Close

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony Smartwatch 2 fırsatları 511 Amazon müşteri yorumu Image 1/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi


Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 2/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 3/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 4/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 5/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi


Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 6/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 7/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 8/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi


Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 9/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 10/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi
Resim 11/11

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony SmartWatch 2 incelemesi

Sony Smartwatch 2, markanın ikinci nesil Android saatidir, ancak Pebble veya Samsung Galaxy Gear'dan daha iyi bir satın alma mı?


Giyilebilir teknoloji 2013'te büyük bir haber.Google Glassufukta, yapım aşamasındaki bir Google akıllı saati ve tartışılan bir Appleizlerim, her teknoloji şirketi ve köpekleri bir parça giyilebilir teknoloji piyasaya sürüyor.

Biraz etkilendik.çakıltarafından hayal kırıklığına uğradı smartwatchve şimdi Sony'nin akıllı Android kol saatinin ikinci yinelemesi olan Sony SmartWatch 2'ye sahibiz. Bu beklediğimiz akıllı saat mi?

Sony SmartWatch 2: Boyutlandırın ve oluşturun

Samsung Galaxy Gear birinci sınıf bir cihaz gibi hissettirdi, Pebble tam tersiydi ve Sony SmartWatch 2 ortada oturuyor. Silikon veya paslanmaz çelik kayış seçimiyle, en göz alıcı veya heyecan verici tasarım değil ve birkaç haftalık kullanımdan sonra kopardığımız ünite, çıkardığımız zaman kopçası ile.

Ucuz değil, ama çok da sağlam değil. Samsung Galaxy Gear'da olduğu gibi, çeşitli bileklik seçeneklerinde (yedi renk mevcuttur) mevcuttur, ancak Samsung'un teklifinin aksine, kayış değiştirilebilir ve saat herhangi bir 24 mm kayışa uyacaktır.

Sony SmartWatch 2 ve Samsung Galaxy Gear

9 mm kalınlığında, 41 mm genişliğinde ve 42 mm uzunluğunda olan Gear'dan daha küçüktür. Hala bir saat için büyük ama bunu önemsemiyoruz. Rakibine karşı kazandığı bir başka kazanç da SmartWatch'ın tamamen su geçirmez olması, havuzdaki bir smaç ona zarar vermeyecek.

Dış düğmeler, hafif çıkıntılı açma / kapama düğmesiyle halledilir ve ayrıca şarj için bir mikro USB bağlantı noktası vardır, bu da Galaxy Gear'da bulunmayan bir şey. Bulamayacağın şey bir kamera. Burada sapık bilek çekimi yok.

Sony SmartWatch 2: Özellikler

Gear ile ilgili ana hatalardan biri uyumsuzluktu: SmartWatch'ta aynı sorun yok. Android 4.0 Ice Cream Sandwich çalıştıran herhangi bir Android telefon veya tablet ile uyumludur - öncelikleSony Xperia Z1.

Telefonunuzda NFC yoksa, eski Bluetooth'a geri döner. Saat bağlandıktan sonra, telefonunuzla çalışmak için Bluetooth'a güvenir, yani her zaman açık Bluetooth'a sahip olmanız gerekir, onu bırakın ve bağlantınız kesilir. Kurulum basitti, uygulamayı indirin ve telefonunuzun arkasına tek bir dokunuşla işiniz bitti.

Saatin başından beri çok fazla şey yok ve saatin herhangi bir şey yapmasını sağlamak için Play Store'dan özel uygulamalar indirmeniz gerekecek, ancak Sony, oluşturulan uygulamaları önermeyi kolaylaştırdı

saat ve saat için uyumlu olanlar için. İncelemede daha sonra uygulamalara geri döneceğiz.

Gear'ın aksine, SmartWatch'ta arama alamayacaksınız, birinin sizi aradığını görebileceksiniz ve reddedebilirsiniz, ancak bir aramayı cevaplamak için bir ahizesiz kullanım kitine veya kulaklığa ihtiyacınız olacak. Bunlardan birine sahip değilseniz, telefonunuzu bulmak için etrafta dolaşacaksınız. Biraz can sıkıcı ama yine de, bileğinizle aramaları yanıtlamanın Dick Tracy-esque görünümünü hiç beğenmedik.

Mesajlaşma başka bir hayır-hayır. Saatinizde mesajlar alabilir ve okuyabilirsiniz, ancak yalnızca saatte önceden ayarlanmış şablonlarla yanıt verebileceksiniz.

Burada klavye veya sesli işlem yok. Ayrıca mesajı okuduktan sonra saatten kaybolur, geriye bakmak isterseniz telefonunuzu çıkarmanız gerekir. Gear gibi, SmartWatch 2 de büyük ölçüde el cihazınıza bağlıdır.

Sony SmartWatch 2: Ekran

Ekran, 220 x 176 piksel çözünürlüğe sahip 1,6 inç boyutundaki Gear ile aynı boyutta. Galaxy Gear kadar ayrıntılı değil ve özellikle Sony, saati Samsung ile aynı şekilde kaplamadığı için simgeler biraz pikselli görünüyor.

Bu aynı zamanda, beş ana ekran ve her birinde altı simge bulunan simgelerin ekranda küçük olduğu anlamına gelir, daha büyük parmaklı insanlar için harika değildir.

Ekranın iyi yaptığı şey zamanı söylemektir. Gear ile saati söylemek için bileğimize hafifçe vurmak zorunda kaldık, SmartWatch ekranı her zaman açık. Doğrudan güneş ışığında görmek de kolaydır.

Sony SmartWatch 2: Uygulamalar

Başlangıçta SmartWatch 2 için daha büyük bir uygulama kataloğu bulunmaktadır. Bunları Smart Connect uygulaması aracılığıyla bulmak da kolaydır. SmartWatch ve bununla çalışan uygulamalar için sipariş edilen uygulamaların tümünü aramayı veya fitness, fotoğrafçılık ve oyunlar gibi kategorilere inmeyi seçebilirsiniz.

Silikon kayış SmartWatch'ı tercih ederseniz, bir RunTastic Pro hesabının bonusu var ve Samsung Galaxy Gear incelemesinde bahsettiğimiz gibi, akıllı saatlerin kendine özgü olacağı alanlardan biri de fitness ve sağlık. Bu iyi bir uygulama ve Gear'da bulunanlardan daha iyi çalışıyor.

Ayrıca, telefonunuzun kamerasını ve ayrıca Facebook uzantısı, Twitter, takvim ve tamamen anlamsız fener gibi klasiklerinizi kontrol etmenizi sağlayan kullanışlı ve ücretsiz akıllı kamera uzantısı da var.

Sony SmartWatch 2: Performans

Galaxy Gear ile karşılaştırıldığında, SmartWatch'taki işlemci önemsiz ama yine de bir saatte 512MB RAM ve 4GB depolamaya ihtiyacınız var? 200MHz işlemci yeterince iyi çalışıyor ve saatte gezinirken herhangi bir gecikme bulamadık ve çeşitli uygulamaları kolaylıkla ele aldık.

Geleceğe karşı dayanıklılık bir sorun olabilir, ancak dürüst olmak gerekirse, akıllı saatler hala emekleme aşamasındadır ve yakında daha fazla güç kullanan uygulamalarla başa çıkmak için Sony'den daha güçlü bir teklif beklemekteyiz.

Sony SmartWatch 2: Pil

Sony, SmartWatch için üç günlük kullanımdan alıntı yapıyor ve bu çok da yanlış değil. Hareket halindeyken RunTastic de dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarla birkaç gün rahatça bileğimizde hayatta kalmayı başardı ve saatin üzerinde düşük pil simgesi görmeye başlamamıza rağmen üçüncü gün hala devam ediyorduk.

Bu, yalnızca bir günü yöneten ve yaklaşık üç gün süren Pebble ile aynı seviyede olan Gear'dan çok daha iyi bir sonuç.

Sony SmartWatch 2: Karar

Ne yazık ki Sony SmartWatch 2 beklediğimiz akıllı saat değil. Korkunç değil, genel olarak akıllı saatlerde olduğu gibi gerekli değil.

Telefonunuzda mesajlar ve güncellemeler alma fikrini seviyorsanız, o zaman bunu yapar, kamera uygulamanızı bileğinizle kontrol etme fikrini seviyorsanız, kapalıdır, ancak bu kadar.

Bir fitness arkadaşı istiyorsanız, aşağıdaki gibi özel bir spor saatiyle daha iyisini yaparsınız.Nike + Yakıt Bandıve saati söyleyecek bir şey istiyorsanız? Bir saat alın.

Bu, Samsung Galaxy Gear'dan daha iyi bir seçenek, ancak yalnızca düşük fiyatı nedeniyle - yaklaşık 100 £ daha ucuz - ve ikiden fazla cihazla uyumlu olması nedeniyle. Bununla birlikte, Gear'da olduğu gibi, bu, akıllı saatleri ana akım haline getirmek için ürünü değil, suyu test etme durumudur. Hareketin, Apple.

Sony SmartWatch 2 çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Sony SmartWatch 2 fiyatı: 159,99 £