Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Sony WF-1000XM3 incelemesi: Gürültü engelleme ile yeniden tanımlanan gerçek kablosuz kulaklık

Sony WF-1000XM3 incelemesi: Gürültü engelleme ile yeniden tanımlanan gerçek kablosuz kulaklık

Sony WF-1000XM3, 19 Amazon müşteri yorumu sunuyor

WF-1000XM3, babası Sony & rsquo; nin sınıfının lideri 1000X gürültü engelleme özellikli kulaklık ailesinin en son üyesidir.WH1000XM3, ileM3Sony'nin kulak üstü amiral gemisinin üçüncü versiyonu olduklarının sinyalini veriyor. Ancak şimdi dikkat edin: WF-1000XM3, gürültü engelleme özelliğine sahip bir çift gerçek kablosuz tomurcuktur ve WF-1000X'in halefidir.WF-1000XM2 yoktu. Doğruyu biliyorum?

Sony kesinlikle gürültü engelleyici kutulara yabancı değil, ancak 2016'da 1000X serisinin piyasaya sürülmesiyle, gürültü engellemeyi bilimden daha çok sanat gibi bir şeye dönüştürmeyi başardı. WH-1000XM3, dikkat edip etmediğinizi bileceğiniz üzere, bu yılın Pingtwitter Ödüllerinde En İyi Gürültü Önleyici kulaklık seçildi.

WF-1000XM3, ödüllü modelde bulunan neredeyse aynı üçüncü nesil gürültü engelleme işlemcisi olan QN1'i kullanıyor. Her kulaklıkta gürültü bastırma, dijitalden analoğa dönüştürme ve analog amplifikasyonu işleyen bir işlemci vardır. Bir mühendislik harikası olarak etkileyicidirler. Ayrıca kulağa gülünç derecede iyi geliyorlar.

Dolayısıyla, bunu küçültülmüş bir WH-1000XM3 veya WF-1000X'in gecikmiş bir halefi olarak görseniz, WF-1000XM3 birbüyük anlaşma.


Sony WF-1000XM3: kalite ve tasarım oluşturun

Belki biraz tıknaz, ama sonra WF-1000XM3'ün


(Resim kredisi: Sony)

Sony'nin WF1000XM3 tomurcukları - WF elbette 'Kablosuz Özgürlük' anlamına gelir - makul derecede akıllı şarj edilebilir bir kutuda gönderilir. Mıknatıslarla yerine kilitlendiklerinden, kasanın kendisi bir pil paketi olarak ikiye katlandığından, vahşi ortamda yeniden şarj edilebilirler. Bu, hemen orijinal WF1000X'e göre bir gelişme gibi görünüyor.

Klasik siyah veya çok klasik olmayan 'şampanya' gümüş rengi olarak mevcut olan bu ürünler, bir Airpods kasasından çok daha büyüktür, ancak bu aslında aynı türden bir ürün değildir. Sennheiser & rsquo; ın Momentum True Wireless aktif gürültü önleyicileri - tartışmasız en yakın rakibi - kadar hantal değil ve Beats'in Powerbeats Pro'nun geldiği valizle karşılaştırıldığında kesinlikle küçük.


Hızlı Android eşleştirme için Bluetooth NFC, Google Asistan desteği ve Sony'nin sıkıştırılmış MP3'lerde ve akışlarda kaybolan ses kalitesini 'geri yüklemeyi' amaçlayan tescilli DSEE HX sonic 'yükselticisi' var.

Sony Headphones Connect uygulaması aracılığıyla ince EQ değişiklikleri yapabilir veya Bluetooth bağlantısını ses kalitesine göre önceliklendirebilirsiniz - önerilmez.

Powerbeats ve Airpod'larda olduğu gibi, basit bir yakınlık sensörü aşınma algılaması sağlar; WF-1000XM3 ne zaman görevde olduklarını bilir. Birini çıkardığınızda müziğiniz duraklatılacak, yalnızca yerine koyduğunuzda devam edecek. Sağ kulak tomurcuğunda da bir Hızlı Dikkat modu mevcuttur - sizinle konuşan biri veya seyahat duyuruları gibi ortam seslerine izin vermek için basın. Ayrıca, ortamınızı anlamaya ve buna göre gürültü engellemeyi azaltmaya veya artırmaya çalışan 'uyarlanabilir ses kontrolü' de vardır.

Kulaklık, hem kulaklıkları hem de tek bir sol veya sağ kulaklık kullanarak eller serbest sesli aramayı destekler.


Sony WF-1000XM3: ses ve gürültü engelleme

Sony WF-1000XM3 incelemesi

Sony WF-1000XM3, gürültüyü dışarıda bırakarak gerçekten iyi uyuyor. Ardından gelişmiş işlemeGerçekten migürültüyü dışarıda bırakır

(Resim kredisi: Sony)

Müzik söz konusu olduğunda, WF-1000XM3 hayal kırıklığına uğratmaz. Konuşma ve vokaller için harika bir orta menzil ile mekânsal olarak kesindirler ve gümbür gümbür gelmeden gerektiğinde düşük seviyeye düşebilirler. WF-1000XM3, vokaller muhteşem bir şekilde yükselirken, aynı zamanda pişmanlık duymayan bir kabadayılık ve minimum dürüstlükle kornalar gibi daha zorlu sesleri de işleyebilir.

Sony & rsquo; ler de harika olabilir. Rammstein'ın endüstriyel metaliİstiyorumGerçekten migümbürtüve inanılmaz derecede dinamikler. Sürücülerin ne kadar küçük olduğu düşünüldüğünde, ses çok büyük.

WF-1000XM3'ün gürültü önleme özelliği de benzer şekilde etkileyici. Tren ve otobüs gürültüsüyle son derece iyi başa çıkıyor ve Budapeşte'den 900 millik bir uçuşta kabin gürültüsüyle mücadele etmek için makul bir iş çıkardı. Sabah işe gidip gelirken teselli arıyorsanız, bu True Wireless tomurcukları klinik olarak etkilidir - uçakla gidip gelmediğiniz sürece, çünkü gerçekte, uçak kabinindeki aralıksız drone'yu bastırmak için mücadele ettiler. Sık uçan bir kullanıcıysanız, bunun yerine bir çift Sony kulak üstü WH-1000XM3 seçin.

Teknik bilgi almak istiyorsanız, WF-1000XM3, 24 bit ses işlemcisi kullanırken, WH-1000XM3'teki silikon 32 bittir, bu nedenle bu tutarsızlığı iyi açıklayabilir. Üzerinde aptX HD veya LDAC bulunmayan Sony'nin gerçek kablosuz tomurcukları, büyük kardeşlerinin aksine, HD uyumlu değil ama gerçekte ne olacak? AAC ve SBC destekleniyor ve gecikme orijinal WF1000X'ten çok daha düşük görünüyor, bu yüzden aptX düşük gecikme sürelerini de kullandıklarını varsayıyorum, ancak ortaya çıktıkça kullanılmıyorlar. Bu nedenle, bu tür şeyler hakkındaki teknik özellik sayfalarını her zaman gerçekten okumalısınız.

Gürültü engellemenin bu tarz kulaklıkla çalışması için, oturması çok önemlidir. Uygun olmayan bir zamanda düşmeyeceklerinden emin olmaya yardımcı olur. Bu yüzden Sony, akıllı bir 'içeri ve döndür' ü tasarladı. Kulakiçi kulaklıkları Tragus, Antitragus ve Antihelix'iniz arasında kilitleyen mekanizma - bunlar kulağınızın parçalarıdır ve düşündüğünüz gibi İskandinav tanrıları değildir.

Tam oturur ve aynı zamanda oldukça rahattır. Standart olmayan lastik delikleri olanlar için kutuda çeşitli kaymaz kauçuk kulaklık kapakları bulunur. Ancak uyum, Jabra Elite 65t, Bose Free veya hepsinden önemlisi, şiddetli bir depremde sabit kalacak olan Powerbeats Pro gibi spor salonu dostu gerçek kablosuz kulaklıklarla karşılaştırılamaz. Etrafta dolaşırken, biraz hareket hissettik - şiddetli ya da deneyimi bozan bir şey değil, ama oradaydı.

Birinci nesil WF-1000X'in aksine, Bluetooth kararlılığı mükemmel ve şimdiye kadar hiçbir bağlantı kesintisi yaşamadım. Bose SoundSport Free'de olduğu gibi anten, başınızın neden olduğu paraziti en aza indirmek için kulaklığın çıkıntılı kısmındadır.

Powerbeats Pro gibi, bunlar L / R eşzamanlı Bluetooth iletimini kullanır; bu, oynatma cihazıyla yalnızca tek bir birincil BT bağlantısının olduğu daha yaygın L-R Relay BT iletim sistemine biraz farklı bir yaklaşımdır. Bu, daha fazla sinyal kararlılığı sağlıyor ve Sony, 'yüzde 75 daha az gecikme süresi' diyor.

Daha da önemlisi, daha düşük güç tüketimi anlamına gelir ve kısmen sonuç olarak pil ömrü, bir yıl önce gerçek kablosuz tomurcuklardan elde edeceğinizin çok üzerinde. WF-1000XM3, altı saatin en iyi kısmı için gürültüyü iptal ederken, kasa ek 18 saat için yeterli suyu tutar. NC'yi kapatın ve 8 saatlik oynatma elde edin (şarj durumunda 32). Powerbeats Pro ile orada. Ayrıca, potansiyel olarak kullanışlı olan sadece 10 dakikalık şarjla 90 dakika daha fazla oyun alacaksınız.

Sony WF1000XM3 incelemesi: Karar

Sony WF-1000XM3 incelemesi

Bu Sony'ler ve diğer birkaç markanın çalışmaları ile, özellikle Beats by Dre ile, gerçek kablosuz ağ çağını aştı.

(Resim kredisi: Sony)

Sony WF-1000XM3, mükemmel ses performansını gerçek kablosuz standartlarıyla Sony'nin sınıfının lideri gürültü engelleme teknolojisi ile birleştirir. Ayrıca sağlam pil ömrü sunarlar ve biraz soğanlı olsalar da, onları gülmek için takıyormuşsunuz gibi görünmeyeceksiniz.

Dediğim gibi, gürültü iptali uçuş gürültüsünü iyi bir çift kulak üstü gibi bastırmaz. Ve ter geçirmez veya IP dereceli değillerdir, bu nedenle spor salonuna gidenler ve koşucular,Beats Powerbeats Proveya Jabra Elite Active 65t.

Günlük kullanım için aktif gürültü engelleme özelliğine sahip harika bir çift True Wireless kulaklık isteyenler, aptalca paraya mal olmadan mükemmel ses çıkarır, WF-1000XM3'ü ciddiye almalıdır.

Sennheiser'ın Momentum True Wireless ve Powerbeats Pro gibi diğer iki sesi kadar iyi ses çıkarıyorlar, ancak birincisinden 30-40 £ daha ucuza ve ikincisinden daha taşınabilir.vegürültü engelleme özelliğine sahip. Bu onları çok iyi bir seçenek haline getiriyor.

Bir spor salonu müdavimiyseniz veya gerçekten sarsılmaz bir uyum değerine değer veriyorsanız, Beats Powerbeats Pro'yu en iyi gerçek kablosuz seçenek olarak tavsiye ederiz. Daha geniş bir ortam aralığında saf ses kalitesi için (gürültü engelleme sayesinde), WF-1000XM3 daha da iyi bir seçenektir. Tomurcukları kulaklarınıza asmak ve tüm gün takmak istiyorsanız, Apple AirPods en iyi seçenek olmaya devam ediyor.