Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • İhtişam incelemesi: modern bir masa oyunu mücevheri

İhtişam incelemesi: modern bir masa oyunu mücevheri

Bugünün en iyi Space Cowboys Splendor Board Game fırsatları 7 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ihtişam Ders kitapları.com 5,99 $ Görünümİndirimli Fiyat İhtişam Masa Oyunu (Temel... Amazon Prime 44,99 $ 22,49 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Splendor (Uzay Kovboyları) Oyunu Zavvi $36,99 $30,99 Gör Splendor Strateji Oyunu Yatak Banyosu ve Ötesi 35,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyiler için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Fiyat:% s

Splendor bir esintimasa oyunudeğerli taşları kullanmak için ödediğiniz bir değerli taş kartları imparatorluğu inşa etmek. Tamamen taş bir ekonomi. Bu oyunun tatmin edici heyecanı, işlerin oluşma şeklidir - satın aldığınız her kart gelecekte bir şeyler satın almanızı kolaylaştırır, size daha fazla satın alma gücü verir ve daha prestijli kartlar satın almanızı mümkün kılar.


Bir tepeden aşağı yuvarlanan ve giderek büyüyen bir kartopu ama elmastan yapılmış. Ve elmaslardan yapılmış dev bir kartopu gibi, bir şeylerin önünde kalmazsanız, işiniz biter - görüyorsunuz, bu aynı zamanda belirli sayıda puana ulaşmak için bir yarış. İlk 15 kazanır ve insanlar bu hedefe yaklaşmaya başladığında, işlerin hızla ilerlediğini göreceksiniz.

Yeni başlayanlar için gerçekten iyi bir masa oyunudur ve herhangi bir sayıda oyuncuyla iyi çalışır, bu da onu harika yapariki kişilik masa oyunu. biri olarak da tavsiye ediyoruz.En iyi Monopoly masa oyunu alternatifleri– bir şey inşa etmek için aynı toplama hissine sahiptir, ancak tüm olumsuzlukları yoktur. Oh, ve Splendor, belki de Monopoly'nin ünlü kağıt parasından daha iyi olan tahta oyunlarında tek para birimine sahiptir…

Splendor masa oyunu incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

İhtişam incelemesi: Fiyat ve kimin için

22£/35$/60AU$ civarında bir fiyata alınabilen Spendor, oldukça ucuz bir oyundur ve kutu hoş bir şekilde küçüktür – ciltli bir kitaptan biraz daha büyük. Bileşenlerini mükemmel bir şekilde organize etmek için özel bir dolgu ile birlikte gelir, bu her zaman son derece memnuniyet verici bir dokunuştur. Ama mücevherleri temsil etmek için birlikte geldiği özel poker fişleri kadar hoş değil. Bunların oyunun en iyi yanı olduğunu söylemiyorum çünkü bu çok saçma olurdu. Ama ben değilimolumsuzluksöylüyor.


Pek çok oyun, mücevherleri temsil eden küçük plastik taşlarla birlikte gelir, ancak açıkçası bunlar her zaman ucuz hissettirecektir. Ağır bir poker çipi bir mücevhere benzemese de, bir tanesini masanın üzerinden atma hissi, plastikten çok daha fazla bir mücevher patronu olma ruhunda önemli ve üstün bir his verir.

Önerilen 10+ yaş iyi bir kılavuz gibi görünüyor, ancak birçok küçük çocuğun oyunu anlayabilmesini bekliyoruz (ve hiç metin yok, oyunun tamamı temelde sembol tabanlı), ancak tema oldukça kuru, bu yüzden onunla meşgul olup olmayacaklarını düşünmenize bağlı olacak.


İki ila dört oyuncu içindir ve tüm oyuncu sayılarında iyi çalışır. Tek ayarlama, kaç tane poker fişiniz olduğudur - daha az oyuncu olduğunda toplamı düşürürsünüz, böylece arzda bir kısıtlama olur. Yine de dört oyuncuyla oynamak kesinlikle daha yavaş olacaktır – iki oyunculu bir oyun muhtemelen 30 dakika sürecektir, ancak üç oyuncunun 40 dakika gibi daha fazla sürmesini ve hepiniz deneyimli değilseniz, dört oyuncunun biraz daha uzun sürmesini bekler. .

Splendor, oyunlarının oldukça nazik olmasını seven insanlar arasında en büyük hayranlarını bulacaktır. Oyuncular arasında etkileşim vardır, ancak yalnızca hepinizin aynı kaynakları almak ve aynı kartları satın almak için rekabet etmesi anlamındadır, bu nedenle, doğrudan savaşmak yerine diğer insanlara ihtiyaç duydukları bir şeyi inkar edin. Güzel bir ilerleme hissi var, ancak ana oyun oyun boyunca değişmiyor veya daha karmaşık hale gelmiyor. Bazıları dişlerini çıkarmak için biraz daha fazlasını isteyecektir, ancak arkadaşlarınızla buluşurken oynayabileceğiniz bir oyun olarak, mükemmel seviyede oynanır.


Splendor masa oyunu incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

İhtişam incelemesi: Nasıl oynanır

Splendor'un birçok olumlu özelliğinden biri, kurulumunun yalnızca bir veya iki dakika sürmesidir. Herkesin merkezinde, her biri farklı katmanlarda üç deste kart vardır. Herkesin görebileceği her seviyeden dört kart düzenlersiniz ve bu, herkesin kart satın alabileceği 'pazar'dır. Buradan ne zaman bir kart alınsa, desteden yenisi ile değiştirilir. Aşama 1 kartların satın alınması oldukça kolaydır, ancak Aşama 2 kartlar oyunun başlangıcında ulaşılamaz durumdadır ve Aşama 3 kartlar oyunun sonuna kadar satın alınamaz. Mücevher poker fişleri de herkesin ulaşması için merkeze yerleştirilir - bunlar oyunun para birimidir ve kartlarla takas edilir.

Her kartın üzerinde üç önemli bilgi bulunur: en altta, onu satın almak için harcamanız gereken mücevherlerin sayısı ve renkleri bulunur; en üstte, kartın koleksiyonunuza ekleyeceği mücevher türü; ve bazı kartların üst kısmında, kazanmak için ihtiyacınız olan 15'e doğru puan veren büyük bir sayı vardır.

Sıra size geldiğinde, üç şeyden birini yapabilirsiniz: destelerden üç adede kadar poker chip mücevheri alın ve daha sonra sonraki turlarda kart satın almak için kullanabilirsiniz; kişisel mücevher koleksiyonunuza eklemek için merkezden bir kart satın alın; veya bir kartı merkez ızgaradan çıkararak ve yakınlarda, satın almak ve gelecekteki bir dönüşte tablonuza eklemek için hazır tutarak 'rezerve edin' (ama şimdi başka kimse alamaz).


Oyunun kartopu olmasının nedeni, satın aldığınız her kartın gelecekteki dönüşlerde harcama gücünüzü artırmasıdır. Kartların üst kısmında değerli taşlar olduğundan bahsetmiştim – koleksiyonunuza bir tane eklendiğinde, artık o taşı artık her turda karttan veya herhangi bir şeyden kurtulmanıza gerek kalmadan satın alma gücü olarak kullanabileceksiniz. Daha sonra değerli taşlı poker fişlerini kullanarak tamamlarsınız – yani istediğiniz bir kart 2 mavi ve 1 kırmızı değerli taşa mal oluyorsa ve koleksiyonunuzda zaten mavi taşlı bir kartınız ve kırmızı taşlı bir kartınız varsa, tüm O kartı satın almak için bir mavi taşlı poker çipine ihtiyacınız olacak.

Splendor masa oyunu incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyunun başında, hiçbir şeyiniz yok, bu yüzden ilk birkaç tur, kartlardan birini satın almak için değerli poker fişlerini toplamak için harcanıyor… ve başka birinin bunu satın almamasını umarak, size belirli bir dizi set bırakıyor. artık pek iyi çalışmayan poker fişleri. Bu, 'yedek' eyleminin bu kadar harika olmasının bir nedenidir - kendinize sonra kartınızı garanti edersiniz ve başka birinin de bunu yapacağını düşünürseniz, onları zor durumda bırakırsınız. Ve rezerv eyleminin ek bir avantajı var: kart satın alırken herhangi bir mücevher rengi gibi davranan bir altın poker çipi almanın tek yolu bu. Bu yüzden bazen sadece esnek olmak için bir şeyler rezerve etmek iyidir.

Bu yavaş başlangıç, oyuna sonradan dahil olmak için son derece tatmin edici kılan şeydir.Sahip olmakistediğiniz kartlar. Poker fişlerine gerek yok. 'Oh, bu iki mavi, iki yeşil ve iki kırmızı mı? Ben bunların hepsine sahibim. Bu kartı bedavaya alacağım, o zaman, teşekkürler.'

Ancak kart satın almak sadece bir amaçtır. Bu daha uygun fiyatlı Tier 1 kartları genellikle hiç puan değerinde değildir veya çok azdır. Bu nedenle, bunları kolayca karşılayabileceğiniz nokta, çok daha pahalıya mal olan daha yüksek seviyeli kartlar satın almayı planlamanız gereken noktadır. Daha yüksek seviyeli kartları almak için, daha önce satın aldığınız kartlarla önceden plan yapmanız, belirli daha yüksek seviyeli kartları hedeflemeniz (ve oraya başka birinin önce ulaşmamasını sağlamanız) gerekir. Kademe 3 kartlar tek başına ihtiyacınız olan toplam puanın üçte biri değerinde olabilir, bu nedenle sizi bitiş çizgisine götürmek için tüm oyun boyunca yalnızca bir veya iki tanesini satın alma şansınız yüksektir, bu nedenle hepsi oraya kurulur.

Ve bahsetmediğimiz bir kırışıklık daha var: Soylular. Bunlar kart destelerinin üzerinde yer alır ve muhtemelen (kesin olmasa da) oyunu kazanmanın anahtarı olacaktır. Düzenli bir puan çekmeye değer ve kriterlerini karşılarsanız, yani belirli sayıda belirli kart türüne sahip olmanız durumunda size gelecektir.

Soyluların oyuna karar verme eğiliminin nedeni, kart yerine bir Soylu satın almak için bir sıra harcamanıza gerek olmamasıdır - karta ek olarak gelirler. Bu, doğru oynarsanız, tek seferde 5 puanlık bir kart satın alabileceğiniz ve 3 puanlık bir Asil kazanabileceğiniz anlamına gelir. Bu 8 puan! Hedefin sadece 15 olduğunu hatırlıyor musunuz? İşlerin hızla ilerlediğini söylediğimizde başlangıçta bunu kastetmiştik. Bir oyuncunun yakında 15 puana ulaşabileceğini fark ettiğinizde, puanları olabildiğince çabuk toplamanız gerektiğini anlayacaksınız.

Splendor masa oyunu incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Oyuncu sayısından daha fazla Soylu olsa da, bir şekilde birden fazla kişinin aynısını elde etmeyi ummasıyla sonuçlanıyorsunuz - muhtemelen oyunun başlangıcında hepiniz aynı kart pazarıyla karşı karşıyaydınız ve hepiniz aynı kart üzerinde çalışıyordunuz. aynı olası strateji.

Üç küçük kart destesi ve bazı poker fişlerinden oluştuğunu düşünürsek, Splendor'un kayda değer miktarda özü var. Yine de her tur oldukça basittir: biraz poker fişi alırsınız veya bir kart alırsınız. Ve turlar arasında, bir sonraki turda ne yapacağınızı düşünürsünüz ve daha sonra fırsatınız olmadan önce istediğiniz kartı alan kişiye yemin edersiniz.

Ve her şey, hoş karşılanmadan önce bu büyük sonuca vararak bir saatten daha kısa bir sürede bitiyor. İnsanlar oyunu iyi bilirse ve bir dönüşte yapılabilecek her şeyi analiz etmeye çalışırken sıkışıp kalmazlarsa, bu iki katına çıkar. Bu, Splendor'un tek büyük dezavantajı, gerçekten - eğer bir başkası bir kararsızlık anı yaşıyorsa, beklemekten başka yapacak bir şeyiniz yok.

Diğerleri, temasının çok hafif olması veya genellikle daha pahalı ve ayrıntılı ekonomik oyunlara kıyasla çok fazla derinlik sunmaması nedeniyle beğenmeyebilir. Ancak erişilebilirliği, en değerli varlıklarından biridir.

Her oynadığınızda teknik olarak oldukça aynı olduğu da doğru, ancak bunu hiçbir zaman bir sorun olarak görmedik, çünkü küçük mücevher imparatorluğunuzu inşa etmek için yaptığınız iş, adım adım yeterince ilginç – ardından sonundaki noktalar için bir tire – aslafarkına varmakAynı şekilde, tüm büyük kart oyunlarının ilginç olduğu gibi, aynı şekilde hissettiriyor, çünkü her seferinde tüm oyunun değişmesi yerine her tur ilginç seçenekler sunuyor.

Splendor masa oyunu incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

İhtişam incelemesi: Karar

İhtişam bunlardan biridiren iyi masa oyunlarıbize göre şu anda satın alınabilir. Gerçekten geniş bir çekiciliği var - rekabetçi, ancak boğazını kesmiyor; ilgi çekici, ancak karmaşık değil – bu, yeni oyuncular veya eski ellerle tekrar tekrar ayrılmayı kolaylaştırıyor.

Aynı zamanda oldukça ucuzdur ve makul büyüklükte bir kutu içinde gelir ve herhangi bir kitap rafına sığar. Modern masa oyunlarına bir başlangıç ​​arıyorsanız, gerçekten harika bir seçim; Zaten oyunları biliyorsanız ve kutudan çıkıp maksimum üç dakika içinde oyuna girebilecek eğlenceli bir ekonomik oyun istiyorsanız, bu da mükemmel.

Bugünün en iyi Space Cowboys Splendor Board Game fırsatları 7 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ihtişam Ders kitapları.com 5,99 $ Görünümİndirimli Fiyat İhtişam Masa Oyunu (Temel... Amazon Prime 44,99 $ 22,49 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Splendor (Uzay Kovboyları) Oyunu Zavvi $36,99 $30,99 Gör Splendor Strateji Oyunu Yatak Banyosu ve Ötesi 35,99 $ Daha Fazla Fırsat Göster En iyiler için her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz Fiyat:% s

İhtişam incelemesi: Ayrıca düşünün

Ticket to Ride uzun zamandır favori ve iyi bir sebepten dolayı - tıpkı Splendor gibi, oynaması kolay ama düşünecek çok şey sunuyor. Belirli şehirleri kesintisiz bir rota üzerinden birbirine bağlamak için demiryolu güzergahlarını kendinize ait olarak talep etme oyunudur ve bu size puan kazandıracaktır. Splendor ile aynı basit dönüşlere sahiptir (üç şeyden birini yapabileceğiniz gerçeğine kadar), ancak bazıları büyük bir tahtanın haritasını çıkardığınız gerçeğini mücevher toplamaktan daha tatmin edici bulabilir. Splendor'dan biraz daha pahalıya mal oluyor ve daha büyük ve oynaması biraz daha zor. Bir sürü farklı sürüm mevcut, ancak sorun değil –Ticket to Ride'ın hangi sürümünü satın almalısınız?!

Splendor'dan biraz daha karmaşık bir şey istiyorsanız, bir sonraki adım olarak İstanbul'u öneriyoruz. Hala oldukça sakin bir temposu var ve çok karmaşık değil, ancak size çok daha fazla seçenek ve çeşitlilik sunuyor. Belirli sayıda yakut kazanan ilk tüccar olmayı hedefliyorsunuz. Yakutları döviz veya ticaret malları ile satın alarak elde edebilirsiniz. Malları ve para birimini nasıl alırsınız? İstanbul pazarını dolaşıyor, anlaşmalar yapıyorsunuz! Oyunun üstesinden gelmenin birçok yolu var ve insanlar onları ne kadar çok zaman yaparsa o kadar zor hale gelen akıllı bir sisteme sahip, bu yüzden herkese farklı taktikler almakta fayda var.

Splendor'un ima ettiği güzel bileşenlere ve estetiğe gerçekten dayanan ve kabaca aynı karmaşıklık seviyesinde bir şey istiyorsanız, Azul'u deneyin. Zamanla güzel desenli bir karo duvar inşa etme oyunudur, duvarınızı daha düzgün inşa ettikçe daha fazla puan kazanırsınız. Ama kalbinde dahiyane bir bulmaca var: Temelde merkezdeki seçeneklerden istediğiniz herhangi bir karo rengini alabilirsiniz, ancak yapılacak herhangi bir seçim, rakiplerinizi daha cazip seçeneklerle karşı karşıya bırakır. Neyi elde etmek senin için daha önemli?senistemek veya ne almadıklarından emin olmak içinonlaristek? Azul'un tek önemli unsuru puanlamadır, ancak bu bile büyük şemada gerçekten zor değildir ve kural kitabında yeterince açık bir şekilde açıklanmıştır.

Bugünün en iyi Days of Wonder Ticket to Ride fırsatı 6 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Ride Board Game Bileti için İndirimli Bilet |... Amazon Prime 54,99 $42,99 $ Ride Game Biletini Görüntüle Macy'nin 57,99 $'ını Görüntüle Her gün 250 milyonun üzerinde ürünü kontrol ediyoruz. en iyi fiyatlar Bugünün en iyi İstanbul masa oyunu fırsatları İndirimli Fiyat Istanbul Amazon Prime 49,99 $37,10 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Azul fırsatları 8 Amazon müşteri yorumu ☆☆☆☆☆Mavi Ders kitapları.com $6,99 Görünümİndirimli Fiyat Planı B Oyunlar | Azul Summer... Amazon Prime $16.25 $12.95 İndirimli Fiyatı Görüntüle Azul Masa Oyunu | Strateji... Amazon Prime 39,99 $31,99 Görünüm En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz