Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Xbox Series X almaya karar vermemin tek nedeni Starfield.

Xbox Series X almaya karar vermemin tek nedeni Starfield.

Çok eski zamanlardan beri (2001), Xbox ve PlayStation hayran kitleleri birbirlerine çekiç ve maşayla gidiyor. Anlaşmazlık mı? Bir markalı konsolu diğerine tercih etme cüretine sahip olmak. Gerçekten galaksi beyinli olanlar için asil bir amaç. lansmanıXbox Serisi XvePS5rütbeler önceki nesillere göre çok daha ince olmasına rağmen konsol savaşlarının devam ettiğini gördü; çoğunlukla kimsenin eline geçemediği için.


Yeni Xbox, geçen yıl Halo Infinite ile piyasaya sürülmeye hazırdı, ancakCraig, 2021 tatil penceresine geri itildi. Halo oyunları her zaman Xbox konsollarının temel unsuru olmuştur ve serinin birkaç oyununu oynarken çok eğlendim. Ama şu anda iyi bir nişancı alabilirsin ve sana 450 sterline mal olmaz. Halo Infinite, benim gibi sıradan hayranların bunu yeni bir sisteme bırakması için yeterli bir sebep değil.

Microsoft bunu biliyor, bu yüzden 7,5 milyar dolar harcadı ve bize bir tane verdi: Starfield. Son nesil PlayStation hayranlarını taraf değiştirmeye ya da PS5 sahiplerini ikinci bir konsol almaya yönlendirebilecek tek bir oyun varsa, o oyun budur.

Son nesilden şimdiki nesle sıçramaya hazırlanırken, Sony, bu formülle onu parktan çıkardıktan sonra PS5'e özel ürünlerle ikiye katlandı. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review. Xbox Series X|S’ kadro karşılaştırmaya göre oldukça cansızdı ancak Microsoft, Game Pass hizmetiyle çeşitlendi.

Yepyeni oyunların ilk gün hiçbir ek ücret ödemeden kullanıma sunulması, finansal açıdan bilgili kişiler için kesinlikle çekici; ve daha ucuzu ileXbox Serisi SXbox Series X'in yanında oturarak, PS5'ten önemli ölçüde daha ucuza yeni nesil bir konsol alabilir ve mütevazı bir aylık abonelik ücreti karşılığında devasa bir oyun kitaplığına erişebilirsiniz. Ve bu, lansman sırasındaki yeni sürümleri içerir.


Game Pass, oyun ortamını Netflix'in geleneksel medyaya benzer şekilde yeniden şekillendirme potansiyeline sahip olsa da, Microsoft hala büyük paralar yatırdı.ZeniMax Media'nın satın alınması— Bethesda'nın ana şirketi — henüz özel platformların ötesine geçmediğini gösteriyor.

Bethesda oyunu ilk olarak The Elder Scrolls 6 ile birlikte E3 2018'de duyuruldu. Ancak PS5 ve Nintendo Switch hayranları, oyunun PC ve Xbox'a özel olduğu onaylandığı için kapıyı yüzlerine sıkıca kapattılar. Xbox patronu Phil Spencer'ın bu tür bir oyunla oyuncuları dışlama konusundaki düşünceleriyle Sony'ye verdiği gölge göz önüne alındığında biraz can sıkıcı. Ama hey, bu, 'sepete ekle'yi öfkeyle tıkladığımda bile benim gibi insanların bu konuda homurdanmasını sağlamak için bir tür strateji.


Göz açıp kapayıncaya kadar hayatınızın saatlerini emecek sürükleyici, açık dünya oyunları söz konusu olduğunda, Bethesda kraldır. Fallout'a veya The Elder Scrolls'a aşık olan birinin, eğer yardım edebilirse Starfield'ı geçmesine imkan yok.

Oyun, Bethesda'dan yepyeni bir evrende başlıyor; 25 yıl aradan sonra bir ilk. Bilim kurgu RPG, özel bir karakter yaratmanıza ve 'insanlığın en büyük gizemine cevap vermek için destansı bir yolculuğa çıkarken benzersiz bir özgürlükle keşfetmenize' izin verir. ve o zamandan beriE3 2021bomba düştü, gözü olan herkes bir Xbox Series X|S'ye midilli ve yatırım yapmak zorunda kalacak. Bir PC'niz varsa, lütfen şakalarınızı minimumda tutun ve kontrol cihazlarımızı huzur içinde teslim etmek için konsol sahiplerini bize bırakın.


Ancak bu konuda kötü hisseden biri var ve bu da Bethesda'nın küresel pazarlama ve iletişimden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Pete Hines. KonuşurkenOyun NoktasıStarfield'ın yeni ayrıcalıklı statüsü hakkında Hines, Xbox ekosistemi dışındaki oyuncuların 'mutsuz veya kızgın' hissedip hissetmediğini anladığını söyledi. 'gerçek duygularını ve hayal kırıklıklarını' kabul ederek.

Bu duygularla nasıl başa çıkacağına dair hiçbir fikrinin olmadığını da sözlerine ekliyor ve 'Ah, işte bunu nasıl daha iyi hale getirebilir ve daha iyi hissedebilirsin' demeyi asla düşünmem' diye ekliyor.

göz kırpmak...

Elbette yapabileceğim bir şey var: Xbox Series X|S satın almak. Halo Infinite'in başarısız olduğu yerde, Starfield başarılı oldu. Dahası, Xbox Game Pass'te birinci gün oynanabilecek; Yani bir düşünürseniz, ben zaten orada 60 sterlin biriktirdim. bu birazgerçekgalaksi-beyin mantığı.