Close

Sony WH-1000XM2 incelemesi: dünyayı kesip atmanın en iyi yolu

Sony WH-1000XM2 fırsatları

Bozulmadıysa tamir etmeyin derler. Ancak WH-1000XM2 ile Sony devam etti ve yine de düzeltti. Bu ince güncelleme, geçen yılki olağanüstü iyi bir kablosuz kulaklık çifti olan MDR-1000X'e yeni özellikler ve bazı küçük kozmetik değişiklikler ekliyor ve neyse ki bu süreçte hiçbir şeyi bozmadı.


  • En iyi Bluetooth kulaklıklar

Dışarıda gürültü önleyici kutu sıkıntısı yoktur, ancak WH-1000XM2 en iyileriyle sessizlik sağlar. Gürültü giderme sadece ürkütücü bir şekilde etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda muhteşem bir ses çıkarır. Asla zahmetli olmayan baslar sunarlar ve çoğu müzik türünde netliği bulan keskin, ayrıntılı bir kenara sahiptirler. Orijinal modele göre kayda değer bir performans artışı yok, ancak bu pek de kusur değil. Ses dinamik ve müzikaldir, Bluetooth aptX HD'ye geçiş ise artık 24bit / 48kHz yayın yapabileceğiniz anlamına gelir.

Tasarım açısından WH-1000XM2 temiz, düzenli ve hemen tanınabilir. Kafa bandı hafiftir, sentetik deri kulak yastıkları rahattır. Bir şey olursa, orijinal modelden biraz daha sağlam hissediyorlar, bu da günlük işe gidip gelirken onları elle tuttuğunuzda güven katıyor.

Eşleştirme bir engeldir ve sol kulaklıkta NFC vardır. Günlük kontrolü biraz daha sezgisel hale getirmek için, ortam sesi ayarına ve gürültü engellemeye artık tek düğmeyle erişilebilir.

Sağ kulaklığa yerleştirilmiş dokunmatik yüzey parçaları değiştirmek veya ses seviyesini ayarlamak için kullanılır. Kutularınızı çıkarmadan sesi kısmanıza olanak tanıyan Sony'nin Hızlı Dikkat modu geri döndü ve değişmedi. Şarkılarınızı geri çalmak için kulaklığı kapatmanız yeterli. Yerel kahve dükkanınızda çıkarmadan düz beyaz sipariş etmek istiyorsanız bu yararlıdır.


Optimizer'da da ince ayar yapıldı ve artık sol kulaklıkta bir sensör var - bu, kulaklıkları uçak içi kabin basıncı için optimize ediyor. Ek işlevsellik için Sony kulaklık uygulamasını yüklemeniz gerekir. Bu, biraz tuhaf bir Sanal Konumlandırma özelliği ve geleneksel olarak bir gece AV alıcısında bulmayı bekleyebileceğiniz Sanal Çevre modları (Arena, Kulüp, Açık hava sahnesi ve Konser salonu) sunar.