Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Sony Xperia Z3 + incelemesi: Sony telefonlar, amiral gemisi serisine bir başka kademeli yükseltmede

Sony Xperia Z3 + incelemesi: Sony telefonlar, amiral gemisi serisine bir başka kademeli yükseltmede

Xperia Z4 ne zaman Xperia Z4 değildir? Xperia Z3 + olduğunda. Tamam, bulmacaların en eğlenceli olanı değil, ancak Sony Xperia Z3 + 'nın durumunun oldukça doğru bir açıklaması.


Xperia Z4 Japonya'da görünse de dünyanın geri kalanı Xperia Z3 + modelini aldı. Daha az heyecan verici olan isim tartışmasız daha dürüsttü, çünkü burada bulunan artan güncellemeler ve ince ayarlar gerçekten yepyeni bir amiral gemisi akıllı telefonu oluşturmuyor.

Bunun yerine Xperia Z3 +, eskisinin hafif bir yükseltmesidirXperia Z3. Hem teknik özellikler hem de fiyat açısından daha büyük bir sıçrama arıyorsanız, o zaman yeni başlatılanXperia Z5muhtemelen zevkinize göre daha fazla olacaktır.

Ancak bu, Xperia Z3 + 'nın gözden kaçırılması gerektiği anlamına mı geliyor? Kendi lansmanından çok kısa bir süre sonra Xperia Z5'in yerini almış olsa da, Z3 + 'nın daha yeni donanımı en azından onu benzerleriyle rekabet edebilecek hale getiriyor.Samsung Galaxy S6,HTC One M9veLG G4.

Kendinizi Xperia Z5 için 449,99 £ 'dan tam anlamıyla çıkaramıyorsanız, Z3 +' nın 415 £ fiyat etiketi de daha çekici görünebilir.


Burada fiyat farkı çok büyük görünmese de, Z5 sahneye çıktığında, Z3 + fiyatının düşmesini bekleriz, bu da Sony'nin amiral gemilerine meraklıysanız daha kolay bir karar verebilir ama siz ' Bütçeniz var.


Omnibalans yasası

Xperia telefonlarının önceki sürümlerinde ortaya çıkan Sony Omnibalance tasarımı, Xperia Z3 + ile bir kez daha ortaya çıkıyor ve cihazı nasıl tutarsanız tutun rahat hissettiren muhteşem bir görünüm sağlıyor.

İlk bakışta, Z3 + modelinin Xperia Z3 ile tamamen aynı göründüğünü düşündüğünüz için affedileceksiniz, ancak selefi ile aynı yükseklik ve genişliğe sahip olsa da, sadece 6,9 ​​mm'lik bir derinlik ile birkaç kıskaç ve kıvrım vardı ve 144g ağırlık.


Bu, tutması ve taşıması rahat olmasının yanı sıra en ince kot ceplerine de kayabileceği anlamına gelir. Bu iyileştirme bazı tavizlerle birlikte geldi, ancak daha ince çerçeveye sığması için daha küçük bir pil gerektirdi (Z3'ün 3100mAh'den 2900mAh aşağı).

Akıllı telefonunuzu banyoya okumayı (ve sonra düşürmeyi) seven biriyseniz ya da tamamen giyinik bir şekilde yüzme havuzlarına atlamak gibi bir alışkanlığınız varsa, Sony'nin de tozu ve tozları tuttuğunu bilmekten memnuniyet duyacaksınız. su geçirmez IP65 / 68 derecelendirmeleri - ve daha da iyisi, artık şarj bağlantı noktasını tamamen su geçirmez hale getirdi - bu da Z3'ün yaptığı gibi can sıkıcı bir kapağa ihtiyaç duymadığı anlamına geliyor.

Bağlantı noktası ayrıca ahizenin yandan daha geleneksel alt kısmına taşınmıştır. Bu iki değişikliğin birleşimi, pili doldurmanız gerektiğinde kablonun takılmasını çok daha kolay hale getirir.


Mutlu ol

Sony Xperia Z3 + ayrıca, akıllı telefon fotoğrafçılarının oturup dikkatini çekmesini sağlayan megapiksel dolu bir kamera ile birlikte gelir. 20,7 megapikselde, Z3 + üzerindeki snapper rekabeti sudan çıkarır - en azından kağıt üzerinde.

Cihazdaki yeni ve geliştirilmiş sensörden çok daha fazla megapikseliPhone 6S(12MP'ye yükseltildi) ve Samsung Galaxy S6 (16MP). Ancak elbette megapiksel tek başına kameranın iyi olacağı anlamına gelmez.

Örneğin, iPhone 6S yalnızca artırılmış bir megapiksel sayısıyla gelmekle kalmaz, aynı zamanda otomatik netlemeyi daha hızlı ve daha doğru hale getiren gelişmiş bir sensörle birlikte gelir.

Sony'nin Xperia Z3 ile aynı kamera teknolojisini kullandığını görmekten oldukça hayal kırıklığına uğradık. Bu arada Xperia Z5, 23 MP sensör ve inanılmaz hızlı 0,03 saniyelik otomatik odaklama ile beklediğimiz geliştirilmiş kamera bileşenleri ile sarsıldı.

Peki Xperia Z3 + ve Exmor RS sensörlü ve 12.800 ISO değerine sahip 20,7 megapiksel kamerası nasıl oluyor? Enstantane çekmek için fena değil, ancak olması gerektiği kadar etkileyici değil.

En iyi kalitede fotoğraflar için, istediğiniz çekimleri elde etmek için Xperia Z3 + üzerinde dikkatlice ince ayar yaparak (kuşkusuz etkileyici) seçeneklere dalmanız ve bunlarla oynamanız gerekecek. Bu tür şeyleri seviyorsanız ve etrafta oynamayı önemsemiyorsanız, bu bir sorun olmayacak, ancak daha çok nokta atışı yapan bir fotoğrafçıysanız, çektiğiniz görüntülerle hayal kırıklığına uğrayacaksınız.

Kendi başlarına kötü değiller, ancak kameranın arkasındaki teknoloji düşünüldüğünde, çektiği görüntüler bizi uçurmadı. Bazı alanlardaki ayrıntılar iyi olsa da, diğer alanlarda, özellikle fotoğrafları yakınlaştırırsanız harika değildir.

Z3 + aynı zamanda video da çekiyor - çektiğim 1080p görüntüler pürüzsüz ve netti. Ve Z3 gibi, Z3 + da 4K çekim yapabilir. Apple, çatılardan iPhone 6S'nin artık 4K'da çekim yapabileceğini haykırırken, bazı ultra HD videolar yapmak istiyorsanız Z3 + çok daha ucuz bir seçenek.

Arka kamera Xperia Z3'tekiyle aynı kalırken, öne bakan kamera 2,2 MP'den 5,1 MP'ye yükseltildi - yani özçekimlerinizi seviyorsanız, Z3 + kameranın sonuna takmak için çekici bir seçenektir. bir sopa ve herkesi kızdırmak.

PS4 her yerde

Önceki amiral gemisi Xperia telefonlarında olduğu gibi Xperia Z3 +, PS4 Uzaktan Oynatma özelliğini destekler ve bir PlayStation 4'ten ahizeye oyun akışı yapmanızı sağlar.

Bu özelliği bir hile olarak göz ardı etmek kolay olsa da, bir PlayStation 4'ünüz varsa, aslında Xperia Z3 + almanın en iyi nedenlerinden biridir. Bunun nedeni, evinizin başka bir yerindeyken veya hatta dışarıdayken PS4'ünüzden Xperia Z3 + 'ın sevimli 5,2 inç 1080p ekranına oyun akışı gerçekleştirdiğinizde, bağımlısı olacaksınız.

Oyun akışı sorunsuz ve güvenilirdir ve ayrıca Uzaktan Oynatma uygulamasını indirip yükledikten sonra kurulumu kolaydır. Oyunları, çoğu oyuna pek uygun olmayan ekran düğmeleriyle veya bir DualShock 4 kontrol cihazını Bluetooth aracılığıyla telefona bağlayarak kontrol edebilirsiniz. Bu, PS4 sahiplerinin Xperia Z3 + cihazını en iyi avuç içi oyun sistemlerinden birine dönüştürebileceği anlamına geliyor.

Peki ya temel unsurlar?

Su geçirmez gövdeler ve PlayStation 4 oyunlarını uzaktan oynayabilme yeteneği iyi ve iyi, ancak Xperia Z3 + gerçek bir telefon olmayı nasıl başarıyor?

İyi haber şu ki, Xperia Z3 + bir telefonun klasik özelliklerini iyi idare ediyor. Çağrı kalitesi mükemmeldir ve herkesin bildiği gibi zor noktalarda bile bir sinyal bulmayı başarır. Sony, telefon görüşmeleri yapmak için kullandığınız uygulamayı değiştirdi, bu nedenle standart Android deneyiminden biraz farklı. Örneğin, en çok kullandığınız numaralar ekranın üst kısmında yer alır ve bu, arkadaşlarınızı ve ailenizi aramanızı hızlı ve kolay hale getirir.

Metin mesajları için uygulama da ince ayarlandı ve en son mesajlara size mesajı gönderen kişinin arka plan resmini verdi ve harika görünüyor.

Ekran klavyesi sayesinde metin mesajlarını yazmak kolay ve rahattır, ancak arada sırada yanlışlıkla boşluk yerine tam durağa bastığınızı fark edebilirsiniz.

Boşta internette gezinmek artık akıllı telefonlar için de önemli bir görev olarak kabul ediliyor ve Sony Xperia Z3 + varsayılan uygulaması olarak Google'ın Chrome tarayıcısını kullandığından, deneyim çok iyi. Web siteleri 5,2 inç ekranda harika görünür ve ekranın daha büyük boyutu, metin ağırlıklı web sitelerini okumayı rahat hale getirir.

4G ve Wi-Fi bağlantıları sayesinde, nerede olursanız olun web sitelerine göz atmak da hızlı ve sorunsuzdur. Bununla birlikte, Xperia Z3 + 'nın gövdesi uzun seanslarda gezinirken oldukça ısındığından ve pil de oldukça çabuk bittiği için bu dijital merhemde bir sinek var.

Batarya çekişmesi

Pilden bahsetmişken, Sony'nin ince hatlı tasarımın tanrılarını yatıştırmak için güç paketinin boyutunu feda ettiği görülüyor. Xperia Z3 + ile daha ince ve daha hafif bir telefon elde ederken, pil kapasitesi Z3'ün 3.100 mAh'inden 2.930 mAh'a düşürüldü.

En azından kağıt üzerinde bu, şarjlar arasında daha kısa bir pil ömrüne işaret ediyor, ancak Xperia Z3 + içine yerleştirilen bazı yeni donanımların güç açısından daha verimli olması nedeniyle hiçbir şey kaybolmuyor; selefinin pil ömrüne uyacak şekilde.

Pratikte Xperia Z3 +, ortalama bir günde oldukça iyi bir performans gösterdi; bu, bir web sayfasının tuhaf bir şekilde gezinmesini, Spotify'da birkaç şarkıyı yayınlamayı ve bazı kısa telefon görüşmeleri yapmayı içeriyor. Bu kullanım, Z3 + 'ı bataryasının% 50'si kadar saygın bir oranla 22: 00'a bıraktı.

Sony'nin iki günlük güce sahip olacağınız iddiası o zaman çok güzel görünüyor. Bununla birlikte, pili çok daha fazla internette gezinmeyi, yüksek çözünürlüklü filmler izlemeyi ve oyun oynamayı içeren daha sert bir egzersizle cezalandırarak - bazı insanlar için sıra dışı bir şey değil - pil 18: 30'a kadar% 14'e düştü.

Pil ömrü göz atmanın her dakikasında neredeyse% 1 azaldığında, web'de gezinme, pil ömrünü kısaltmak söz konusu olduğunda en büyük suçluydu. Yüksek tanımlı video izlemek, pilin 90 dakikalık bir HD filmden sonra pilinin% 38'ini kaybetmesiyle pil tüketen başka bir eğlencedir.

Yani Z3 + 'nın pil performansı karışık bir durum. Telefonu cebinizden yalnızca birkaç mesajı atmak veya birini aramak için kırbaçlıyorsanız, neredeyse iki günlük yaşam süresinden mükemmel bir şekilde mutlu olacaksınız. Bununla birlikte, Z3 + 'ı oyun, medya tüketimi ve internette gezinme için kullanmak istiyorsanız - el cihazının başka türlü üstün olduğu bir şey - o zaman o ince gövdeye bakmaya başlayabilir ve gerçekten daha küçük olmanın değiş tokuşuna değip değmeyeceğini sorgulayabilirsiniz. pil.

Medya makinesi

Sony'nin her tür medyadaki şöhretli itibarı ile Xperia Z3 + 'ın eğlencede mükemmel olması biraz şaşırtıcı. Tam HD ekran parlak ve canlıdır, Z3 + üzerinde izlediğiniz her videoyu harika gösterir ve Sony'nin video oynatma için kendi uygulamasını kullanmak bir zevktir.

Yüksek Çözünürlüklü ses desteğinin yanı sıra Bluetooth kulaklık veya hoparlörlerle melodileri dinlemeyi çok daha etkileyici hale getiren gelişmiş bir kablosuz akış standardı olan LDAC desteği ile Z3 + üzerinde müzik de mükemmel bir şekilde işlenir. Z3 + burada gerçekten rekabette öne çıkıyor ve akıllı telefonunuz müzik dinlemenin birincil yöntemiyse, o zaman beğenilecek çok şey var.

Z3 + ayrıca bir çift kulaklık taktığınızı da söyleyebilir ve kutularınızdan mümkün olan en iyi ses kalitesini elde etmenize yardımcı olacak ayarları tavsiye eder. Müziğinizi arkadaşlarınızla paylaşmak (veya bir otobüste veya trende diğer yolcuları rahatsız etmek) istiyorsanız, yerleşik hoparlörler aynı zamanda BoomSound hoparlörlerinin bulduğu kadar etkileyici olmasa da melodileri getirme konusunda iyi bir iş çıkarır. HTC One M9'da.

Netflix ve Spotify gibi akış hizmetlerinin desteklenmesini beklediğiniz gibi - ikincisi, Sony'nin Z3 + için kendi Müzik uygulamasına da güzel bir şekilde entegre edilmiştir - ancak medyanızı yerel tutmak istiyorsanız, cömert sayesinde bol miktarda alan bulacaksınız. 32 GB dahili depolama ve 128 GB'a kadar microSD kart desteği.

Genel olarak, bir medya oynatıcı olarak ikiye katlanacak bir akıllı telefon arıyorsanız, Xperia Z3 + mükemmel bir seçimdir.

Karar

Peki bu Sony Xperia Z3 + 'ı nerede bırakıyor? Birçok yönden harika bir telefon, hoş bir tasarıma ve rakiplerinde bulamayacağınız bazı güzel ekstralara sahip. Medya oynatma yetenekleri özellikle öne çıkan bir özelliktir ve en son teknoloji olmadan gitmekten memnunsanız, o zaman Z3 + kötü bir satın alma değildir.

Ancak, Xperia Z3'ten çoğumuzun umduğu dev bir adım olmadığı için, Sony'nin oldukça tatmin edici olmayan bir sürümü. Bunun için, amiral gemisi fiyatını haklı çıkarırken Xperia Z serisinin neredeyse tüm yönlerini iyileştirmek için çok daha iyi bir iş çıkaran biraz daha yeni Sony Xperia Z5 ile gitmeniz daha iyi.

Sonunda, halefi tarafından kendi lansmanından bu kadar kısa bir süre sonra sahnelenmesi, Sony'nin Mobil bölümünün zaman zaman kendi en kötü düşmanı olabileceğini bir kez daha kanıtladı.