Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Sony WH-CH510 incelemesi: Katil pil ömrüne sahip ucuz Sony kulaklıklar

Sony WH-CH510 incelemesi: Katil pil ömrüne sahip ucuz Sony kulaklıklar

Sony WH-CH510 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklıklar 1 Amazon müşteri incelemesiyle ilgileniyor ☆☆☆☆☆

Sony WH-CH510 incelemesi bir cümleyle: aslında olduklarından bile daha ucuz hissediyorlar - ancak WH-CH510 yarı iyi ses kalitesine ve tamamen iyi pil ömrüne sahip.


Bunlarkablosuz kulaklıkSony'den, benzerlerinden çok daha fazla bütçeSony WH-1000XM4taşınabilir ses için bu kadar ünlü bir isim yaptı. WHCH510 kulak üstü kulaklık olabilir, ancak özellik eksikliği, kulaklık listemizi rahatsız etmeyecekleri anlamına gelir.en iyi gürültü önleyici kulaklıklar.

Bunlar fiyat ve pil ömrüne odaklanır ve daha düşük fiyatlı kulaklıklardan beklediğiniz gibi bazı sınırlamalarla olsa da her ikisinde de mükemmeldir.

Sony WH-CH510: Fiyat ve pil ömrü

Sony WH-CH510

(Resim kredisi: Sony)

Sony WH-CH510 şu anda satışta ve Birleşik Krallık'ta (en azından Sony tarafından) £ 50 olarak fiyatlandırılıyor. Yine de, onları oldukça önemli bir indirimle bulmak için herhangi bir internet arama motoru sihirbazı olmanıza gerek yok.


Amerika Birleşik Devletleri'nde benzer bir hikaye, nominal olarak 60 $ - bir bilgisayarın önünde beş dakika olarak fiyatlandırıldılar, onları büyük bir para yığını ile bulacaklar. Ve teoride 90 AU$'a baktığınız Avustralya'da, biraz daha mütevazı olsa da, indirimler de olabilir.

Her halükarda gerçekçi ses seviyelerinde dinlediğiniz sürece, WH-CH510 tek bir şarjla 35 saat etkileyici bir performans sergileyecektir. 30 saat 'iletişim' süresi bekleyebilirsiniz, ancak bir seferde 30 saat 'telefonda' kalabilecek türden biriyseniz, bizi asla ve asla aramayabilirsiniz.


En kötüsü olursa ve Sony'ler bozulursa, yaklaşık dört saat içinde tamamen şarj edilebilirler. Ve ekstremlerde, 10 dakikalık bir patlama sizi 90 dakikalık dinleme için tutmalıdır.

Sony WH-CH510: Kalite ve tasarım oluşturun

Sony WH-CH510


(Resim kredisi: Sony)

Kullanışlı kompakt kulak üstü kulaklıklar için söylenecek çok şey var ve bunun iki yolu yok, Sony WH-CH510 kullanışlı bir kompakt kulak üstü kulaklık çiftidir. Ve sadece 132g'de, giymek çok zor.

Tasarım macerasız, çünkü kulak üstü kulaklıkların işlev-dikte-biçim gerçekleriyle uğraşmaya çalışan herkesin kendilerine bir göz atması gerekiyor. WH-CH510 yumuşak dokulu plastikten yapılmıştır, genişletilebilir kafa bandını plastik kollarının içinde gizler ve 90 derece dönebilen kulaklık başlıklarında hafif dolgulu kulak yastıkları bulunur. Kurs için kesinlikle eşit ve hiçbiri daha kötüsü değil.

Yapı kalitesi söz konusu olduğunda, bunda açıkça yanlış bir şey yok. Kafa bandı ayarı yeterince sağlam hissettiriyor ve döner kulaklık başlıkları en ufak bir şekilde sönümlenmiyorsa, en azından istediklerinden daha fazla hareket etmiyorlar.

Ancak buradaki plastikler ince ve sert çeşitlerdendir ve WH-CH510'un bir fiyata üretildiğini açıkça ortaya koymaktadır. Kulaklıkları takarken baş bandına parmağınızla hafifçe vurun ve yankılanma, dinlediğiniz müzik kadar yüksek olacaktır.


Ancak, spesifikasyon söz konusu olduğunda normal Sony hizmeti devam ettirilir. WH-CH510, ses sağlamak için birkaç 30 mm tam aralıklı dinamik sürücü ve Bluetooth 5.0 kablosuz bağlantı kullanır. Bu, TIDAL, Amazon, Qobuz ve benzerlerinin premium katmanları tarafından sunulan en yüksek çözünürlüklü dosyalarla başa çıkmaktan daha fazlasıdır. İlginçtir ki, tek biçim desteği AAC ve SBC içindir - Sony'nin tescilli LDAC biçimine dair hiçbir işaret yoktur.

Arayüz söz konusu olduğunda, WH-CH510 oldukça iyi iş çıkarıyor. Sağ kulaklıkta, 'güç açma/kapama/eşleştirme', 'ses açma/kısma', 'oynat/duraklatma', 'ileri/geri atla' ve 'yanıtla/ aramayı sonlandır/reddet'. Veya Siri'yi veya Google Asistan'ı çağırabilir ve bu şekilde komutlar verebilirsiniz - entegre mikrofon keskin kulaklı olduğunu kanıtlar.

Sony WH-CH510: Ses kalitesi

Sony WH-CH510

(Resim kredisi: Sony)

Bluetooth 5.0 aracılığıyla bir TIDAL Masters dosyasını oynatma yeteneğine sahip olmak çok iyi, ancak bir çift kablosuz kulaklığa bu kadar çok para harcayan pek çok kişinin premium müzik akışı aboneliği için ayda 20 sterlin kazandığını düşünmüyoruz. Hayır, Sony WH-CH510, bataklık standardı bir akış hizmetinden bir bataklık standardı akışı nasıl idare ettiklerine dayanacak veya düşecek.

Ve aynı anda WH-CH510 tipi bir stand ve bir tür düşüş olduğu ortaya çıkıyor.

Sürüş ve saldırı söz konusu olduğunda kesinlikle hiçbir şey istemiyorlar. Dinlemeyi sevdiğiniz müzik türü ne olursa olsun, Sony'ler onu bir rokete çevirmeye çalışacak. Onlarınki anında, tamamen yüz yüze bir sunumdur - bir kaydın her öğesi görünüşte ses sahnesinin önüne itilir, burada diğer her öğeyle öncelik için bir hurdaya girer. En iyi ihtimalle, bu güçlü ve enerjik bir dinlemedir; en kötü ihtimalle, oldukça bağırır.

Ve genel sunumun coşkusu içinde, WH-CH510 tonalitesinin her bir öğesi benzer şekilde proaktiftir. Frekans aralığının en üstündeki tutum size çekici geliyorsa, buna 'açık sözlü' diyeceksiniz - ya da yapmazsanız, muhtemelen 'abartılı' diyeceksiniz.

Karşı uçta aynı hikaye: bas ya 'dolgun' ya da 'aşırı özgüvenli'. Orta seviye mi? 'Peşin' veya evet, 'bağırmak'. Makul bir güvenle, frekans aralığının tamamının oldukça iyi entegre olduğunu söylemek mümkündür, ancak bunun nedeni, frekans aralığının her bir parçasının kendisinin en önemli olduğunu düşünmesi ve dikkatleri üzerine çekmeye çalışmasıdır.

Dinamik olarak, Sony'ler manevra için kendilerine çok az yer bırakırlar - bir kaydın daha sessiz anlarında tam 'saldırı' modundaysanız, kaydın kendisi biraz daha iddialı olmaya karar verdiğinde kendinizi gidecek hiçbir yere bırakmazsınız. . WH-CH510, her zaman kesinlikle mükemmel bir dinlemedir.

Ve henüz. Tüm bu gürültüye rağmen Sony'ler hiçbir şekilde ilgisiz bir dinleyici değiller. Kesinlikle kulaklarınıza doğru fırlatsalar bile, bir melodideki harmonik varyasyonlar hakkında yapılacak uygun gözlemlerle, oldukça ayrıntılı bir ses çıkarırlar. Ritimleri uzmanlığa yakın bir şeyle ifade ediyorlar ve henüz yakalayamadıkları bir tempo yok.

Kulaklığınızın size patronluk yapmasını dert etmediğiniz sürece, Sony WH-CH510'u beğeneceğiniz pek çok şey var.

Sony WH-CH510: Karar

Sony, etrafındaki en başarılı kablosuz kulaklıklardan bazılarını üretiyor. Kuşkusuz bunlar onlar değil, ama o zaman fiyatın bir kısmı. Bütçeye uygun olsalar da, WH-CH510'un çekiciliği de cabası.

Oldukça kötü hissettiren plastikleri görmezden gelin ve bunlar rahat, dayanıklılık dolu ve oldukça iyi tanımlanmış bir tekliftir - ve geçici bir dinlemeden uzaktır.

Fiyatlar - Sony WH-CH510 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık:▼