Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Sony'nin 'PS5'e Hazır' TV'leri henüz düşündüğünüz kadar hazır değil - ve OLED TV de yok!

Sony'nin 'PS5'e Hazır' TV'leri henüz düşündüğünüz kadar hazır değil - ve OLED TV de yok!

İlePlayStation 5 ön siparişlericanlı yayında ve fırlatma bize doğru geliyorsa, birçok insan şunlardan birini arıyor olacaken iyi oyun TV'leriyeni görsellerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olacak bir yükseltme olarak.


Sony, PS5 alıcılarının konsoldan en iyi şekilde yararlanan bir TV seçmelerine yardımcı olmak (ve ideal olarak, onları TV rakiplerinden biri yerine Sony ile daha fazla para harcamaya yönlendirmek) için 'Ready for PlayStation 5' markasını başlattı. Ayrıca, onu taşıyacak ilk iki TV'yi de duyurdu: mükemmel orta sınıf 4K Sony XH90 (ABD'de X900H olarak bilinir) ve seçkin 8K Sony ZH8 (ABD'de Z8H olarak bilinir). Ancak bu başka türlü kurnaz planla ilgili bazı sorunlar var.

En iyi TV'lergenel olarak: her türden en iyi TV'lerle tanışın
1000 £ altındaki en iyi TV'ler: mükemmel orta sınıf setler
• best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500: en yüksek bütçe satın alımları

İlk olarak, 'PS5'e Hazır' olmak ne anlama geliyor? Önemli şeyler, 120 fps desteğinde 4K ve ultra düşük giriş gecikmesidir (7,2 ms'nin altında), bunların her ikisi de HDMI 2.1 standardı kullanılarak mümkündür (ancak TV, gecikmeye eklenmediğinden emin olmak zorunda olacaktır. çerçeveleri işlerken).

Görünüşe göre Sony, aynı adı taşıyan TV'lerin DualSense denetleyicisi ile açılabileceğini ve uzaktan kumandalarını PS5'i kontrol etmek için kullanabileceğinizi, ancak… bunları zaten PS4 ile HDMI-CEC üzerinden yapabileceğinizi söylüyor. Yeni veya benzersiz değil.


Yine de bu listede tuhaf bir şekilde eksik olan bazı PlayStation 5 (ve Xbox Series X) özellikleri var. HDMI 2.1 desteği ayrıca, her ikisi de yeni nesil konsollarda yerleşik olan Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM) ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) içerir. ALLM, TV'lerden bu düşük gecikme sürelerini sağlamak için tasarlanırken, VRR, kare hızları tutarlı kalamadığında bile uyumlu oyunların daha sorunsuz çalışmasını sağlayabilir.

İşte 'PS5 için Hazır' özelliklerinin dahil olduğu özellikler için bile dikkat: Sony XH90 / X900H artık 'PS5 için Hazır' olarak adlandırılıyor, ancak gelecekte belirtilmemiş bir noktaya kadar temel HDMI 2.1 özelliklerini alamayacak. bir güncelleme onları ekleyecek - ancak ALLM ve VRR'yi de ekleyecektir.


Bu, PS5 lansmanından önce mi olacak? Öyle olmasını umuyorsunuz, ancak garanti yok - Sony'den, PS5 lansmanına yaklaştığımıza göre açıklama yapmasını istedik ve bize ulaştıkça yararlı bilgilerle güncelleme yapacağız.

Sony XH90 şu potansiyele sahiptir:PS5 TV'ye geçiş, görüntü kalitesi ve yeni nesil özelliklerin en iyi dengesi olarak - nedenSony XH90 / X900H incelemesi.


GöreFlatPanelsHDSony ZH8 / Z8H yalnızca 120 fps özelliğine ve düşük gecikmeye sahip olacak, bu nedenle Sony'nin tanımına göre 'Hazır' olsa da, ALLM ve VRR olmadan bu kadarını kabul ettiğimizden emin değiliz. Özellikle bu lanet TV

Bunlar, Sony'nin şu anda HDMI 2.1'i içerecek şekilde tartışılan tek iki modeli.Bu, gerçekten XH90 / X90H'nin PS5'in yapabileceği her şeye uyan tek TV olduğu anlamına geliyor ve bu, yalnızca söz verilen bir güncellemeden sonra.

Sony'nin üst düzey 4K TV'lerinin orta sınıf setlerinden birinin sahip olduğu temel özelliklere sahip olmaması da oldukça şaşırtıcı ve kafa karıştırıcı.Sony XH95 / X950H incelemesifiyatı için en iyi görünen 4K TV olarak adlandırdı, ancak PS5 hayranları şirkete daha az para harcamaktan daha iyi olurdu.

Ve Sony'nin OLED TV'leri, HDMI 2.1 ve PS5 dostu oyun özelliklerinin tamamen dışında. Bu çok büyük bir utanç çünkü bizimSony A8 / A8H incelemesikesinlikle set için övgülerle dolup taşıyor ve Sony'nin yeni 48 inç A9 OLED seti, özellikleri destekleseydi mükemmel bir kompakt oyun arkadaşı olurdu.


Herkesten önce en iyi PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

Peki alternatifler neler?

Sony muhtemelen 'PS5 için Hazır' markasını bir süre kendine saklayacaktır, bu nedenle diğer markaların TV'lerinin beklediğimiz tüm özelliklere zaten sahip olduğunu gözden kaçırabilirsiniz.

OLED hayranları, LG'nin tüm modellerin halihazırda mutlu bir şekilde HDMI 2.1 paketlediği ürün yelpazesine bakmalı, burada bahsedilen her özellik için destek - daha düşük fiyatlı olanlar bileLG BX, henüz piyasaya sürüldü. Hâlâ gözden geçirebilmeyi bekliyoruz, ancak bu serideki önceki tüm modeller inanılmaz paranın karşılığını veren makinelerdi.

PS5 oyuncuları için en çok derecelendirdiğimiz TV, en iyi oyun TV'si için Pingtwitter Ödülü'nü kazanan LG CX'tir. BX'ten daha fazla boyutta daha iyi görüntü kalitesi sunar - 48 inçlik model aslında tüm yeni nesil özelliklerle yerleşik olarak alabileceğiniz en küçük TV'dir. Tam okuyunLG CX incelemesineden bu kadar sevdiğimizi görmek için.

Samsung'un 2020 QLED serisi, PS5'in özellikleri için çok iyi donanımlı. Giriş seviyesini yok sayınSamsung Q60Tbu durumda (istediğimizi yapmaz) - Q70T ve yukarısına bakın. Özellikle,Samsung Q80Tyukarıda belirtilen Sony XH90 / X900H ile eşleşiyor ve görüntü kalitesi açısından eşit - ancak aradığımız tüm özelliklerle zaten yerleşik olarak geliyor. GibiSamsung Q90T, ki bu daha pahalı, ancak biz onu yılın en iyi 4K LCD TV'si olarak adlandırdık, bu yüzden bu kesinlikle iyi bir satın alma.

Samsung Q950TSSamsung'un amiral gemisi 8K TV, Sony'nin kendi 8K çabasını geride bırakarak her PS5 özelliği için hazırlandı.