Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • Spotify Car Thing, Amazon Echo Auto ve CarPlay'e rakip olabilecek akıllı bir oyuncu

Spotify Car Thing, Amazon Echo Auto ve CarPlay'e rakip olabilecek akıllı bir oyuncu

Spotify Car Thing, arabanız için bir akışlı akıllı cihaz için en ilham verici isim olmayabilir, ancak bunun ne olduğunu açıklıyor. Akışınızı yapmak zaten mümkün olsa daSpotify çalma listeleriarabanızda telefonunuz aracılığıyla başka bir yazılım gerektirir, örneğin birApple CarPlay ana ünitesidüzgün yapmak için. Bu arada Car Thing, Spotify çalma listenizin hem görsel hem de sesli kontrolünü sunarak herhangi bir araçta kolayca akış yapmanızı sağlar.


Cihazın kendisi, navigasyon için geniş bir ön kadranı ve ünitenin üstünde dört ön ayar düğmesi bulunan 4 inçlik bir ekrana sahiptir. Car Thing ayrıca, 'hey, Spotify' uyandırma terimini kullanarak sesli komutlara yanıt vermesini sağlamak için dört yakın alan ve orta alan mikrofonuna sahiptir.

Spotify Car Thing, CD tepsinize, havalandırma deliğine veya ön panelin kendisine takma seçenekleriyle ön panelinize monte edilmek üzere tasarlanmıştır. 12V elektrik prizinize veya varsa USB'ye takılabilen bir USB adaptörüyle çalışır. Ardından telefonunuzla Bluetooth bağlantısı ve aktif bir Spotify Premium hesabı gerekir.

Spotify Araba Şeyi

Havalandırmaya takılan Spotify Car Thing


(Resim kredisi: Spotify)

İlginç bir şekilde, Car Thing, Bluetooth veya kablo ile doğrudan araç stereo sisteminize bağlanmıyor. Bunun yerine, hala bağlanan telefonunuzdur, ancak normalde onu arabanıza takacağınız anlamına gelir. Bu, Car Thing'in telefonunuz için bir araba oynatıcısından çok bir Spotify uzaktan kumandası olarak çalıştığı anlamına gelir. Bunun yararı, herhangi bir çakışma sorunu olmadan, varsa, CarPlay veya Android Auto aracılığıyla telefonunuzu bağlayabilmenizdir.

Arabanızda zaten CarPlay sunan geniş bir dokunmatik ekran varsa veyaAndroid Oto, bu cihazı eklemenin muhtemelen çok az faydası vardır. Ancak, eski bir ekransız stereo üzerindeki Aux bağlantı noktasına takarsanız, bu kesinlikle bir avantaj olacaktır.


Şu anda Spotify, Car Thing'in sınırlı bir sürümünü ABD'deki mevcut abonelere ücretsiz olarak sunuyor, yalnızca 6,99 ABD doları posta ücreti (Alaska ve Hawaii'ye 14,99 ABD doları) gerektiriyor. Sadece ilginizi kaydetmeniz gerekiyorSpotify web sitesive şanslı kullanıcılar bilgilendirilecektir. Deneme başarılı olursa, Spotify Car Thing'in 79,99 $ (58 £ / 105 AU $) karşılığında perakende satış yapması bekleniyor.