Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Steam Deck, Xbox'ın daha da iyi bir şey yapması için kaçırılmış bir fırsattır

Steam Deck, Xbox'ın daha da iyi bir şey yapması için kaçırılmış bir fırsattır

Buhar GüverteValve'ın tüm Steam kitaplığınızı hareket halindeyken oynatan yeni elde taşınabilir oyun bilgisayarıdır; gibiNintendo Anahtarıancak özel oyun kütüphanesi olmadan. Ancak duyurudan bu yana tek düşünebildiğim, bunun Xbox için nasıl kaçırılmış bir fırsat olduğu.


Optimize edilmiş Steam OS sayesinde, Steam Deck'in arayüzü hoş bir şekilde konsola benzer ve giriş seviyesi modelin fiyat etiketi sadece 399$/349 £ (yaklaşık 538 AU$)'dir. Bu sadece 50 dolar uzaktaNintendo Anahtarı OLED- yaşam döngüsüne zaten beş yıl olan vefiyat etiketi ile ilgili haberlerkendi başına sorunlara neden oluyor. Ancak Steam Deck'in temelde bir PC olduğunu ve bu şekilde de kullanılabileceğini düşünürsek, bu hiç de fena sayılmaz!

Aslında, Epic Games Store, Origin ve uPlay gibi üçüncü taraf programları ve oyun başlatıcıları yükleyebilirsiniz. Hatta işletim sistemini tamamen silebilir ve Windows'u yükleyebilirsiniz; bu, Xbox Game Pass'e ve tümXbox Serisi Xoyunlar. Ayrıca bu oyunları hareket halindeyken bir akıllı telefondan önemli bir adım ötede olan bir cihazı kullanarak oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Steam Desteniz taşınabilir bir Xbox'a dönüştürülebilir, demek istediğim bu, öyleyse Microsoft neden konsol ailesine böyle bir ek olacakken taşınabilir alana girmek konusunda bu kadar isteksiz oldu?mükemmelGame Pass için dağıtım sistemi?

Xbox mobil oyun aksesuarları için tasarlandı


(Resim kredisi: Xbox)

Microsoft, Xbox Game Pass yumurtalarını mobil oyun sepetine iki katına çıkarmış gibi görünüyor.Samsung ile ortaklıkiçin bir Game Pass Ultimate promosyonundaGalaxy S21 serisiöğle yemeği. Ve unutmayalımXbox mobil oyun aksesuarları için tasarlandıBluetooth ve mobil oyun denetleyicilerini içeren ürün yelpazesi geçen yıl ortaya çıktı. Görünüşe göre Microsoft, kendi avuçiçi cihazını yapma fikrinden elini çekti ve bunun yerine bulut oyun hizmetini mükemmelleştirmek için çaba harcadı.

Hiçbir şekilde çabaya değmediğini söylemiyorum. Xbox Game Pass güçleniyor gibi görünüyor ve Xbox Series X|S'nin artan satışlarında ayrılmaz bir parçası olduğundan şüphem yok. Daha geçen ay Xbox, ABD'de en çok satan konsol olarak başarılı oldu; Switch'in birimler üzerinde yenmesiyle dolar satışlarında olmasına rağmen ve devam eden kıtlıkPS5büyük ihtimalle katkıda bulunmuştur. Ancak yine de etkileyici bir başarı, en son Haziran 2011'de zirveye ulaşan Xbox konsolu satışları için rekor kırdı.GirişimBeat).


Switch'in yıldız başarısı, oyuncuların el bilgisayarlarına çok düşkün olduğunu kanıtladı.PSP 5Gşimdi bile. Bu, güçlü ve onu Nintendo Switch için meşru bir rakip yapan bir fiyat noktasına sahip bir el konsolu veya hibrit ile grev yapmak için mükemmel bir zaman.

Valve'in el bilgisayarı büyük bir ses getirdi ve şimdiden 24 saat içinde tükendi.Steam Deck ön siparişlericanlı gidiyor. Microsoft'un çoğunluğa atlaması için çok geç değil, ancak Nintendo bu alana bu kadar uzun süre hakim olduktan sonra, Xbox ve 'her yerde oyna' mantrasının kendi tescilli taşınabilir oyun cihazına çevrilmemiş olması utanç verici.


Bugünün en iyi Xbox Series S fırsatları Xbox Series S Amazon Prime £ 249 GörüntüleXbox Serisi S Microsoft İngiltere IE 249,99 £ GörünümEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz