Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: Yükseltmeye değer mi?

Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: Yükseltmeye değer mi?

2019'da piyasaya sürüldüğünü gördüğümüz yeni akıllı telefonlar arasında bile,Sony Xperia 1Kalabalığın arasından sıyrılıyor - belki de bu uzatılmış 21: 9 en boy oranı, 4K çözünürlüklü ekran nedeniyle. Peki bu şık yeni cep telefonu selefi ile karşılaştırıldığında nasıl?


Sony Xperia XZ3her ikisi de hala satışta olsalar da (ve Sony'nin mobil serisini anlamlandırmak zor olabilir), hemen hemen Xperia 1'in yerini alan telefon. Burada, tüm önemli alanlardaki telefonları karşılaştıracağız, böylece birbirlerine karşı nasıl yığıldıklarını bilirsiniz.

Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: Tasarım

Sony Xperia 1 ve Sony Xperia XZ3

Sony Xperia 1

Sony, son birkaç yıldır akıllı telefon pazarına hâkim olan tasarım trendlerine (çentikler ve ultra ince çerçeveler gibi) direnmeyi başardı, ancak Xperia 1 yavaş yavaş telefonları için daha modern bir görünüme doğru ilerlediğini gösteriyor.


Üst ve alt çeneler, bu yıl diğer birçok amiral gemisinde bulacağınızdan daha büyük, ancak genel olarak cihaz şık ve çok şık ve arka taraftaki üçlü lensli kameranın düzenini seviyoruz. 6.5 inç, 1644 x 3840 piksel çözünürlüklü OLED ekran, bu arada ister dikey ister yatay yönde harika görünüyor.

Xperia XZ3'e gelince, başka bir güzel görünümlü telefon, ancak Xperia 1 kadar güzel görünmüyor. Çerçeveler daha büyük, 6 inç, 1440 x 2880 piksel çözünürlüklü OLED ekran pek etkileyici değil. ve aynı zamanda biraz daha kalın.

Her iki telefonun da görünüşünü seviyoruz ancak Sony Xperia 1'in onu sınırlandırdığını söylemeliyiz. Xperia 1'i siyah, gri, mor veya beyaz olarak alabilirsiniz; Sony Xperia XZ3 ise siyah, beyaz, yeşil ve kırmızı renklerde mevcuttur.


Bugünün en iyi Sony Xperia 1 fırsatları Kilidi Açılmış Mint Mobile ABD PlanlarıHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Sony Xperia 1 899ön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: Özellikler

Sony Xperia 1 ve Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia 1'in 4K, 21: 9 en boy oranlı ekranından bahsettik, ancak burada çok daha fazlası var. Kaputun altında, üst düzey bir Snapdragon 855 işlemci, 6 GB RAM ve 64 GB veya 128 GB dahili depolama alanınız var. Hafıza kartı yuvası da vardır, böylece üstüne 512 GB'a kadar depolama alanı ekleyebilirsiniz.

Bu özellikler 2019'un diğer Android amiral gemileriyle eşleşirken Sony Xperia XZ3, 2018'in Android amiral gemileriyle eşleşiyor: önceki nesil Snapdragon 845 işlemci, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolamaya sahipsiniz. Yine, gerekirse depolamayı 512 GB'a kadar artırmak için bir hafıza kartı yuvası var.


Sony Xperia 1'in Sony Xperia XZ3'ten daha güçlü olduğunu açıkça görebilirsiniz, ancak eski telefon performans konusunda sizi yarı yolda bırakmaz - seyahatlerinizde makul bir fiyata bulabilirseniz, o zaman daha iyi olabilir. sizin için yeni modelden daha değerli.

Yoğun oyun oynama veya aynı anda birden fazla uygulama çalıştırma veya yüksek çözünürlüklü video oynatma açısından bu iki el cihazı da size mükemmel bir şekilde hizmet edecektir. Xperia XZ3'e zaten sahipseniz, Xperia 1'e yükseltirseniz performansta ileriye doğru büyük bir adım olmayacak.

Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: özellikler

Sony Xperia 1 ve Sony Xperia XZ3

Sony Xperia 1

Sony mobil fotoğrafçılığı her zaman iyi yapmıştır ve hem Xperia 1'deki üçlü lensli 12MP + 12MP + 12MP arka kamera hem de Xperia XZ3'teki tek lensli 19MP arka kamera harika fotoğraflar çekebilir. Xperia 1'deki ekstra lensler, 2x optik yakınlaştırma gibi daha fazla oyun seçeneği sunar.

Her iki telefon da IP68 su geçirmezlik ve toz geçirmezlik sunar, böylece 1,5 metre (yaklaşık 5 fit) derinliğe kadar sıvı içinde 30 dakika dayanabilirler. Her ikisi de hızlı şarj özellikleriyle birlikte gelir, ancak yalnızca Xperia XZ3 kablosuz şarjı beraberinde getirir - belki de eski ahizeyi tercih etmenin bir nedeni.

Yazılım açısından hem Sony Xperia 1 hem de Sony Xperia XZ3, Sony'ninAndroid 9 Pastasıgemide, yani onları orada ayıracak hiçbir şey yok. Umarım her ikisi de hızlı bir yükseltme alırlar.Android Qayrıca, zamanı geldiğinde.

Sony Xperia 1'i diğer özelliklerden daha çok öne çıkaran gerçekten o sinema tarzı ekran, bu yüzden bu sizin fantezi alırsa, yükseltme Xperia XZ3'e göre buna değer. Ayrıca parmak izi sensörünü arkadan, biraz daha kullanışlı olduğunu düşündüğümüz güç düğmesine de hareket ettiriyor.

Günümüzün en iyi Sony Xperia XZ3 fiyatları 123 Amazon müşteri yorumu Sony Xperia XZ3 Kilitli Değil ... Amazon 459,99 $ Sony Xperia XZ3 Kilidi Açıldı ... Amazon Prime 459,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Sony Xperia XZ3 Kilitli Değil ... Amazon 699,99 $ 469,99 Görüntüle 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için her gün

Sony Xperia 1 vs Sony Xperia XZ3: Karar

Sony Xperia 1 ve Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3

Bu iki telefon arasında seçim yapıyorsanız, yeni Xperia 1 ekran ve kamera gibi çeşitli alanlarda eski Xperia XZ3'ü yener, ancak bu ekstraların değip değmeyeceğine karar vermek için en son fiyatları kontrol etmeniz gerekir. o. Xperia XZ3, 2019'da bile hala yetenekli bir telefon.

Zaten Xperia XZ3'ünüz varsa ve yükseltmeyi düşünüyorsanız, muhtemelen yalnızca bu gelişmiş ekranı gerçekten kullanacağınızı düşünüyorsanız buna değer. Performanstaki ve kamera kalitesindeki sıçrama çok büyük olmayacak, ama hey, eğer paranız varsa, sizi oyalamamıza izin vermeyin.

Her iki telefon da Sony'nin TV'lerinde bulunan Bravia teknolojisinin bir kısmını ödünç alıyor ve her iki telefon da elde harika görünüyor ve hissediyor. Her ikisinin de Netflix beğenilerinden HDR içeriği için desteği var, bu nedenle Xperia XZ3'ü seçmek sizin için mutlaka büyük bir adım olmayacak.

Her zaman olduğu gibi, bu bir fiyat, güç ve özellik dengesidir - bu sayfadaki widget'lar, seçiminizi yapabilmeniz için şu anda Sony Xperia 1 veya Sony Xperia XZ3'e tam olarak ne kadar harcamanız gerektiğini söylemelidir. buna göre. Her zaman en yeni ve en parlak cihazları seviyoruz, bu yüzden Sony Xperia 1'i tercih ediyoruz.