Close
  • Ana
  • /
  • Aletleri
  • /
  • Staresso Mini incelemesi: her yere gidebilen taşınabilir bir espresso makinesi

Staresso Mini incelemesi: her yere gidebilen taşınabilir bir espresso makinesi

Staresso Mini, Amazon Birleşik Krallık'ta indirim yapıyor

Bu derinlemesine Staresso Mini incelemesinde, dahiyane, portatif espresso makinesi hakkında öğrendiğim her şeyi öğreneceksiniz. Kafein bağımlısı hayatınızı kurtarabilecek küçük bir alet. Oh, ve öğütülmüş kahvenin yanı sıra, onu Nespresso kapsülleri ile de kullanabilirsiniz, ki bu, düşünebildiğim herhangi bir tam boyutlu espresso makinesi için söyleyebileceğimden daha fazlası.


Bazı insanlar portatif bir espresso makinesinin anlamsız bir hileden başka bir şey olmadığını makul bir şekilde varsayabilir, ancak sizi düzeltmeme izin verin. İlk olarak, moi gibi bir espresso meraklısıysanız, bir tutam Fransız presi dışında başka hiçbir kahve türü yapmaz (üstte krema yoksa, sadece kahve değildir). O kadar önemli hale geldi ki, bu günlerde insanları ziyaret ettiğimde, espresso olmaması durumunda tüm kahve tekliflerini geri çeviriyorum. Diğer ziyaretçiler kahve içiyorsa ve espresso olduğu ortaya çıkarsa, kibar stok ifademi kullanırım: 'Aslında, sorun olmazsa sanırım bir kahve içebilirim?'.

Son çare olarak filtre kahve ile idare ederdim çünkü çoğu otel ve pansiyonun sahip olduğu buydu. Ta ki iki korkunç deneyimim olana kadar böyleydi - biri filtre kahve o kadar zayıftı ki Thames suyu gibi tadı vardı, diğeri ise sürahinin dibindendi ve Thames çamuru gibi tadı vardı. O günden sonra bir gece bile evden çıkmamaya yemin ettim.en iyi espresso makinesimümkün. Ve açıkçası, Staresso Mini gibi bir portatif, bavul taşımak için bir çantadan biraz daha uygundur.Adaçayı Bambino Plus.

Staresso Mini gibi elle çalıştırılan espresso pompalarının en güzel yanı, kampa, ofise, hazır kahve konusunda ısrar eden büyükannenize, misafirhanelere, yetersiz donanımlı Air BnB'lere ve ucuza gidecek kadar küçük ve hafif olmalarıdır. oteller. Tek ihtiyacınız olan, bulması o kadar da zor olmayan kaynamış suya erişmek.

Her durumda, sadece bir hazneyi sıcak suyla doldurursunuz, küçük bir kaba biraz öğütülmüş kahve sıkıştırırsınız - ya da isterseniz bir Nespresso podunu doldurursunuz - ve pistona vurursunuz bebeğim. Ortaya çıkan şey olağanüstü bir manzara - üstünde hakiki bir krema bulunan siyah bir sıvı altın akışı. Tıpkı gerçek bir espresso gibi veyaNespresso makinesi!


Unutmayın, Staresso Mini raflardaki tek portatif espresso ürünü değil. Ayrıca Handpresso (bildiğim kadarıyla ilk taşınabilir) ve benzer şekilde mükemmel Wacaco Minipresso var. Bununla birlikte, Staresso Mini kasabada nispeten acemi - ve şu anki favorim - bu yüzden burada baktığımız şey bu. Pound için pound ve inç için inç, birien iyi kahve makinelerisatın alabileceğiniz her türlü.

Staresso Mini fiyatı ve müsaitlik durumu

İngiltere'de,Staresso Mini, Amazon'da 65 £ karşılığında mevcuttur. Avrupa'da55 € Crema'dan. ABD'de, Amazon'dan 65 dolara alınabilir ve son olarak Avustralya'da Staresso, Avustralya dolarınızın 160'ı olacak, lütfen.


Alternatif olarak, üst ve alt kısımdaki fiyat widget'larımız size en yakın güncel fiyatı göstermelidir.

Staresso Mini incelemesi: Tasarım ve özellikler

Staresso Mini incelemesi


(İmaj kredisi: Staresso)

Sadece 15,2cm x 6cm ve 300g boyutlarıyla Red Dot ödüllü Staresso Mini, bir meşrubat kutusuyla kabaca aynı boyut ve ağırlıktadır. Vidalı pistonlu, ortalamadan daha büyük 110 ml'lik bir su haznesi, yaklaşık 10 g ince öğütülmüş kahve veya bir Nespresso kapsülü için küçük dairesel bir portafiltre ve entegre bir kauçuk kaplı çelik içme kabından oluşur. Ayrıca fermuarlı taşıma çantası ve temizleme bezi ile birlikte gelir.

Daha büyük 'standart' modelde ayrıca bir süt köpürtme aparatı bulunur, ancak sütü bir şekilde ısıtamıyorsanız, gerçekten kullanmaya değmez.

Bunun gibi portatif bir ürünün elektrikli makine kadar iyi bir espresso üretemeyeceğini bir an bile düşünmeyin. Espresso'nun basit su basıncına dayandığı düşünüldüğünde, suyun elektrikli bir pompayla mı yoksa elle mi basınç altına alındığı hiç fark etmez. Bu model aslında 20 bar basınç üretir.daha fazlasağlıklı görünen bir krema ile gerçek espresso üretmek için gerekenden daha fazla.

Herhangi bir portatif espresso makinesini kullanırken hatırlanması gereken en önemli şey, su haznesini ve bardağı kaynamış suyla veya tüm parçaları bir araya getirip pompalamaya başladığınızda kahveyi önceden ısıtmaktır.ılık olacak, ve sen bunu istemiyorsun.


Staresso Mini incelemesi

Zorunlu krema ile gerçek bir espresso için pistonu pompalayın

(İmaj kredisi: Staresso)

Staresso Mini'yi kullanmak için, hazneyi kaynamış suyla doldurun (kahveyi çıkardığınızda, su sıcaklığı birkaç derece düşmüş olacaktır), portafiltreyi en sevdiğiniz karışımla doldurun veya ekstra rahatlık ve daha az karışıklık için , bir Nespresso bölmesine yerleştirin. Şimdi hepsini birbirine vidalayın, pistonu serbest bırakmak için gümüş kapağı çevirin ve espresso tamamen dağıtılana kadar pistonu yaklaşık on kez pompalayın.

Staresso Mini ayrıca ana üniteyi masaya pompalarken sabit tutan plastik bir kılıf ile birlikte gelir. Ve bununla ilgili. Suyu kaynatmak için doğal olarak bir su ısıtıcısına veya kamp ocağına erişmeniz gerekecek olsa da elektrik gerekmez.

Staresso Mini incelemesi: Performans

Staresso Mini incelemesi

Şu kremaya bak! Güzel!

(İmaj kredisi: Staresso)

Açıkçası, bu ürünü her kullandığımda sonuçlara hayran kalıyorum. Espressolar farklı görünmüyorherhangi bir şekildeana şebekeyle çalışan çoğu makine tarafından çıkarılanlardan. Aslında, bu küçük adamdan herhangi bir ev espresso makinesinden aldığımdan daha tutarlı sonuçlar aldığımı söyleyecek kadar ileri giderdim. İlk ince siyah altın akışının ortaya çıktığı tam bir Eureka anı ve krema oluşmaya başladığında daha da şaşırtıcı. Ve krema ile, ipeksi pürüzsüz bir kabarcıksız dokuya sahip, yaklaşık 5 mm derinliğinde uygun bir tane kastediyorum.

Daha önce de belirtildiği gibi, bu ürünle birlikte çekilmiş kahve veya Nespresso kapsülleri kullanabilirsiniz. Nespresso yöntemine bağlı kalma eğilimindeyim çünkü daha hızlı, daha az dağınıklık yaratıyor ve her fincandan sonra portafiltreyi durulamanız gerekmiyor. En iyi Nespresso hiti için, pantolonlara çok iyi bir tekme sağlayan Kazaar karışımını seçmenizi tavsiye ederim.

Staresso Mini incelemesi: Karar

Staresso Mini incelemesi

(İmaj kredisi: Staresso)

Bir kahve aşığıysanız, bu olağanüstü cep titanı pasaportunuz, cüzdanınız, diş fırçanız ve iç çamaşırınızla birlikte hızla en önemli seyahat malzemelerinizden biri haline gelecek.

O kadar tutarlı bir şekilde harika espressolar yapar ki, onu evde kullanmayı bile düşünebilirsiniz. Ve eğer durum buysa, şimdiye kadar satın alacağınız en ucuz gerçek espresso makinesi olacak. Bravo, Staresso!

Fiyatlar - Staresso Mini:▼