Close

Sony Xperia Z3 Compact incelemesi

Sony Xperia Z3 Compact fiyatları 583 Amazon müşteri yorumu Sony Xperia Z3 Compact D5803 ... Amazon $ 169.99 Görüntüle

Sony, amiral gemisi akıllı telefonunu çok fazla ödün vermeden kompakt bir tasarıma indirgeyerek imkansızı başardı.

Sony, amiral gemisi telefonunun küçültülmüş bir versiyonunu oluşturan ilk telefon üreticisi değil, HTC kısa süre önceHTC One Mini 2ve LG geliyorLG G2 Mini.

Xperia Z3 Compact'ı diğerlerinden ayıran şey, amiral gemisi Xperia Z3'ün daha küçük ve daha ucuz bir versiyonu olması, ancak yine de birçok önemli spesifikasyonu muhafaza etmesi.

5,2 inçlik Xperia Z3, cüzdan titreyen 494 sterline mal olurken, 4,6 inçlik Xperia Z3 Compact çok daha lezzetli bir fiyata 350 sterlin. Sony'nin bazı mükemmel teknolojileri daha küçük bir telefona sığdırmayı başardığı gerçeği heyecan verici bir olasılık.

Sonuçta iyi şeyler küçük paketlerde gelebilir

Daha pahalı Xperia Z3'te olduğu gibi, Z3 Compact, 2.5GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemciye sahiptir ve daha küçük, daha ucuz ahizeye de güç verdiğini görmek harika.

Sony'nin aynı işlemciyi hem Z3 hem de Z3 Compact'a dahil etmeyi uygun görmesi, daha küçük bir telefona sahip olmayı tercih ettiğiniz için cezalandırıldığınızı hissetmediğiniz anlamına geliyor.

Xperia Z3 Compact aynı zamanda daha pahalı bir kardeş olduğu için aynı grafikleri paylaşıyor; Adreno 330 GPU, telefona en yeni mobil oyunları kolaylıkla oynaması için etkileyici bir güç sağlıyor.

Z3 Compact ve Z3 aynı GPU'yu paylaşsa da, her el cihazının tasarımındaki ilginç bir tuhaflık, Z3 Compact'ın grafik ağırlıklı oyunlarda aslında biraz daha iyi performans gösterdiği anlamına geliyor.

Bu, Z3 Compact'ın daha küçük ekranının yalnızca 720p çözünürlük kapasitesine sahip olmasına karşın, Z3'teki daha büyük ekranın tüm ihtişamıyla 1080p'de görüntülenmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır, bu nedenle Z3 Compact daha büyük ekranının görsel sadakatini sunmasa da kardeşim, daha tutarlı kare hızlarına sahip

Hareket halindeyken PS4

Sony Xperia Z3 Compact'ın en harika yönlerinden biri de PS4 Uzaktan Oynatma. Aynı Wi-Fi ağında bir PlayStation 4 ve Z3 Compact ile oyunları PS4'ten doğrudan Z3 Compact'a aktarabilirsiniz.

Daha da iyisi, PlayStation'ın DualShock kontrol cihazını Bluetooth aracılığıyla Z3 Compact'a bağlayabilir ve oyunları kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Oyun kumandası için bir eklenti olan Game Control Mount, kullanım kolaylığı için Xperia Z3 Compact'ı kumandaya monte etmenize olanak tanır.

Shadow Of Mordor ve Assassin's Creed: Unity gibi bir dizi oyunu denedik ve hepsi çok iyi performans gösterdi. Ekran yalnızca 720p olabilir, ancak oyunlar üzerinde harika görünüyordu. En önemlisi, evin neresinde olursanız olun oyun oynarken çok az girdi gecikmesi oldu.


Medya makinesi

Sony'nin taşınabilir müzik çalar pazarını yönettiği günleri hatırlıyor musunuz? Sony, müzik çalma görevlerini yerine getiren Walkman uygulamasının eklenmesiyle açıkça görülüyor. Sony Music Unlimited'tan kendi müziğinizi çalabilir veya müzik dinleyebilirsiniz. Bu, Spotify'a oldukça benzeyen abonelik tabanlı bir müzik akışı hizmetidir. O kadar benzer ki, zaten bir Spotify aboneliğiniz varsa, o zaman Music Unlimited aboneliğine de ödeme yapmak istemezsiniz.

Kulaklıklar aracılığıyla ve dahili hoparlörler üzerinden müzik çalma çok iyidir; Sony'nin ses teknolojisindeki arka planı, ses kalitesini iyileştirmek için kullanılabilecek bir dizi özellik ile iyi bir şekilde kullanılır. Xperia Z3 Compact, mükemmel ses kalitesi için kayıpsız yüksek tanımlı müzik de çalabilir.

Filmler uygulaması, PC'nizden aktardığınız videoların Xperia Z3 Compact'ın kamerasıyla çektiğiniz videoların yanı sıra - tahmin ettiğiniz - Sony'nin Video Sınırsız hizmetinden kiraladığı videolarla da benzer şekilde çalışır. Sony'nin hizmetinden akış yapmaktan hoşlanmıyorsanız, Z3 Compact'ın DLNA desteği sayesinde evinizdeki diğer cihazlardan her zaman akış gerçekleştirebilirsiniz.

Xperia Z3 Compact'da video oynatma, telefonun mükemmel ekranı sayesinde son derece iyi, ancak Xperia Z3'ün 1080p çözünürlüğü yerine 720p çözünürlükle idare etmeniz gerekiyor.

Nasıl işliyor?

Teknik özellikler ve fiyat etiketi göz önüne alındığında, Xperia Z3 Compact'ın performans açısından oldukça etkileyici olması pek de şaşırtıcı değil. 2.5 GHz dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, Z3 Compact'ın bugün piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan bazılarıyla kağıt üzerinde baştan sona gidebileceği anlamına geliyor.


Bu işlemci, 2 GB RAM ile birlikte, çoğu uygulamanın hızlı bir şekilde açılmasıyla Z3 Compact'ın hızlı ve duyarlı olduğu anlamına gelir.

Hey güzel görünüyorsun

Xperia Z3 Compact, harika görünümlü bir akıllı telefon ve hatta Apple sahiplerinden takdir edici sesler bile çıkarabilir. Video çekmek, arama yapmak, oyun oynamak ve daha fazlası gibi, ne için kullanırsanız kullanın Sony'nin 'OmniBalance' tasarımına sahiptir.

Xperia Z3 Compact'ın boyutları, ahizeyi tutmanın çok rahat olmasına yardımcı olur. Ekranın etrafındaki ince çerçeveler sadece gövdenin güzel görünmesini sağlamakla kalmaz, boyutları 127 x 64,9 x 8,6 mm'ye kadar düşürür ve yalnızca 129 g ağırlığındadır.

4,6 inç ekran boyutuyla Z3 Compact, ismine rağmen tam olarak küçük bir telefon değil. Bununla birlikte, her zamankinden daha büyük akıllı telefonların phablet trendine meraklı değilseniz, Z3 Compact'ın daha küçük çerçevesi idealdir.

Z3 Compact'ı daha küçük hale getirerek, ancak aynı yüksek güçlü bileşenlerin çoğunu içinde sıkıştırarak, Z3 Compact düzenli olarak kullanıldığında oldukça ısınmaktan muzdariptir ve bu da tasarımının diğer türlü üstün hissini azaltır.


Peynir de

Sony, Xperia Z3 Compact'a dahil ettiği ekran kartı ile gurur duyuyor. 12800 ISO derecesine ve Sony'nin kendi geniş açılı G Lensine sahip 20,7 MP Exmor RS sensörü, benzer fiyat aralığındaki akıllı telefonlarda bulunan birçok kameradan çok daha yeteneklidir.

Bu, daha pahalı Xperia Z3'te bulunan kameranın tam olarak aynısıdır, bu nedenle Z3'ün en etkileyici teknolojilerinden bazılarını Z3 Compact ile paylaşmak için Sony'ye bir kez daha kredi vermeliyiz, bu da onun daha az bir ürün gibi hissetmesini önlemeye yardımcı olur.

Bununla birlikte, iPhone 6 gibi Z3 Compact'ın rakipleri, kağıt üzerinde daha az etkileyici ses veren kamera özelliklerine sahip olsalar da, maalesef bunların birçoğu hala daha iyi performans gösteriyor.

Kamera uygulaması aynı zamanda gerçek hayattaki fotoğraflarınıza 3 boyutlu grafikler ekleyen bir dizi artırılmış gerçeklik modu ile birlikte gelir; örneğin, aile toplantılarında dolaşıp bazen şaşkın bir büyükannenin yüzüne kükreyen bir T-Rex gibi.

Bu efektler iyi çalışıyor ve makul derecede etkileyiciden düpedüz korkunç olana kadar çeşitlilik gösteriyor ve çoğu bir kez çalınacak, sonra bir daha asla kullanılmayacak.

Xperia Z3 Compact'ın video kamerası çekim yapmak için iyi bir iş çıkarır ve fotoğraflarda olduğu gibi ekleyebileceğiniz bir dizi efekt vardır. Belki de en iyisi, bir filmin hızlandırılmış bir versiyonunu alan ve ultra yavaş çekim için parçaları 120 fps'ye kadar yavaşlatabileceğiniz - spor videoları çekmek için ideal olan timelapse'tır.

Xperia Z3 Compact aynı zamanda 4K kalitesinde video çekebilmektedir, ancak bu da problemsiz değildir. Maalesef Z3 Compact kayıt sırasında çok ısınıyor, bu da uygulamanın çöktüğü ve kısa aralıklarla 4K video çekmenize izin verdiği anlamına geliyor.

Pil ömrü

Sony'ye inanılırsa, Sony Xperia Z3 Compact ile birlikte gelen 2600 mAh pil 14 saat konuşma süresi ve 920 saat bekleme süresi kapasitesine sahip. Gerçekte, Z3 Compact'ın pil ömrünün o yüksek seviyelerine tam olarak ulaşmadığını gördük, ancak yine de oldukça iyi iş çıkardı.

Orta ila hafif yoğun kullanımda Z3 Compact, şarj etmeye gerek kalmadan 2 gün 5 saat yönetildi. Bu, çoğu insanın normalde günlük olarak göreceği türden bir kullanımdır, bu nedenle her gün şarj edilmesi gerekmeyen bir telefon istiyorsanız, o zaman Z3 Compact ile makul ölçüde mutlu olacaksınız.

Pil belirli bir seviyeye ulaştığında Xperia Z3 Compact, ekran kapalıyken Wi-Fi ve mobil veri bağlantılarını devre dışı bırakan dayanıklılık moduna geçmenizi önerir.

Karar

Xperia Z3 Compact ile Sony, teknik özellikleri bozmadan amiral gemisi bir akıllı telefonun kompakt bir versiyonunu çıkarabileceğinizi rekabette göstererek mükemmel bir iş çıkardı. Z3 Compact, daha pahalı Z3'ün yanı sıra diğer rakip amiral gemisi cihazlarına karşı da kendine has bir yer tutuyor.

Aslında, Z3 Compact'ın şu anda alabileceğiniz en iyi 5 inç altı akıllı telefonlardan biri olduğunu söyleyecek kadar ileri gidebiliriz. Sony'nin mobil bölümü şu anda pek iyi durumda değil, bu da son sürümüyle adımını atmış gibi göründüğü için utanç verici.

Bununla birlikte, Z3 Compact mükemmel değil, çünkü kamera, süslü teknik özelliklerine rağmen bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Ahizenin kullanım sırasında ısınma alışkanlığı da bir utançtır. Sony'nin 2015 lansmanı için Z3 Compact'ın halefi üzerinde çalıştığını biliyoruz, bu da iyileştirilmiş bir kamera ve (umuyoruz) telefonun aşırı ısınmasını önlemek için iyileştirmeler getirecek.

Sony Xperia Z3 Sürümü: Şimdi çıktı


Sony Xperia Z3 Fiyatı: 350 £