Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia Compact, küçük telefonların kalıcı olması için artık iPhone 12 Mini'yi almaya hazırlanıyor

Sony Xperia Compact, küçük telefonların kalıcı olması için artık iPhone 12 Mini'yi almaya hazırlanıyor

Küçük telefonlar geri dönüyor ve Sony bu dalgayı yepyeni bir Xperia Compact cep telefonuyla sürdürüyor; gösterişten uzak görünümü ve hafif kalın kasası, onu tek elle kullanım için mükemmel kılar.


NSSony Xperia XZ2 Kompakt18:9 en-boy oranı, kavisli bir tasarım ve güçlü iç organlara sahip mütevazı 5 inçlik bir ekrana sahip olan şirketin son mini akıllı telefonuydu. Biraz ağır, en kalın noktasında 12.1 mm ölçüyor, ancak çevre, düşürürseniz değiştirmesi pahalı olacak pürüzsüz, kaygan bir cihaz kullanmaya gelince mutlaka bir fikir değil.

Akıllı telefonun kulaklık jakı yoktu, bu yüzden telefonun üst kısmına bir tane yerleştirdiği söylenen halefi için heyecanlıyız. Bu özellik, bütçe ve orta seviye cihazlarda bulunan premium akıllı telefonlarda aşamalı olarak kaldırılmıştır.

Sony Xperia Compact'ı daha yakından inceleyebilirsiniz.videoaşağıda, Steve Hemmerstoffer'ın izniyleSes(diğer adıylaOnLeaks).

Hemmerstoffer'a göre, yeni cihaz, 8MP selfie kamerayı barındıran bir su damlası çentiği ile kesintiye uğrayan düz 5.5 inç ekrana sahip, 8.9 mm ölçülerindeki selefi kadar kalın değil.


Çift arka kamera kurulumu, ikincil bir lens ile birlikte düz muhafazada 13MP ana atıcı içerir. Bir yumru olmaması sayesinde, Sony, cep telefonunun çevresini bir miktar azaltmayı başardı, ancak yine de bir dokunuştan daha büyük.iPhone 12Sony Xperia Compact'ın 140mm x 68.9mm x 8.9mm'sine kıyasla 131.5mm x 64.2mm x 7.4mm boyutlarında gelen Mini.

Ses düzeyi rocker ile birlikte, akıllı telefonun yan tarafında özel bir kamera düğmesi ve parmak izi sensörü bulacaksınız.


Apple, Hemmerstoffer'ın da belirttiği gibi, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra iPhone 12 Mini'nin satışlarının bir Apple tedarikçisine göre 'biraz durgun' olarak nitelendirilmesine rağmen, kesinlikle daha küçük bir form faktörüne yatırım yapmaya değer olduğunu düşündü.Nikkei.

Apple'ın bundan yararlanmak istediğine şüphe yok.iPhone SEgeçen yıl canlandırdığı ve dünyanın en iyi orta sınıf telefonu olarak seçilenPingtwitter Ödülleri 2020.


Orta sınıf pazar, akıllı telefonlar için olduğu yerde görünüyor, OnePlus ile sektörün sevgilisi olarak ortaya çıkıyor.OnePlus Kuzey, Ve müteakipOnePlus Nord N10 5G.

Sony Xperia Compact, stil cephesinde eksik, ancak fiyat doğruysa, temel işlevsellik isteyen ve binlerce pound harcamak istemeyen hayranlar arasında bir ev bulabilir veya yıllarca süren bir sözleşmeye bağlı kalabilir. yaklaşan gibi daha büyük, daha 'modaya uygun' bir cihazda yüksek aylık geri ödemelerGalaxy Z Katlama 3, ya daiPhone 12 Pro.

Kaynak:Ses