Close

Sony Xperia Z Ultra incelemesi

Sony Xperia Z Ultra fiyatları 18 Amazon müşteri yorumu Image 1/8

sony xperia z ultra


Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 2/8

sony xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 3/8

sony xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 4/8

sony xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 5/8

sony xperia z ultra


Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 6/8

sony xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 7/8

sony xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra incelemesi
Resim 8/8

sony xperia z ultra


Sony Xperia Z Ultra incelemesi

Bu telefon / tablet hibritinin devasa bir ekranı var, ancak kulağınıza tutamayacak kadar büyük mü? Sony Xperia Z Ultra incelememizde öğrenin

Telefonlar büyüyor, biliyoruz. Belli bir boyuta ulaştıklarında, ayrı bir tablete daha az ihtiyaç duyulur. Yeni Sony Xperia Z Ultra ile bu ihtiyaç neredeyse tamamen ortadan kaldırıldı. Sonuçta, Xperia Z Ultra'nın 6,4 inç ekranıyla, neden 7 inçlik bir tableti de taşımak isteyesiniz?

Sony'nin düşüneceğinizi umduğu şey bu - ve kesinlikle Samsung Note serisinde büyük başarılar elde etti - en sonSamsung Galaxy Note 3. Meanwhle, theNokia Lumia 15206 inçlik cihazın yanı sıraHTC One Max. Ama bu ekran çok daha büyük - çok mu uzak bir phablet?

Sony Xperia Z Ultra: Boyutlandırın ve oluşturun

Büyük olabilir, ancak Ultra o kadar incedir ki ele yeterince kolayca sığar - küçük parmaklar için olmasa da. Aynı zamanda hafiftir - örneğin Nexus 7 veya iPad mini gibi 7 inçlik bir tabletten çok daha az - ve hafif kavisli kenarları da el hissini iyileştirir.

212 gr ağırlığındadır, çoğu telefondan çok daha ağırdır, ancak imkansız değildir. Boyut açısından, stat hayranları, 179,4 x 92,2 x 6,5 mm ve gerçekten farkı yaratan 6,5 mm kalınlıktır.

Cam arka kısım,Sony Xperia Z1akıllı telefon ve telefonun birinci sınıf ve şık hissetmesini sağlar. Ayrıca, sağ kenarda hassas şekilde öğütülmüş güç düğmesine de sahiptir.Sony Xperia Z. Bu, yan tarafın yarısında - telefonun uzunluğuna bir taviz.

Tasarımın tek dezavantajı gerçekten de su geçirmezliğin gerekliliğidir. Nemi dışarıda tutmak için tüm prizler kanatlarla korunmaktadır. Bunlar açılıp kapanması bir zırvalıktır ve biraz kırılgan olabilir.

Aslında kulaklık soketinin kapağı yok, içi su geçirmez, bu da çok kullanmanız gerekebileceği için iyi. Ve özel şarj yuvanız varsa, yan taraftaki açıkta kalan iki kontağa takılır. Çoğumuz için, telefonu şarj etmek için microUSB soketindeki kapağı açmak kaçınılmaz.


Sony Xperia Z Ultra: Özellikler

Su geçirmezlik, Sony'nin en önemli özelliklerinden biridir ve şirketi rakiplerinden ayırır. İster banyoda film izliyor olun ister yağmurda mesaj yazıyor olun, Z Ultra ile sorun yok. Telefon su altındayken ekran çalışmaya devam ediyor, ancak tabii ki dokunmatik ekran suya daldırıldığında çalışamıyor.

Ve geri kalan süre boyunca, telefona kahve dökmenin veya başka bir şekilde ıslatmanın değerli elektronik eşyalarınıza zarar vermeyeceğini bilmek işe yarayacaktır.

Xperia Z Ultra'daki Sony özellikleri arasında Sony'nin kendi, çok yetenekli, Shazam'a alternatif olan Track ID'si bulunur. Ayrıca, Sony'nin müzik ve film indirme veya akış mağazaları olan Music Unlimited ve Video Unlimited var.

Sony'nin Android'i seçmesi zarif ve cüretkar - örneğin Huawei veya LG telefonlarda bulunan küstah, renkli simgelerin hiçbiri - ve harika görünüyor. Benzer şekilde, telefonunuzdaki fotoğraflar için Rolodex tipi ekranın kullanımı eğlencelidir ve iyi uygulanmıştır.

Sony Xperia Z Ultra: Ekran

Bu büyük bir gösteri. Full HD çözünürlüğü, yine de inç başına piksel sayısı aynı çözünürlüğe sahip ancak daha küçük bir cam parçası olan HTC One'dan daha düşük. Öyle olsa bile, buradaki ekran iyi görünüyor, özellikle de bilgi sağlayan Sony TV bölümünden gelen girdiler sayesinde.

Garip veya aşırı doygunluktan ziyade ince ve gerçekçi renklerle zengin ve ayrıntılı. Ve bu boyutta bir ekranla, muhtemelen YouTube kliplerinden daha fazlasını izleyeceksiniz, ancak Yüzüklerin Efendisi yine de bir meydan okuma olabilir.

Xperia Z Ultra'daki ses, hoparlör aracılığıyla daha az etkileyici, sadece su geçirmez olduğu için değil, kulaklıklarla yeterince iyi olduğu için.

Sony Xperia Z Ultra: Kamera

Sony'nin telefonlarda kamera kullanma becerisi yadsınamaz. Buradaki sensör 8MP çözünürlüktedir. Sony, son telefonlara 13 MP snappers koydu, ancak bu hala düzgün bir arayüze ve Superior Auto adlı sofistike bir otomatik ayara sahip iyi bir kamera. Ayrıca Burst modu, resim efekti ve şirketin normal kameralarından alınan bir başka Sony özelliği de var: Sweep Panorama.

Ancak bu kamerada flaş yok - şaşırtıcı bir ihmal. Doğru, flaş zaten çoğu çekimi mahvediyor, ancak bazen biraz yardımcı olabilir. Sony, kameranın düşük ışık koşullarında iyi çalıştığını söylüyor ve büyük ölçüde işe yarıyor, ancak burada flaş olmaması çok yazık.

Sonuçlar gibi telefonlar kadar olağanüstü olmasa daNokia Lumia 1020ya daiphone 5s, bu hala kullanımı kolay ve iyi ışıklandırmada iyi çalışan yetenekli bir kamera.

Sony Xperia Z Ultra: Performans

Bu hızlı bir telefon. Dört çekirdekli işlemci ve 2 GB RAM, aksaksız kullanıma ve - bu kadar büyük bir telefon için en önemlisi - tereyağı pürüzsüz video oynatmaya dönüşür. Yıldırım hızındaki iPhone 5'ler gibi giderek daha iyi çalışan telefonlarla, yetersiz özelliklere sahip telefonlar zayıf görünüyor. Neyse ki, Z Ultra titiz.

Sony Xperia Z Ultra: Pil

Bu kadar büyük bir telefonun düzgün bir pil için yeri vardır. 3000mAh'lik bir pildir ve uzun süre mutlu çalışmasını sağlar. Günlük şarjlarla ilgili olağan uyarı dikkate değerdir, ancak bu telefonun dayanıklılığı vardır. Bunlardan bahsetmişken, işaretleme yaptığını fark ederseniz, ekstra ömür sağlamak için Sony'nin özel Battery Stamina ayarları var.

Bu büyüklükte telefonların olduğu odada bulunan fil, arama yapmak için kulağınıza kelepçelediğinizde nasıl hissettiğini gösterir. Bu şimdiye kadarki en büyük phablet, bu yüzden rahat bir kullanım sağlamaması şaşırtıcı değil. Neredeyse ağzınızın, bağırmanız gereken mikrofondan o kadar uzakta olduğunu hissediyorsunuz. Ve kesinlikle bu konuda Dom Joly'den bir dokunuş var.

Sony Xperia Z Ultra: Karar

Harika görünüyor, elde iyi hissettiriyor - ama rahatça ve utanmadan telefon görüşmeleri yapmak imkansız derecede büyük olabilir. Bu, güçlü pil ömründen iyi Sony uygulamalarına, muhteşem bir ekrandan mükemmel bir stile kadar pek çok şeyi içeren oldukça yetenekli bir telefon.

Ama telefon görüşmesi yapmak için buna ihtiyacın var, değil mi? Bu, onu doldurmadan önce elinizde denemeye değer bir telefon. Boyut bir sorun değilse, bu harika bir telefon - ve su geçirmezlik özelliği, ister beceriksiz, ister barda gösteriş yapmaya istekli olun, ister deniz kızı olun, harika bir anlam ifade eden harika bir ekstra.

Sony Xperia Z Ultra çıkış tarihi: Şimdi çıktı

Sony Xperia Z Ultra fiyatı: 550 £ (SIM ücretsiz)