Close
  • Ana
  • /
  • Giyilebilir Cihazlar
  • /
  • Sony Smartwatch 3 incelemesi: Yavaşça yaşlanan Android Wear saati hala kendine özgü

Sony Smartwatch 3 incelemesi: Yavaşça yaşlanan Android Wear saati hala kendine özgü

Sony Smartwatch 3 satışları 186 Amazon müşteri yorumu Amazon UK

Büyüyen kalabalığın arasından sıyrılmak amacıyla, Sony Smartwatch 3 mümkün olduğunca çok özelliği bir araya getiriyor: GPS - akıllı saatler arasında benzersiz - WiFi, NFC ve su geçirmezlik, sadece 100 £ 'dan fazla bir fiyata. Ancak Sony başka yerlerde köşeleri keser mi?


Yılın başlarında saatle pratik yaptıktan sonra, bir süre onunla yaşama şansımız oldu, bu bizim kararımız ...

Ekran, pil ve yapı

Smartwatch 3'ün 1,6 inç 320 x 320 ekranı keskin, ancak renkleri soluk görünüyor. Zayıf bakış açıları sorunları daha da kötüleştirir - hafif bir eğim renkleri tamamen yok eder. Artı tarafta, transflektiftir, yani doğrudan güneş ışığında iyi okur ve varsayılan otomatik parlaklık modu iyi ayarlanır.

Pil etkileyici: Normal kullanımla iki günden biraz daha az zamanımız var ve yaklaşık 30 dakikada yüzde 0'dan yüzde 100'e kadar hızla şarj oluyor. Düzenli GPS veya WiFi kullanımı meyve suyunu hızla sıkıştıracak, ancak yoğun bir günün ardından yine de pilinizi bırakacaktır.


Sony'nin teklifi Moto 360'a veya LG Watch Urbane'ye stil için dokunamaz: Spor salonunda güzel görünse de akıllı bir kıyafetle göz kamaştırıyor. Kadran kalın bir dikdörtgendir ve kordon, bir spor saatinde bulabileceğiniz türden kauçuktur: tamamen işlevseldir, ancak şık olmaktan uzaktır.

Ancak, her şey kaybolmuş değil: Yukarıda gösterilen Çelik versiyonu da mevcut ve bu çok daha iyi görünüyor. Daha pahalıya mal oluyor ve şekli düzeltmiyor, ancak yine de önerdiğimiz versiyon.


Bildirim performansı

Smartwatch 3, hala bir akıllı saatin temel işlevi olan bildirimlerle uğraşma işini ağrısız hale getiriyor. Whatsapp'lar, metinler ve e-postalar Bluetooth üzerinden anında ulaşıyor, WiFi özelliği aynı zamanda Blueooth olmadan aynı ağ üzerinden bir telefonla senkronizasyon yapabileceğiniz anlamına geliyor. telefonunuzun yanında olmadan uyarılar alın.

Bildirimleri kapatmak için sağa, bir yanıt seçmek için sola kaydırın - sesinizle yanıtlayın, önceden programlanmış ifadeler listesinden seçim yapın veya simgeler çizin. Tereyağlıdır ve eğer onu çıkarırsanız, bu titreşimin bir spam e-posta mı yoksa patronunuzdan gelen önemli bir metin mi olduğunu bir bakışta görmeyi özleyeceksiniz.

Fitness performansı

Smartwatch 3, bir kalp atış hızı monitörünü tercih etmiyor - LG G Watch, Apple Watch ve diğerlerinde gördüklerimizin şüpheli doğruluğu düşünüldüğünde muhtemelen iyi bir karar - ve bunun yerine IP68 sertifikalı yerleşik GPS ile birlikte geliyor. su ve toz geçirmezlik.


Bu sadece onu havuza götürebileceğiniz anlamına gelmez, aynı zamanda bağımsız konum, koşuya çıktığınızda telefonunuzu geride bırakabileceğiniz, bunun yerine Bluetooth kulaklıklarınızı alıp 4GB dahili depolamada depolanan müziği dinleyebileceğiniz anlamına gelir. Google'ın kendi MyTracks'i gibi bir uygulamayı kullanarak, cebinizde ikinci bir ekrana ihtiyaç duymadan koşularınızı haritalayabilirsiniz: başka hiçbir akıllı saatin sunmadığı bir şey.

Sony'nin kendi uygulaması şu: Lifelog. Bu, gününüzü, yaptığınız veya yaptığınızı algıladığı veya algıladığını düşündüğü her tür aktiviteye böler. Sonuçlar sorgulanabilir faydaya sahip ama hey, görsel olarak oldukça etkileyici, değil mi?

GPS, özel bir koşu saatinde olduğu kadar kesin değildir, ancak parkın etrafında yarım saatlik bir yürüyüşü doğru bir şekilde izlemek için yeterince iyidir. Ayrıca, Google Fit aracılığıyla adımları izler ve hafta boyunca aktivitenizi gösterir - temiz bir dokunuş, ancak testlerimizde% 25'e kadar hafife alınmış olsa da.

Sesle kontrol performansı

Saatin çoğu özelliğine erişmek için sesinizi kullanabilirsiniz - daha sonrası için not alın, adımlarınızı takip edin, hatta basit bir Google araması yapın ve kullanışlı bir Wikipedia özeti de dahil olmak üzere sonuçların ilk sayfasını görün. Ancak telefonunuzu çıkarmak genellikle daha hızlıdır, bu yüzden çoğu zaman bunun yerine bunu yapmaya başladık.

Ancak, mesajları yanıtlamaktan zevk aldık. Bir whatsappor e-postası alın ve saatin ön mikrofonuna konuşarak bir yanıt yazabilirsiniz. Yoğun ortamlarda bile doğru ve düşüncelerinizi çevredeki herkese yayınlamak zorunda kalmayacağınız kadar hassas.

Sony Smartwatch 3: Uygulamalar

AndroidWear uyumlu uygulamaların listesi hala küçüktür ve çoğu uygulama bileğinizde çok az kullanılır. Varsayılan ajanda uygulamasını kullanarak, günlük planlarınızı görebileceksiniz, ancak örneğin daha fazlasını göremeyeceksiniz.

Ancak bazı durumlarda uygulamalar gerçekten iyi çalışıyor: Tripadvisor uygulamasını açmak size yakındaki restoranların kullanışlı bir listesini verirken, Telefonumu Bul uygulaması cihazınızı kaybettiğinizde bileğinizden aramanıza olanak tanır. Google Keep özellikle iyi çalıştı - kare ekran kendini uygulama kartlarına iyi ödünç veriyor ve sesli komutlarla notlar ekleyebilirsiniz.

Cihazları farklılaştıracak çok az şey olsa da, Smartwatch 3 pürüzsüz performansıyla etkileyicidir: Güçlü 1.2GHz dört çekirdekli işlemci ve 512MB RAM sayesinde uygulamalar veya bildirim kartı yığınları arasında gezinirken hiçbir zaman yavaşlamadım. Artı, GPS özelliği, Google Haritalar gibi konuma hazır uygulamalarda avantaj sağlıyor.

Sony Smartwatch 3: Karar

Bu, Apple Watch gibi seksi bir ürün değil, ancak olağanüstü bir değer, özellikle de telefonsuz sokaklara çıkmayı tercih eden bir koşucuysanız. Android Wear, etkili bir giyilebilir işletim sistemidir ve bu onu çok iyi bir şekilde sergiler.

Ödediğiniz fiyat ve aldığınız özelliklerin sayısı için, estetiği ve alt ekranı affetmek mümkündür. Bunu bir akşam yemeğine ya da ofise takar mıydık? Hayır. Ama koşmak için giyerdik ve eğer görünüşle yaşayabilirsen, onu sevmeyi öğrenebilirsin. Daha gerçekçi olarak, aynı akıllı saatin daha güzel görünen (kuşkusuz yine de çarpıcı diyebileceğiniz bir şey olmasa da) enkarnasyonu olan çelik versiyonla daha iyi durumda olduğunuzu söyleyebiliriz.