son model, belki de fotoğraf meraklılarını sıradan bir nişancıdan daha çok hedefleyen özellikler ve yapım için ağır bir rakip. Kendinizi eski olarak sınıflandırırsanız, muhtemelen zaten çok iyi bir DSLR'ye sahip olacaksınız - bu nedenle, ikinci bir kamera olarak bir cep kompaktına 600 £ + harcamak, çılgın bir girişimden daha pratik bir olasılık gibi görünüyor.

Tartışamayacağınız şey, onu kendi sınıfına sokan RX100 II'nin kalitesidir.

Sony Cyber-shot RX100 II çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Sony Cyber-shot RX100 II fiyatı: 650 £