Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 incelemesi: yakacak parası ve kalorisi olanlar için uygun bir rüya yol bisikleti

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 incelemesi: yakacak parası ve kalorisi olanlar için uygun bir rüya yol bisikleti

Specialized S-Works Tarmac SL7 bir cümleyle incelemesi: Hızlı bir şeye ihtiyacınız varsa ve yeni bisikletleriniz için harcayabileceğiniz 10 bin sterlin/ 10 bin doların üzerinde paranız varsa, Özelleştirilmiş Tarmac SL7 'dikkate alınması gereken yol bisikletleri' listesinin başında olmalıdır. Bu tamamen yarışa hazır bir sihir.


Lütfen bu modeli özellikle incelediğimizi unutmayın: Specialized S-Works Tarmac SL7 SRAM Red ETap AXS.

İhtisas, burada bir tür sihir dokudu, bunlardan birini yarattı.en iyi yol bisikletleriYakın tarihte, sürüş sırasında ona dikilmiş, güvenli bir his veren ve aynı zamanda daha pürüzlü yüzeylerin acısını da ortadan kaldıran, pürüzsüz ve çok hızlı bir sürüş sağlar. Daha sert itmek, daha hızlı sürmek ve daha agresif bir şekilde inmek isteyeceksiniz, çünkü bu motosiklette yaptığınızda çok iyi hissettiriyor.

Asfalt, Specialized'in yarış ekosisteminin uzun yıllardır gözdesi oldu, ancak 2020, yarış soyunu Specialized'in aero-odaklı yarış bisikleti Venge'nin aerodinamik nitelikleriyle harmanlayan radikal bir revizyon gördü. İntikam artık yok ve Asfalt artık ekosistemde de bu nişi elinde tutuyor.

Bir bisiklet, alanını genişlettiğinde, genellikle yol boyunca tavizler olur, ancak burada sihirli bir şekilde minimaldirler. SL7 modeli, selefi SL6'dan çok az daha ağır olsa da, hala olağanüstü performansa ve Asfalt'ın bilinen yol tutuşuna ve ayrıca aero kazanımlarına sahiptir. Aslında, Specialized, SL7'nin SL6'ya kıyasla 40 kilometrede 45 saniyelik bir kazanç sağladığını iddia ediyor ki bu hiç de az bir miktar değil.


Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7: fiyat ve bulunabilirlik

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 SRAM Red ETap AXS şu adreste mevcuttur:İhtisas, 11.750 £ / 12.300 $ olarak fiyatlandırıldı.

Daha az pahalı yapılar ile başlarAsfalt SL7 UzmanıFACT 10r karbon ve Shimano Di2 ile aynı geometriye ve çerçeve tasarımına sahip olan 5.250 £ / 5.000 $ 'da.


Asfalt, 44'ten 61'e kadar geniş bir boyut aralığında özel olarak tedarik edilir. Bu, 4'8'' veya 142 mm'den 6'5'' veya 196 mm'ye kadar biniciler için sağlandığı anlamına gelir.

Asfalt, Specialized, Specialized Concept Store mağazalarında ve çeşitli bağımsız bisiklet mağazalarında mevcuttur. Büyük olasılıkla arz kısa olacaktır.


Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 – SRAM Red ETap AXS incelemesi

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 incelemesi: çerçeve ve özellikler

Tarmac SL7 S-Works çerçevesi, Specialized'in birinci sınıf FACT12r karbonundan, her bir boyut için gücü ve ağırlığı optimize etmek üzere tasarlanmış, boyuta özel bir düzende yapılmıştır. Ayarlanmış yerleşim, aynı zamanda, çerçevede ihtiyaç duyulduğu yerde konfor sağlayan uyumluluk ve verimliliği artıran sertlik konusunda da mühendisler.

Test edilen 54 cm'lik çerçevede, Tarmac SL7 387 mm'lik bir erişim, 534 mm'lik bir yığın ve 475 mm'lik bir oturma borusu uzunluğu sunar. Yarış odağına uygun olarak, bu, sürücüyü watt'ı zorlamak için mükemmel olan agresif bir bisiklet pozisyonuna yerleştirir. Oradaki kartal gözlü, geometrinin SL6'nınkinden farklı olduğunu fark edebilir, ancak kokpitte vb. diğer değişiklikler, Specialized'e göre, sonunda bulunduğunuz gerçek vücut pozisyonunun aynı veya çok benzer olduğu anlamına gelir. SL6'da başarırsınız.

Aerodinamik unsurlar arasında bıçak şeklindeki sele direği, sele borusu ve sele destekleri bulunurken, kokpitte kapaklı entegre bir gidon her şeyi düzgün bir şekilde saklıyor. Tekerleklerdeki derin kesitli jantlar da havayı kesmeye yardımcı olur, ancak Asfalt'ın sizi fark edilir şekilde rotadan savurabilecek yan rüzgarlara karşı hassas olduğu anlamına gelir.


Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 – SRAM Red ETap AXS incelemesi

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Tarmac SL7 S-Works'ün iki versiyonu vardır; burada test edilen SRAM Red ETap AXS versiyonu ve bir Shimano DuraAce Di2 modeli.

SRAM yapısı, baştan sona üstün kaliteli parçalara sahiptir. Kokpitten başlayarak, S-Works Aerofly II karbon gidon ve entegre Asfalt gidon, kontrol ve aero kazanımları sağlar.

Karbon raylar ve karbon sele direği ile birleştirilmiş tabana sahip süper konforlu S-Works Power sele hafiftir ve yol yüzeyindeki doğrudan hissi kaybetmeden yol gürültüsünü yumuşatmaya yardımcı olmak için uyumluluk sağlar.

eTap AXS yapısı, vites değiştiriciler, entegre güç ölçer ve 48/35 t aynakol dişlileri ile yarışa hazır 10-33 t kaset ile devam eder; bu, yüksek sprint hızları için geniş bir aralık sağlarken uzun çıkışların üstesinden gelmek için daha düşük vitesler sağlar. SRAM eTap AXS hidrolik disk frenleri, ihtiyacınız olduğunda hızınızı ustaca veya ani duruşlarda hızlı bir şekilde azaltmanıza olanak tanıyan güçlü, modülasyonlu frenleme sağlar.

Yapı, 21 mm iç jant genişliğine ve derin bölümlere, önde 51 mm ve arkada 60 mm'ye sahip bir dizi Roval Rapide CLX karbon jantla tamamlandı. Roval AFD göbekleri ve DT Swiss Aerolite jant telleri, bu aero odaklı tekerlek setini ve ayrıca 26 mm genişliğinde dar Özelleştirilmiş Turbo Pamuk lastikleri tamamlar.

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 – SRAM Red ETap AXS incelemesi

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7: performans

Hareket halindeyken, Specialized Tarmac SL7 hız için tasarlanmış bir bisiklettir ve düz giderken en iyisini hisseder. Bisiklet üzerindeki pozisyon agresif ama rahattır, bu nedenle daha uzun sürüşler ve zorlu sprint çabaları için gücü dışarı atmanıza izin verir.

Verimli ve sert hissettirirken, özellikle engebeli yollarda bile hız hissini hiç kaybetmeden yol yüzeyini düzleştirme yeteneğiyle dikkat çekicidir. Dengeli hissetmek yerine içinde hissettiğiniz bir bisiklettir ve üstün çekiş gücü sizi inişlerde daha fazla zorlamaya ve kendi sınırlarınızı zorlamaya teşvik eder.

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7 – SRAM Red ETap AXS incelemesi

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Uzmanlaşmış S-Works Tarmac SL7: karar

Basitçe söylemek gerekirse, Specialized S-Works Tarmac SL7, şimdiye kadar sürdüğüm en iyi bisikletlerden biri. Çoğu insanın işe gidip gelmesi için uygun olmayabilir, ancak yıldırım hızında ve duyarlıdır. Üzerindeki performansın kamçıları göz önüne alındığında, sürüşü de şaşırtıcı derecede rahat. Tek bir unisex modelin olması, başka bir roman - ve çok hoş - bir bükülme.

Günlük kullanıcı için böyle bir bisikleti derecelendirmek zor. Bunu işe gitmek için ya da günlük bir koşuşturma olarak kullanacak çok az insan var. Ancak açık yollara ve ürkütücü yokuşlara çarpmayı sevenler için -ciddenhafta sonu gezileri hakkında - orada biraz daha iyisi var.

S-Works Tarmac SL7: Hangi profesyoneller onu sürüyor?

Yeni Asfalt'ın S-Works modeli, dünyanın en iyi profesyonel yarış takımlarından ve binicilerinden bazılarında göreceğiniz motosiklettir. Boels-Dolmans, Deceuninck-Quick-Step ve Bora-hansgrohe'nin beğenileri ve Peter Sagan, Anna van der Breggen ve Julian Alaphilippe gibi sürücüler, sadece yeni SL7 ile yarışmıyor; Asfalt'ı geliştirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olan, onların testleri ve geri bildirimleridir.