Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • 30'lu ve 40'lı yaşlarınızda formda kalın: WWE Smackdown'ın usta güreşçisi Cesaro size nasıl olduğunu gösteriyor

30'lu ve 40'lı yaşlarınızda formda kalın: WWE Smackdown'ın usta güreşçisi Cesaro size nasıl olduğunu gösteriyor

Claudio Castagnoli - namı diğer Cesaro - en devasa WWE SmackDown güreşçisi olmayabilir, ancak 6 ft 5 inç (196 cm) yüksekliği ve 232 lb (105 kg) ağırlığı, özellikle ne kadar zayıf olduğu düşünüldüğünde, hala oldukça etkileyici. Cesaro, zayıf olmasının yanı sıra bir öküz kadar güçlüdür: 'güçlü yetenekleri' hem ringin içinde hem de dışında efsanevidir. Ve bu hafta sonu Seth Rollins ile yapacağı maç için tüm gücüne ihtiyacı olacak.

• Bu hafta sonu (10 Nisan ve 11 Nisan) WWE Network'te yayınlanan WrestleMania 37'de Cesaro'nun Seth Rollins ile çatışmasını izleyin

Onu 30'lu yaşlarında neyin formda tuttuğunu ve 40'lı yaşlarında nasıl formda kalmayı planladığını öğrenmek için (neredeyse) onunla oturduk. Cesaro nasıl antrenman yapıyor? En sevdiği WWE hareketleri nelerdir? Hangi takviyeleri düzenli olarak alıyor? Tüm bunların cevabı düzenli antrenman yapmayan birini şaşırtabilir...

Cesaro 30


(İmaj kredisi: WWE/Cesaro)

Pingtwitter: İnanılmaz 'güçlü başarılarınız' ile tanınıyorsunuz. Ringde: On yıllar boyunca böylesine muhteşem bir fiziği korumanın sırrı nedir?

Claudio (aka Cesaro): Tutarlılık (bunu gülerek söylüyor). Detaylandırabilirim ama benim için her şey antrenmanla tutarlılık, beslenme ve yemekle tutarlılık, uykuyla tutarlılık ve fiziğinizi bir öncelik haline getirmekle ilgili.


Ö3: Ringde yapılması en zor egzersiz hangisidir?

C: Salıncak derdim ama tüm itibarım güç ve patlayıcılık üzerine kurulu olduğu için, daha uzun maçlardan sonra ve ağır veya çok daha büyük rakiplere veya daha küçük rakiplerin hızıyla eşleşmek için. Zor kısım bu, meydan okuma bu.


Ö3: Maçlara farklı mı hazırlanıyorsunuz? Günlük/haftalık bir rutininiz var mı?

C: Hayır. Güreş maçlarından önce, antrenmanlardan önce yaptığım gibi normal ısınma rutinimi yapıyorum;şınav,ağız kavgası,germe, birazdirenç bandıİş.

Pingtwitter: 40 yaşındasın ve harika bir formdasın! 30 yaşın üzerinde nasıl formda kaldınız ve 40'lı yaşlarınızda nasıl formda kalmayı planlıyorsunuz?

C: Yine, daha önce de söylediğim gibi, zindeliği bir öncelik haline getirerek. Çoğu zaman yoldayken [egzersiz yapmak için] fazla zamanımız olmadı. [Örneğin], [bir yere] az önce indiysek, bir modeli takip etmeniz gerekir: 'İn, yemek ye, spor salonuna git'. Ayrıca iyi ve kaliteli yiyecekler yediğinizden emin olmalısınız. Belki sadece bir saat/yarım saatiniz var ama bunu en verimli saat/30 dakika yapıyorsunuz. [Fit bir vücut istiyorsanız], zindeliğinizi bir öncelik haline getirmelisiniz, vücudunuza en iyisini yapmak için hak ettiği dinlenme, saygı ve yakıtı vermelisiniz.


Pingtwitter: Pingtwitter okuyucularına antrenmanlarınızdan bir örnek verebilir misiniz? Tercih ettiğiniz egzersiz şekli nedir (ör. spor salonunda ağırlık çalışması, kettlebell/fonksiyonel antrenman, vücut ağırlığı antrenmanı vb.)

C: Her zaman aynı olan ısınma rutinimi yapıyorum [yukarıda bahsedilen], sonra kalp atışımı hızlandırmak için CrossFit tarzı yüksek yoğunluklu bir seans veya biraz kardiyo yapıyorum. Sonra, genellikle bir üst vücut/alt vücut egzersizi olan, Olimpik bir kaldırma, koparma veya silkme gibi bir ağırlık kaldırma, squat gibi bir ağır kaldırma ve ardından güç için bir dizi daha küçük egzersiz yapıyorum. Başka bir yüksek yoğunluklu kardiyo CrossFit tarzı [bölüm] ile bitiriyorum ve son olarak gerin.

Pingtwitter: En sevdiğiniz egzersiz nedir ve neden?

C: Ah, favori egzersizler! Bence kapkaç ve temiz ve pislik. Şu anda hangisi daha güçlüysem (gülüyor). Dürüst olmak gerekirse, bunları nispeten geç öğrendim: Bunları 30'lu yaşlarımda yapmaya başladım. Son derece karmaşık egzersizlerdir. Onlarda pek iyi değilim ama halter şampiyonasındaki insanlar gibi olan insanları izlemek inanılmaz. Tüm zamanların en sevdiğim egzersizini seçebilseydim, muhtemelen şınav derdim çünkü yapması çok basit ama çok etkili.

Cesaro 30

(İmaj kredisi: WWE/Cesaro)

Pingtwitter: Favori bir spor salonu ekipmanınız var mı? Onu en iyi yapan nedir?

C: En sevdiğim spor salonu ekipmanımhalterçünkü inanılmaz derecede çok yönlü, onunla her şeyi yapabilirsin, squat,yatarak halter kaldırma, temizler, gerizekalı, kopar, bukleler, her şey. Bana göre, serbest ağırlıklar gitmenin yoludur.

Ö3: Ne sıklıkla spor yaparsın?

C: Haftada dört kez ağırlık kaldırıyorum ve altı kez egzersiz yapıyorum, bu nedenle günde iki kez sadece kardiyo yapıyorum, sonra izin günümde 40-45 dakika esneme yapıyorum.

Pingtwitter: İşinizde iyi beslenme ne kadar önemli? Pingtwitter okuyucularına günlük diyetinizden bir örnek verebilir misiniz?

C: İyi beslenme son derece önemlidir. Bir keresinde harika bir söz duymuştum: 'Kötü beslenmenin üstesinden gelemezsin', bu yüzden benim için sağlıklı yiyecekler yemek çok önemli. Bu, iyi, işlenmemiş, basit malzemelerle yapılan basit yiyecekler anlamına gelir. Ben bir alışkanlık yaratığıyım, bu yüzden sadece basit yiyecekleri severim! Kahvaltıda yumurta, mısır gevreği, tavuklu makarna severim, bütün gün pilav gibi yiyebilirim. Pizzayı da severim (gülüyor): yanlış anlama, iyi yemeği severim! İyi bir denge gereklidir, ama diyelim ki bir burger yemek isteseniz bile, iyi bir restorandan gerçekten iyi bir burger yemeyi bir fast food burgerine tercih ederim.

Cesaro 30

(İmaj kredisi: WWE/Cesaro)

Pingtwitter: Hangi takviyeleri alıyorsunuz? Okuyuculara önerebileceğiniz bir yer var mı?

C: Yıllar boyunca gerçekten kullandığım tek takviye,protein tozuve antrenman öncesi: işte bu kadar! Protein tozu [alıyorum] çünkü spor salonundan sonra her zaman yemek pişiremiyorum, özellikle yoldayken ve beni antrenmandan önce 'bölgeye' sokmak için hızlı ve kolay bir protein ve antrenman öncesi kaynağı, ancak bir kahve de içebilirsin. Evet, beslenme önemlidir ama sakın protein içeceği içtiğiniz için sizi süper güçlü veya süper zinde yapacağını düşünmeyin. Doğru beslenme daha önemlidir.

Ö3: 30'un üzerinde fit olmak isteyenlere bir tavsiye verecek olsanız bu ne olurdu?

Tutarlı olun ve eğlenin. Bence birçok insan gözünü korkutuyor veya nereden başlayacaklarını bilmiyorlar; Sadece eğleneceğiniz bir şeyle başlayın: bisiklete binin, yürüyüşe çıkın, spor salonunda sevdiğiniz egzersizleri yapın. Alışkanlıklar oluşturmaya başlayacaksınız ve alışkanlık edinirseniz zamanla büyüyecektir. Spor salonunda, beslenmede ve esneme ile de alışkanlıklar edinirsiniz. Omuz ameliyatı olduğumda daha fazla esneme yapmaya başladım, bu yüzden her gün esnemeye başladığımda muhtemelen 35 yaşındaydım. Bu yüzden sadece bu alışkanlığı inşa etmek sağlıklı kalmama yardımcı oldu, bu yüzden alışkanlıklar geliştirmek benim en iyi tavsiyem olurdu.

Bugünün en iyi Barlar ve Ağırlıklar fırsatları Mirafit 2kg Altıgen Dambıl Seti... Mirafit £7,95 Görüntüle DTX Fitness Soft Touch... Amazon £7,99 GörüntüleAltıgen Dambıl 2.5kg Decathlon Türkiye £ 9.99 GörünümDTX Fitness Yumuşak Dokunuş... Amazon £14,99 GörüntüleAltıgen Dambıl 5kg Decathlon Türkiye 19,99 £ GörünümPrimozu FIT Neopren ... Amazon £ 24.30 GörüntüleAltıgen Dambıl 7.5kg Decathlon Türkiye 24,99 £ Görünüm Ağırlık Eğitimi Dambıl Kiti... Decathlon Türkiye 24,99 £ GörünümAnchor's Ayarlanabilir 20kg... Amazon £ 29,99 Görüntüle Hawk Sports Arm Blaster for... Amazon Prime £ 35 Daha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Dumbbells fırsatları 61 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆ ☆ Mirafit 2kg Altıgen Dambıl Seti... Mirafit £7,95 Görünüm DTX Fitness Soft Touch... Amazon £7,99 GörünümAltıgen Dambıl 2.5kg Decathlon Türkiye £ 9.99 GörünümDTX Fitness Yumuşak Dokunuş... Amazon £14,99 GörüntüleAltıgen Dambıl 5kg Decathlon Türkiye 19,99 £ GörünümPrimozu FIT Neopren... Amazon £24,30 Görünüm BodyPower Ergo Chrome... Amazon £24,99 Görüntüle Anchor'ın Ayarlanabilir 20kg'ını Görüntüle... Amazon £29,99 Su Dolgulu Dambıl Setini Görüntüle... Amazon £31 GörünümMuscleSquad 32.5kg Ayarlanabilir... MuscleSquad Sınırlı 200 £ GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Spor Beslenme ve Takviyeleri fırsatları Vücut Geliştirme Deposu Saf... Saf Protein Tozu Amazon £ 5,98 GörüntüleTüm fiyatları görSlimFast Meal Shake, Caf‚... SlimFast Yüksek Protein Shake Mix Amazon £7,79 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Doktora Beslenme Diyet Peynir altı suyu... Doktora Beslenme Diyet Peynir altı suyu Protein Tozu Amazon £20.99 £12.99 GörüntüleTüm fiyatları görPukka Womankind Çay x 20 torba Pukka Otlar Womankind Etik Mağaza £2,99 GörüntüleTüm fiyatları görOptimum Nutrition ON Gold... Optimum Nutrition Gold Standard Peynir altı suyu Amazon £28,53 GörünümTüm fiyatları görA.Vogel Menopoz Desteği |... A. Vogel Menopoz Desteği Amazon £14,93 GörünümTüm fiyatları görPROTEİN İŞLERİ Toplam Kütle... Protein İşleri Toplam Kütle Matrisi Amazon £22.36 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli fiyatOptimum Beslenme Ciddi... Optimum Beslenme Ciddi Kitle argos.com.tr £ 29.99 25,49 £ Görünüm Tüm fiyatları görWeight Gainer Blend - 1kg -... MyProtein Weight Gainer Blend Myprotein UK £13,99 GörüntüleTüm fiyatları görİndirimli Fiyat Vitabiyotik Menopoz... Vitabiyotik Menopace Amazon £6,28 £2,91 GörünümTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz