Close

Sony RX100 VII incelemesi

Sony RX100 Mark VII anlaşmaları Sony Cyber-shot DSC-RX100 VII ... Crutchfield 1.198 $ Sony RX100 VII Premium'u görüntüle ... Amazon Prime 1.298 $ Görüntüle

Sony’nin popüler ve güçlü RX100 serisi kameraları artık yedinci yinelemesinde. Mark VII sürümü, bu cep roketiyle ilgili bildiğimiz ve sevdiğimiz tüm özellikleri, video pazarında cezbedecek bir dizi ekstrayla birlikte içerir.


Önceki sürüme kıyasla büyük bir evrim sayılmaz - ancak zaten çok iyi performans gösteren ve iyi özellikli bir kamera için ekstra bir incelik seviyesi.

Bunlar hiçbir zaman bütçeye sahip olanlar için fotoğraf makineleri olmamıştı ve RX100 VII size oldukça pahalıya mal olacak. Yine de, en iyinin en iyisini istiyorsanız ve bunu desteklemeye hazırsanız - piyasadaki açık ara en iyi seçenektir.

Sony RX100 VII İncelemesi: Tasarım ve Kullanım

Sony, selefi Mark VI ile hemen hemen aynı tasarım ve düzeni izleyerek RX100 VII için tasarım oyun kitabından çok uzaklaştı. Daha önce hiç görmediyseniz, bu, içinde bulunan teknolojiyi göz önünde bulundurarak çok küçük bir şey elde edeceğiniz anlamına gelir. Bir kot pantolon cebine sığacak kadar küçük olduğundan, her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz bir şeydir.

Sony RX100 VII incelemesi


(Resim kredisi: Sony)

Bu kadar küçük bir kamera yapmanın bazı dezavantajları var - ilk olarak, oldukça kaygan bir kameranın ön tarafındaki tutuş eksikliği, her an düşürecekmişsiniz gibi hissetmenize neden oluyor (daha fazla güven için bilek kayışını takın). İkincisi, düğmeler küçük taraftadır, bu nedenle elleri daha büyük olanlar onları kullanmak için biraz garip bulabilir.

Kameranın küçük boyutu göz önüne alındığında, açılır elektronik vizör ek bir bonus olmaya devam ediyor - bu, şu anda birkaç RX100 neslinde gördüğümüz bir şey. Bu arada, ekran tamamen ileriye doğru eğilebilir - sıra dışı açılardan beste yapmak ve özçekimler için kullanışlıdır.


Sony RX100 VII İncelemesi: Özellikler

Sony, RX100 VII için selefi ile hemen hemen aynı dış tasarıma sahip olsa da, kayda değer bazı önemli dahili değişiklikler oldu.

Mark VI'da bulunanla aynı fiziksel boyut ve çözünürlüğe sahip olmasına rağmen, daha hızlı bir okuma hızına sahip yeni sürüm için geliştirilmiş ve daha hızlı bir işlemciyle birleştirilmiş 20.1 bir inçlik CMOS sensörü vardır.


Sony RX100 VII incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

Mark VI, hızlı çekim söz konusu olduğunda sarkmasa da, VII, çekim sırasında sürekli otomatik netleme istiyorsanız 20 fps ile & ldquo; Tek Seri Çekim & rdquo; ile açıkçası gülünç 90 fps çekim moduna sahiptir.

Diğer iyileştirmeler, hayvanlar için Eye AF'nin eklenmesi, yeni bir hızlandırılmış özellik ve biraz daha iyi ISO performansı dahil olmak üzere rafine otomatik netleme şeklinde geliyor.

Ancak büyük değişiklik videoya geliyor - Sony'nin sürekli büyüyen & ldquo; vlogger & rdquo; seyirci. RX100 serisinde ilk kez mikrofon girişi, video için gerçek zamanlı izleme ve Eye-AF ve video için yeni bir Aktif Steadyshot modu da var.


Aynı kalan bazı özellikler arasında 24-200mm f / 2.8-4.5 zoom lens, elektronik deklanşörle 1 / 32000s'ye kadar çekim, 4K video, açılır EVF ve eğilebilir ekran yer alıyor.

Sony RX100 VII İncelemesi: Performans

Yüksek fiyat noktası ve etkileyici özellik yelpazesiyle, RX100 VII'nin çok yüksek performanslı olmasını beklerdik - ve ne mutlu ki öyle.

Sony, bu sektörde ne kadar yenilikçi olduğunu bir kez daha kanıtladı - başka hiç kimseden hiçbir şey ona yaklaşamıyor (belki de kamera için bu kadar yüksek bir fiyata sahip olmasının nedeninin büyük bir kısmı).

Sony RX100 VII incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

Burada, hareketli konulara son derece iyi ayak uyduran bir kameramız var ve gerçekten spor meraklılarını hedefleyen bir kamera olmasa da, spor sahasındaki evcil hayvanları ve çocukları takip etmek için kullanışlı bulabilirsiniz.

Bu kameranın güçlü doğasının bir dezavantajı var - pil ömrü. RX100 VII'nin ne kadar dayanacağı elbette kamerayla ne tür şeyler yaptığınıza bağlı olacaktır, ancak fotoğraf makinesiyle seyahat etmeyi planlıyorsanız ve bir prizden uzakta olabilirseniz bir pil güç paketini paketlemeye değer. .

Görüntü ve video kalitesi söz konusu olduğunda - yine Sony, ürünleri burada gerçekten sunuyor. Doğrudan kameradan alınan JPEG görüntüleri parlak, keskin ve ayrıntılıdır, ham format dosyaları ise post prodüksiyonda düzenlemeler yapmanız için size iyi bir kapsam sağlar.

Ayrıca düşük ışıkta da iyi çalışıyor ve fotoğraf makinesine bir zoom lensi koymak adına maksimum diyafram açıklığı feda edilmiş olsa da, f / 2.8'de çekim çoğu durumda yeterince geniş. Bununla birlikte, ISO 6400 gibi yüksek ISO ayarları, çok fazla sorun çıkarmadan A4'e kadar yazdıracak kadar temizdir.

Sony RX100 VII incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

Video da harika, yeni görüntü sabitleme, işleri güzel ve sabit tutmak için iyi bir iş çıkarıyor. Mikrofon girişi seçeneğine sahip olmak, büyük miktarda kit ile uğraşmak zorunda kalmadan profesyonel kalitede videolar oluşturmak isteyenler için harika bir haber.

Sony RX100 VII İnceleme: Karar

RX100 VII gibi bir fotoğraf makinesine harcayacak paranız varsa, sunabileceği sonuçlardan hayal kırıklığına uğramayacağınız neredeyse kesindir.

Bir dizi farklı durumda son derece iyi bir performans sergiliyor - hepsi cebinize düzgün bir şekilde sığarken… gerçekçi olarak daha ne isteyebilirsiniz?

Hem görüntü yapımcıları hem de video yaratıcıları, Sony'nin her iki tür kalabalığı da içine çekecek işlevsellik eklediği RX100 VII'den etkilenebilir.

Ancak, bu yüksek fiyattan gerçekten kaçış yok. Yeni özelliklerin bazılarından (özellikle video özelliklerinden) rahatsız değilseniz, Mark VI veya Mark V sürümüne giderek önemli bir değişiklikten tasarruf edeceksiniz ve yine de mükemmel bir kamerayla çıkacaksınız.

Bunu beğendin mi?