Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Soylent, Huel ve Nüut fırsatları artı yemek yerine geçen içecekler hakkında bilmeniz gereken her şey

Soylent, Huel ve Nüut fırsatları artı yemek yerine geçen içecekler hakkında bilmeniz gereken her şey

Diyet ve beslenmeye ilgi duyuyorsanız veya oyun oynamak istiyorsanız veya uzun saatler boyunca çalışıyorsanız - özellikle teknoloji alanında - muhtemelen yemek yerine geçen Soylent içeceklerini duymuşsunuzdur veHuel. Toz halinde gelirler veiçmeye hazırbiçimidir ve teoride normal yiyecekleri yemeyi sonsuza kadar bırakabileceğiniz anlamına gelebilir. Ancak çoğu insan, ara sıra yemeklerin yerine bunları kullanmayı tercih eder. Bu içeceklerin hiçbiri özel olarak egzersiz dostu bir protein tozu veya diyet yardımcısı olarak pazarlanmasa da, nispeten büyük miktarda protein içerirler ve açıkçakilo vermek, en azından tüketilen kalorileri saymayı inanılmaz derecede kolaylaştırdıkları için.


Soylent ve Huel hakkında bilmeniz gereken her şeyin yanı sıra yeni başlayan Nüut'u burada bulabilirsiniz.

Günün en iyi Soylent fırsatları 2 Amazon müşteri yorumu Cafe Vanilla Soylent Yemek ... Amazon Prime 39 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Soylent: yaratan

Toz bazlı süper yiyeceğin oluşumuyla ilgili her şey Soylent, tipik bir başlangıç ​​hikayeniz gibi okur. Kurucu Rob Rhinehart ve kurucu ortaklar Matt Cauble, John Coogan ve David Renteln, gelişen teknoloji tabanlı işletmelerinden birine giderken öğle yemeği isteklerini besleyici bir şekilde yerine getiremedikten sonra, pazarda önemli bir boşluk olduğunu fark etti. bir şişede beslenme açısından dengeli yemek.

2014'teki ilk kitle fonlaması kampanyası neredeyse 1,5 milyon dolar topladı ve geri kalanı dedikleri gibi tarih oldu.

Ancak, görünüşte mükemmel olan birçok fikirde olduğu gibi, çok sayıda marka benzer bir uzay gıda zihniyetiyle birlikte geldi ve World Wide Web artık bir insanın ihtiyaç duyduğu her besini 'karıştırması kolay' bir şekilde sunduğunu iddia eden markalarla çalkalanıyor. toz veya hazır içecek formatı.


Ama neyden yapılmışlar? Onların tadı neye benziyor? Ve gerçekten iyiler mi?

Şanslısınız, çünkü pastırma çubuklarını bir hafta boyunca cömertçe park ettik ve bu gurme çılgınlığının dibine inmek için bu ürünlerden bazılarını denedik.


Ayrıca, bazı beslenme uzmanlarından, bir Pret sandviçi için sağlıklı ve kullanışlı bir yanıt sunduğunu iddia eden bu ürünlerle ilgili bilimle uğraşmaları ve düşüncelerini sunmaları için yardım aldık (Pret sandviçine saygısızlık yok).

Soylent İçeceği


Gezegeni kurtarmak isteyen OG hazır sıvı öğle yemeği

Muhtemelen müşterilerle ilgi uyandıran ilk besinsel olarak eksiksiz sıvı yemek olan Soylent, zamana susamış bireyler için uygun ve sağlıklı bir yemek seçeneği sunmak için üretildi. Aynı zamanda vegan ve kabuklu yemiş içermeyen bir içecek olduğu için tarif, çiftlik hayvanlarından elde edilen proteine ​​kıyasla daha az su kullanılmasını ve daha az CO2 üretilmesini sağlamak için bitki bazlı protein kullanıyor.

Aynı zamanda muazzam bir raf ömrüne (tipik olarak bir yıl) sahiptir, bu nedenle gıda atığı sorununu ele almaya çalışır. Nobel Barış Ödülü nerede?

Soylent CEO'su Bryan Crowley şöyle diyor: 'Çoğumuz için yoğun bir yaşam tarzı, iyi niyetlere rağmen istediğimiz beslenmeyi elde etmenin zor olduğu anlamına geliyor. Öğün atlama, abur cubur atıştırma veya beslenme açısından uygun olmayan yiyecekler yeme gibi kötü alışkanlıklara geri dönmek, sağlıklı bir denge sağlamak için mücadele ederken norm haline gelebilir. Soylent olarak, bu olaylara & lsquo; yiyecek boşlukları & rsquo; diyoruz. ve biz de bunları her yerde tüketiciler için modası geçmiş hale getirme misyonundayız.


Soylent adı görünüşe göre 1966 bilim kurgu romanından soya ve mercimek bazlı bir gıda ürününden ilham alıyor.Yer açmak! Yer açmak!, ancak bazı eleştirmenler 1973 film uyarlamasındaSoylent Greenkurtçuk insan kalıntılarından yapılmıştır. Hangi iğrenç.

O neyden yapılmıştır?

Bu harika bir soru, çünkü içerik listesinin hızlı bir şekilde taranması konuya pek ışık tutmuyor.

Soylent folkloruna göre, kurucu ve eski yazılım mühendisi Rob Rhinehart yerel kütüphanesine uğradı ve insanın hayatta kalması için gerekli besinlerin bir listesini bulmak için birkaç biyokimya kitabını yedi.

Bu listeden, karışımını oluşturmak için potasyum glukonat, kalsiyum karbonat, monosodyum fosfat, maltodekstrin ve zeytinyağı gibi bir dizi kimyasal bileşen satın aldı.

Son tarif, yukarıdakilerin çoğunun yanı sıra soya proteini izolatı, yüksek oleik alg yağı, izomaltuloz, kanola yağı, pirinç nişastası ve yulaf lifi içerir.

Tadı daha iyi hale getirmek için bunları çeşitli aroma arttırıcılarla karıştırın ve 20 g protein ve 26 vitamin ve mineral içeren bir şişede (toz halinde yakında Birleşik Krallık'a gelecek) tam bir öğün var.


Tadı nasıl?

Bu, paletinizin ne kadar gelişmiş olduğuna ve kolaylık sağlamak için lezzeti feda etmeye ne kadar istekli olduğunuza bağlıdır, çünkü bu içecekler tam olarak yutulacak bir zevk değildir.

Kakao, Cafe Mocha ve Orijinal lezzette mevcut olan sıvı yemekler, damak tadınızı ikna etmek için ortalama bir iş çıkarırken, bizzat kakaolu çikolata sunumunun en iyiler arasında olduğunu düşünüyoruz. Toz halindeki versiyonlar da mevcuttur ve daha ucuzdur, ancak açıkça daha az uygundur.

Bununla birlikte, yine de her yudumun ardından gelen biraz tuhaf bir tat var ve doku yalnızca bir Frijj milkshake ile bazı çok ince yulaf lapası arasındaki bir geçiş olarak tanımlanabilir.

Sadece deneyimlerimize dayanarak konuşabiliriz, ancak içkilerin bizi daha sonra biraz şişkin hissettirdiğini itiraf etmeliyiz ve kibarca söylemek gerekirse, arkadaşlarımız ve aileniz, eşyaları örnekledikten sonra ilk birkaç günden sonra Amazon'da gaz maskeleri arıyorlardı.

Uzmanlar ne diyor?

Osteopat ve Londra'nın fitness temelli kliniğinde sağlıklı yaşam uzmanı Jack Derbyshire, `` Bir içeceğin vücudun ihtiyaç duyduğu her şeyin eksiksiz bir karışımını sunabileceği iddiasını kabul etmek çok zor '' diyor.Vücut Toniği.

Bir ürün, Huel'in arkasında görülenler gibi yalnızca doğal içeriklerle ilgilendiğini iddia etse bile, yine de koyulaştırıcı ekleme eğilimindedirler ve koyulaştırıcılar şeker için başka bir terim olabilir.

'Bazen pratik nedenlerden ötürü toz haline getirilmiş bir ürüne veya hazırlanmış bir içeceğe yemek ikamesi olarak başvurmaktan çekinmem, ancak bu içecekleri uygun dengeli bir öğünün yerine asla önermem' 'diye ekliyor.

Huel: Egzersiz yakıtı

Mutlu bir şekilde Huel logoları takan adanmışlara sahip toz gıda

Hakkında daha önce yazdıkHuel ile hayat, haftalarca tozu suyla karıştırmak ve öğlen yemeklerini dökmek ve gerçekten iyi olup olmadığını görmek için ara sıra öğünleri değiştirmek.

Newsflash: Lezzetli, dengeli bir yemek kadar eğlenceli bir yol değil (şekle bakın), ancak içerik listesi burada yer alan bazı rakip ürünlerden çok daha kolay okunmasını sağlıyor.

'Huel, fakir zamanlar için beslenme açısından eksiksiz, kullanışlı, uygun fiyatlı ve% 100 vegan bir çözümdür, & rdquo; Huel'in kurucu ortağı Julian Hearn diyor.

'Bugün her dört İngiliz yetişkinden biri obez, bu da sağlıksız hazır yiyeceklere kolay erişimimize bağlı.

İnsanlar ve onların ataları, tarihimizin çoğunda zaten tutarlı bir besin kaynağına sahip değildi. Ama bugün, sadece bulabildiğimizi yemek yerine, artık istediğimiz şeyi, istediğimiz zaman yiyoruz, tek sınırlayıcı faktör zaman ve paradır '' diye ekliyor.

Ve suçla! Bu gurme vizyoner, tüm dünyada ofis çalışanlarını cezbediyor gibi görünen bir çılgınlık başlattı.

Yapımcısına göre, Huel'in tüm malzemeleri 'etik kaynaklı' ve yüzde 100 vegan dostu. Sonuç olarak, Huel, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana dünya çapında 15 + milyondan fazla yemek sattı ve 14 milyon sterlin ciro yaptı ve bu sayı, içmeye hazır bir ürünün piyasaya sürülmesiyle artacak.

Huel ayrıca içmeye hazır bir versiyonda da mevcuttur

O neyden yapılmıştır?

Yulaf, bezelye proteini, keten tohumu, kahverengi pirinç proteini, doğal vanilya aroması, MCT tozu (hindistancevizi) ve ayçiçek yağı tozu, temel bileşenlerin çoğunu oluştururken, Xanthan Gum ve Guar Gum, kalınlık ve ilave tat ve Sukraloz oluşturmak için eklenir. biraz tatlılık verir.

Sağlıklı, işleyen bir vücut için gerekli olan tüm temel vitamin ve minerallere ulaşmayı amaçlayan özel bir Mikrobesin Karışımı, tipik olarak sadece kimyasal bir vitamin ve mineral formu olan bir grup potansiyel olarak korkutucu ses çıkaran katkı maddelerini paketler.

Tadı nasıl?

Çeşitli tatlarda (vanilya, nane çikolata, dut ve kahve) mevcut olan Huel, karışıma kaşıkla doldurulan ve zevklere göre harmanlanan çeşitli güçlendirici paketler de sunar.

Bu nedenle, onu biraz daha lezzetli kılan bir lezzet kombinasyonu bulmak kolayken, Huel dönüşümleriyle yapılan görüşmeler, herkesin hangi tatların en iyi çalıştığı konusunda çok farklı bir görüşe sahip olduğunu ortaya koyuyor.

Yine de, elle sallandığında yulaf ezmesi kıvamına ve kıvamına sahiptir. Her ne kadar güçlü bir karıştırıcıdan (örneğin bir NutriNinja) çalıştırmak onu biraz daha pürüzsüz hale getirir ve bir gece buzdolabında bırakmak işleri daha da iyileştirir.

Yine, yulaf, bezelye proteini, keten tohumu ve esmer pirincin baş döndürücü karışımı, özellikle diyete çok fazla lif sokmaya alışkın olmayanlar için mideye zarar verebilir, bu nedenle bazı kullanıcıların acı çektiğini bildirdiği korkunç gaz festivaline dikkat edin.

Uzmanlar ne diyor?

Gıda endüstrisi üzerine beş kitap yazan araştırmacı yemek yazarı Joanna Blythman, bu yazıda oldukça olumsuz bir duruş sergiledi.Gardiyan.

& ldquo; Orada (Huel) doğal haliyle neredeyse hiçbir şey yok. Bunlar çok, çok teknolojik olarak değiştirilmiş yüksek teknoloji içerikleridir. Bütün, doğal gıdaların ne olduğunun tam tersidirler. Bir süpermarket rafındaki bir üründeki içerik listesini okursam, büyük bir sorun yaşarım.

& ldquo; İçindekiler listesindeki sekizinci öğeye bakın. Buna & lsquo; vanilya aroması sistemi & rsquo; denir. Yani cidden, bu nedir? Vanilya özü veya vanilya baklaları veya vanilya taneleri veya hatta vanilya özü değil. Gıda işleme ve endüstriyel gıda kimyasının, temel bileşenlerin etrafa saçıldığı ve dönüştürüldüğü çok nadir bölgelerden bahsediyorsunuz. Orada çok yoğun kimyasal tatlandırıcılar var. Sukraloz var; şekerden 200 kat daha tatlı bir şey. Maltodekstrin var - bu başka bir tatlandırıcı. Ve ksilitol - bu da bir diğeri. Hepsi sadece çöp. Ve sonra, kulağa hoş gelen 'bezelye proteini' var, değil, ama bu ne? Bir tür bej tozu çıkarmak için bezelyeye bir dizi karmaşık, kimyasal reaksiyon uyguluyorsunuz.

'Bunu yemek zorunda kalsaydım, oldukça hızlı yaşama isteğimi kaybederdim.'

Nüut: yeni gelen

İyi:Bloktaki yeni çocuklar, çeşitli diyetlere uygun bir karışım sunuyor

Keto, Paleo, oruç, vegan ... modaya uygun modern yemek rejimlerinin bu listesi asla bitmiyor ve bir mağara adamı gibi yemeyi tercih etmek veya karbonhidratları kesmek, yoğun programlarımıza doğru beslenmeyi daha da zorlaştırıyor.

Aussie'nin yeni gelen Nüut (bu kelime Newt olarak telaffuz edilir ve Avustralya'da bir beslenme kısaltmasıdır), Paleo ve Keto takipçilerine hitap etmek için özel olarak oluşturulmuş yemeklerle geniş bir diyet seçenekleri yelpazesini kapsamayı amaçlamaktadır - eskiden daha yüksek dozda protein ve daha düşük karbonhidrat paketleyerek, ikincisi, düşük karbonhidrat ve doyurucu iyi yağlar ile ketojenik diyete sadık kalır.

Ayrıca, çok yönlü bir öğünde bulunan temel makro besinleri harmanladığı söylenen daha genel bir 'günlük denge' seçeneği de var. Üstelik GDO'suz ve düşük karbonhidratlı, Huel ve Soylent gibi tanıdık rakip markalardan ayrı bir ligde yer alıyor.

Ancak yakından bakın ve paketin arkasında, toz grubun tek bir besin kaynağı olmadığını ve besleyici bir diyet ve uygun fiziksel egzersiz ile birlikte tüketilmesi gerektiğini belirten bir uyarı bulacaksınız.

Bunun yerine ve rakipleri gibi Nüut, bir dükkândan veya kafeden alelacele aldığınız yaramaz şeylerden daha besleyici olduğu varsayılan 200 küsur kalorili sağlıklı bir atıştırmalık veya yemek sunmayı hedefliyor.

Son olarak, sürdürülebilirlik markanın büyük bir parçasıdır ve her sipariş geri dönüştürülebilir bir zarfla birlikte gelir. Bu zarf, alıcıların boş poşetlerini düzgün ve verimli bir şekilde geri dönüştürülmek üzere geri göndermelerine olanak tanır.

  • 2018'de fit olmanın 6 yeni yolu
  • Çalışma öneriyorağırlıkkayıp genetiğe bağlıdır


O neyden yapılmıştır?

İçindekiler listesinin hızlı bir şekilde incelenmesi, burada çok sayıda organik bezelye proteini olduğunu ortaya koyarken, arpa çimi, buğday çimi ve klorella da benzersiz 'Süper Gıda Karışımı'nda yer alıyor.

Bazı Himalaya kaya tuzu, hindistancevizi yağları, kabak çekirdeği ve çoğu kimyasal formda listelenen ve biraz ürkütücü görünebilen olağan uzun eklenmiş vitamin ve mineral listesi bekleyin.

Çeşitli formüller, farklı miktarlarda protein, yağ, karbonhidrat ve lif içerir ve Paleo versiyonu, 23.5 g proteini tek bir içeceğe paketler, bu da spor salonuna gidenlere hitap etmelidir.

Tadı nasıl?

Formül suyla çok kolay karışsa da (çok az topak ve çıkıntı vardır), ağızda kalan tat sadece tuhaftır. Paleo paketlerinde bir miktar kakao var, ancak bu kısa sürede boğazın arkasına yapışan metalik bir yüzeye yol açıyor.

Burada bahsedilen içeceklerin hiçbiri özellikle zevkli değildir, ancak Huel ve Soylent'i günlük rutinin bir parçası olarak kabul etmek mümkündür, biraz tuhaf tatlar ve dokular bir süre sonra oldukça lezzetli hale gelir.

Aynı şey muhtemelen Nüut için de söylenebilir, ancak bu ağızda kalan tadın üstesinden gelmek zordur ve şu anda biraz daha eğlenceli hale getirmek için meyvelerle veya bir shot espresso ile karıştırılabilen tatlandırılmamış bir versiyonu seçme seçeneği yoktur.

Uzmanlar ne diyor?

Julie Silver, nitelikli bir beslenme terapisti ve yazarıYiyecek Uyanışı - ŞİMDİ Beslenme!, diyor: 'Tüm bu toz halindeki öğün ürünlerindeki malzemeleri inceledikten sonra, tüm malzemeleri sağlıklı bulmadığım için hem Huel hem de Soylent'i tavsiye etmekte çok zorlanacağım.

Bununla birlikte, Nüut'un daha geniş bir yelpazede daha sağlıklı içerikler ve genel olarak faydalı besinler içerdiğini düşünüyorum.

Bunu söylüyorum çünkü diğer ürünlerin yoğun şekilde işlenme eğiliminde olan ve iyotun vücut tarafından emilmesini engellediği için ideal olmayan Soya proteini içerdiğini fark ettim.

Benzer şekilde, Ksantan sakızı bir koyulaştırıcı olarak kullanılıyor ve insanların düşündüğü kadar sağlıklı değil. Sukraloz aynı zamanda olumsuz sağlık etkileri olan yapay bir tatlandırıcıdır.

Dengeli bir öğünle gerçekten yüzleşemiyorsanız, organik bezelye proteini, pirinç proteini ve badem proteini gibi doğal protein tozlarıyla kendi karışımınızı oluşturmak daha iyi olabilir. Sonra bunu, klorella gibi, doğal olmayan dolgu maddeleri ve içerikleri olmayan diğer toz besinlerle karıştırın 'diye ekliyor.