Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Şınav egzersizlerinizi hiç duymadığınız en iyi şınav varyasyonları ile renklendirin

Şınav egzersizlerinizi hiç duymadığınız en iyi şınav varyasyonları ile renklendirin

Çoğu kişi için standart şınav yapmak zordur. Bununla birlikte, biraz pratik yaptıktan sonra, bu mükemmel vücut ağırlığı egzersizinde nispeten kısa bir süre içinde ustalaşabileceksiniz. İşte o zaman push up varyasyonları devreye girer. Burada, muhtemelen hiç duymadığınız, geniş göğüs ve büyük kollar oluşturacak beş şınav varyasyonu listeledik.

Bunu biliyor muydunbüyük kollara sahip olmak istiyorsanız şınav bir bench press kadar iyidir, göreBilim? Doğru, şınav ile büyük göğüs ve kollar inşa edebilirsiniz ama kuşkusuz, standart şınav bir süre sonra nispeten kolay hale gelecektir ve Chris Hemsworth'un üst gövdesini şekillendirmeye devam etmek istiyorsanız şınav oyununuzu değiştirmelisiniz.

• Büyük kollar VE geniş bir göğüs elde etmek için en iyi şınav antrenmanları

Farklı push up varyasyonları ekleyereken iyi ev egzersizirutin olarak, kol kaslarınızın büyümeye devam etmesini ve herhangi bir noktada yaptığınız egzersizlere fazla alışmamasını sağlayabilirsiniz. Farklı şınav türleri genellikle bir bölgeyi diğerlerinden daha fazla strese sokar ve kasları daha verimli bir şekilde etkin bir şekilde uyarır.


Bilmiyorumşınav nasıl yapılır? İle başlamak isteyebilirsinizen kolay itme varyasyonuve sizi daha zor çeşitlere kadar çalıştırır. Şınav, güçlü bir çekirdek gerektirir, bu nedenle şınavı eklediğinizden emin olun.en iyi temel egzersizleregzersiz rutininizde. Ayrıca, bunlardan kaçınarak yanlış şınav yapmayı bırakınyaygın şınav hataları.


Vivobarefoot Primus Örgü |£ 80 için satışta | 130 TL | Vivobarefoot'ta 50 £ tasarruf edersiniz
Vivobarefoot Primus Knit, egzersizler için olduğu kadar günlük aktiviteler için de iyidir. Vivobarefoot'un 'imzalı' 3 mm çıplak ayaklı dış tabanı, 'maksimum duyusal geri bildirim' için tasarlandı. Bu ayakkabılar hafif, esnek, tutuşlu ve dayanıklıdır, ayrıca sürdürülebilir olduklarından bahsetmeye bile gerek yoktur.

Daha önce duymadığınız varyasyonları öne çıkarın

Tiger-bend yukarı itin

İçin en iyisi: triseps aktivasyonu


Tiger-bend şınavları birkaç farklı şekilde yapılabilir, ancak hepsinde temel unsur, tricepsinizden başka hiçbir şey kullanmadan vücudunuzu alçak bir plank pozisyonundan yukarı itmeniz gerekmesidir. Bu, güzel ve kıvrılmış dirsekler gerektirir - parlamalarına izin vermeyin - ve kaya gibi sağlam bir çekirdek.

Her zaman olduğu gibi, etkili kas yapımı için patlayıcı harekete ihtiyacınız yoktur, yavaş ve kontrollü bir yukarı ve aşağı hareket, kaslara bol miktarda baskı uygular ve triceps ve pec'leri sette yolunuzu 'yarı tekrarlamaktan' daha fazla harekete geçirir.

Perfect Fitness V2 Şınav Kolları |Amazon'da 29,99 £ karşılığında satın alın
İtme kolları - aşk kolları ile karıştırılmamalıdır - şınav sırasında bileklerinizin maruz kaldığı stresi nötr bir pozisyonda tutarak azaltabilir. Perfect Fitness V2 Şınav Sapları, çelik bilyeli yatak sistemine sahiptir ve bu da onları diğer modellerden daha dayanıklı kılar. Anlaşmayı Görüntüle


Akrep itme

İçin en iyisi: çekirdek aktivasyon

Örümcek Adamın yukarı ittiğini duymuş olabilirsiniz - şınav çekerken vücudunuzun yanı boyunca dizinizi göğsünüze doğru sürdüğünüzde - ancak muhtemelen daha az bilinen eklembacaklılarla ilgili akrep itme olarak adlandırılan başka bir şınav çeşidi daha var. .

Scorpion şınavları, göbeğinize ve kalça kaslarınıza, ayrıca kollarınıza ve göğüs kaslarınıza gerçekten meydan okur. Bacağınızı yukarı kaldırarak yerle temas noktalarından birini kaldırarak, vücudunuzu etkili bir şekilde dengeden kurtarırsınız, bu da sizi dengede tutmak için daha çok çalışmaya zorlar.

Donanma SEAL burpees

İçin en iyisi: patlayıcı güç oluşturmak

Tamam, teknik olarak bu alıştırma bir burpee ve itme varyasyonu değil, ancak yine de birçok nedenden dolayı buraya dahil ettik. Her şeyden önce, Navy SEAL burpees sırasında, yaptığınız her burpee-jump için üç şınav yapacaksınız. İkincisi, kolları ve göğüs kaslarını ve aynı zamanda karın kaslarınızı ve dayanıklılığınızı gerçekten çalıştıran harika bir egzersiz. Aynı zamanda çok fazla kalori de yakar.

Adidas Ağırlıklı Yelek |Amazon'da 76,73 £ 'a satın alın
Adidas Weighted Vest'i kullanarak şınavlarınıza ekstra direnç ekleyin. Koşucular için de ideal olan Adidas Weighted Vest, daha uzun süre dayanması için son derece dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Doğru dengeyi sağlamak için üst gövde etrafına yerleştirilmiş toplam 10 kg ağırlığındaki yelek üzerinde sekiz adet ağırlık paketi bulunmaktadır. Bu ağırlık paketleri, direnç seviyelerini düşürmek için ayrı ayrı çıkarılabilir.

Bugünün en iyi Adidas Ağırlıklı Yelek fırsatları Adidas Tam Vücut Ağırlığı Yelek Amazon Prime $ 124,03 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Daktilo şınav

İçin en iyisi: tek taraflı güç oluşturma

Okçu şınavları gibi, daktilo şınavları vücudun bir tarafını izole etmede ve kolları ayrı ayrı çalıştırmada gerçekten iyi çalışıyor. Ancak okçu şınavlarının aksine, daktilo şınavları, şınav pozisyonunu tek bir kolla tutacak kadar güçlü olmanızı gerektirmez. Bu şınav varyasyonuyla tek elle şınav için hazır olun!

Hindu yukarı itme (yukarı itme ile dalma)

İçin en iyisi: mobiliteyi ve esnekliği artırmak

PT'ler, egzersizleri açıklarken 'tam hareket açıklığı' hakkında konuşmayı severler ve arka şınavlarla, sadece tam bir hareket aralığı gerçekleştirmekle kalmaz, aynı zamanda şınavlarınıza hamstring germe de uygularsınız. Esnek hamstringler sizi daha hareketli hale getirecek ve güçlü kollar daha sıkı görünmenizi sağlayacaktır. Mükemmel uyum.

Sözde planche yukarı itmek

İçin en iyisi: biceps kazançları

Bu varyasyonu şu şekilde biliyor olabilirsiniz:pazı yukarı itmekPseudo planche aslında bicepsleri çalıştırdığı için, genellikle 'sadece' triceps, pecs ve delts üzerinde çalıştıkları için push up varyasyonu için oldukça alışılmadık bir durumdur. Sözde planche yukarı itmek değil: Ellerinizi geri döndürerek ve kolu daha geriye doğru hareket ettirerek, pazıları standart şınav yapmaktan çok daha fazla etkinleştirirsiniz.

Adil olmak gerekirse, pazı kazanımlarının peşindeyseniz, daha iyipull up vs chin upsveyasıralar üzerinde bükülmüş.

Günün en iyi spor salonu ve fitness fırsatları - her 30 dakikada bir stok kontrol edilir İndirimli Fiyat Muc-Off Wet Lube - 50mlMuc-Off Islak YağlamaZincir Reaksiyon Döngüleri9,99 7,59 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 10.88 GörüntüleTüm fiyatları görünGrenade Carb Killa High ... Grenade Carb Killa Yüksek Protein ve Düşük Karbonhidrat Bar Amazon $ 32,41 GörüntüleTüm fiyatları görünSKLZ COREwheels COREwheels, 2 ... SKLZ Core Wheels Ab Roller Amazon $ 43.99 GörüntüleTüm fiyatları görünReflex Nutrition Creapure ...Reflex Nutrition Creapure KreatinKogan.com27,72 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit FB203BK Aria Air ... Fitbit Aria Air Amazon $ 99.95 $ 88 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 121,84 GörüntüleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Doğal Kilo ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Zayıflatıcı Amazon $ 147.93 GörüntüleTüm fiyatları görünOakley Erkek (A) Radarlock ... Oakley Radarlock Yolu Amazon $ 199.95 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex Select Tech Dumbbell ...Bowflex SelectTech Dambıllarİsyancı199,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz