Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • StarCraft 2 incelemesi

StarCraft 2 incelemesi

StarCraft II: Wings of Liberty fırsatları Resim 1/5

StarCraft 2 tankları


StarCraft 2 tankları
Resim 2/5

StarCraft 2 Zergling

StarCraft 2 Zergling
Resim 3/5

StarCraft 2 Plazma

StarCraft 2 Plazma
Resim 4/5

StarCraft 2 Taşıyıcılar

StarCraft 2 Taşıyıcılar
Resim 5/5

StarCraft 2 1


StarCraft 2 1

StarCraft 2: Wings of Liberty - nihai çok oyunculu RTS oyunu mu?

12 yıl, herkesin takviminde uzun bir süredir - ve PC oyun ortamı, 1998'de olduğundan çok farklı bir yer.


Blizzard'ın erken dönem fantezi temelli rakibi Warcraft 2'nin bilim kurgu versiyonu olan StarCraft, çekici bir bilim kurgu ortamı ve iki yerine üç fraksiyon dahil etme bükülmesiyle, oyunlarda neredeyse hiç duyulmamış bir mirasa ulaştı. Bu güne kadar, fanatizm artık hafifleme belirtileri gösterdi. Devam filmi StarCraft II: Wings of Liberty'nin gelişi için değil miydi?5 milyon kopyailk gününde

Bizim kontrol edinStarCraft 2 fotoğrafburaya:


StarCraft II'de üç yarıştan biri olarak oynuyorsunuz. The Terrans - özelleştirilebilir, büyük boyutlu, buhar serseri mekaniği ve silahları olan insanlar; Zerg, kovan zihni Giger benzeri böcek canavarları; ve Protoss - telepatik, telekinetik uzaylılar, son derece gelişmiş silahlara ve bunu destekleyecek kendini beğenmişliğe sahip.

RTS oyunları gittikçe, StarCraft II çok geleneksel bir olaydır. Temel mekanikler, türde bir oyun oynamış olan herkese anında tanıdık gelecektir. Sahip olmayan PC oyuncularının küçük demografisinde yer alıyorsanız, bu böyle gider ...

Orijinal olarak CVG'de burada yayınlandı:StarCraft 2 incelemesi

Neredeyse tüm senaryolarda, bir komuta merkezi ve kaynakları çıkarmak için birkaç işçi birimiyle başlarsınız - bu durumda elmas benzeri mineraller ve vespine gazı. Bunları, sırayla askeri birimler üreten binalar inşa etmek için kullanırsınız.


Daha sonra, üzerinde çalıştığınız pek çok güzel 'çaylak' temelli hakaretlerden birini çıkarmadan önce, söz konusu askeri birimleri, düşmanı bileşen atomlarına üflemek için kullanırsınız.

StarCraft 2: Konu

Arsa, StarCraft eklentisi Brood War'un kaldığı yerden devam ediyor. Gelecekte yaklaşık 500 yıl geçecek olan Jim Raynor'un gözünden oynuyorsunuz - bir mülteci ve kaçtığı ilk oyundaki olaylardan bu yana terörist / özgürlük savaşı saçmalıklarına neden olan bir kovboyun havasıyla insan ırkının zalim imparatoru.

Raynor'un omzunda biraz çip var. Son oyunda hayatının aşkı, özel operasyonlar suikastçı tipi Kerrigan, Zerg tarafından ele geçirildi. Beyni yıkandı ve sonra fiziksel olarak süper güçlü bir kötülüğe dönüştü, o daha sonra insectoid ırkın hükümdarı olarak devraldı ve galaksideki tüm insan yaşamını yok etmekten çok kısa bir süre önce durdu.

İmparator Mengsk, Teksaslı bir çekiciliğe sahip, imparatorluğun kaynaklarını Raynor'u takip etmek için harcamakla meşguldü - ta ki Zerg tehdidi, dört yıllık bir remisyondan sonra salya kafasını tekrar kaldırana kadar. Sonuç olarak, herkes silahlarının peşine düşer.

Hikaye, bir video oyunu için oldukça karmaşıktır ve bazen ortamdan beklediğiniz alışılagelmiş sevimsiz diyaloglar tarafından zedelenmiş olsa da, hikâyeyi kampanya boyunca yuvarlayan sık CGI filmlerinin asla bir dayatma gibi hissetmemesi yeterince ilgi çekicidir. .

Wings of Liberty'nin tek oyunculu kampanyası esas olarak Terran perspektifiyle ilgilidir ve yaklaşık 30 görev, konvoyları savunduğunuzu, tahliye ayarlanana kadar işgalden uzak durduğunuzu, birkaç elit birimle düşman bölgesine casusluk yaptığınızı veya Sadece bir Zerg üssünü tesviye etmek Raynor'un görünüşünden hoşlanmaz.

StarCraft, tek oyunculu kampanyası nedeniyle 12 yıl boyunca en çok oynanan oyunlardan biri olarak kalmadı. StarCraft'ın gerçek eti çok oyuncuydu ve öyle de kalacak.

StarCraft 2: Çok Oyunculu

Oyunun en temel birimleriyle savaşın ilk aşamalarında bile, üç ırk son derece farklı ve dengeli kalmayı başarıyor. İster Terran, Zerg veya Protoss'u seçin, bu her zaman adil bir dövüştür.

Kendi oyun yorumunuz burada çok önemli hale geliyor. Hangi taktiklerin sizin için en uygun olduğunu öğreneceksiniz. Hemen çok sayıda kışla inşa etmeye konsantre olacak ve kalabalık bir denizci / yağmacı saldırı kuvvetini hızla hışırtacak mısınız? Yoksa yıkıcı bir yığınlanmış Protoss Void Işınları filosu hazırlayana kadar kaplumbağa kapanıp savunmanızın arkasında oturacak mısınız? Her iki durumda da, buna karşı çıkılması için hazırlanın. Bu çok oyunculu oyunun olmadığı bir şey varsa, bağışlayıcıdır.

En iyi oyuncular hızlı bir şekilde adapte olmayı öğrenir ve savaşın ortasında daha güçlü birimin özel yeteneklerinden tam anlamıyla faydalanır. Bunlar arasında, Protoss Templar'ın, bir düşman hücumunun ortasında hasara neden olabilecek psyonik fırtınası ve Terran Ghost'un, bir düşmanın savunma hattının kalbine stratejik bir nükleer saldırıda lazer atma yeteneği bulunmaktadır. Başlamak zordur, ancak kaybetmeyi de önemsemezsiniz - yeniden oynatma işlevleriyle, yenilgide her zaman öğrenecek bir şeyler vardır.

StarCraft 2: Gelecek oyunları

Sırada iki SCII genişletmesi daha var - biri Protoss'a ve diğeri Zerg'e odaklanıyor. Blizzard, 'bir oyunun üçte birini' sağlamak için başlangıçta biraz flack attı, ancak bu şikayetler biraz daha az geçerli.

Tek oyunculu teklif, saatlerce süren oyunu temsil eden 30 görevli bir kampanyaya sahiptir. Bunun da ötesinde, tam çalışan çok oyunculu, eksiksiz bir harita düzenleyici ve daha da geniş kapsamlı özelleştirilebilir özellikler var. Sadece orantısız bir şekilde yüksek beklentileri olanlar, Wings of Liberty'yi tam bir oyundan başka bir şey olarak düşünebilir.

Diğer ana gerçek şikayet, oyunun bazen biraz hatalı olma potansiyeline sahip olmasıdır. Bu adil bir noktadır, ancak gerçekten bir yazılım çökmesinin meydana gelmesi çok nadirdir - ve Blizzard'ın bunun üzerinde çalıştığını anlıyoruz

StarCraft 2: Sonuç

StarCraft II: Wings of Liberty birçok yönden bugüne kadarki RTS türünün doruk noktasıdır. Daha önce gelenlerin en iyisini alır ve onu tamamen erişilebilir, ancak aldatıcı bir şekilde karmaşık bir zirveye sıkıştırır.

Tüm harika oyunlar gibi öğrenmesi kolay ve ustalaşması çok zor. Geleneksel, şık, başarılı; mükemmel bir şekilde dengelenmiş oyun, onu gelecek yıllar boyunca rekabetçi oyun sahnesinde tutacaktır ve bunun iyi bir nedeni vardır.
Tüm zamanların en çok beklenen oyunlarından biri olarak hayal kırıklığına uğratmaz.

Yoluyla: CVG