Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia 5 incelemesi: mükemmel kamera ve pil ömrü

Sony Xperia 5 incelemesi: mükemmel kamera ve pil ömrü

Sony Xperia 5, Sony Xperia 1 6.5 'Ekranıyla ...698 ABD doları GörünümSony Xperia 1 6.5 'Ekran ... Odak Kamerası698 ABD doları Görünüm

Sony yaptıbazı çok iyi telefonlarYıllar geçmesine rağmen, Apple ve Samsung gibileri tarafından bildirilen satış rakamlarında bir düşüş yapmakta zorlanıyor. Markaya birkaç telefon alıcısı daha çekip çekmeyeceğini görmek için Sony Xperia 5'i test ediyoruz.


İle gördüğümüz ekranı için ultra uzun (veya ultra geniş) 21: 9 en boy oranını takip eder.Xperia 1, ancak bu bir haleften çok bir arkadaştır - Xperia 1'den daha küçük bir ekrana ve aynı dahili yonga setine ve aynı üçlü lensli arka kameraya sahiptir.

Xperia 1'den daha kompakt ve daha uygun fiyatlı bir şey isteyenler için belki de mükemmel bir telefon. Bu sayfadaki widget'lardan web'deki en son fiyatları kontrol edebilirsiniz, ancak yaklaşık 700 £ SIM-free (bkz. Depo).

Bu, 128 GB'tan daha ucuz bir dokunuş yaparPiksel 4ve 128GBiPhone 11, sözleşmeden satın alıyorsanız ve etkileyici olandan biraz daha pahalıysaSamsung Galaxy S10e. Peki ana rakipleriyle nasıl eşleşiyor? Hadi öğrenelim.

Sony Xperia 5 incelemesi: tasarım ve ekran

Sony Xperia 5 incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Sony, Xperia 5 ortaya çıkmadan çok önce kurulmuş olan şık bir akıllı telefonun nasıl yapılacağını biliyor. Güzel bir cam ve metal levha, yan tarafında parmağınız için hazır bir parmak izi var - alışılmadık bir yerleşim, ancak hemen hemen işe yarıyor. Mavi, kırmızı, siyah ve gri renk seçeneklerinizdir.

Uzatılmış 21: 9 en boy oranı, 6,1 inç ekran (1,080 x 2,520 çözünürlükte çalışan) muhtemelen telefonu sevmenizin veya nefret etmenizin ana nedeni olacaktır. Keskin, canlı, HDR'ye hazır ve net, bununla ilgili hiçbir tartışma yok - ancak alışmak için biraz uzun ve ince (veya geniş ve ince) bulduk.

Bu, filmleri görüntülenmek üzere tasarlandıkları formatta görebileceğiniz anlamına geliyor, diyor Sony, ancak yine de kaç kişinin tam uzunlukta filmleri küçük telefon ekranlarında izlediğinden emin değiliz: belki uçuşlarda veya uçakta otobüs, bir itme ile.


Ekran en boy oranı bir yana, parlak arka yüz bir parmak izi mıknatısı olsa bile Sony'nin Xperia 5 ile yaptıklarını gerçekten seviyoruz. Ön ekranda çentik yok, Sony bunun yerine üstte biraz daha kalın bir çerçeve tercih ediyor.

Sony Xperia 5 incelemesi: teknik özellikler ve özellikler

Sony Xperia 5 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

2019'da bir akıllı telefonda Sony Xperia 5'in size sunduğu Snapdragon 855 yonga seti ve 6 GB RAM'den daha iyi özellikler bulmak zor. Android 9 destekli telefondaki her şey, zorlu mobil oyunlardan fotoğraf düzenlemeye kadar hızlı ve duyarlıdır. Bu, siz bir yavaşlama fark etmeden önce size yıllarca sürecek.

12MP + 12MP + 12MP arka kameraya özel bir söz: Sony, mobil fotoğrafçılık departmanında her zaman kendi konumunu elinde tutmayı başardı (diğer birçok telefon üreticisi kamera sensörlerini kullanıyor) ve Xperia 5 her türden harika fotoğraflar çekiyor. aydınlatma koşullarının. Doğru çekimi elde etmek için ultra geniş açılı lensin 2x optik yakınlaştırmasından yararlanabilirsiniz, oysa düşük ışık modu da etkileyicidir (biraz yavaşsa) - belki Piksel düzeyinde etkileyici olmayabilir, ancak belki biraz daha gerçekçi Pixel'den daha sonuç verir.


Resim 1/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Üç lensli arka kamera harika, dengeli çekimler yapıyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

2x optik zoom telefoto lens iş başında.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Ultra geniş açılı lens başka bir perspektif sunar.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Görüntülerin büyük çoğunluğu net ve ayrıntılarla dolu.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Başka bir 2x telefoto çekimi.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Xperia 5, yakın çekimlerde de başarılıdır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Kamera hemen hemen her durumda hızlı odaklanır ve çekim yapar.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Sony Xperia 5 ile çok sayıda harika fotoğraf çekeceksiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Kamerayı sabit tutmanız gerekse de düşük ışık performansı iyidir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Karanlığa karşı parlak ışıklara rağmen, pub adı görülebilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 11/11

Sony Xperia 5 kamera örneği

Çok fazla ışık olmasa bile, genellikle çok iyi çekimler yaparsınız.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu yıl gördüğümüz en iyi telefon kameralarından biri ve batarya da iyi durumda, bir saatlik Netflix mücadelemizde tam şarjdan yüzde 89'a kadar düşüyor (çok saygın bir puan). Telefon genellikle günü bol miktarda pil ile bitirdi - en az yüzde 25 - ancak her zaman olduğu gibi, pili düşme fırsatı bulamadan yepyeni telefonları gözden geçirdiğimizi unutmayın.

IP68 su ve toza dayanıklılık (30 dakika boyunca bir buçuk metre su altında dayanır) ve hızlı şarj ile gerçekten çok yönlü bir pakettir. Kablosuz şarjın eklenmesi güzel olurdu, ancak her şeye sahip olamazsınız. 3,5 mm kulaklık girişi yok, ancak stereo hoparlörler Dolby Atmos'u destekliyor.

Sony Xperia 5 incelemesi: fiyat ve karar

Sony Xperia 5 incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Sony bir kez daha, fotoğraf çekme departmanında övgüye değer sonuçlar ve gün boyunca size yardımcı olacak bol miktarda pil ile gerçekten iyi yapılmış, güçlü bir telefon üretti; Bu yıl yine çıtayı yükselten telefon üreticileri olan bu dünyanın Apple ve Samsung'larına ayak uydurmak yeterli olmayabilir.

Bu 21: 9 ekrana gerçekten düşkün olmadıkça, neden bunu seçeceğinizi anlamak zor.iPhone 11veya aSamsung Galaxy S10ehatta birOnePlus 7TPro - Sony'nin rakipleri, donanım tasarımı ve el cihazlarına koydukları yazılım açısından biraz daha iyi kaliteye sahip. Xperia 5, deneyimlerimize göre harika bir telefon, ancak çok iyi bir rekabete de karşı.

Etrafta dolaşın ve Xperia 5 ile cazip bir anlaşma yapıp yapamayacağınızı görün (bu sayfadaki widget'lar yardımcı olacaktır) - bu, Sony telefonunu rakiplerinden daha cazip bir seçenek haline getirebilir, eğer bunun için çok fazla ödeme yapmazsanız.

Sony Xperia 5, akıllı telefon alıcılarının ilgilendiği tüm önemli alanlarda kesinlikle yüksek puanlar: tasarım, kamera ve pil ömrü. Sony'nin 2020 için planladığı şey için umutlarımızı artırdı - eğer Xperia 1 ve Xperia 5 üzerinde ciddi bir yükseltme yaparsa, Apple ve Samsung endişelenmeye başlayabilir.