Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia XZ4 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri, kamerası, 5G, sızıntılar: şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Sony Xperia XZ4 çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri, kamerası, 5G, sızıntılar: şimdiye kadar bildiğimiz her şey

Sony yalnızca amiral gemisini piyasaya sürdüXperia XZ3Birkaç ay önce bir akıllı telefon aldım, ancak bu, yaklaşan Xperia XZ4 lansmanına hazırlıklı olmamamız gerektiği anlamına gelmez.


Sonuçta, Japon şirket amiral gemisi telefonlarını altı ayda bir güncellemekten korkmuyor, bu da Xperia serisinin her yıl yenileneceği anlamına geliyor.Dünya Mobil Kongresi(MWC) 25 - 28 Şubat tarihleri ​​arasında Barselona'da düzenlenecek olan fuar.

Sony'nin yeni nesil Xperia XZ akıllı telefonunun piyasaya sürülmesini beklerken, bu makaleyi, piyasaya çıkmadan önce Xperia XZ4 hakkında duyduğumuz her fısıltı, sızıntı veya bilinçli tahminle güncel tutacağız.

Sony Xperia XZ4 çıkış tarihi ve fiyatı

Sony, büyük olasılıkla Xperia XZ4'üDünya Mobil Kongresi25-28 Şubat 2019 tarihleri ​​arasında Barselona'da gerçekleşmesi planlanan ticaret fuarı.

Sony Xperia XZ4 fiyatına gelince, şu an için gerçekten yapabileceğimiz tek şey,Xperia XZ3, geçen yıl mağazalara girdiğinde 699 £ (899 $) fiyatla piyasaya sürüldü. Biz olacağızciddi anlamdaXperia XZ4'ün daha düşük maliyetli olması şaşırttı. Aslında, kamera ve ön taraftaki daha büyük AMOLED panele yapılan yükseltmeler göz önüne alındığında, fiyatın artmasını bekliyoruz.


  • en iyi 5G destekli akıllı telefonlarbu yıl beklemek

Sony Xperia XZ4 tasarımı ve özellikleri

Sony Xperia XZ4, en sonuncusu güvenilir bir bahşişçiden gelirse, saf güzellikte bir şey olacakOnLeaksinanılacak. Üretken bilgi sahibi teknoloji blogu ile işbirliği yaptıMySmartPricehenüz duyurulmamış cihaz için sızdırılmış CAD modellerine dayalı bir dizi kaygan, yüksek çözünürlüklü render yayınlamak.

Bu yeni renderlar doğruysa, Sony tarafından popüler hale getirilen ve giderek daha popüler hale gelen çentikli ekran tasarım trendinden kaçınmaya hazır görünüyor.iPhone Xgeçen yıl. Bu, üreticilerin ön tarafa bakan kamera, hoparlör ızgarası ve çeşitli diğer sensörleri, panelin ahizenin her köşesinin en kenarına kadar akmasını sağlamak için ekranın üst kısmındaki kavisli bir kesikte barındırdığını görüyor.


Bununla birlikte, çentiğin her yerde bulunmasına rağmen, Sony denenmiş ve test edilmiş çerçeveleriyle ekranın üstünde ve altında kalıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, yeni nesil Xperia görünüşe göreçokbenzer ekran-gövde oranıXperia XZ3.

GöreOnLeaksXperia XZ4, 21: 9 en boy oranına sahip 6,5 inç ekrana sahip olacak. Sony, yakın zamanda akıllı telefonlarında kullanılmak üzere 'CinemaWide' markasını aldı - yeni nesil amiral gemisinde daha geniş bir 21: 9 en boy oranı ekranını benimseme planlarının bir başka kanıtı olduğuna inanılıyor. 6.5 inçlik bir AMOLED panel, Xperia XZ3'teki 6.0 inçten oldukça büyük bir artış olacaktır.


Bunun sözde birdüzekran, kavisli değil.

Ancak işlerin geldiği yeni Sony akıllı telefonun arkasıciddi anlamdailginç. Sony, ana Xperia XZ serisinde bir ilk olan üçlü kamera sistemi içerecek gibi görünüyor.

Xperia XZ3'ün arkasında yalnızca tek bir kamera olduğu düşünüldüğünde,büyükSony'nin bir sonraki amiral gemisinde üçlü lens sistemine atladığını görmek için bir adım yükseldi. Ancak,Huawei P30veSamsung Galaxy S10- önümüzdeki aylarda piyasaya çıkması nedeniyle - her ikisi de benzer şekilde donatılmış kameralarla piyasaya sürülmek üzere geniş bir bahşişe sahip.


Elbette bu, Sony'nin birden fazla kamera kurulumuyla uğraştığı ilk sefer olmayacak. Sonuçta şirket, bir çift kamera içeriyordu.Xperia XZ2 PremiumTemmuz 2018'de başlatıldı.

Tarafından paylaşılan bir dahili brifing belgesinden sızdırılan bir fotoğrafa göre sumahoinfo.com/post-29674, arkaya monte edilen yeni kamera bazı ciddizemin.İlk olarak, Xperia XZ4, rakiplerinin çoğundan çok daha yüksek bir değer olan 52 megapiksellik bir ana lense sahip olacak. Bu lensin ayrıca birf /1.6 diyafram açıklığı, çok fazla ışığın içeri girmesine izin verecek ve onu zorlu düşük ışık koşullarında yetkin bir kamera haline getirecek.

Sırada, optik yakınlaştırmaya izin veren 16 megapiksel bir telefoto lens var. Bu, birf /2.6 açıklık.Huawei P20 Pro3x optik yakınlaştırma sunar ve rakip Oppo, geliştirildiğini doğruladı10x yakınlaştırma yapabilen bir akıllı telefon kamerası.

Son olarak, 0.3 megapikself /Fotoğrafın konusunun arkasına yapay, ayarlanabilir bokeh tarzı bulanıklık eklemek için derinliği değerlendirmek için kullanılan 1.4 ToF (Uçuş Süresi) sensörü ve artırılmış gerçeklik oyunları ve kamera özellikleri. Bunu yapmak için, ışık darbeleri gönderir ve bu darbelerin geri dönmesinin ne kadar sürdüğünü ölçer.

Sony bu teknolojiyi DepthSense olarak adlandırıyor ve nasıl kullanılabileceğini gösteren, aşağıda izleyebileceğiniz bir video yayınladı.

Yeni görüntü, DepthSense'in evdeki günlük nesnelerin üzerine artırılmış gerçeklik katmanları eklemek için kullanıldığını gösteriyor. Ancak Sony, DepthSense'in çevrimiçi alışverişi iyileştirmek için nasıl kullanılabileceğini de gösteriyor. Örneğin, bir mağaza bir nesnenin fotoğrafını çekebilir - videoda kırmızı bir el çantası kullanılır, bu daha sonra DepthSense'in boyutlarını doğru bir şekilde ölçebilir - ve sonra bir alıcı bu nesneyi bir AR katmanı olarak görüntüleyebilir (sehpalarında, örneğin) kendi çevrelerinde, birlikte nasıl göründüklerini görmek için nesneleri ona doğru tutarak.

Ne yazık ki, öne bakan kameranın nasıl görüneceğine dair bir kelime yok, ancak kesinlikle ürünle birlikte verilen 13 megapiksel geniş açılı lensten geriye doğru bir adım olmayacak.Sony Xperia XZ3.

En son Sony Xperia XZ4 görüntülemelerinde eksik olan dikkate değer bir kişi, arkaya monte edilmiş parmak izi tarayıcısıdır. Daha önceki söylentiler, şirketin bir sonraki amiral gemisinde de bir ekran içi ultrasonik tarayıcı kullanmayı düşünmediğini gösteriyor. Bunun yerine, şirketin planları hakkında bilgi sahibi olan kaynaklar, Sony'nin, geçmişte telefonlarda olduğu gibi, yana monte edilmiş güç düğmesinin içine yerleştirilmiş bir parmak izi sensörüne döneceğini iddia ediyor.Sony Xperia Z5.

Bu görüntülere dayanarak, şirketin geçtiğimiz yıl Xperia XZ3'ü karakterize eden aynı birinci sınıf cam kaplamayı arka tarafta da kullanmaya devam edeceği görülüyor.

Hayal kırıklığı yaratan bir şekilde, 3,5 mm kulaklık bağlantı noktası belirtisi yok. Sony, USB-C ve Bluetooth bağlantıları lehine 3,5 mm ses bağlantı noktasından uzaklaşarak olağanüstü bir şey yapmıyor, ancak 3,5 mm'yi sağlam tutmak, firma için hoş bir fark olabilirdi.

Sony Xperia XZ4 özellikleri

Xperia XZ4'ü çalıştıracak yonga setini onaylamadık, ancak Sony'nin amiral gemisini tercih edeceğini varsaymak oldukça güvenli.Qualcomm Snapdragon 855bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu için.

Qualcomm, en son işlemcisinin selefi Snapdragon 845'e kıyasla% 45'lik bir performans artışına sahip olduğunu iddia ediyor.sızdırılan karşılaştırma puanıbu, Xperia XZ4'ün gerçek bir güç merkezi olduğunu gösterdi.

Tarafından tespit edilen AnTuTu karşılaştırma puanıGizChina, etkileyici bir 395,721 ile geldi. Bunu perspektif olarak ortaya koymak için, sızdırılan Exynos 9820 ile çalışan Samsung Galaxy S10 puanı sadece 325.076 ile zirveye ulaştı.

Şu anda piyasadaki en güçlü Android telefon 309.628 puana sahip.Huawei Mate 20 ProKirin 980 CPU çalıştıran. A12 Bionic toting bileiPhone XS358.091'de zirve yapıyor.

İşletim sistemine gelince, Sony Xperia XZ4, Google'ın işletim sisteminin en son sürümü olduğu için neredeyse kesinlikle Android 9 Pie'yi çalıştıracak.

Lansman öncesinde YouTube tasarımcısıConceptCreatoren son sızıntıların ve söylentilerin üç boyutlu bir versiyonunu oluşturmak için çok çalışıyor.

Aşağıda görülebilen kısa klip, nihai ürünün nasıl görünebileceğine oldukça iyi bir fikir veriyor ...

Potansiyel Müşteri Görüntü Kredisi: ConceptCreator / YouTube