Close
 • Ana
 • /
 • Oyun Oynamak
 • /
 • Steam Deck ön sipariş kılavuzu: Valve'in el bilgisayarı nasıl rezerve edilir (karmaşıktır)

Steam Deck ön sipariş kılavuzu: Valve'in el bilgisayarı nasıl rezerve edilir (karmaşıktır)

Valve, el tipi partiye katılıyorBuhar Güverte; Üçlü A oyunlarınızı hareket halindeyken oynayabilmeniz için optimize edilmiş bir Steam OS sürümünü çalıştıran taşınabilir, elde taşınabilir bir oyun bilgisayarı. Ön siparişler bugün açılıyor ve biraz dolambaçlı durumdalar, ancak scalpers'ı ve robotlarını yenen her şey biraz ekstra çabaya değer.


Fiyat arttıkça depolama boyutunun ve hızının arttığı üç model arasından seçim yapabilirsiniz. Elde taşınır cihaz, 1200 x 800 16:10 çözünürlüğe sahip 7 inç 60hz LCD ekrana sahip ve oyunlarınızı sorunsuz 60 fps'de çalıştırıyor, diğer her şey eşit. Steam Deck Aralık ayına kadar gönderilmeyecek, ancak rezervasyonlar bugün açılıyor. Valve'ın her ikisini de rahatsız eden aynı soyucu problemini görmemesini sağlamak için alınan önlemlerle, düşündüğünüz kadar basit değil.Xbox Serisi XvePS5lansmanından beri. O halde hadi başlayalım ve size ön siparişi verelim!

Steam Deck ön siparişleri ne zaman yayınlanacak?

Steam Deck ön siparişleri 16 Temmuz'da 10:00 PDT / 13:00 EDT / 18:00 BST'de açılıyor ve aşağıda ayrıntıları verilen üç model arasından seçim yapabilirsiniz. El cihazının depolama ve hızı, fiyat arttıkça artar, ancak biraz daha az acı verici hale getirmek için atılan birkaç ekstra vardır. Ön sipariş sürecinin temel ayrıntılarına inmeden önce aşağıdaki her seçeneğin özetine göz atabilirsiniz.

Buhar Güverte

(İmaj kredisi: Vana)

Steam Deck giriş seviyesi modeli

 • Fiyat: 399 $ / 349 £ (yaklaşık 538 AU$)
 • Depolama: 64GB eMMC (Yerleşik Multimedya Kartı)
 • Taşıma çantası

Steam Deck standart modeli

 • Fiyat: 529 $ / 459 £ (yaklaşık 713 AU$)
 • Depolama: 256GB NVMe SSD
 • Daha hızlı depolama
 • Taşıma çantası
 • Özel Steam Topluluğu profil paketi

Steam Deck premium modeli

 • Fiyat: 649 $ / 569 £ (yaklaşık 875 AU$)
 • Depolama: 512GB NVMe SSD
 • En hızlı depolama
 • Birinci sınıf parlama önleyici kazınmış cam
 • Özel taşıma çantası
 • Özel Steam Topluluğu profil paketi
 • Özel sanal klavye teması

Buhar Güverte


(İmaj kredisi: Vana)

Evet, Steam Deck ön siparişleri için rezervasyon ücreti gereklidir

Valve, 'adil bir sipariş süreci sağlamak' için bir dizi uyarıyı hayata geçirdi. Birincisi rezervasyon ücreti. Bu, 5 $ olacaktır (İngiltere müşterileri için 5 £ olacağını varsayıyoruz). Ücret, 'satın alma niyetinin daha net bir işareti' olarak tanımlanır ve Valve'in rezervasyonlar başlarken 'tedarik zincirini, envanteri ve bölgesel dağıtımı dengelemesini' sağlar. parayı kaybetmek.

Hangi ödeme yöntemini kullanırsanız kullanın, Steam Deck'inizi belirtilen zaman aralığında (daha fazlası aşağıdadır) sipariş etmezseniz ücret iade edilir. Bu, yalnızca geri ödemenin rezervasyonunuzdan sonraki 30 gün içinde gerçekleşmesi durumunda geçerlidir. İlk 30 günün dışında kalırsa, geri ödemeniz Steam Cüzdanınıza gidecektir.


16 Temmuz ve 17 Temmuz'da yapılan Steam Deck ön siparişleri

Steam Deck ön siparişlerinin açık olduğu ilk 48 saat boyunca, sadece belirli kişiler süreci gerçekten geçebilecek. Scalers'ı ortadan kaldırmak için başka bir hamlede, yalnızca Haziran 2021'den önce Steam'de satın alma işlemi yapanlarınız rezervasyon yaptırabilecek.

'Potansiyel yetkisiz satıcıların farkındayız ve adil bir sipariş süreci sağlamak için ek bir önlem olarak, rezerve edenin ilk 48 saatlik rezervasyon müsaitliği için Haziran 2021'den önce Steam'de bir satın alma işlemi yapmış olması şartı ekledik,' Valve Steam Deck rezervasyon SSS'si diyor.


Diğer herkes Pazar gününe kadar beklemek zorunda kalacak. Ek bir bonus olarak, Steam hesabı başına yalnızca bir Steam Destesi sipariş edilebilir, bu nedenle, bu, scalpers'ın ilk donanım grubuna atlamasını ve hepsini toplamasını durdurmalıdır.

Buhar Güverte

(İmaj kredisi: Vana)

Steam Deck ön siparişleri nasıl çalışır?

Artık gereksinimleri ortadan kaldırdığımıza göre, Steam Deck ön sipariş sistemi gerçekte nasıl çalışıyor? Modelinizi seçtikten, rezervasyon ücretinizi teslim ettikten ve ilk dalgaya girdikten veya Pazar gününe kadar bekledikten sonra, şimdi olacaklar.

Rezervasyon sürecini tamamladığınızda, bir kuyruğa girileceksiniz. Stoklar müsait olur olmaz, müşteriler kuyruğa girdikleri sıraya göre e-posta ile iletişime geçilecektir.


Rezervasyonlar bölgeseldir ve bir tane yerleştirmek için bir Steam hesabına ihtiyacınız olacak. Steam hesabınız, hesabınız 'iyi durumda' olacak şekilde geçerli bir ülkede olmalıdır. Ayrıca, yalnızca rezervasyonunuzu gönderirken seçtiğiniz modeli sipariş edebilecek olmanız da hiçbir şeye değmez.

Valve, Aralık 2021'e kadar gerçekten sipariş vermek için davetiye göndermeye başlamayı hedefliyor, ancak kullanılabilirliği garanti edemediğini söylüyor. Siparişinizi vermek için size verilen süreyi kaçırırsanız, rezervasyon ücretinizin tamamı iade edilir. Tüm bunlardan memnunsanız, şuraya gidin:Steam Destesi rezervasyon sayfası.

Steam Deck ön siparişleri nasıl iptal edilir

Steam Deck rezervasyonunuzu istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak bunun muhtemelen ön ödemenizin iadesini etkileyecektir. Yukarıda açıklandığı gibi, rezervasyonunuzu yaptıktan sonraki 30 gün içinde iptal ederseniz, rezervasyonunuz için kullandığınız ödeme yöntemiyle geri ödeme alırsınız. 30 günlük süreyi geçen her şey Steam Cüzdanınıza iade edilir.