Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • Uzmanlaşmış Roubaix Sport incelemesi: hızlı ve rahat, bu çok yönlü yol bisikleti

Uzmanlaşmış Roubaix Sport incelemesi: hızlı ve rahat, bu çok yönlü yol bisikleti

Özel Roubaix Sport fırsatları

• Evans'tan Specialized Roubaix Sport'u 2600 £ karşılığında satın alın


• Rutland Cycling'ten Specialized Roubaix Sport'u (2018 modeli) 1525 £ karşılığında satın alın

Herhangi biri onlarınyol bisikletleriParis'ten Roubaix'e Meydan Okuması'nın bisiklet takvimindeki en topak, serseri yıkıcı etkinliklerden biri olduğunu ve en sert profesyonel yolların bile özel şahıslara vuran kaldırımlara ve dişleri paramparça bir şekilde parçalanmış yol yüzeylerine yenik düştüğünü bilecek

Zorlu arazide maksimum hızları korumak için, bir dizi üst düzey bisiklet üreticisi, ince yol bisikleti şasilerine gizli süspansiyon sistemleri tasarladı. Neyse ki, bu teknoloji artık sizin için, ödeme yapan halk için kullanılabilir.

Specialized Tarmac SL7'yi satın almak için altı neden


Özelleştirilmiş Roubaix, lüks ürün yelpazesindeki en uygun fiyatlı makinelerden biridir, ancak bu orta özellikli Spor varyantı (eski adıyla Elite olarak bilinir), ön gövdede keskinliğin bir kısmını topaklardan ve tümseklerden alan akıllı bir şok emici kartuşa sahiptir. yolda.

Son derece iyi çalışıyor ve motosikletin genel performans ve konfor karışımı ve bazı iyi bileşenleri, onu sele üzerinde normalde daha zorlu kilometrelerin keyfini çıkarmak isteyenler için en çok tavsiye edilen yol bisikletimiz yapıyor. Saf performans arayanlar, Uzmanlaşmış Pist Disk Uzmanına yükseltmek isteyebilir.


• Uzmanlaşmış Pist Disk Uzmanı incelememizi okuyun

  • İle ışınları engelleyinen iyi bisiklet güneş gözlüğü
  • best-bike-best-bicycles-plus-how-choose-bike-light-frontparanın satın alabileceği en iyi bisiklet ışıklarıyla
  • En iyi bisiklet bilgisayarları- GPS navigasyonu ve performans takibi

Özel Roubaix Sport: çerçeve


Orada bir süspansiyon var, dürüst

Specialized, çeşitli sertlik derecelerine sahip bir dizi karbon fiber çerçeve sunar; burada FACT 9r işlemlere başlar ve FACT 10r karbon burada kullanılır (gülünç derecede pahalı profesyonel modeller ölçekte 11'e kadar çıkar).

Ancak, eve Olimpiyat madalyası getirmeyenler için, kranklardan mükemmel güç aktarımı ve bazı mükemmel hassas kullanım sağlayan keskin bir kokpit ile bu yine de yeterince sert hissedecek.


Güçlü disk frenler güzel bir ektir

Tüm bu şişkinlik için uzlaşma, rahatlık konusu olma eğilimindedir, ancak şirket bunu Future Shock teknolojisi ile hafifletmeye çalışır. Kulaklıktaki küçük kartuş, yoldaki ani çarpmalardan ve küçük çukurlardan büyük miktarda ağrı alan 20 mm'ye kadar seyahat sağlar.

Burada ayrıca bol miktarda sele direği var ve şimdi güzel karbon fiberden üretilmesine rağmen, çok sayıda ayarlamaya izin veriyor, bu da binicilerin biraz daha küçük bir çerçeve seçebileceği ve arkada ek bir şok emilimi için direği uzatabileceği anlamına geliyor.

Özel Roubaix Sport: kit

Shimano 105 bu fiyata sağlam ama biraz cimri

Roubaix Sport'u benzer fiyatlı bazı rakiplerle karşılaştırın ve diğer üreticilerin bahisçilerle nerede iyilik yapmaya çalıştığını görmeye başlayın. Burada yer alan 11 vitesli Shimano 105 vites ve güçlü disk frenler mükemmel derecede mükemmeldir, ancak aynı doz, örneğin başka bir yerde size elektronik vites değiştiricileri satın alabilir.

Bunu göz ardı edin, çünkü parlak çerçeve ve çatal gösterişli ekstraların eksikliğini telafi ediyor ve Specialized'ın genel bitirme kiti büyük ölçüde mükemmel, uzun süre dayanıyor ve çoğu sürücü için mükemmel rahatlık sağlıyor.

Daha fazla göz alıcı boya işi mevcut

DT R470 Disk tekerlekler gayet iyi, cıvatalanmış bir his veriyor ve çoğu yüzeyde yumuşak bir şekilde yuvarlanıyor. Herhangi bir modern yol bisikletinde olduğu gibi, daha hassas bir bisikletçi bunları daha hızlı ve daha gösterişli bir şeyle değiştirmek isteyebilir, ancak yine de çok yönlüdürler.

Uzmanlaşmış Roubaix Sport: sürüş

Yollar sertleştiğinde mükemmel

Konfor burada anahtardır ve Roubaix Sport'ta kendinizi evinizde hissetmeniz uzun sürmez. Bu, kısmen, Uzmanlaşmış iddiaların şasi boyutu ne olursa olsun aynı tepkiyi ve yumuşak sürüşü sağladığı motosikletin Rider-First Engineered tasarımı sayesinde sağlanıyor.

DT R470 Diskli tekerlekler hafif ve çevik bir his verir, ancak iyi kayarken, bu yeni ve geliştirilmiş hidrolik disk frenler çoğu kişinin ihtiyaç duyacağından daha fazla güçlü durdurma sağlar.

Shimano'nun 105 dişli sistemi artık şirketin ürün yelpazesinin alt basamaklarında yer alıyor, ancak yine de göreve mükemmel bir şekilde uyuyor. 11-34t kaset birçok temeli kapsıyor, ancak bazıları bunu incelemek isteyebilir, çünkü çark dişleri arasındaki bazı sıçramaların, özellikle zorlu tırmanışlarda zevklerimize göre biraz büyük olduğunu bulduk.

Roubaix, çevredeki en konforlu yol bisikletlerinden biridir

Bununla birlikte, Future Shock süspansiyon sistemi burada gerçekten kendi başına geliyor ve Birleşik Krallık kara yollarında sürüşün yarattığı titreşim ve genel tatsızlıkların çoğunu alıyor.

Daha sert, daha performans odaklı makinelerle arka arkaya tercih edilen yerel rotalarımızdan bazılarına bindiğimizde, Roubaix Sport, yaşanması en kolay makine olarak ortaya çıktı. Evet, performansta bazı tavizler var, ancak çok azı bunu fark edecek ve hatta umursayacak.

Uzmanlaşmış Roubaix Sport: Karar

Uzmanlaşmış küçük ayrıntıları terletiyor

Etrafta alışveriş yapın ve muhtemelen elektronik vites değiştirme dişlileri ve daha hızlı jantlar gibi daha pahalı bileşenlere maruz kalacaksınız, ancak dosh'unuz etrafındaki en ince çerçevelerden birine ve hileli süspansiyon sistemlerine doğru gidiyor.

Keskin yol tutuşu ve şasi boyunca yeterli güç aktarımı, Roubaix ciddi mesafeler kat etmek için en kolay bisikletlerden biri olduğu için konfordan da ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez.