Close

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet S fiyatları Resim 1/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 2/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 3/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 4/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi


Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 5/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 6/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi


Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 7/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 8/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi


Sony Xperia Tablet Z incelemesi
Resim 9/9

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z incelemesi

Sony Xperia Tablet Z, dünyanın en ince 10 inçlik tabletidir, ancak en iyi Android tablet olabilir ve hatta güçlü iPad 4'e rakip olabilir mi?

Markanın ilk çabası -Sony Tablet S- dünyayı neredeyse hiç ateşe vermedi ve 2011'deki cansız lansmanından bu yana daha geniş bir tablet yelpazesi ortaya çıktı. Yeni nesilSony Xperia Tablet Saynı zamanda oldukça ortalama bir cihazdı, ancak yeni sürüm durumu tersine çevirebilir mi?

Yalnızca Google gerçekten Apple'a itiraz ediyoriPad 4güçlü Samsung yapımı ileNexus 10, ancak Sony Xperia Tablet Z bir kavga çıkarıyor. Elinde büyük bir iş var - göreve uygun olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Sony Xperia Tablet Z: Boyutlandırın ve oluşturun

Üstünlük belirten ifadeler teknolojide nadiren uzun süre dayanır, ancak dünyanın en ince tableti olan Sony Xperia Tablet Z'nin ince boyutlarını devirmek biraz zaman alacak. İncelik, elinize aldığınız anda belirgindir ve yalnızca 6,9 mm'de iPad 4'ün aşırı kilolu hissetmesine neden olur. 500g ile iPad'den 150g daha hafiftir, farkı hemen fark edersiniz.

Bazı şirketler ağırlıklarını azalttığında, bu, cihazın ucuz hissetmesine neden olabilir - evet, size bakıyoruz, Samsung - ama Tablet Z'de durum böyle değil. Kompakt boyut, rahatsız edici bir gıcırtı olmadığı anlamına gelir ve plastik gibi hissedilir (birinci sınıf plastik olsa da), şasi aslında güçlendirilmiş cam elyaftan (arkada) ve çerçeve üzerinde cam elyaf poliamidden yapılmıştır.


Biraz sinir bozucu bir esneklik var, ancak bu sıfır beden bedeninden kaynaklanıyor, o kadar ince ki elinizi neredeyse etrafına sarabilir ve bir e-okuyucu gibi tutabilirsiniz. Sony'nin son 10 inçlik Android gezisi olan Tablet S'nin baş ve omuzları üzerinde ve şimdiye kadarki en iyi çabası.

Sony Xperia Tablet Z: Özellikler

10 inçlik bir tablet olarak, burada göze çarpan özelliklerin eksikliği var ve bu gibi bazı dikkate değer yeni tabletlerle karşılaştırıldığındaSamsung Galaxy Note 8.0veAsus FonePad, canlandırıcı bir hile eksikliği var. Aslında, boyutu dışında övünecek çok az şey var.

Giriş kalemi, telefon yetenekleri yok, ancak Xperia Z'nin kolunda bir numara var: su geçirmez. Akıllı telefonu kardeşi gibiSony Xperia ZTablet Z, sıvı içinde 30 dakikaya kadar dayanabilir ve kapalı bağlantı noktaları, toza dayanıklı olduğu anlamına gelir.

Diğer yerlerde, arkada 8.1MP olan çift kamera var ve ön tarafta video görüşmesi için 1080p ve 2.2MP kayıt yapıyor. Her iki kamera da, yapay ışıkta kullanıldığında özellikle parazitli görüntülere sahip standart işler.

İPad'in FaceTime kamerası sohbet için daha iyi bir değer sunuyor ve panoramik çekim, seri çekim modu ve HDR gibi efektlerle dolu olsa da, tablet fotoğrafçılığının genel aşağılama tarafından cezalandırılabileceğini düşünüyoruz.

Bağlantı da iyidir, microSD desteği ile 64 GB'a kadar ekstra depolama alanı ekleyebilirsiniz. Maalesef bu gereklidir, çünkü maksimum dahili depolama alanı 16GB'lık bir önemsizdir. Windows tabletlerinin en son ürününden farklı olarak USB bağlantı noktası yoktur ve Tablet Z'nin keskin hatlarını gösteren su geçirmezliklerin altında, şarj için iki katına çıkan bir microUSB vardır.

Ayrıca bir LTE sürümü mevcut ve yerleşik NFC var.

Sony Xperia Tablet Z: Ekran

Apple iPad 4'ün Retina panelinin ve Nexus 10'un sunduğu süper çözünürlüğün hakim olduğu bir dünyada, yetersiz bir 1.920 x 1.200 panel ilgimizi çekmek için çok az şey yapıyor. Sony, ekranlarının çoğunu her iki Xperia Z cihazında da yaptı, ancak gerçek şu ki sonuçlar karışık.

İlk olarak, görseller, maksimum seviyeye çıkarıldığında harika görünen renkler ve göze çarpan parlaklık ile fark edilir derecede pürüzsüzdür. Bununla birlikte, 224 ppi'ye rağmen, özellikle web sayfalarına bakıldığında belirgin olan belirgin bir keskinlik eksikliği var.

Beyazlar donuk görünür, metin okumayı zorlaştırır ve ister film izlerken ister internette gezinirken tüm panelde bir solgunluk vardır. Nexus 10'un aksine, görseller 'göze çarpmaz' ve film severler için bir cihaz değildir. Bu kayda göre, yerleşik hoparlörlerin ortalamanın çok altında olduğu kanıtlandı, bu da Sony gibi harika ses ürünleri üreten bir şirket için hayal kırıklığı yaratıyor.

Sony Xperia Tablet Z: Performans

İşlemci, orta sınıf tabletlerde sıklıkla kullanıldığını bulacağınız 1.5 GHz hızında çalışan bir Snapdragon S4 dört çekirdekli işlemcidir. Zamanlama Sony için garip çünkü ufukta göz kamaştırıcı derecede hızlı Tegra 4 ve Snapdragon 600/800 yongaları bulunurken parlak yeni tableti oldukça vasat bir performans sunuyor.

SunSpider işlemci hız testlerinde 4353 puan, iPad 4'ün 769'u (bu arada daha düşük) ve Nexus 10 (1507) tarafından mahvoldu. Bunun genel gezinmede bir fark yaratmaması gerekirken, fark web sayfası oluşturma, uygulama yükleme süresinde belirgindir ve oyunlar daha gelişmiş hale geldikçe kendini gösterebilir.

Sony'nin bir önceki tableti kullanımda halsizlik hissetti, ancak burada sarsıntı veya titreme konusunda hiçbir ipucu yok. Hisse senedi Android veya Samsung'un giderek daha iyi geliştirilen TouchWiz'i kadar iyi olmayan Sony dış görünümü, ekranları ve widget'ları arasında geçiş yaparken hiçbir şeyi kaçırmadı.

Sony Xperia Tablet Z: Pil

En yeni işlemcilerin inanılmaz performansına sahip olmamak, Sony Xperia Z'nin 8 saatlik sağlam bir film oynatma elde etmesine yardımcı olur. Test, YouTube uygulamasında tam parlaklıkta bir HD film akışını içerir, bu nedenle piksel itme ve veri çiziminin kombinasyonu bunu sağlıklı bir skor haline getirir. Bekleme modunda, gece boyunca nadiren yüzde birkaçtan fazla kaymıştır.

Bu harika bir sonuç, aşırı boyuttan ve ağırlığından daha fazla düşündüğünüzde, iPad'de Apple gibi daha büyük piller eklemek için çok az yer olduğu anlamına gelir. uzun mesafeli bir uçuşta veya hafta sonu gezilerinde dayanmak için - ve Sony Xperia Tablet Z kesinlikle bunu dolabında bulunduruyor.

Sony Xperia Tablet Z: Karar

Sony Xperia Tablet Z, son birkaç yıldır mobil cihazlarla mücadele eden bir şirket için iyi bir geri dönüş. Kesinlikle şimdiye kadar yapılmış en iyi Sony tableti ve delice ince çizgiler ve hafif yapı, dikkatleri üzerine çeken bir cihaz arayan Android avcılarına hitap edecek.

Xperia Z, Nexus 10 ile oradayken, Google'ın seçenek listesi bizim için ilk sırada yer alıyor. Büyük ölçüde daha ağır ve daha kalın olmasına rağmen, son derece üstün ekran ve ışık hızındaki performans, terazinin lehine sonuç verir.

Sony Xperia Tablet Z çıkış tarihi: Mayıs 2013

Sony Xperia Tablet Z fiyatı: 399 £