Close

Star Trek tarzı yiyecek kopyalayıcı gerçeğe bir adım daha yakın

Çocukken, Star Trek'teki o yiyecek kopyalayıcılarının benim seçtiğim herhangi bir yemeği anında hazırlaması düşüncesini sevdik. Görünüşe göre bu fikir birkaç Isreali mucidini hazır yemek hayalini gerçeğe dönüştürmek için teşvik etti.

Cinİsrailli girişimciler Ayelet Carasso ve Doron Marco tarafından geliştirilen, küçük bir kahve makinesi büyüklüğünde ve susuz malzemeler kullanarak çeşitli yemekler yapabiliyor. Dolayısıyla, aslında daha çok Geleceğe Dönüş II. Bölüm'de bulunan rehidratör gibidir.

Cihaz, herhangi bir belirli yiyecek türüyle sınırlı değildir, tatlı veya tuzlu olabilir.

& ldquo; Yemek herhangi bir şey olabilir, pilavlı tavuk gibi bir yemek olabilir, sebzeli kuskus veya harika bir Ramen veya hatta bir çikolatalı sufle veya istediğiniz başka bir tatlı olabilir. Carasso söyledi uk.reuters.com/article/2015/05/05/us-israel-meals-on-demand-tracked-idUKKBN0NQ1PG20150505. & ldquo; Yalnızca doğal malzemeler kullanıyoruz, herhangi bir koruyucu ya da insanların yemeklerine eklediği herhangi bir şey kullanmıyoruz. & rdquo;


Genie bir mobil uygulama kullanır ve yemekler 140 gramlık porsiyonlarda servis edilir. Uygulamadaki bir düğmeye dokunmak, cihazdaki pişirme işlemini başlatır. İçerikler doğaldır ve dondurularak kurutulur ve bu kahve kapsüllerinden çok farklı olmayan bölmelerde saklanır.

Fikir, çiftin gece geç saatte yemek servisi yapacak bir restoran bulamaması üzerine Carasso ve Marco'ya geldi. İkili, seride USS Enterprise'da yiyecek sentezlemek için kullanılan 'Star Trek'in eşleyicisinin gerçek hayat versiyonunu' istedi.


İkili, kapsüller için tarifler hazırlamak için şeflerle birlikte çalışıyor ve ayrıca belirli diyet gereksinimleri için yiyecek kapsülleri üretecek. Carasso ve Marco da çok uzak olmayan bir gelecekte bir hapla yemek yemenin mümkün olabileceğine inanıyor.