Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi

Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi

Sony NWZ-A15S, Amazon UK ile anlaşıyor Görüntü 1/4

Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi


Resim 2/4

Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi

Resim 3/4

Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi

Resim 4/4

Sony Walkman NWZ-A15 incelemesi

Sony, bugüne kadarki en ucuz HR Walkman'i ile özel yüksek çözünürlüklü ses kulübünün bilet fiyatını düşürdü. NFC bağlantısı ve üstün ses özellikleriyle üst cebiniz için yeterince küçük olan MP3 çalar, akıllı telefonlardan kurtulabilir mi? Sony Walkman NWZ-A15 incelememizde öğrenin.


Plaktan CD'ye ve MP3'e, piyasa her zaman kaliteden çok rahatlığı seçmiştir, bu nedenle yüksek çözünürlüklü sesi zorlayarak, Sony burada daha gevşek görünüyor. Ve eğer kayıpsız müzik formatları dünyası tüketici için yeterince kafa karıştırıcı değilse, akıllı telefon nesline ayrı bir oynatma cihazı satmak daha da zor bir adım olacak.

Bununla birlikte, bugüne kadarki en küçük, en hafif ve en ucuz cihaz olan Sony Walkman NWZ-A15, yüksek çözünürlüklü sesi kitlelere ulaştıran oynatıcı olabilir. 1000 sterlinlik Astell & Kern AK120 II'den kesinlikle çok farklı bir fiyat noktası ve microSD yuvası sayesinde Sony'nin kendi Walkman NWZ-F886'sından daha iyi donatılmış.

Ve Sony'nin önceki giriş seviyesi cihazı bizi iPhone 5'imizi bırakmaya ikna edemese de, NWZ-A15 ayrı bir cihaz taşımayı haklı çıkaracak stile, becerilere ve fiyat etiketine sahip.

Sony Walkman NWZ-A15: Boyutlandırın ve oluşturun

44 x 109 x 9 mm'lik herhangi bir akıllı telefondan daha küçük olması, bu Walkman'e gerçek gömlek cebinde taşınabilirlik avantajı sağlar ve yalnızca 66g ağırlığıyla, sürüşe çıkarken asla kıskanmayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca çelik kasası, albüm resimlerini ve kayan şarkı sözlerini gösteren renkli bir ekranla oldukça çekici görünüyor. Resimlerden net olmayan şey, oldukça düşük £ 149 fiyat noktasının doğru görünmesine neden olan biraz temelsiz hissettirmesidir.

Sony Walkman NWZ-A15: Özellikler

Sony'nin diğer Android tabanlı Walkmen'leriyle karşılaştırıldığında, NWZ-A15'in çok az özelliği var, ancak bu iyi bir şey. Bizim gördüğümüz gibi, ses tutkunlarına yönelik özel bir müzik çaların Angry Birds veya Tweet mesajlarını çalmaması gerekir. Yüksek çözünürlüklü sesle ilgilenen herkesin bu tür şeyler için zaten bir akıllı telefonu olduğunu varsayalım.

Daha azı daha fazladır ve bu Walkman, JPEG'leri, videoları, podcast'leri de oynatabilmesine ve oldukça iyi bir FM radyoya sahip olmasına rağmen, öncelikle bir müzik çalar. Ancak, ekranın bir dokunmatik ekran olmadığını ve biraz hissettirdiğini belirtmek gerekir. eski moda, oynatma listeleri arasında gezinmek için tuş takımını kullanmak düpedüz sinir bozucu değilse. Ancak fiyatı düşürmek için gereken buysa, öyle olsun.

Sony Walkman NWZ-A15'in daha pahalı modelde eksik olan temel özelliklerinden biri microSD yuvasıdır. Bu çok önemlidir çünkü dahili bellek yalnızca 16 GB'dir ve sıkıştırılmamış ses dosyaları bir MP3'e göre on kat daha fazla yer kaplar. 64GB kartımız mükemmel çalıştı ve Sony, 128GB kapasiteli kartların da sorun olmadığını düşünüyor.

AptX ve NFC (yakın alan iletişimi) ile Bluetooth ekleyin ve Bluetooth ile kolayca bağlanan iyi özellikli bir oynatıcıya veya Sony SRS-X9 gibi yüksek çözünürlüklü hoparlörlere sahip olursunuz. Kablolu bağlantılar yapmak için bir USB veri kablosu da var.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kulaklıklar dahil değildir, ancak oynatıcının nispeten düşük maliyeti (örneğin Anders & Kern ile karşılaştırıldığında) umarım burada kullanılan kablosuz Sony MDR-10RBT gibi iyi yüksek çözünürlüklü kutulara üflemek için size biraz bütçe bırakacaktır.


Sony Walkman NWZ-A15: Ses kalitesi

Gerçekten bilmek istediğiniz şey, bu şeyin kulağa ne kadar iyi geldiği, çünkü zaten müziğinizi oldukça iyi çalabilen bir telefonunuz var değil mi? Peki, bir Sony Xperia Z3 veya LG G2 olmadığı sürece telefonunuzun muhtemelen yapamayacağı şey, FLAC, AIFF ve ALAC dosyalarını önce dönüştürmeden oynatmaktır. Bir Flac Player uygulaması çalıştıran iPhone 6'nız bile, kulaklıklarınıza ulaşmadan önce müziği alt örneklemelidir.

Pekala, yüksek çözünürlüklü ses dosyalarının bu cihazda çok daha pahalı bir akıllı telefona kıyasla daha üstün ses çıkardığını doğrulayabiliriz ve bunun bir nedeni var. Test etmeyi seçtiğimiz FLAC dosyaları, mastering stüdyosunda daha yüksek bir frekansta örneklendi ve CD veya MP3 için sıkıştırılmadı, bu nedenle çok daha fazla müzik verisi mevcut. Farkı duymak için, bu genişletilmiş frekans aralığına erişebilen bir donanıma ihtiyacınız var ve bir çift kablosuz Sony MDR-10RBT ile NWZ-A15 tam da bunu yapacak.

Daft Punk's Get Lucky'nin MP3 sürümünü ve aynı single'ın biraz daha pahalı FLAC dosyasını kullanarak bir kör dinleme testi deneyin ve fark bir açığa vurmadır. Bas için daha fazla derinlik ve genellikle sentezlenen sesler arasında daha iyi bir ayrılma hissi vardır. Bazı klasik parçaları deneyin ve orkestranın daha açık bir ses sahnesinde göründüğünü göreceksiniz.

Bu metalik şeridin içinde, çok yüksek frekans aralığında alma eğiliminde olduğunuz istenmeyen gürültüyü azaltabilen Sony'nin S-Master HX dijital amplifikatörü bulunur, bu nedenle fark oldukça açıktır. Normal MP3 çalarken de bir avantaj çünkü Sony'nin bu frekansları daha az sıkıştırılmış ses çıkaracak şekilde artıran bir algoritması var. DSEE HX adı verilen bu özelliğin, kalitesi büyük ölçüde değişen MP3 dosyalarına bağlı olarak karışık başarıya sahip olduğunu gördük.


Sony Walkman NWZ-A15: Pil

Pil ömrü, 30 saatlik çalma ile etkileyicidir (veya daha az zorlayıcı MP3 dosyalarına bağlı kalırsanız 50) ve telefonunuzdan sıkmadığınız tüm pil suyu budur.

Sony Walkman NWZ-A15: Karar

Kısacası, bu yüksek çözünürlüklü oynatıcının akıllı telefonunuza göre haksız bir avantajı var, bu da sıkıştırılmamış FLAC, ALAC ve AIFF dosyalarıyla mevcut ek müzik verilerine erişemiyor ve Sony Walkman NWZ-A15 ses üstünlüğünü sonuna kadar kullanıyor.

Bu nedenle, özel bir cihaz taşımayı ve dokunmatik olmayan bir arayüze sahip olmayı umursamayan ve yeni nesil yüksek çözünürlüklü akıllı telefonları bekleyemeyen, onaylanmış bir ses meraklısı züppiyseniz, Sony Walkman NWZ-A15 tam size göre. .

Ürün adı çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Ürün adı fiyatı: £ 149