Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony ZD9 KD-65ZD9 incelemesi: Büyüyen, parıldayan ve gerçek lüks sunan bir TV

Sony ZD9 KD-65ZD9 incelemesi: Büyüyen, parıldayan ve gerçek lüks sunan bir TV

Uzun lafın kısası ZD9, Sony LED LCD TV tasarımının mevcut zirvesini temsil ediyor. Sınıfının lideri HDR parlaklığını ve doğruluğunu, tam dizi Ana Arka Işık Sürücüsü sayesinde, üstün görüntüleme işleme ve tasarımla birleştirir.


Sonuç olarak, 'giriş seviyesi' 65 inçlik model bile ucuz olmayacak, ancak ekran boyutu ne olursa olsun, ZD9 paranız için çok fazla televizyondur. Daha abartısız ama aynı derecede mükemmel görseller arayanlar, kendilerini OLED kardeşi olanSony KD-55A1veya 65 inçlik ağabeyi.

Daha fazlası: Sony ZF9 (KD-65ZF9) incelemede: fiyat, çıkış tarihi ve bir LED LCD 4K HDR TV'nin bu canavarına ilk bakış

Sony KD-65ZD9 incelemesi: Tasarım

ZD9 biraz gösterişli bir televizyon, bunda yanlış bir şey olmadığı için değil, ancak Sony onu şık tutuyor. Ekran, sahte altın şeritle süslenmiş ultra ince arduvaz bir çerçeveye ve iddiasız ayaklı standa sahiptir. Arka panel, bağlantıları ve kablo yönetimini gizlemek için kullanılan çeşitli açılır panelleri gizlemeye yardımcı olan düzgün bir desene sahiptir.


Setin tümü HDCP 2.2 uyumlu dört HDMI girişi vardır; ancak yalnızca 2 ve 3 numaralı girişler 4K 60p'yi destekler ve 3 aynı zamanda ARC bağlantısıdır. Bu, seti bir 4K AV alıcısı ile bağlamıyorsanız sistem seçeneklerini sınırlar. Ayrıca, gerçekten ihtiyacınız varsa Scart ve bileşen, ağ konuları için dijital optik ses çıkışı ve kablolu ethernet ve Wi-Fi var.

Bu birinci sınıf vibe, yalnızca oldukça korkunç, kauçuk düğmeli bir tıklama olan uzaktan kumanda tarafından düşürülür.

Sony ZD9 serisi


65 inç ZD9'u burada sunuyoruz:Sony KD-65ZD9arkadaşlarına. Ayrıca raflarda, söz konusu raflar yeterince büyük olduğu sürece, 75 inçSony KD-75ZD9ve 100 inçSony KD-100ZD9.Bunlar sırasıyla 'biraz pahalı' ve 'ah' olarak tanımlanabilir.

Sony ZD9 65 inç incelemesi: Performans

Eller yukarı, ZD9 nefes kesici bir canavar. 2017'de çıktığında, LED televizyonlarının yapabileceklerinin en ileri noktasındaydı ve 2018'in televizyonları mağazalarda görünmeye başlasa bile, sabit bir ürün yazılımı güncellemesi akışı onu orada tuttu.

Bunun tek dezavantajı, RRP'nin Alpha Luxe lansman seviyesinden düşmesine rağmen, bu noktada ZD9'da hala herhangi bir şaşırtıcı TV anlaşması görmüyor olmamız.


Olağanüstü dramatik görüntülere sahip olan bu 65 inç ZD9, gerçekçi HDR açısından sınırları zorlarken, bol ince ayrıntı ve doku Sony’nin X1 Extreme HDR işlemcisiyle açılır. En son aygıt yazılımı güncellemesi, akış hizmetlerinden Dolby Vision desteği ekledi ve HLG yayınladı. Endüstri standardı HDR10'a katılırlar.

ZD9’un siyah seviyesi doğruluğu büyük ölçüde Backlight Master Drive'ına bağlıdır. Benzersiz bir aydınlatma algoritması tarafından kontrol edilen, belirsiz sayıda hassas kalibre edilmiş LED ışık, ekran arka ışığının şaşırtıcı bir hassasiyetle tepki vermesini sağlar.

Resim modları çok ve çeşitlidir. Canlı, Standart, Özel, Sinema Pro, Sinema Ev, Spor, Animasyon, Üçlü Fotoğraf modu, Oyun ve Grafik arasından seçim yapabilirsiniz.

Standart ayar acımasızca açıklayıcı ve bu nedenle benim tavsiye ettiğim başlangıç ​​ayarı.

İki Sinema modundan Ev, Pro'dan daha fazla ayrıntı çıkarır ve genellikle daha iyi bir seçenektir. Örneğin, Zaman Meydanı'nda Electro nükleer olduğundaİnanılmaz Örümcek Adam 2, UHD Blu-ray, mercek parlaması, reklam panosu ışıkları ve mavi adamın kendisi büyüleyici.

Ancak ZD9 yalnızca yerel 4K ile şık görünmekle kalmaz. SDR içeriğine HDR tarzı bir artış sağlamak için Nesne Tabanlı Yeniden Düzenleme kullanarak HD kaynaklarla da kırma işi yapar.

Hareket işleme ortalamanın üzerinde. Çeşitli Motionflow ayarlarından Clear, hızlı hareket eden sporlar için seçimimizdir, True Cinema ise filmlerin uygun şekilde film gibi görünmesini sağlar.

A1 serisinin aksine, Sony'nin amiral gemisi LED seti, ses için akıllıca bir hazırlık yapmaz. Bununla birlikte, aşağı doğru çalışan iki stereo hoparlör, günlük izlemeyi tatmin etmek için yeterli ses ve netliğe sahiptir.

Sony KD-65ZD9 incelemesi: özellikler

Sony KD-65ZD9 incelemesi

Kısa süre önce Android Nougat'a güncellenen setin TV işletim sistemi hala karışık bir durum. Platform karmaşık ve tuhaf hata mesajlarına yatkın olmaya devam ediyor, ancak işlevsellik yüksek.

Entegre akış hizmetleri, her ikisi de 4K HDR akış desteğine sahip Netflix ve Amazon Prime Video, ayrıca Youtube ve daha düşük seçenekler içerir. Bir YouView kaplaması, geri alma program kılavuzu aracılığıyla erişilen ana akım yakalamaya tam bir tamamlayıcı kapıyı açar.

ZD9, uygulama ve oyun indirmeleri için cömert bir 8,2 GB dahili depolama alanına sahiptir. Ayrıca Google Home ve Amazon Alexa ile sesli etkileşim vardır.

Ekran, hala 3D sunan birkaç ekrandan biri olmaya devam ediyor. Kutuda iki çift aktif deklanşör gözlüğü bulunur ve 3D efektler mükemmeldir. Boyutlu resimler, minimum gölgelenmeyle ve titreme olmadan belirgin derinlik sunar. Bir 3D Blu-ray koleksiyonunuz varsa, keyfini çıkarmaya devam etmek istiyorsanız harika bir haber.

Sony ZD9 incelemesi: Karar

Sony ZD9'u görüntü kalitesi uzmanları için 4K HDR TV olarak değerlendiriyorum. Bellenim güncellemeleri, onu görüntü performansının ön saflarında tutmaya devam ederek rakip markaların en iyilerine karşı kendi konumunu fazlasıyla korumasını sağlar.

HDR'nin OLED'de bulunan her şeyden daha parlak olmasını istiyorsanız, kelimenin tam anlamıyla görülmesi gerekir. Ucuz uzaktan kumandanın yanı sıra, olması gerektiği gibi güzel bir şekilde inşa edilmiş ve tamamlanmıştır: Sony’nin LED LCD tepesinin mücevheri olan ZD9, Pingtwitter’ün pazarlıklı satın alımlar listesinde nadiren yer alacaktır.

Premium, amiral gemisi ekranı olarak görülen ZD9, en azından 65 ve 75 inçlik 'daha küçük' görünümleriyle, kuşkusuz büyük miktarlardaki paralarınız için iyi bir değer sunar.