Close
  • Ana
  • /
  • Haberler
  • /
  • Star Wars hayranı RC speeder bisiklet quadcopter yapıyor

Star Wars hayranı RC speeder bisiklet quadcopter yapıyor

Bir mühendis, uzaktan kumandalı bir imparatorluk hızlı bisikletli quadcopter'ı inşa ederek Star Wars sevgisini bir sonraki seviyeye taşıdı.


Biz Pingtwitter olarak alışılmadık şeyleri seviyoruz ve bu hiç şüphesiz uygun oluyor. Mühendis ve Yıldız Savaşları hayranı Adam Woodworth, Hasbro Imperial hızlı bisiklet oyuncağından özel bir quadcopter yaptı.

Google mühendisi ve MIT mezunu, çocukluğundan beri radyo kontrol araçlarının içindeydi ve her zaman Star Wars için bir şeyleri olmuştur.

Başlamak için yeni bir proje ararken, neden iki tutkusunu birleştirip Star Wars: Return of the Jedi'dan en sevdiği sahneyi (Endor kovalamaca sahnesi) hayata geçirmediğini düşündü.

İçin yazıyorMakezine.comWoodworth, 1999 Hasbro 12 inçlik Imperial Speeder bisiklet oyuncağını eBay'den aldığını ve ardından 14.4v 2200mAh Lipo üzerinde çalışan 3 kanatlı pervaneleri döndüren 880kv 28mm motorlarla çalışan dört adet 7 inçlik rotor düzeni tasarlamak için CAD kullandığını söylüyor.


Daha sonra bomlar, stik montajlı motor montajları, açılı otopilot ve rotorlar için 10 mm karbon tüpler taktı ve kontrol 3DRobotics PixHawk tarafından sağlandı.

Woodworth, taşıdığı ağırlığın bir kısmını azaltmak için boru temizleyicilerinden, eski Nerfdart'lardan ve 6 mm karbon yumrudan daha hafif bir fırtına asker bile yaptı.


Ayrıca fırtına askerinin kaskına bir Strafor topuna monte edilmiş birinci şahıs bir video kamera taktı, böylece oyuncağın bakış açısından nasıl bir şey olduğunu görebildi.

Sonuç harika. Biz bir tane istiyoruz ve kesinlikle sen de yapacaksın. Aşağıdaki videoya göz atın ve düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin.