Close

Sony Xperia Z2 incelemesi

Sony Xperia Z2 fırsatları Resim 1/7

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2
Resim 2/7

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2
Resim 3/7

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2
Resim 4/7

Sony Xperia Z2


Sony Xperia Z2
Resim 5/7

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2
Resim 6/7

Sony Xperia Z2


Sony Xperia Z2
Resim 7/7

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2

HTC M8 ile rekabet edebilmek için markanın amiral gemisinde yapılan bir güncelleme, Sony'nin en son sürümünü yeterince sunuyor mu? Sony Xperia Z2 incelememizde öğrenin


Sony Xperia Z2 ilginç bir teklif, öncelikleSony Xperia Z1Bir yıldan daha kısa bir süre önce piyasaya sürülen hangisi soruyu akla getiriyor, güncellemeye değer mi? İkincisi, bir sonraki nesil amiral gemisi akıllı telefon dalgasının ortasında geliyor.HTC One M8veSamsung Galaxy S5. Z2, bu kadar yüce rakiplerine karşı kendine hakim olabilir mi?

Sony Xperia Z2: Boyutlandırın ve oluşturun

Bunu ilk önce yoldan çekeceğiz - Z2 büyük hissediyor, bu garip, çünkü kağıt üzerinde aslında orijinal Z1'den daha zayıf bir makine.

Kare gövde hala mevcut ve bizim için sorun değil - Sony, birkaç benzersiz sorunla gelmesine rağmen bu tasarım dilini çiviledi.

Z2 tek elle tutulması doğal gelmiyor - bu 8,2 mm'lik HTC One M8'den daha ince olmasına rağmen.

Bunların çoğu, bizi Z2'yi onunla geçirdiğimiz zamanın çoğunda bu şekilde kullanmaya zorlayan, doğası gereği iki elle kullanıma daha uygun hissettiren kare tasarıma bağlıdır.

İZLEMEK:Sony Xperia Z2 kutudan çıkarma ve ilk izlenimler videosu

Yapı kalitesi Sony'nin standart örnek düzeyidir, Z2 sağlam, sağlam ve tamamen güvenilirdir. Hala bir telefonu camla kaplamanın uzun vadede en iyisi olacağından tam olarak emin değiliz, ancak kesinlikle iyi görünüyor.


Sony Xperia Z2: Ekran

Z2, hem Triluminos teknolojisine hem de Sony'nin mobil cihazlar için X-Reality motoruna sahip olan 5,2 inçlik daha büyük bir Full-HD panele sahip.

Bunun anlamı, bir mobil cihazda gördüğümüz en iyi ekranlardan biridir ve Z1'e göre belirgin bir gelişme görebileceğiniz birkaç alandan biridir.

Renkler şaşırtıcı derecede canlıdır, X-Reality motoru ise görüntülerinizi ve filmlerinizi aktif olarak geliştirip keskinleştirir, bu da video izlemenin tabletinizi çıkarmaktan çok daha uygun bir teklif haline geldiği anlamına gelir.

Sony Xperia Z2: Özellikler

Z2, Android 4.4 ve Sony'nin güncellenmiş kullanıcı arayüzü ile birlikte gelir. Bu hem iyi hemde kötü.

Sony nihayet üstteki ve alttaki çubuklardan kurtulmuş olsa da, UI hala mobil cihazlarda gerçekten verimsiz hissediyor. Bahsettiğimiz gibiXperia Z2 tablet incelemesi, iyileştirmeler kesinlikle orada, ancak hala cila eksik.

Başlıca bir örnek, widget'ları yeniden boyutlandırabilirken, hepsini yeniden boyutlandıramazsınız ve yalnızca yarısını kaplamasına rağmen tüm ekrana ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerdir.

Sony, bir kez daha eksiksiz uygulama paketini dahil etti, bazıları mükemmel (Walkman) ve bazıları daha az.

Z2'nin yalnızca 16GB dahili depolama ile geldiği gerçeği olmasaydı, daha az kullanışlı uygulamaları umursamayız, bu aslında Android'i ve Sony'nin dahil ettiği tüm bloatware'leri kaldırdığınızda 11GB gibi.

64GB'a kadar destekleyen bir microSD kart yuvası var ama dürüst olmak gerekirse, kutudan biraz daha fazlasını umuyorduk.

Sony Xperia Z2: Kamera

Z2'nin arkasında parlak bir 20,7 MP sensör bulunur. Hızlı yüklenir, hızlı odaklanır ve neredeyse her zaman harika görüntüler çeker.

Artık kağıt üzerinde harika görünen 4K video kaydetme yeteneği de var, ancak 4K ekrana sahip değilseniz faydayı görmek zor.

İkincisi, yalnızca 16 GB dahili depolama alanınız var, 4K kayıtlar, kesinlikle devasa miktarlarda depolama alanı kaplayabilmeleriyle ünlüdür. Bu, geleceğe yönelik güzel bir önlemdir, ancak henüz pek çok kişinin bundan tam olarak yararlanabileceğini düşünmüyoruz.

Sony Xperia Z2: Performans

Yeni bir amiral gemisi akıllı telefondan bekleyeceğiniz gibi, Z2 en yeni işlemciyle birlikte gelir ve onu en üst düzey rakipleriyle başa baş kılar.

3 GB RAM ile birlikte inanılmaz bir 2,3 GHz dört çekirdekli işlemci var, böylece herhangi bir performans sorunuyla karşılaşmayacaksınız.

Sony Xperia Z2: Pil

Pil ömrü oldukça etkileyici, e-postaları, sosyal medyayı düzenli kontrol etmeyi ve garip programı izlemeyi içeren Z2'den iyi bir gün geçirmeyi başardık.iPlayer.

Dayanıklılık modu da büyük bir fark yaratır, ancak telefon kilitliyken gerekli olmayan tüm işlevleri kapatır, bu nedenle tüm bu WhatsApp mesajlarını bir kerede almak istiyorsanız kilidini açmanız gerekir.

Sony Xperia Z2: Karar

Z2, son modele göre açık bir gelişmedir - ekran gözle görülür şekilde daha iyidir, işlemci daha hızlıdır ve yazılım önceki sürüme göre açık bir gelişme gibi hissedilir. Bunun harika bir telefon olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Z2'nin tökezlediği yer, kendisini rekabetle karşılaştırıyor. Evet, en büyük özelliklerden bazılarını barındırıyor, ancak bir araya geldiğinde gerçekten göze çarpmıyor - ayrıca biraz fazla büyük, tutması garip hale getiriyor. Bu, büyük ölçüde telefonun üstünde ve altında bulunan devasa çerçevelere bağlı.

Halihazırda 5,2 inçlik bir ekrana sahip bir el cihazınız olduğunda, yapmanız gereken son şey, etrafına santimetrelik bir alan eklemektir.

Z2, Sony'nin şimdiye kadarki en güçlü telefonu olabilir, ancak tuhaf bir şekilde, en iyisi değil. Bu ödül,Sony Xperia Z1 Compact.

Sony Xperia Z2 çıkış tarihi: 1 Mayıs 2014

Sony Xperia Z2 fiyatı: Yaklaşık. £ 550