Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Sony WF-1000XM4 incelemesi: Sony'nin şimdiye kadarki en iyi kablosuz kulaklıkları

Sony WF-1000XM4 incelemesi: Sony'nin şimdiye kadarki en iyi kablosuz kulaklıkları

Sony WF-1000XM4 Kablosuz Kulaklık fırsatları Sony WF-1000XM4 Endüstri... Amazon 278 $ Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz.Sony WF-1000XM4 incelemesi

Sony WF-1000XM4 bir cümleyle inceleme: Sony, başarılı aktif gürültü önleyici gerçek kablosuz kulaklıklar için şablonunu yırtıyor ve daha da başarılı bir şey buluyor.


Listemiz için yeni rakipleren iyi kablosuz kulaklıklarGrado ve Bowers & Wilkins gibi daha 'audiophile', 'miras' markalarından üstün performans gösteren sanatçılar, en çok nakavt setini kimin yaratabileceğini görmek için Apple ve diğer teknik adamlarla yarışıyor.gerçek kablosuz kulaklıklar.

Sony, çok sayıda ödüllü 1000XM gürültü önleyici kutu serisiyle uzun süredir kulaklık listelerimizin başında veya yakınında yer alıyor.Sony WH-1000XM4NSen iyi gürültü önleyici kulaklıklardePingtwitter Ödülleri 2021. Önceki nesil kulak içi versiyonu,Sony WF-1000XM3, dikkate değer büyük ve biraz hantal olsa da bizden tam beş yıldız aldı.

Ve üçüncü nesil WF-1000XM4 ile – evet 3. nesil; Hiçbir zaman tam olarak anlayamayacağımız nedenlerden dolayı 1000XM2 yoktu – Sony, her alanda iyileştirmelerle onu tekrar parktan çıkardı.

Sony WF-1000XM4 incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Sony WF-1000XM4 aktif gürültü önleyici gerçek kablosuz kulaklıklar Haziran 2021'de piyasaya sürüldü ve resmi olarak size 250 £/280 $/449 AU $'a mal olacak. Bu incelemenin üst ve alt kısmındaki canlı fiyat bulma widget'larında mevcut indirimleri görebilirsiniz.


Genel özellikleri göz önüne alındığında, fiyat, en belirgin rekabetleriyle karşılaştırıldığında, orada veya oradadır, örneğinApple AirPods Proveya Samsung Galaxy Buds Pro'nun yanı sıra Bose ve Sennheiser gibi benzer ürünler

Ve son derece yüksek performans ve yüksek fiyatla karşılaştırıldığında biraz pazarlık gibi görünüyorlar.Bowers & Wilkins PI7. Sony, Amerikalı müşterilerinden 280 ABD Doları alıyor, Avustralya'da ise daha çok 500 ABD Doları gibi görünüyorsunuz.


Sony WF-1000XM4 incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

Sony WF-1000XM4 incelemesi: Özellikler ve yenilikler

Tasarım açısından, işler önceki nesle göre büyük bir adımdır. Sony, kanıtlanmış ve çılgınca başarılı, WF-1000XM3 aktif gürültü önleyici gerçek kablosuz kulak içi kulaklık tasarımını alıp sadece kenarlarını karıştırdığı için affedilebilirdi.


Bunun yerine WF-1000XM4, yerini aldığı modelin birkaç eksikliğini, özellikle de oldukça hacimli boyutlarını ele alan tamamen yeni bir tasarımdır.

Bu kulaklıklar daha hafiftir (7,3 g'da) ve değiştirdiklerinden %10 daha küçüktür, yeni şarj kutusu ise tabut tarzı çıkıştan tam olarak %40 daha küçüktür. WF-1000XM4'ün tedarik edildiği ambalaj, WF-1000XM3'ünkinden %40 daha küçüktür ve şimdi tamamı kağıt bazlı, tamamı geri dönüştürülebilir ve eskisinden tamamen daha çevre dostudur. Sony, gelişmiş pasif gürültü azaltma sağlamak için yeni poliüretan kulaklık uçları bile geliştirdi. Sonuç, gerçek kablosuz tasarımın bugüne kadarki en eksiksiz ve ayırt edici örneklerinden biridir.

Sony'den beklediğiniz gibi, yapım standardı ve bitiş kalitesi tartışılmaz. Paketin her parçası sağlamdır, yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır ve görünüşte uzun bir yolculuk için hazırdır.

Değiştirdikleri modelden fiziksel olarak daha küçük olmasına rağmen, WF-1000XM4 daha cömert bir şekilde belirtilmiştir. Müzik yapmanın ana işi söz konusu olduğunda, Bluetooth 5.2 kablosuz bağlantı ve SBC, AAC ve LDAC kodekleri için özellik desteği ile donatılmıştır (bu da bir kez daha aptX veya türevlerinden herhangi birinin işareti olmadığı anlamına gelir).


İşleme tamamen yeni bir 'V1' yongası tarafından gerçekleştirilir, amplifikasyon devresi tamamen yükseltilir ve sesin kendisi, neodimiyum mıknatıslar taşıyan bir çift 6 mm tam aralıklı dinamik sürücü tarafından sağlanır. Bu sürücüler aynı zamanda tamamen yeni bir tasarımdır.

Her bir kulaklıktaki üç mikrofon, çağrı kalitesi, sesli yardım etkileşimi ve aktif gürültü engelleme ile ilgilenir. Amazon Alexa, Google Asistan ve Siri ile uyumluluk mevcut ve doğru, özellikle de arama kalitesi buna çok dikkat çekti.

Sony, sesinizi yönlü olarak yakalamak için ileri beslemeli ve geri beslemeli mikrofonları bir araya getirirken, kemik iletimli bir sensör de sesi titreşim olarak kaydeder. Kendinizi yardımcı olmayan koşullarda bir arama yapmaya çalışırken bulursanız, örneğin rüzgar gürültüsü çok yüksek olduğunda, ileri beslemeli mikrofonlar otomatik olarak sessize alır.

Sony WF-1000XM4

(Resim kredisi: Sony)

WF-1000XM4, ilk olarak kulak üstü WH-1000XM4 kulaklıklarda görülen bazı kullanışlı özellikleri paylaşıyor. Android ve Windows cihazlar için hızlı eşleştirme var. 'Sohbet için konuş' özelliği vardır; bu, müziğinizi duraklatmak için yalnızca bir konuşma sesi çıkarmanız gerektiği anlamına gelir; bu, hızlı 'kahve sipariş etme/bilet satın alma' etkileşimleri için kullanışlıdır. Aktif gürültü engelleme devresi, izin verirseniz, gerçek zamanlı olarak koşullarınıza uyum sağlamak için ne yaptığınızı ve nerede yaptığınızı çözebilir. Bu konuda emin değilim.

Ses kontrolünün yanı sıra, her kulaklıkta dokunmaya duyarlı pedler bulunur. Sony'nin olağanüstü Headphones uygulamasını kullanarak belirli kontrolleri bunlara atayabilirsiniz. 'Sesi yükselt/azalt', 'oynat/duraklat', 'ileri/geri/ses asistanını çağır' ve 'gürültü engellemeyi açma/kapatma/uyarlanabilir' atanabilir ve uygulamanın bazı çok özellikleri vardır. değerli EQ ayarı da dahil edilmiştir.

Uygulama aynı zamanda kulaklarınızı fotoğrafladığınız yerdir – hayır, gerçekten – bu nedenle WF-1000XM4, belirli bir tanımda uzamsal ses sunan akış uygulamalarını optimize edebilir. Burada da bağlantı kararlılığına veya ses kalitesine öncelik verebilirsiniz. Uygulama kararlı, mantıklı ve kullanışlıdır - bu da onu en iyilerden biri yapar.

Aktif gürültü engelleme açıkken, Sony'ler kulaklıklarda depolanan güçten yaklaşık sekiz saatlik hareket için iyidir. Şarj kutusunda tutulan birkaç tam şarj daha var - bu nedenle şarjlar arasında toplamda yaklaşık 24 saat dinleme gerçekçi. Bunu WF-1000XM4'ün en yüksek profilli rakipleriyle karşılaştırın ve tam olarak olmasa bile gerçekten çok iyi olduğunu fark edeceksiniz.NSen iyisi.

Sony WF-1000XM4 incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

Sony WF-1000XM4 incelemesi: ses kalitesi

Kesintisiz ses kalitesi söz konusu olduğunda, WF-1000XM4 mükemmeldir. Bowers & Wilkins'in PI7'sinden daha iyi performans gösterebilirler - ancak bunlar yaklaşık %30 daha pahalıdır. Grado GT220 tarafından da gölgelenebilirler - ancak bunların bir uygulaması, gürültü önleyici veya güvenebileceğiniz dokunmatik kontrolleri yoktur. Dengede, Sony'nin ikisinden de daha çekici bir teklif olduğunu söyleyebilirim.

EQ ayarlarını bir kenara bırakın ve WF-1000XM4 dengeli, dengeli ve tamamen inandırıcı bir dinleme deneyimine sahip olacaktır. Bazı yüksek çözünürlüklü ses içeriği oynatıldığında, frekans aralığının her alanına uygun önem verirler.

Bas önemli, ancak dokulu, ayrıntılı ve düz kenarlı. Orta seviye eşit derecede bilgi açısından zengindir, geçici olaylara şahin bir dikkat gösterilir ve anlaşılır bir sunuma katkıda bulunan bütün bir tanım yığını vardır. Ve bunun gibi ürünler için çok sorunlu olabilen en üst uçta, bir kaydın ihtiyaç duyduğu tüm ısırık ve çatlaklar var - ancak frekans bilgisinin geri kalanı kadar iyi kontrol ediliyor ve sonuç olarak zorlaşmıyor bile. önemli bir hacimde.

Entegrasyon da sorunsuzdur ve WF-1000XM4, geniş ve iyi tanımlanmış bir ses sahnesi oluşturur. Varsayılan konumları coşku ve canlılıktır, ancak müziği sunma şekillerinde vahşi veya kontrolsüz hiçbir şey yoktur. Ritmik ifade etkileyicidir ve Sony en zorlu, en dengesiz tempoları bile anlamlı alarmlar olmadan halledebilir.

Dinamikler söz konusu olduğunda da oldukça ustalar. 'Tam açık'tan 'neredeyse sessiz'e geçiş ve tekrar geri geçiş, müziğin gerektirmesi durumunda anında gerçekleştirilir ve iki konum arasındaki mesafe önemlidir. Diyelim ki bir solo piyanonun kayıtlarında bulunan daha hileli, daha düşük seviyeli harmonik dinamikler de gerçek bir ifadeye kavuşuyor. Dinamik tavan boşluğu ve ustaca manevra kabiliyeti kombinasyonu, onları zorlayıcı bir dinleme haline getirir.

WF-1000XM4'teki gürültü engelleme, harici sese iyi bir giriş sağlar ve bunu müziğin altında herhangi bir karşı sinyal veya gürültü izlenimi bırakmadan yapmayı başarır - ancak, diğer tüm gürültü önleyici kulak içi kulaklıklar gibi, onlar da Bose'un olağanüstü QuietComfort Kulaklıklarına boyun eğmelidir. Bose'un eksiklikleri yoktur, ancak büyücülükteki gürültü sınırlarını ne ölçüde iptal ettikleri.

(Resim kredisi: Sony)

Sony WF-1000XM4 incelemesi: karar

Sony WF-1000XM4, şaşırtıcı derecede iyi gerçek kablosuz kulaklıklardır. Dalga geçiyorsam, pil ömrü, ses kalitesi ve gürültü engellemenin hepsinin olduğunu söyleyebilirim.sadecealabileceğinizin en iyisi olmak dışında. Bununla birlikte, XM4, XM4'ten daha iyi bir çok yönlü deneyim sunar.birazdaha iyi ses veren Grado ve Bowers tomurcukları ve QuietComfort Kulakiçi kulaklıkları gürültü engelleme için onları dövebilirken, Sony'nin tomurcukları Bose'un genelinden biraz daha iyi ses veriyor. Sony WF-1000XM4 eksiksiz pakettir.

Sony WF-1000XM4 incelemesi: ayrıca düşünün

Odaklandığınız şey gürültü engelleme ise, yukarıda bahsedildiği gibi Bose QuietComfort Kulaklıklar mükemmel bir seçimdir. Ayrıca, diğer kablosuz kulaklıklara kıyasla bu konuda gerçekten güçlü olan ve aynı zamanda kulaklarda rakiplerinden çok daha sağduyulu olmayı başaran Samsung Galaxy Buds Pro'yu da öneriyoruz.

Sırf müzik kalitesi için Sony'lerinBowers & Wilkins PI7, veAna ve Dinamik MW08orada da var. Ancak daha pahalıdırlar ve üzerlerindeki gürültü iptali çok daha zayıftır.

iPhone kullanıcıları için,Apple AirPods Proaçıkçası büyük bir düşüncedir. Sony, genel müzik kalitesi ve gürültü engelleme konusunda kazananlar, ancak AirPod'lar çok kaygan iPhone eşleştirme ve cihaz değiştirme özelliklerine sahip ve daha az öne çıkıyor.

Fiyatlar - Sony WF-1000XM4 Kablosuz Kulaklık:▼