Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • South Park: The Stick Of Truth incelemesi

South Park: The Stick Of Truth incelemesi

South Park: The Stick of Truth fırsatları 361 Amazon müşteri yorumu Image 1/6

South Park The Stick of Truth incelemesi


South Park The Stick of Truth incelemesi
Resim 2/6

South Park The Stick of Truth incelemesi

South Park The Stick of Truth incelemesi
Resim 3/6

South Park The Stick of Truth incelemesi

South Park The Stick of Truth incelemesi
Resim 4/6

South Park The Stick of Truth incelemesi

South Park The Stick of Truth incelemesi
Resim 5/6

South Park The Stick of Truth incelemesi


South Park The Stick of Truth incelemesi
Resim 6/6

South Park The Stick of Truth incelemesi

South Park The Stick of Truth incelemesi

Geliştiriciler şovla eşleşen bir oyun geliştirdiler mi? South Park The Stick of Truth incelememizde öğrenin


Geleneksel olarak, South Park oyunları pek iyi incelenmez. Bunun nedeni muhtemelen geçmişte, 'sessiz, küçük, beyaz yetiştirilmiş cahil dağ kasabasında' geçen birçok video oyunu; Trey Parker ve Matt Stone tarafından yaratılanlar, kaynak materyallerine kıyasla daha ince hissetti. Garip bir şikayet gibi gelebilir, ancak önceki South Park oyunlarında eksik olan şey derinlikti.

South Park TV şovu, ucuz şoklardan çok hızlı bir şekilde hicivli hicivlere geçiş yaptı ve bu zekanın çok azı kravat oyunlarında görüldü. Bunun yerine, oyunlar, gösterinin uzun zaman önce düzelttiği bir sorundan muzdaripti; ağzı bozuk çocuklar ve bağırsak hareketleri, kitleleri eğlendirmek için kendi başlarına yeterli değildir.

South Park The Stick Of Truth: Konu

Bu oyunda danışman olarak hareket eden Parker ve Stone'un ve arkasındaki geliştirici Obsidian'ın olması harika.Serpinti: Yeni Vegasbu sorunu çözdü.


South Park The Stick Of Truth, gerekli olan tüm kötü dillere ve alttan besleyici şakalara sahiptir, ancak aynı zamanda bir kravat oyunundan beklenenden daha derin bir mekanik setine sahiptir. Ayrıca, herhangi bir geliştiricinin South Park TV şovunun bir bölümünü etkileşimli bir deneyime dönüştürmeye en yakın olanıdır.

Oyun, South Park'a varmalarından kısa bir süre sonra Cartman, Butters ve diğer yerel kestanelerle buluşan dilsiz bir çocuğu konu alıyor.

Cartman, Kyle ve kendisinin ve insan müttefiklerinin Elflerden The Stick Of Truth'u savunduğu yerel çocuklardan bazılarıyla uzun süredir devam eden bir Canlı Aksiyon Rol Oynama (LARP) seansına katılıyor.

Cartman'ın unutulmaz lakaplı Douchebag'i verdiği çocuğun, elflerin Stick Of Truth ile çıkmayı başardıkları oyuna katılması kısa bir süre sonra. Aşağıda, dizide ortaya çıkan hemen hemen her karakterin en azından bir kamera hücresine sahip olduğu South Park'ta eğlenceli bir boğuşma var.

South Park The Stick Of Truth: Özellikler

South Park Stick Of Truth, temelde yapısının, mekaniğinin ve bilgisinin öğelerini çok çeşitli başlıklardan ödünç alan bir RPG'dir. Oyuncular bir sınıf seçer ve tonlarca ıvır zıvır, silah ve ekipman (Sınır bölgeleri) ve oyunun konusu, kılıç ve büyücülük RPG'lerinden (Skyrim, Dragon Age: Origins).

Oyunun dövüşü, sıraya dayalı dövüşün bir karışımıdır.Final Fantasyzamanlanmış engellemeye vurgu yaparak. Diğer RPG'lerin çoğunda olduğu gibi, oyuncuların XP kullanarak açabilecekleri yetenek ağaçları vardır.

Oyuncular dört farklı sınıftan seçim yapıyor - Fighter, Thief, Mage ve Jew (temelde bir Keşiş sınıfı türü) - ve her sınıfın kendi ilerleme yolu var. Onlarla oynama deneyimi, oyunun farklı bir sınıf kullanarak ikinci bir oyunu garanti edecek kadar farklıdır.

Kazanılan ve tamamlanan her savaş, özel saldırıların neden olduğu hasarı artırmak için kullanabilecekleri oyuncu XP'sini kazanır. Ayrıca South Park'taki diğer çocuklarla arkadaşlık kurabilirler - bunlardan bazıları hızlı bir getirme görevini tamamlamalarını gerektirir - ve bunlar Perks (güçlendirmeler ve yetenekler) açar.

South Park The Stick Of Truth: Combat

Bunlar, zamanlı özel saldırıların zaferle ölüm arasında gerçekten fark yaratabildiği savaşta kullanışlıdır. Oyuncunun karşılaştığı çoğu düşman, destekleri ve yansıtma güçlerini dağıtır, bu nedenle oyuncuların iş için doğru saldırıyı seçmesi gerekir.

Ayrıca zırh ve silah seviyelerinin karakterin seviyesiyle aynı seviyede kalmasını sağlamaya ve arkadaşlarını canlandırmak, kendilerini iyileştirmek ve saldırılarını artırmak için sağlıklı bir atıştırmalık stoğu bulundurmalarına değer.

Zamanlama düğmesine istemlerle basıldığında menteşelere saldırmak ve bloke etmek. Bu, başlangıçta biraz karmaşık, ancak bir kez asıldığınızda, sarsıntılı oyun içi animasyonlarla güzel bir şekilde çınlıyor. Tek büyük hayal kırıklığı, oyunun engelleme mekaniğidir; mükemmel zamanlanmış olsa bile, bir vuruştan gelen tüm hasarı neredeyse hiç engellemez.

Oyunculara erken yaşta osuruk büyüsünü nasıl kullanacakları da öğretilir - evet, gerçekten - bu, düşmanları sersemletebilir, devirebilir, kafalarını karıştırabilir veya iğrenç hale getirebilir - ikinci yetenek, hedefin sağlığını kaybetmesine ve birkaç tur boyunca kusmasına neden olur.

Oyuncular, edindikleri bazı arkadaşlarıyla saldırılar düzenler. Her arkadaşın farklı yetenekleri vardır, ancak oyuncunun karakteriyle aynı ritimleri ve vuruşları kullanarak kontrol edilirler. Oyuncular, herhangi bir aşamada müttefikleri arasında anında değiş tokuş yapabilirler ve bir müttefikin karşılaştıkları düşmanlara karşı biraz yararsız olduğunu kanıtlarsa saldırıları değiştirmelerine izin verir.


South Park The Stick Of Truth: Sansür

Oyuncunun arkadaşları, yetenekleri açık olarak tam donanımlı olarak gelir. En azından durumun bu olduğunu düşünüyoruz. Oyuncunun, NPC'lerin donanım ve beceri yüklerini kesinlikle değiştiremeyeceği için, oyunun bu tür şeyleri dahili olarak yapıp yapmadığını bilmemiz mümkün değil.

RPG kökleri göz önüne alındığında, The Stick Of Truth oyuncuya arkadaşlarını özelleştirme seçeneği sunmuyor - özellikle de kendi karakterlerini oldukça kapsamlı bir şekilde sunmalarına izin veriyorsa.

Bu oyundaki diğer kafa karıştırıcı yön, Ubisoft'un bu sürümden önemli sahneleri çıkarma kararına bağlı. Birkaç örnekte, kürtaj ve anal sondaları içeren sahneler, oyuncunun neyi kaçırdığını açıklayan ekranlarla değiştirildi.

Bir bakıma daha komik, ancak bir oyunu yüzünüze sık sık sansürleme fikri, zapt etmek istediğiniz atın birkaç mil ötedeki bir tarlada oynamasından sonra ahır kapısını çarpmaya benziyor.

South Park The Stick Of Truth: Karar

South Park TSOT, peccadillolarına rağmen oynamak için eğlenceli. Buradaki kilit nokta, bunu açıkça yapan geliştiricilerin, her kareye yansıyan kaynak malzemeye derin ve kalıcı bir sevgiye sahip olmalarıdır.

Her ayrıntıyı çivilerler; dizinin çirkin kişiliklerinden, şakalarından ve lo-fi görsel tarzından her şey mevcut ve doğrudur.

Bir banka memuru ile kısa bir görüşme bile, şovun uzun süredir hayranlarında alaycı bir gülümsemeye yol açacaktır. South Park: The Stick Of Truth'u şimdiye kadar yapılmış en iyi South Park oyunu olarak adlandırmak, hafif bir övgü ile lanet olabilir, ancak bu onu daha az doğru yapmaz.

South Park The Stick Of Truth çıkış tarihi: Şimdi çıktı

South Park The Stick Of Truth fiyatı: 30,00 £