Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletler
  • /
  • Özel Turbo Vado SL 5.0 incelemesi: sıfır çabayla işe gidip gelmek için en iyi elektrikli bisikletlerden biri

Özel Turbo Vado SL 5.0 incelemesi: sıfır çabayla işe gidip gelmek için en iyi elektrikli bisikletlerden biri

Turbo hızda Specialized Turbo Vado SL 5.0 incelemesi: satın alabileceğiniz en iyi elektrikli bisikletlerden biri ve sürüş keyfi.

E-bisikletlere olan talebin son birkaç yılda arttığını söylemek yetersiz kalır. Son on yılda kademeli bir ilgi artışı, sokağa çıkma yasağının taşıtları toplu taşımadan uzaklaştırmasıyla birlikte tam bir satış çılgınlığına dönüştü.

Pingtwitter'ün şu soruyu cevaplamak için kullanışlı bir kılavuzu var, 'bir ebike satın almalı mısın?' ama bence cevap nitelikli bir evet. Birleşik Krallık'ta ve batı dünyasının çoğunda motorlu bisikletler için yasal sınır olan 15 mil gibi sağlam bir hızda ilerleyen elektrikli bisikletlerin büyük bir hayranı değilim. Ancak Specialized Turbo Vado SL 5.0 tam karşımda, çünkü yeterince hafif ve yüksek hızlara öfkeyle pedal çevirecek kadar iyi tasarlanmış. Belki senin de sokağın başında olur.

NSen iyi elektrikli bisikletlerşu anda her yerde tükeniyor, ancak daha premium Specialized Turbo Vado SL 5.0 yaygın olarak mevcut. Bu, doğrudan yarasadan bir tane almak için iki harika neden. Bu Uzmanlaşmış Turbo Vado SL 5.0 incelemesinde, size başka nedenler sunacağımdan şüpheniz olmasın.


  • Xiaomi Mi Smart katlanır elektrikli bisikleti denedim– çok daha ucuz bir ebike

Özel Turbo Vado SL 5.0

Uzmanlaşmış Turbo Vado SL 5.0: bir e-bisikletçi için oldukça uçun


(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Özel Turbo Vado SL 5.0: fiyat ve bulunabilirlik

Uzmanlaşmış Turbo Vado SL 5.0, 3299 £ maliyeti ve şimdi ön sipariş vermek için hazır. Düşük özellikli Vado SL 4.0'ın fiyatı 2499 £. 'Donanımlı' modeller – yani: çamurluklar vb. ile – 3499 £'dir. ve sırasıyla £2649.

ABD'de 5.0, 4.350 ABD Doları (Donanımlı sürüm 4.500 ABD Doları), 4.0 3.350 ABD Doları (3.500 ABD Doları Donatılmış). Specialized, Avustralya'da satış yapmıyor gibi görünüyor.


Özel Turbo Vado SL 5.0


(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Uzmanlaşmış Turbo Vado SL 5.0: Tasarlayın ve oluşturun

Özel Turbo Vado SL 5.0

Hafif pil ve motor, çevikliği artıracak şekilde mümkün olduğunca aşağıya yerleştirilmiştir (burada, menzil genişletici pil ile gösterilmiştir)


(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Bir bakışta, Turbo Vado SL 5.0, elektrikli olmayan bir bisiklete çok benziyor ve bu Çok İyi Bir Şey. Şişman tüp, deneyimli göze onu ele verir, ancak genel olarak, 'uygun' bir bisiklet gibi görünür ve sürülür.

Dik sürüş pozisyonu, zarif sportif çizgiler ve orta boy lastikler, onu hibrit veya 'fitness' bisiklet alanına tam olarak yerleştirir. Bu gerçekten bir MAMIL bisikleti değil, çakıllı yollarda pedal çevirmek için de değil. Bu bir e-bisikletin şehir kayganlaştırıcısı.

15 kg'ın hemen altında, bu e-bisiklet pazarının daha hafif ucunda. Birçok marka hala 20 kilonun altına düştükleri için kendilerini tebrik ediyor, ancak bu gerçekten hafif bir sürüş olma yolunda ilerliyor. Bu, akıllıca dengelemeyle birleştiğinde, kendinizi cezbedici bir üst vücut antremanı yapmadan, Specialized Turbo Vado SL 5.0'ı gerçekten seçebileceğiniz anlamına gelir. Kendime fıtık vermeden onu bir tren platformu köprüsünden geçirmeyi başardım.

Tektro hidrolik disk frenleri, 12 vitesli Shimano SLX dişlisi ve XT arka vites değiştiricisi ve her zaman açık tutulan etkileyici parlak entegre ışıkları ile bileşenler genellikle çok sağlamdır.

Özel Turbo Vado SL 5.0


(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Turbo Vado SL 5.0'ın en yüksek elektrik hızı, çok daha ucuz olanlar da dahil olmak üzere diğer tüm e-bisikletlerle aynı olmasına rağmen, sürüşü çok daha keskin hissettiriyor. 80 mile kadar menzile sahip 320 Wh kapasiteli bir pille çalışır – dürüst olmak gerekirse, gerçekten herkesin yaptığını düşündüğüm en yüksek güç ayarında tutun ve 30 mil gibi görünüyorsunuz.

İsteğe bağlı, takılabilir bir menzil genişletici, 40 mil daha ekler (en üstte yaklaşık 15 mil). Specialized, birçok insanın beğendiği Braun motorlarını kullanmaz, ancak sistemleri güvenilirlik ve uzun ömür açısından iyi kabul edilir.

Dediğim gibi, en yüksek destekli hız İngiltere, Avrupa ve Avustralya'da hala sadece 15.5mph (Amerika Birleşik Devletleri'nde 20mph), ancak Specialized'in tasarımı, bu en yüksek destekli hıza ulaştığınızda sürtünmeyi en aza indirir. Daha eski e-bisikletler ve daha ucuzları, bu noktada size karşı savaşıyormuş gibi hissedebilir. Bu şampiyon, artık durumun böyle olmadığı yeni ve genellikle daha pahalı bir türün parçası.

Özel Turbo Vado SL 5.0

Görev kontrolü

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Specialized'in Görev Kontrolü uygulaması, sunulan üç hız modunda sunulan yardım düzeyini değiştirmenize olanak tanır. Acemi tamirciler buna bayılacak, ancak çoğu insanın bunu görmezden geleceğinden oldukça eminim. Bununla birlikte, Görev Kontrolü ayrıca size kat edilen kilometreler, kalan pil ömrü vb. hakkında yararlı veriler sağlar ve genellikle kullanıcı dostudur.

Özel Turbo Vado SL 5.0: performans

Özel Turbo Vado SL 5.0

Sonunda, fıtık riski olmayan, kaldırabileceğiniz bir e-bisiklet

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Pekala, en yüksek destekli hızlar hakkında tartışabilirim, ancak bu bisikleti sürmek çok eğlenceli, ki bu pek çok elektrikli bisiklet hakkında söyleyebileceğim bir şey değil. çünkü senYapabilmekÇaba göstermeye hazırsanız, bu 15mph sınırını aşan güç.

Şehir içi sürüş, tüm duraklamaları ve kalkışlarıyla, en yüksek hızda olduğu kadar – daha fazla olmasa da – hızlanmaya dayanır. Specialized Turbo Vado SL 5.0'ın sunduğu şey, gerçek bir pedal destekli hız hissi ile tamamlanan zahmetsiz hızlanmadır. Sizi Geraint Thomas'a çevirmeyecek, ancak diğer sürücülerin çoğunu ve hatta sinir bozucu olanları geride bırakmanıza yardımcı olacak.elektrikli scooter, tıkanmadanseninbisiklet yolu.

Bunun nedeni kısmen, Turbo Vado SL 5.0'ın e-bisiklet standartlarına göre oldukça hafif ve çevik olması, düşük ağırlık merkezinin yardımıyla ve – yine elektrikli bisikletlerde oldukça sıra dışı olan – uygun bir vites aralığı olmasıdır. 12 kesin olarak. Sonuç olarak, Turbo Vado'yu elektrik yardımı olmadan oldukça kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu, acil durumlarda, yeniden şarj etme konusunda gayretli olmadığınızda ve ayrıca kendinize daha fazla kardiyo egzersizi yapmaktan hoşlandığınızda kullanışlı olabilir.

Bir başka zarif dokunuş, Specialized'in Future Shock 1.5'idir. Bu kartuş tabanlı süspansiyon sistemi, başlık borusunda bulunur ve darbeleri emer. Bu, bir şehir yolculuğunda MTB tipi süspansiyonu kullanmanın eğlenceli, şuruplu hissi olmadan, canavarın bir kısmını yoldan çıkarır.

Seleyi hala biraz acımasız buldum ama kesinlikle daha kötü hissettim. Vites değiştirici beklediğiniz gibi çok iyi. Kurulum çok basitse tarif edilecek başka bir şey yok.

Özel Turbo Vado SL 5.0

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Yardım seviyesi, yardımı maksimuma çeviren Özelleştirilmiş bir logo düğmesinin yanı sıra sol gidondaki basit bir +/- kontrolü ile yönetilir. Pilleri bitmedikçe insanlar gerçekten yardım seviyeleri arasında geçiş yapıyor mu? Asla, itiraf etmeliyim. Ancak bunu yaparsanız, isterseniz Görev Kontrolünde ince ayar yapılmış üç seviye kolayca kontrol edilebilir.

Vites kolu sağda. Frenler, olmalarını beklediğiniz yerdedir ve iyi bir ısırık seviyesine sahiptir.

Beni biraz şaşırtan iki şey, hızınız, yardım seviyeniz vb. için küçük ekranın görülmesinin o kadar kolay olmamasıydı. Bu hiçbir şekilde eb-bisikletlerde nadir görülen bir durum değil ama 3 binden fazla için daha iyi olabileceğini düşünürdüm. Diğer tuhaflık ise ışıkların bir ayarının olması: açık. Desteksiz ayarı kullanarak bunları kapatabilirsiniz, ancak ilginç bir şekilde, bunun tersi, yalnızca pedal gücünü kullanırken ışıkları açamamanızdır.

Bununla birlikte, ışıklar gerçekten mükemmel ve menzil, her zaman açık olmalarına göre hesaplandığından ve menzil, çoğu işe gidip gelmek için açıkça yeterli olduğundan, burada gerçekten bir sorunum yok.

Uzmanlaşmış Turbo Vado SL 5.0: karar

Özel Turbo Vado SL 5.0

Özel Turbo Vado SL 5.0: yakın çekim için hazır

(İmaj kredisi: Uzmanlaşmış)

Specialized Turbo Vado SL 5.0, Londra'nın kötü sokaklarında bindiğim en iyi ikinci elektrikli bisiklet. Yıldırım gibi gider, çevik ama güvenilir hissettirir. Hatta bir elektrikte gerçekten nadir görülen birkaç hayran bakışı bile çekiyor.

E-bisiklete geçiş yapmak isteyen sıradan bir bisikletçiyseniz veya bisikletin motorununHer zamanSert aşıyı yapıyorsanız, bu birinci sınıf 2 tekerlekli, potansiyel satın alımlar alışveriş listenizin hemen başında olmalıdır.

Ayrıca düşünün

benimde dediğim gibiVanMoof S3 incelemesi,bu muhtemelenNSşehir içi ulaşım için en iyi e-bisiklet. Specialized kadar keyifli değil, aynı zamanda yarı fiyatına ve kesinlikle kentsel ortamlarda ne yazık ki oldukça gerekli olan güvenlik özellikleriyle dolu. Kendi yolunda harika – Turbo Vado'ya çok farklı bir sürüş.

Daha belirgin bir rakip,Kanyon Roadlite: Açık. Specialized'in kentsel e-bisikletine uygun olarak geniş bir şekilde fiyatlandırılır, buna oldukça benzer ve aynı pazara yöneliktir. Ancak, sürmek daha da zevkli ve bu yüzden bence, bu nedenle dar anlamda daha iyi bir seçenek.

Daha küçük bir bütçeye sahip olanlar, Ribble'ın Hybrid AL e'sinden başka bir yere bakmamalıdır. Daha düşük bir fiyata ulaşmak için birkaç bileşen fedakarlığı yapıyor, ancak 2.199 £ 'dan büyük bir değer.