Close
  • Ana
  • /
  • Diğer
  • /
  • Üzgünüm Le Creuset, yeni bir favori lüks tava markam var

Üzgünüm Le Creuset, yeni bir favori lüks tava markam var

Son yılların en tuhaf sosyal medya fenomenlerinden biri, Le Creuset'in genç ve havalı çocuklarının kucaklaşması oldu. Her ne sebeple olursa olsun Tiktok kullanıcıları markanın tavalarına, aksesuarlarına ve hepsinden önemlisi güveç yemeklerine doyamıyor. Ya da Amerikalı dostlarımız olarak 'Hollandalı fırınlar' nedense onları aramakta ısrar ediyor. Bu garip bir isim seçimi çünkü Le Creuset bir Fransız markası. Ve sizi temin ederim ki Fransızlar, İngiliz mutfağını düşündükleri kadar Hollanda 'mutfağı'nı da düşünüyorlar.

İlk başta Millennial'in pahalı tavalara olan bu sevgisinin bir tür ironik yapmacıklık olduğunu varsaydım, ancak Millennial'in çoğu şeyinde olduğu gibi, acı verici bir şekilde samimi bir pozisyon olduğu ortaya çıktı. Belki de Le Creuset yetişkinliğin ve 'gelmiş' olmanın bir çeşit sembolü olarak görülüyor.Hoşçakal, hazır yemekler ve paket servisler;Merhabayavaş pişirilmiş öküz yanağı ragu. Belki de, bir ev satın almanın imkansızlığı göz önüne alındığında, genç insanlar harcanabilir gelirlerini, ilk evlerine mükemmel eklemeler olacak eşyalara harcıyorlar ve onları koyacak kalıcı bir yerlerinin olduğu günün özlemini çekiyorlar.

Her neyse, genç ya da yaşlı, zengin ya da fakir, hiç şüphe yok kiLe Creusetbazılarını yaparen iyi yapışmaz tavalarve bazılarıen iyi tencere setlerisatın alabilirsin. Bir sürü başka harika şeyler de yapıyorlar; Bağlantı kurabileceğim daha alakalı Pingtwitter en iyiler listem yok.

Yıllardır Le Creuset tavaları kullanıyorum ve hala genellikle harika olduklarını düşünüyorum. Bu biraz tartışmalı bir bakış açısı, çünkü bazı insanlar markanın popülaritesi ve Tiktok'un cazibesi arttıkça kalite kontrolünün zarar gördüğünü düşünüyor. Buna katılmıyorum ama korkarım yeni bir favori tava markam var. Ve sadece Fransızları daha da kızdırmak için, bu İngiliz.


Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz kızartma tavası

BU üzerindeki kolu kontrol edin


(İmaj kredisi: Samuel Groves)

Samuel Groves Üç Katlı Paslanmaz Çelik Yapışmaz kızartma tavasıyakın zamanda Pingtwitter'ten beş yıldızlı bir inceleme aldı. Şey, gerçekten benden, yazdığımdan beri.

Marka, 200 yılı aşkın bir süredir Birmingham'da pişirme gereçleri üretiyor ve kendi adını taşıyan bir dizi tava için üst düzey şef ve aşırı diyetçi Tom Kerridge'e sahip. Tencere setlerini ve yapışmaz tavaları denedim ve bunlar, ortalama olarak biraz daha düşük maliyetli olmakla birlikte, Le Creuset'ten daha arzu edilir hissettiren gerçekten neşe saçan kit parçalarıdır. Daha ne sorabilirsin?


Yapılarında kullanılan kalın, birinci sınıf çelik anında güven verir. Sadece bir tane alın ve bunun gerçek anlaşma olduğunu söyleyebilirsiniz. Tavalar ayrıca, esasen kulplu büyük metal levhalar olduklarından, mümkün olduğu kadar zarif bir şekilde tasarlanmıştır.

Samuel Groves tavalar

Samuel Groves: en saf tava porno

(İmaj kredisi: Samuel Groves)

İmzalı, kavisli tutamak, uygun yüksekliklerine rağmen tavaların ocak üzerinde kaldırılmasını ve manipüle edilmesini kolaylaştırır. Kapakların olduğu yerde rahatça otururlar. Çörek otu stilinde ve ocakta asılı harika görünüyorlar ve ayrıca alışılmadık derecede yüksek sıcaklıklara fırına dayanıklılar.


Elbette, Tefal veya Greenpan'dan eşdeğer ürünler alabilirsiniz.yoldaha az ve muhtemelen onunla tamamen mutlu olun. Ama eğer yemek yapmayı gerçekten seviyorsanız – cızırtı, kokular,… şeyler – ve gerekli dosh'a sahipseniz, neden kendinize daha güzel bir şey ısmarlamayasınız ki? Yemek pişirmek – ve yemek yemek – tuvalet ziyaretleri arasında yapılan mekanik bir egzersiz değil, duyular için bir ziyafettir.

Biraz daha fazla ödemek, aynı zamanda daha uzun süre dayanan tavalar elde etmek anlamına da gelmelidir. Yapışmaz tavalarda bir ömür aslında. Ancak bu, Samuel Groves'un normların ötesine geçtiği başka bir alandır.

Samuel Groves'un yapışmaz tavalarında kullanılan yüzey çok sert görünüyor, ancak uzun süredir yapışmazlık deneyimi olan herkes bunun asla sonsuza kadar sürmeyeceğini bilir. Genel olarak 3-5 yıl optimum kullanım ve 10 yıla kadar biraz daha kötü, daha yapışkan, ancak yine de kullanılabilir 'yapışmaz' ürün beklerdim.

İşte burada Samuel Groves'un diğer kozları devreye giriyor. Pan For Life garantileri, gerçekten yapacakları anlamına geliyor.yeniden yüzeye çıkmakKaplama aşınmaya başladığında yapışmaz tavanız. Ayrıca aşınmış perçinleri değiştirme sözü de veriyorlar – bu perçinlere bakıldığında onları hayal etmek zordurmadan- ve hatta yeni gibi görünmesi için tavayı yeniden parlatın.

Farklı tava aralıklarını gösteren Samuel Groves web sitesi

Phwoar

(İmaj kredisi: Samuel Groves)

Yapışmaz tavalar aynı zamanda Samuel Groves'un daha profesyonel serilerine bir tür geçiş ilacıdır. Paslanmaz çelik tavaların yanı sıra, daha önce bahsedilen Tom Kerridge serisinin yanı sıra karbon çeliği ve bakır da yapıyorlar. Sık sık kendimi web sitelerine özlemle bakarken, zaten muazzam olan tencere koleksiyonumu daha da genişletmeyi düşünürken buluyorum.

Staub güveç çanağı

Ayrıca Le Creuset'ten daha iyi…

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dökme demir güveç belki de enklasikLe Creuset parçası, ancak Samuel Groves bunlardan birini yapmıyor, ancak çok hoş görünümlü çelik güveçler yapıyor. Ancak bu cephede de Le Creuset için kötü haberlerim var: Galyalı rakipleri Staub'un 'cocotte'lerini Le Creuset'in 'Hollanda fırınlarına' tercih ederim.Ama evet!

Staub'un tencereleri sadece Le Cruze'den daha pahalı ve dolayısıyla daha iyi değil, aynı zamanda daha yakışıklı görünüyorlar ve daha da iri hissettiriyorlar. 'Cocotte' adı aynı zamanda 'fahişe' için kullanılan eski bir Fransız argo terimidir, ancak bunun sadece bir tesadüf olduğundan eminim. Her iki durumda da, ne sevilmez?

Buna karşılık Samuel Groves, genellikle Le Creuset'ten biraz daha ucuzdur. Örneğin, 26 cm'lik yapışmaz, üç katlı çelik tavaları 125 £, LC'nin 24 cm'lik tavası ise 130 £'dir. Daha düşük fiyatı, daha iyi görünümü ve daha ince yapıyı ekleyin ve gerçek bir 'Le Creuset katili' elde edin.

• Tüm pişirme kaplarıdoğrudan Samuel Groves'tan temin edilebilir. Ayrıca birJohn Lewis & Partners'da Samuel Groves seçimiveSelfridges'te.