Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia 1 II incelemesi: Şık bir kamera ve mükemmel bir ekran yolu gösteriyor

Sony Xperia 1 II incelemesi: Şık bir kamera ve mükemmel bir ekran yolu gösteriyor

Sony Xperia 1 II fırsatları

Sony Xperia 1 II (diğer adıyla Sony Xperia 1 mark 2), Sony'nin son birkaç yıldaki şaşırtıcı cep telefonu adlandırma stratejisine devam etmekten korkmadığını gösteriyor - bu, teknik olarak geçen yılın halefi.Sony Xperia 1ve birçok aynı temayla devam ediyor.

Bu temalar, aynı zamanda TV ve DSLR da yapan bir şirketten bekleyebileceğiniz gibi, ekran ve kamera açısından güçlü gösterileri içerir. DSLR'lerden bahsetmişken, bu telefonun kamerası, oynayabileceğiniz bir dizi manuel ayar ile birlikte gelir.

Sony Xperia 1 II, birçok yönden bir zaferdir ve hevesli alıcılardan oluşan bir kalabalık bulmayı hak ediyor - bu, geçmişte birkaç amiral gemisi Sony telefon için geçerliydi ve sözün mutlaka tercüme edilmemiş olması utanç verici. sağlıklı satış rakamlarına dönüşüyor.

Telefon incelemelerimizde her zaman olduğu gibi, Sony Xperia 1 II'yi kamera performansından yazılım parlaklığına kadar önemli olan tüm kategorilerde test ediyoruz. Bunun 2020'de para harcamayı düşünmeniz gereken el cihazlarından biri olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.


Sony Xperia 1 II incelemesi: tasarım ve ekran

Sony Xperia 1 II

(İmaj kredisi: Gelecek)

Çok güzel televizyonlar yapan bir firmadan beklediğiniz gibi, burada sahip olduğumuz 6,5 inç, 1644 x 3840 piksel çözünürlüklü OLED ekranı kullanmak bir zevk. Bir telefonda filmleri ve TV şovlarını izlemenizi gerçekten tavsiye edemeyiz, ancak kesinlikle ısrar ediyorsanız, Sony Xperia 1 II bunu yapmak için en iyi seçeneklerden biridir. Detaylar jilet gibi keskin, renkler mükemmel dengeli görünüyor ve kesinlikle videoları veya başka herhangi bir şeyi izlerken hayal kırıklığına uğramayacaksınız.


Sony Xperia 1'den aktarılan 21: 9 en boy oranı söz konusudur. Bu en boy oranında birçok film kaydedilirken, pek çok TV şovu ve YouTube klibi kaydedilmiyor, manzara modunda izlemek. Bu büyük bir sorun değil ama kişisel olarak konuşursak, bir telefonda 21: 9 en boy oranını biraz rahatsız edici buluyoruz - ya biraz fazla geniş ya da biraz fazla uzun.

Kilometreniz elbette değişebilir ve en azından iki uygulamayı yan yana (veya üst üste) çalıştırmanıza olanak tanır - Sony bunu yapmak için özel bir uygulama bile içerir. Bu sahip olmak güzel küçük bir özellik, ancak onu çok fazla kullanmayı hayal edemiyoruz ve daha geleneksel bir ekran en boy oranına bağlı kalmayı tercih ediyoruz. Dikey modda (web siteleri, mesaj konuşmaları) ekrana yukarıdan aşağıya bolca sığabilseniz bile, her şey hala oldukça dar geliyor.


Tasarımın geri kalanına gelince, Sony tanıdık yaklaşımına sadık kalıyor: bu, toplantı odası masası veya çalışma masası için fazlasıyla kalıplanmış bir telefonun iş benzeri bir cam levha. Siyah ve mor renk seçimleriniz, burada bir kulaklık girişi var ve ayrıca yan taraftaki güç düğmesinde yerleşik bir parmak izi sensörü var. Kendisinden önceki Sony Xperias'ta olduğu gibi, güzel görünümlü, şık bir telefon, ancak pek çok rakipten daha köşeli ve ciddi görünüyor.

Sony Xperia 1 II incelemesi: kamera ve pil

Sony Xperia 1 II

(İmaj kredisi: Gelecek)

Sony telefonlar genellikle kamera bölümünde mükemmeldir - Sony, sonuçta endüstrinin geri kalanına sensör satar - ve Sony Xperia 1 II, dört lensli 12MP + 12MP + 12MP + 0.3 MP teklifiyle farklı değildir. Keskin odaklanma, hızlı deklanşör hızı ve mükemmel renk üretimi burada sunuluyor ve el cihazıyla tur atarken ve fotoğraf çekerken çok eğlendik. Manzara modunda fotoğraf ve video çekerken kullanmak için kenarda özel bir fiziksel kamera düğmesi bile var.

Telefon ayrıca, fotoğraflarınız ve videolarınız için size çok sayıda manuel kontrol sunan Photo Pro ve Cinema Pro uygulamalarıyla birlikte gelir - bu, kare hızlarından ISO hızlarına ve beyaz dengesine kadar mümkün olan şeyler açısından Huawei'nin telefonlarını bile yener. Çekimleri kadrajlama ve oluşturma konusunda gerçekten derinlere inmek istiyorsanız, Sony Xperia 1 II tam size göre; Tek sorun, eğer fotoğrafçılık konusunda bu kadar ciddiyseniz, muhtemelen yanınızda bir DSLR çıkaracaksınız.


Resim 1/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Kameranın hızı ve keskinliğinden etkilendik.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Ultra geniş lens iyi çalışıyor ve çerçeveye bolca sığabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Aydınlık ve karanlık alanlar Sony Xperia 1 II ile güzelce işlenir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın resmi 4

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Kullanmak için 3x optik zoom elde edersiniz - ve sonuçlar etkileyici.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın resmi 5

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Siz de harika yakın çekimler yapabilirsiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın resmi 6

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Sadece doğrult ve ateş etmek istiyorsan, yine de etkileyici sonuçlar elde edebilirsin.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın resmi 7

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Ayrıntılar iyi korunur ve renkler doğru şekilde eşleştirilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Sony Xperia 1 II kamera, en üstte olmasa da kesinlikle gördüğümüz en iyilerden biri.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Düşük ışıklı çekimler de her seferinde olmasa da gerçekten dikkat çekici olabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/12

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Pixel gibi telefonların işlemesi olmadan bazı ayrıntılar düşük ışıkta kaybolabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın resmi 11

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Sony Xperia 1 II, kusurlarına rağmen gece çekimlerinde çoğundan daha iyi sonuç veriyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
12'nın 12 resmi

Sony Xperia 1 II kamera örneği

Pro modu size çok sayıda gelişmiş araç seçeneği sunar.
(İmaj kredisi: Gelecek)

İster Pro ayarlarına dalın, ister bas-çek'e bağlı kalın, telefon gerçekten etkilendiğimiz bazı mükemmel fotoğraflar üretiyor. Ultra geniş lens ve 3x optik yakınlaştırma esneklik açısından gerçekten yardımcı oluyor ve telefon ayrıca gece modu çekimiyle de etkileyicidir: Google, Huawei ve Apple'ın benzerlerinden gördüğümüz yazılım işleme türüyle eşleşemez. düşük ışıklı çekimler, çok fazla ışık olmadan da çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Pil ömrüne gelince, burada da etkilendik. Yüksek çözünürlüklü, parlak ekranda bile, bir saatlik video akışı pil ömrünü yüzde 100'den yüzde 92'ye düşürdü, bu nedenle telefondan yaklaşık 12 saatlik Netflix'e bakıyorsunuz. Günlük kullanımda, telefonu çok zorlayıcı bir şeye maruz bırakmadan, en azından günün sonunda kalan 4.000 mAh pil kapasitesinin dörtte birini düzenli olarak görüyoruz.

Sony Xperia 1 II incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

Sony Xperia 1 II

(Resim kredisi: Sony)

Xperia 1 II, kasanın altında bir Snapdragon 865 işlemciye ve 8 GB RAM'e ve gerekirse bir bellek kartıyla genişletebileceğiniz 256 GB dahili depolamaya sahiptir (muhtemelen yapmayacaksınız). Bunlar, bu yıl bir Android telefonda bulabileceğiniz en iyi özelliklerden bazıları, bu nedenle yıllar boyunca yeterli güce sahip olacaksınız.

Telefonla geçirdiğimiz süre boyunca kesinlikle hiçbir gecikme veya yavaşlama fark etmedik - uygulamaların bir çırpıda açıldığı ve oyunların hızlı ve sorunsuz çalıştığı gerçekten şık bir performans. Bağlantı açısından, Birleşik Krallık'ta Sony Xperia 1 II ile gemide 5G alıyorsunuz, ancak ABD'de satılan sürümün yalnızca 4G LTE olduğunu unutmayın.

En son Android 10 yazılımı burada ve her zamanki gibi - neyse ki - Sony bununla neredeyse hiç uğraşmadı. Mümkün olduğunca az bloat içeren bir Android sürümü istiyorsanız, Sony telefonlar en iyi seçeneklerden biri olmaya devam ediyor ve kesinlikle bu işletim sistemini Huawei ve Huawei gibi Çinli üreticiler tarafından çıkarılan bazı sürümler yerine tercih ediyoruz. Xiaomi.

Memnun olduğumuz kablosuz şarj dahildir ve telefon aynı zamanda IP68 su ve toz direncine sahiptir - herhangi bir uzun süreli hasara uğramadan 30 dakikaya kadar 1,5 metre (yaklaşık 5 fit) suya tamamen daldırılmaya dayanmalıdır . Bir kulaklık jakı ve hafıza kartı yuvasının dahil edilmesi, artık akıllı telefonlarda verilmediği için birçok insanı da memnun edecektir.

Sony Xperia 1 II incelemesi: fiyat ve karar

Sony Xperia 1 II

(Resim kredisi: Sony)

Sony Xperia 1 II, uzun Sony amiral gemileri serisinde öncekilerden çok farklı değil: mükemmel bir kamera ve ekran ve çok iyi pil ömrü ile zevkli bir şekilde bir araya getirilmiş ve iyi inşa edilmiş. Bu, telefon söz konusu olduğunda çoğu insanın ilgilendiği temel özellikleri kapsar ve telefon aynı zamanda en üst düzey özelliklere ve Android'in bloat içermeyen bir sürümüne de sahip olabilir.

Öyleyse neden bu telefon çok sayıda birim satmıyor olabilir? Sony Xperia tasarımı iş dünyasına oldukça benziyor - güzel, ancak oldukça sıkıcı ve soğuk ve karşı karşıya olduğu pek çok telefondan daha kutulu. Bu arada, bu 21: 9 görüntü oranı bize doğal olmayan bir şekilde yüksek geliyor, ancak bu daha öznel bir çağrı.

Sonra fiyat var - en son Sony Xperia 1 II fırsatları ve teklifleri için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak bu akıllı telefona 1.000 £ 'dan biraz daha fazla harcamanız gerekecek. ÇağındaOnePlus 8veLG Kadifebu oldukça fazla nakit. Apple ve Samsung en üst seviyeye sadık kalıyorlar ve bunun için sadık müşteri desteğine sahipler - bu Sony amiral gemisinin bu fiyata birçok alıcıyı çekip çekemeyeceği görülecek.

Geçmişte test ettiğimiz hemen hemen her Sony telefonda olduğu gibi Sony Xperia 1 II'den çok etkilendik ve onu günlük telefonumuz olarak taşımaktan çok mutlu oluruz. . Önemli olan tüm kategorilerde yüksek puan alır, ancak kesin bir 5 yıldızlı kazanan olmasını engelleyen sadece bir veya iki faktör ve uyarı vardır.