Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Spartan Stadion engel yarışı incelemesi: en iyi engeller ve ihtiyacınız olan donanım

Spartan Stadion engel yarışı incelemesi: en iyi engeller ve ihtiyacınız olan donanım

Özetle Spartan Stadion yarış incelemesi: Zinde hissetmek için süper formda olmanıza gerek yok. Twickenham Stadyumu'ndaki Spartan Stadion parkurunu tamamlamanın ne kadar zor olduğunu görmek için tüm duvarların üzerinden tırmandık, tüm maymun çubuklarını salladık ve tüm ipleri yukarı kaldırdık.


Anlaşıldığı üzere, özellikle en azından temel bir zindelik seviyeniz varsa, o kadar da zor değil. İki parçalı bitirici madalyalarını gururla boyunlarına takan ve lager'larını ellerinde tutan, 'fit gal / adam' kategorisine girmeyen pek çok insan gördük. son.

Twickeham'de trenden inerken duyduğumuz ilk sesten insanların yürürken madalyaların çıkardığı ses şaşırtıcı değildir; İneklerle dolu bir tarlada geziniyormuşuz gibi hissettim, onlar dolaşırken çıngırakları çalıyordu. Görünüşe göre şehirdeki herkes yarışa katılıyordu ve tamamlamaktan son derece gurur duyuyordu.

Yarışın kendisi oldukça basit bir engel yarışı çilesiydi: Twickenham Stadyumu çevresinde 20 engelle dolu yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda bir yarış pisti vardı, bu engeller 4 fitlik duvarlardan maymun bar çerçevelerine ve paracord tarama bölümlerine kadar uzanıyordu.

Bu nedenle geleneksel bir inceleme yapmamaya karar verdik; Daha önce bu tür yarışlardan birini yaptıysanız, ne yapacağınızı bileceksiniz. Bunun yerine, Spartan Stadion yarışında bulduğumuz en kolay, en zor, en eğlenceli, en sıkıcı ve en iyi genel engel olduğunu, kendin denemek istersen yarış için önerdiğimiz teçhizatı listeleyeceğiz. gelecekte.


Spartan Stadion yarış incelemesi

Bitiş çizgisinden hemen önce ateşin üzerinden atlamadan önce aşılması gereken 20'den fazla engel var


(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: eğitim, ısınma ve beslenme

Spartan Stadion zor bir yarış olmasa da benzer engelli parkurlardan daha kolay değil. Bizim belirlediğimiz yönergelere uymanız tavsiye edilir.Spartan Irk eğitimiyarıştan önce makale ve yarıştan çok önce değil, sabah uygun şekilde ısınmak.

Twickenham Stadyumu'nda yarış öncesi koşuya gitmek için çok fazla yer yoktu ama biraz ısınmak isteyenler için özel bir kardiyo alanı vardı. Birçok insan ısınma alanı oldukça ıssız olduğu için bunu yapmamaya karar verdi, kontrol etmenizi öneririz, yarışın kendisi üzerinde büyük bir fark yaratır ve kalp atış hızınızı da artırır.


• Önümüzdeki yıl yapılacak Spartan Stadion yarışı için kayıtlar ŞİMDİ açık!

Kalp atış hızı hakkında konuşmak: kesinlikle birkoşu saatiseninle yarışa. Çalışan bir saat ile kalp atış hızınızın yanı sıra yaktığınız kalorileri, koştuğunuz mesafeyi ve çok daha fazlasını takip edebilirsiniz. Basit ama etkili olsunPolar Igniteya da sağlamGarmin Fenix ​​6 Pro, fitness aktivitelerini izlediği sürece, iyi olmalısın.

Profesyonel ipucu: Koşu saatlerinde genellikle 'engel yarışı' ayarı yoktur, bu nedenle bunun yerine 'patika koşusu' seçeneğini seçin. Bu ayarın VO2 max okumalarınızı bozması daha az olasıdır çünkü iz koşusu parkur boyunca engellerin üzerinden tırmanmanız gerektiğini hesaba katar.

Beslenmeye gelince, Spartan Stadion kısa bir yarıştır, bu yüzden yarış sırasında bir şey yeme veya içme konusunda endişelenmeyin. Yarıştan önce bol su içtiğinizden emin olun ve yarıştan bir saat önce çok ağır bir şey yememeye çalışın.


Yarıştan sonra size bir paket atıştırmalık ve yarım litre verilecek, ancak kas yenilenmesine yardımcı olmak istiyorsanız,protein çubuğuhatta birazprotein tozu(protein shake şeklinde) yarış bittikten sonra yarım saat içinde.

  • Fit olmak2020'de: bunlar yeni başlayanlar için en iyi egzersizler

Spartan Stadion yarış incelemesi

Kum torbası taşıma, aşmanız gereken birçok 'engelden' biridir

(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: en kolay engel

Yarış sırasında süper zorlu engellerden birkaç tane daha az vardı: en önemlisi 4 fitlik duvarlar, her katılımcının sorunsuz bir şekilde aştığı bir engeldi. Ama birini seçmemiz gerekirse, Gladyatör Eldiven ile başa çıkmanın oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Organizatörler bile bunu 'Spartalı bir yarış sırasında bulabileceğiniz en kolay engeller' olarak sınıflandırıyor.

Gladyatör Gauntlet, 20 kadar ağır kum torbasının asılı olduğu bir teçhizattır. Bu, ters çevrilmiş duvardan hemen önceki parkurdaki son engellerden biriydi ve düz bir çizgide rotanızı çok fazla değiştirmeden temelde çantaların arasından koşabilirsiniz.

Spartalı stadion yarış incelemesi

Hercules Hoist çerçevesi, Halatlı Tırmanma çerçevesi ile kabaca aynı yükseklikteydi

(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: en zor engel

Stadyuma girerken, stadyumun içinde değil, dışarıda sergilenen birkaç engel vardı, böylece seyirciler de katılımcılar kadar eğlenebilirler. Bunlardan biri Herkül Hoist idi; ve burada büyüleyici olan, kaç kişinin onunla mücadele ettiğini görmek.

Konsept basit: bir teçhizatın yukarısındaki bir makaraya sabitlenmiş bir ipe bağlı bir kum torbası var ve tek yapmanız gereken ipi torba en üst noktaya gelene kadar çekmek. Çanta yeterince göze çarpmıyor gibi görünüyor, ancak gerçekte, onu sonuna kadar çekmek biraz zor.

Herkül Kaldırma, ip tırmanışından sonra ve neredeyse yarışın sonunda gelir, bu yüzden o zamana kadar kollarınız sertleşmişti. Yağmur aynı zamanda ipleri daha kaygan hale getirerek kum torbasını yukarı çekmeyi daha da zorlaştırdı.

Spartan Stadion yarış incelemesi: en sıkıcı engel

İp atlama kendi başına sıkıcı bir egzersiz değildir, ancak bir engel yarışı bağlamına koyduğunuzda ilham vermekten daha azını alır. Atlamak çok iyi bir sabit kardiyo egzersizidir ve özellikle egzersiz yapmak için iyi bir egzersizdir.buzağıları büyütmek. Bunu yapmaya çalışan herkese gönülden tavsiye edebilirizhızlı kilo vermek.

Spartan Stadion yarışının ortasında, yarı aydınlatılmış bodrum tarzı bir alanda 15-20 kişiyle yapmanız gerektiğinde biraz daha az çekici oluyor. Daha da kötüsü, o anda tek ayakla atlamanızı önlemek için ayak bileklerinizin etrafına geçirmeniz gereken bir lastik bantla oynamalısınız.

Spartalı stadion yarış incelemesi

Spear Throw'dan gerçekten keyif aldık

(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: en eğlenceli engel

Yapması eğlenceli görünen ve sık yapmadığınız bir şey varsa, o da Spear Throw'dur. Tek atıştan fazlasını yapmak zorunda olmanızı dileriz.

Mızrağı çok uzağa atmanıza bile gerek yok, mızrağı atmanız gereken bariyer ile saman balyası arasındaki mesafe muhtemelen yaklaşık 3 metre. Mızraklar bir ipe tutturulmuştur, bu nedenle matkap aşağıdaki gibidir:

Bariyere ulaşırsın, ipin ucunu alırsın, mızrağı balyadan çekersin, alırsın, nişan alırsın ve fırlatırsın, iş bitti. Engeli aşan birini görmedik, süreçten zevk almayan da görmedik.

Spartalı stadion yarış incelemesi

Multi Rig zorlayıcı ama yapması eğlenceliydi

(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: en iyi genel engel

Spartan Stadion yarışındaki en zor engellerden biri sallanan tipte olanlardı. Her yetişkin, çocukken maymunlar gibi sallanabildiklerini kabul eder, ancak bir yetişkin olarak artık o kadar sık ​​sallanmıyoruz, bu nedenle omuzlarımız harekete alışkın değil.

Bu gerçeği hesaba katarsak, Çoklu donanımı yapmanın ne kadar eğlenceli olduğuna gerçekten şaşırdık. Bu temelde maymun çubuğu tipi bir engeldir, ancak burada çubuk yerine küçük bir ip ile teçhizata bağlanan tutma halkalarını sallamanız gerekir. Bu sayede, sadece kollarınıza güvenmeniz gereken ve kavradığınız maymun çubuklarının aksine çok daha fazla ivme kazanabilirsiniz.

Bu kolay bir egzersiz değil, bizi yanlış anlamayın ama sadece zorlayıcı değil, aynı zamanda yapması da eğlenceli. Ve bir engelli yarış engelinden daha ne isteyebilirsiniz?

• Önümüzdeki yıl yapılacak Spartan Stadion yarışı için kayıtlar ŞİMDİ açık!

Spartalı stadion yarış incelemesi

(Resim kredisi: Spartalı Yarış)

Spartan Stadion yarış incelemesi: önerilen donanım

Spartan web sitesinde dişli ile ilgili bir bölüm olmasına rağmen, bizim de önerilerimiz var. Genel olarak, vücuda oturan kıyafetler giyin ve fiziksel aktivite yapacağınız için çok fazla katmanlama konusunda endişelenmeyin.

Koşu taytıve uzun kollutemel katmandüz taban kadar iyi çalışınkoşu ayakkabısı. Spartan web sitesi tavsiye ediyorkoşu ayakkabılarıve muhtemelen diğer Spartalı yarışlarda kullanışlı oluyorlar, ancak sandalye sıraları arasında gezindiğiniz ve beton merdivenlerden çıktığınız Stadion'da değil.

İşte en iyi vites önerilerimiz.

Spartan Stadion yarış incelemesi

(Resim kredisi: Saucony)

Spartan Stadion yarış donanımı: Saucony Type A9

Saucony Type A9 yarış dairelerini daha önce acemi olmayan koşucular için tavsiye etsek de, Spartan Stadion gibi bir yarış için mükemmel. Minimum yastıklama sayesinde Tip A9'un tabanı ince olduğundan zemine daha fazla temas edersiniz.

İnce taban, Z duvarları ve A Frame Cargo gibi engellerde de kullanışlı olabilir. Saucony Type A9, buzağılarınızı biraz daha çalıştıracak; çok fazla yuvarlanmasına sahip değil, ama yine de çok fazla yuvarlamanıza gerek yok. 5 km'lik bir yarışta 20 engel, her 250 metrede bir engel olduğu anlamına gelir.

Saucony Type A9 da hafiftir, bu yüzden ayaklarınızı da aşağıya indirmez.

Bugünün en iyi Saucony Erkek Tipi A9 fiyatları 19 Amazon müşteri değerlendirmesi Saucony Kadınlar Tipi A9 ... Amazon Prime $ 96,73 Saucony Erkekler Tip A9 Koşu ... Amazon Prime 100 $ Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Spartan Stadion yarış incelemesi

(Resim kredisi: Gore)

Spartan Stadion yarış donanımı: Gore Wear R7 Windstopper Tights

Spartan Stadion yarışı Kasım ayındaydı, bu yüzden hava biraz soğuktu ve ayrıca biraz rüzgar ve yağmur vardı. Kaslarınızı, özellikle taytlarınızı sıcak tutmak istiyorsunuz ve bu amaçla hiçbir şey koşu taytından daha iyi sonuç vermez.

Gore'un Windstopper külotlu çorapları bu amaç için mükemmeldir: hava koşullarına dayanıklıdır - su geçirmez değildir, akıl - sıkı oturur ve kaslarınızı tamamen oksijenli ve sıcak tutar.

Tayt giyme konusunda kendinizi bilinçli hissediyorsanız, üzerlerine her zaman koşu şortu koyabilirsiniz.

Bugünün en iyi Gore R7 Windproof Tayt fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Spartan Stadion yarış incelemesi

(Resim kredisi: Garmin)

Spartan Stadion yarış donanımı: Garmin Instinct akıllı saat

Termal, şok ve su direnci için ABD Askeri standardı 810G'ye göre inşa edilen Garmin İçgüdüsü, vahşi doğada çamurlanıp ellerini kirletmekten korkmayan kaşifler için Great Outdoors için üretilmiştir.

Spartan Stadion yarışı için dijital pusulaya veya yerleşik GPS'e ihtiyacınız olmasa da, Garmin İçgüdüsü'nün sağlamlığı engelli yarışta ve ötesinde kesinlikle işe yarayacaktır.

Günün en iyi Garmin Instinct fırsatları 229 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Garmin İçgüdüsü, Sağlam ... Amazon Prime $ 299.99 $ 169.99 İndirimli Fiyatı Görüntüle Garmin Instinct Taktik GPS ... Walmart299,99 199,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Spartan Stadion yarış incelemesi

(Resim kredisi: dryrobe)

Spartan Stadion yarış donanımı: Dryrobe

Dryrobe'u önerilen donanım listesinden çıkaramayız: Spartan Stadion yarış gününde her yerde gördük. Dryrobe, aynı zamanda su geçirmez ve çok büyük bir sabahlık-havlu-hibrit olarak tanımlanabilir.çokIlık, hafif sıcak.

Dryrobe bir yağmurluk işlevi görebilir, ancak sizi sadece kuru değil, yalıtımlı tutar. Yüzücüler ve triatletler için de idealdir. Telefonunuzun her zaman yanınızda olmasını istiyorsanız, üzerinde değerli eşyalarınızı saklayabileceğiniz cepler bile var.

Günümüzün en iyi Dryrobe Advance Long Sleeve fırsatları Benzer Amazon US Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz