Close

Spor saati smackdown: Suunto, Polar ve Garmin karşılaştırıldı

Tıpkı sarhoş pubesan izleyen tecrübeli içiciler gibi, GPS spor saatleri de ilk akıllı saatler ve fitness izleyicileriyle ilgili baş döndürücü heyecanı ilk gördüklerinde kıkırdadı. Ama sonra onları kopyaladılar.

Ciddi bir koşucu, 15 km sonra koşacaklarsa masaları ile su ısıtıcısı arasında kaç adım attıklarını kaydeden bir aktivite izleyiciye gerçekten önem veriyor mu? E-posta ve sosyal medyanın aralıksız beyaz gürültüsünü engelleyebilecekleri tek zaman antrenmanları olabileceğinden, saatlerinde gerçekten bildirim almak istiyorlar mı?

Daha fazlasını okuyun: Polar Vantage V incelemesi (erken karar): Koşan sertlik için Apple Watch'u eziyor

Çıkış yapmak:Hem yeni hem de ciddi koşucular için en iyi koşu saati


Her iki sorunun da cevabı muhtemelen değil. Ancak, yeni bir pazarı kaçırmaktan korkan büyük çocuklar bu özellikleri benimsemiştir. Ve şaşırtıcı bir şekilde işe yarıyor. Şey, bir kısmı ...

Egzersiz yapmak konusunda ciddiyseniz, ideal olarak kalp atış hızı monitörü olan bir GPS spor saate ihtiyacınız vardır. Garmin ve Suunto, sahnenin Canon ve Nikon'u ve her ikisi de birinci sınıf spor saatlerinin üçüncü yinelemelerinde yer alıyor. Genç tahta taklidi Polar'ın V800'ü onlara karşı nasıl şekilleniyor? Spor saati King of the Hill Strava konuşmasını kullanmak için kimdir?


Özellikleri

Bu testteki saatlerin tamamı GPS ve kalp atış hızı verilerini etkileyici bir doğrulukla kaydeder - hiçbir şey daha iyisini yapamaz. Bu yüzden üstünlük için verilen bu savaşta anahtar silahlar sundukları diğer özellikler olacak.


Bu spor saatleri, bir seferde ekranınızda size en az üç bitlik bilgi verecektir. Bu, mesafeniz, temponuz (veya ortalama temponuz), hızınız (veya ortalamanız), yükselme, iniş, kadans (daha verimli bir tekniğe uyum sağlamaya çalışan koşucular için yararlı), egzersiz süreniz, kalp atış hızınız (veya ortalama), yakılan kaloriler olabilir. , tur süreleri ve hatta türlerin haritalanması. Üçü de yüzme için özellikler sunar - kulaç sayısı, turlar ve mesafe.

Bu arada, temel gezinme özellikleri arasında barometreler, altimetreler ve pusulalar bulunur. Gpx dosyalarını içe aktarabilirsiniz, diğer rota planlama işlevleri ise dağlarda yürüyenlere ve hafta sonu savaşçılarına büyük ölçüde hitap edecek. GPS kaydederken kaybolursanız hem Garmin Fenix ​​3 hem de Suunto AmbiPingtwitter Sport HR adımlarınızı geriye doğru izlemenize izin verir. Üçü de egzersizinizin saçma sapan ayrıntılı bir analizi için Bluetooth aracılığıyla akıllı telefon uygulamaları ve masaüstü yazılımıyla senkronize edilir.

Bir koşucu, bisikletçi, yüzücü veya triatlet iseniz, hem Polar V800 hem de AmbiPingtwitter en iyi egzersiz yardımcılarıdır. V800, navigasyon araçları konusunda pek bir şey yapmıyor, ancak bir dizi egzersiz modu, hatta kuvvet antrenmanı ve crossfit sunuyor - ancak kadansı yalnızca bir adım sensörü eklenerek kaydediyor.

AmbiPingtwitter triatleti hedefliyor, bisikletinizdeki gücü ve yüzerken nabzınızı kaydediyor. Ancak AmbiPingtwitter'ün aktivite takibi kalori ile sınırlıdır ve uykuyu takip etmez.


Fenix ​​hemen hemen diğer ikisinin yaptığı her şeyi yapıyor; Aktiviteler arasında otomatik olarak atlayan bir triatlon modu var ve aynı zamanda yürüyüşçüye, kros kayakçıya ve açık hava genelcisine hitap ediyor. Hatta iç mekanda, açık havada ve patika koşusu ile havuz ve açık suda yüzme arasındaki temel farkları bile tanır. Koşucuya dikey salınım ve yerle temas süresi yardımcı olur. Fenix, Bluetooth aracılığıyla size bir hava durumu tahmini ve daha fazlasını da verir.

Tasarım

Saat yapımcısı için bilmece, tüm bu akıllı teknolojiyi bilekte rahat ve pratik bir şeye sıkıştırıyor. Ama bekleyin - ayrıca, çalışırken çok fazla veriyi net bir şekilde okuyacak kadar büyük bir saat kadranına ihtiyacımız var. Oh ve yaklaşık 73 düğme. İyi görünse iyi olur. Ve jüri tarafından, burada test edilen saatler bunu yaptı.

Fenix ​​3, yeni başlayanlar için şık görünüyor. Bond seviyesinde klas. Çizilmeye karşı korumalı, kubbeli bir kristal ve paslanmaz çelikle dövülmüş, sağlam ve bir tankla tartışmadan sağ çıkacakmış gibi hissediyor. The Anti Watch League buluşması dışında (saati bilmeden buluşsalar bile), yerinde görünmeyeceği bir durumu hayal edemezsiniz.

Fenix'in dezavantajı, büyük olması ve daha ince bileklerde daha az rahat olması, ancak boyutları için şaşırtıcı derecede rahat olması. Tam renkli, LED arkadan aydınlatmalı, güneş ışığında okunabilen ekran, sınıfının en iyisidir ve veri düzenleri, daha büyük ekrandan iyi bir avantaj sağlar.

AmbiPingtwitter, aksine, görüşleri bölebilir. Sport HR, daha kasvetli durumlarda takarken rahat hissetmeyebileceğiniz bazı hoş, parlak renklerde mevcuttur. Eğer kaliteli bir plastik (poliamid) ise plastiktir ve daha çok bir oyuncak gibi hissettirir. Ancak tersi, kısmen süper yumuşak ve dövülebilir silikon kayış sayesinde AmbiPingtwitter'ün üçü arasında en rahatı olmasıdır. Tüm saatler ilk başta büyük ve garip geliyor, ancak bu kısa sürede unutuluyor - AmbiPingtwitter diğer ikisinden daha hızlı.

Bununla birlikte, düğmelere bir yanıt almak için genellikle birkaç kez basılması gerekir. Bazıları, Polar V800'ü yatmadan önce doğal olarak kaldırır (ki bu, kapalı verileri toplamak için elverişli değildir), ancak AmbiPingtwitter büyük olasılıkla fark edilmeden yerinde kalacaktır.

Maço hissi veren V800'ün alüminyum ve paslanmaz çelik gövdesi kare ve kompakt ve ne yazık ki bunu hissediyor. Görünüşe göre, aynı zamanda bu arzu edilebilirlik faktörüne de sahip değil. Tasarım açısından hoş bir şekilde basit, ancak iki rakibi kadar ilgi çekici görünmüyor.

Verim

o hangi saat spor performansınızı iyileştirmeye en çok yardımcı olabilir? Ve hepsi neyi kullanmaktan hoşlanıyor? V800'ün uyku verileri sınırlıdır ve ek adım sensörü ve ayak podu olmadan koşu dinamikleri için çok az şey yapar - ancak bunlar çoğu için temel özellikler olmayacaktır. Flow Sync masaüstü yazılımıyla şarj etmek ve senkronize etmek için USB kablosu çok zordur.

Bununla birlikte, V800, diğerlerinin yanı sıra bir VO2 max testine sahiptir. Bu, vücudunuzun egzersiz yaparken oksijen alma ve kullanma yeteneğini belirler. Bu, yapabileceğiniz maraton zamanını şart koşmak kadar iyidir ve yakın zamana kadar bir koç, bir koşu bandı ve bir maskenin içine bolca nefes almanızı gerektiriyordu.

Ortostatik test, mevcut sağlık durumunuza bir puan verir, Jump patlayıcı gücüne ve anaerobik performansa bakar, RR (dinlenme hızı) kalp atış hızınızı izler - aşırı egzersizi tespit etmenin anahtarı. Recovery Advisor'da olduğu gibi: Bir antrenmandan sonra, V800 size bir sonraki antrenmanınıza kadar makul toparlanma süresini söyler. V800 ayrıca bir seanstan sonra bilgilendirici geri bildirim de veriyor: bu antrenman size ne şekilde fayda sağladı? Örneğin, yakılan kalorilerin yüzde kaçının yağ olduğunu söyleyebilir. Diğer düzgün dokunuşlar, her bir KH bölgesinde kaç dakika harcadığınızı gösteren bir ekran grafiği içerir. Aktivite hatırlatıcıları da iyidir.

Etkinlik izleme, AmbiPingtwitter'te gerçekten yoksundur ve bu düzgün VO2 max testlerine sahip değildir. Ama her şeyi iyi yapıyor. Kişisel rekorlarınız için maratona giden yolda size kesinlikle yardımcı olacaktır. Aralıklı seanslar için sesli rehberlik düzgün bir dokunuş ve çok sporlu kullanıcılar, birkaç düğmeye basarak egzersiz ortasında sporu değiştirebilirler.

Koşucular için, Fenix ​​3'te VO2 max (ve yarış tahmini) testi, yerle temas süresi (daha uzun varsayımsal olarak daha kötüdür) ve dikey salınım ('sıçrayışınız') vardır. Saatte ayrıca dinlenme zamanı önerileri, Virtual Pacer (hedef hızınızın dışına çıktığınızda uyarı verir) ve Racer antrenmanı bulunur. Uyku takibi çok detaylı. Kişisel kayıtların duyurulması iyi bir dokunuş - saat harika bir motivasyon kaynağıdır.

Genel kazanan…

Garmin Fenix ​​3

Fiyat: 380 £ 'dan (572 $) URL: garmin.com/en-GB

Pingtwitter oranları:Garmin'in Fenix ​​3 harika görünmesinin yanı sıra pek çok şey de yapıyor. Bu, fiili bir aktivite izleyici, akıllı saat, GPS saati ve dış mekan saati ve bileğinizde bulunan sağlam ve şık bir alettir. Renkli ekran sınıfının en iyisi ve pil ömrü eşsiz.

Pingtwitter seçenek listesi:Pahalı. Ayrıca, saatiniz ve akıllı telefonunuzun Bluetooth bağlantısı kesildiğinde veya yeniden bağlanıldığında titreşim uyarıları can sıkıcıdır.

Pingtwitter diyor ki:Ucuz değil ama ciddi bir üst düzey teknoloji parçası elde edersiniz. Var olan en iyi GPS spor saati.

İkinci sırada…

Suunto AmbiPingtwitter Sport HR

Fiyat: 290 £ 'dan (436 $) URL:suunto.com

Pingtwitter oranları:İyi gezinme ve yüzme araçlarına sahip, rahat ve etkili, yüksek teknoloji ürünü bir alet.

Pingtwitter seçenek listesi:Düğmeler daha duyarlı olabilir ve etkinlik takibi eksiktir.

Pingtwitter diyor ki:Koşucular ve triatletler için bir sonraki en iyi seçim.

Üçüncü sırada…

Polar V800

Fiyat: 354,50 £ (533 $) URL: polar.com

Pingtwitter oranları:İşlerin koçluk tarafında gerçekten mükemmel ve harika bir uygulaması da var.

Pingtwitter seçenek listesi:Tahriş edici şarj kablosu, navigasyon araçlarının eksikliği, blok hissi ve pahalı.

Pingtwitter diyor ki:Farklı olmak için yeterince cesur ve triatlet için iyi bir seçim.

Çıkış yapmak:2016'da formunuzu koruyun: en iyi donanım kılavuzu