Close

Sony RX100 III incelemesi: Uygulamalı

Sony Cyber-shot RX100 III, 600 Amazon müşteri yorumu indirimi Image 1/7

Sony RX100 III incelemesi

Sony RX100 III incelemesi
Resim 2/7

Sony RX100 III incelemesi

Sony RX100 III incelemesi
Resim 3/7

Sony RX100 III incelemesi

Sony RX100 III incelemesi
Resim 4/7

Sony RX100 III incelemesi


Sony RX100 III incelemesi
Resim 5/7

Sony RX100 III incelemesi

Sony RX100 III incelemesi
Resim 6/7

Sony RX100 III incelemesi


Sony RX100 III incelemesi
Resim 7/7

Sony RX100 III incelemesi

Sony RX100 III incelemesi

Yeni Sony RX100 III yüksek kaliteli dijital kompakt fotoğraf makinesi, yüksek çözünürlüklü açılır bir seçmeli vizör ile birlikte yeni bir geniş diyaframlı Zeiss lens sunuyor


SonyRX100 III, markanın en yeni premium kompakt ve havalı bir açılır elektronik vizör (EVF) sporu.

Popüler olanın ardındanSony RX100veSony RX100 II(her ikisi de satılmaya devam edecek), yeni 20,1 megapiksel model aynı zamanda yeni bir geniş diyafram açıklığına sahip Zeiss Vario-Sonnar 24 mm geniş açılı lense sahiptir - bu boyuttaki bir kamera için gerçek bir nimet. Benzerleriyle başa baş gidecekPanasonic LF1veCanon G1 X Mark II.

Daha fazla oku: Sony RX100 VI incelemesi

Sony RX100 III: Boyutlandırın ve oluşturun

Eklentiler, genel yapının biraz ince ayarlandığı anlamına gelse de, tasarım kardeşlerinin tasarımıyla neredeyse aynı. Buna rağmen, RX100 II'den yalnızca 9g daha ağırdır.

Yeni bir özel düğme ve geliştirilmiş bir işlev düğmesi dahil olmak üzere kontrollerde birkaç ince ayar var. Açılır flaş, EVF'ye yer açmak için üst plakanın ortasına taşınmıştır.

EVF'yi açmak için kameranın yan tarafındaki düğmeyi kullanmak, çekime hazır olmanız için kamerayı da çalıştırır. Geri itildiğinde kamerayı kapatmamayı tercih etsek de - belki bu bir yazılım güncellemesinin düzeltebileceği bir şeydir.

Bir kez açıldığında, kullanmak için EVF'nin arkasını biraz geriye doğru uzatmanız gerekir, bu da ona biraz daha stabilite sağlar.

Sony RX100 III: Ekran

Rx100 II'nin eğimli ekranı, tüm bu amansız özçekimleri yakalamak için 45 derece ve 180 derece yukarı eğilebilecek şekilde yükseltildi.

Buradaki büyük haber, açılır EVF - bir göz sensörü bununla ekran arasında otomatik olarak geçiş yapıyor ve kesinlikle gördüğümüz en hızlı geçişlerden biri. EVF, bir Zeiss T kaplamaya ve yüksek çözünürlüklü 1.440k noktalı çözünürlüğe sahiptir.

EVF'nin fiziksel boyutu, rakiplerindekilere göre kullanımının çok daha kolay olduğu anlamına gelir.PanasonicLF1.


Sony RX100 III: Görüntü kalitesi

RX100 III, önceki modelde gördüğümüz aynı mükemmel 1.0 tipi Exmor R CMOS sensörünü koruyor ve yeni ayrıntı yeniden üretim teknolojisini içeren ve aynı zamanda yeni video özelliklerini destekleyen yükseltilmiş bir Bionz X işlemcisine sahip.

Zeiss Vario-Sonnar 24-70mm F1.8-2.8 lens iyi bir eklentidir ve geniş açılı manzara çekimlerinde harika sonuçlar anlamına gelmelidir.

Sony, yeni modelde minimum makro odaklanma mesafesini 55 mm'den 30 mm'ye düşürdü, bu da yakın çekimleri yakalamak için harika bir haber.

ISO aralığı 25600'e kadar çıkar, bu da tüm aydınlatma koşullarında iyi performans anlamına gelmelidir. Yeni snapper ile kısa süreli uygulamalı olarak düşük ışık yeteneklerini test ettik ve ilk sonuçların mükemmel olduğunu bildirebiliriz.

Birçoğunun henüz buna ihtiyacı olmayacak olsa da Sony, resimleri uyumlu bir ekranda görüntülemek için 4K görüntü çıkışı ekledi.

Video açısından, RX100 III artık profesyonel standart videolar için XAVC S formatını destekliyor. Daha küçük MP4 dosyalarını HD çekimle aynı anda kaydetmek de mümkündür.

Kamera ayrıca Wi-Fi ve NFC bağlantısı içerir.

Sony RX100 III: Karar

RX100 II'yi incelediğimizde beş yıldız verdik ve yeni model de aynı derecede etkileyici görünüyor. Sony, önceki iki modelden gelen tüm geri bildirimlere baktı ve harika bir çok yönlü ürün üretmek için tüm kıkırdamalara hitap etti.

Marka, fiyat konusunda sessiz kalıyor ve bu durumun RX100 II'den biraz daha yüksek olacağını düşünüyoruz - sizi haberdar edeceğiz.

Sony RX100 III çıkış tarihi: TBC

Sony RX100 III fiyatı: TBC