Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Bu kapalı alan eğitim ipuçları ile yaz kilo kaybı çok hızlı gerçekleşir

Bu kapalı alan eğitim ipuçları ile yaz kilo kaybı çok hızlı gerçekleşir

2020 yazı geleneksel bir güneş mevsimi olmayabilir, ancak hepimiz hala yaz kilo kaybı için hazırlanıyoruz. Ne de olsa, kendini soyutlarken kendini geliştiremeyeceğini kim söylüyor? Dışarıya çıkmak için daha az fırsat olsa bile, yakında biraz güneş ışığı ve sıcaklığın tadını çıkarabiliriz ve bu kapalı alan eğitim ipuçları, önümüzdeki sezon için kilo vermeye yardımcı olacaktır. Formda olmak sadece iyi görünmekle ilgili değildir, aynı zamanda zihinsel iyilik için temel bir yardımcıdır.


Geleneksel olarak daha 'gömleksiz' havaya olan yakınlık, birçoğumuzun son altı ayda egzersiz yapmak için harcadığımız asgari çabanın gerçekten işe yaramadığını fark ettiğimiz anlamına geliyor. Ve normalde yaptığımız kadar dışarıya çıkmak mümkün olmasa bile, hem beden hem de zihin için mümkün olan en iyi şekle sahip olmak yine de önemlidir.

Yaz için formda kalmanıza ve forma girmenize yardımcı olacak bu iç mekan eğitim ipuçları listesini derledik - kesinlikle şimdi olduğundan daha zinde ve daha tonda.

Yapmak istediğiniz işin miktarına bağlı olarak, üç ay canlanmak için fazlasıyla yeterli olabilir, ancak süper fit olmayı planlıyorsanız, ne yediğinize ve nasıl çalıştığınıza biraz dikkat etmeniz gerekir. . Dengeli bir diyetin yerini aşırı miktarda egzersiz seansı alamaz ve eğer uzun vadede formda kalmak istiyorsanız, bu birkaç ay kendinizi yeni ve daha sağlıklı bir yaşam tarzına sokmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Burada diyet konusunu tartışmayacağız - çok sayıda tavsiyemiz varnasıl hızlı kilo verilirveKarın bölgesi yağı nasıl kaybedilir- ama size yaz için nasıl sıkılaşacağınız konusunda en iyi ipuçlarını vereceğiz. Hava şartlarına güvenmek zorunda olmadığınız ve trafiği veya yayaları atlatmanız gerekmediği için iç mekan eğitimi birçok kişi için gerçekten işe yarayabilir. Birçok açık hava egzersizi türü,en iyi ev spor salonuiçeride ekipman ve ayrıca vücudunuzdaki yağları anında eriten özel iç mekan egzersizleri de vardır.


kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Getty Images)

Önce güvenlik

İç mekanda egzersiz yapmak ne kadar harika olursa olsun, A) egzersiz yapmak için güvenli olduğundan ve belirlenen kapalı alan eğitim alanı etrafında herhangi bir engel olmadığından ve B) hepinizin ısındığından ve seanstan önce biraz hafif esnediğinizden emin olmalısınız. Gergin kaslar ve egzersiz için hazırlanmamış bir kalp sizi anında yaralayabilir. Kalp atış hızını izlemenin en iyi yolu,koşu saatiama en azından birkalp atışı ekranıBöylece kalp atış hızınızın egzersiz yapmak için doğru bölgede olduğunu bilirsiniz.


Antrenman seanslarından sonra, tekrar gerilmeli ve kaslarınızı kullanmalısınız.en iyi masaj aletleriköpük rulo gibi veyaTheragun G3 perküsyon masajı. Egzersiz yaptığınız kaslara masaj yapmak, seanstan sonraki gün daha yüksek konfor seviyelerinden bahsetmemekle birlikte, yaralanma şansınızı azaltabilir ve iyileşme süresini kısaltabilir. Ayrıca, özellikle kapalı alanda bisiklet, koşu veya HIIT gibi yüksek yoğunluklu egzersizler yapıyorsanız, antrenman öncesinde ve sırasında bol su için.

Pingtwitter'ün en iyi 5 kapalı alan eğitim ipucu

kapalı alan eğitim ipuçları


(Resim kredisi: Getty Images)

1.İpucu: Biraz direnç eğitimi yapın

Ağırlık kaldırmak, kas kütlesi oluşturmaktan daha fazlası için yararlı olabilir. Direnç eğitiminin yağ kaybına yardımcı olduğu kadar kazanımlara da yardımcı olduğu kanıtlanmıştır, bu nedenle kilo vermeyi ve kas inşa etmeyi planlıyorsanız, programınıza direnç seansları ekleyerek bir taşla iki kuşu da öldürebilirsiniz.

Bir sürü varyeni başlayanlar için kettlebell egzersiziHem deyeni başlayanlar için dambıl antrenmanları, ancak alan veya bütçeniz azsa, kas yükünü artırmayı deneyebilirsiniz.direnç bantları. Bunlar farklı güç versiyonlarında gelir (genellikle renk kodludurlar) ve bunları hem esneme hem de egzersiz için kullanabilirsiniz.

kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Getty Images)

2.İpucu: Push-pull antrenmanlarını deneyin

KİMEiki günlük itme-çekme egzersizibir tür direnç antrenmanıdır ve başkaları üzerinde çalışırken belirli kas gruplarına bir mola vermenin ek faydasına sahiptir. Yani, bir gün & lsquo; push & rsquo; ertesi gün 'çekme' özelliğini kullanabilirsiniz. kaslar ve deadlifts yapın ve sıralar üzerinde bükün.


Antrenman yapmak için haftada iki günden fazla zamanınız varsa, antrenmanı daha da derinlemesine bölebilirsiniz.iki günlük push-pull üst vücut egzersizive iki günlük alt vücut (ve karın kasları) itme-çekme egzersizi. olasılıklar gerçekten sonsuzdur.

kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Fitbit)

3. İpucu: Metabolizmanızı HIIT Seansları ile Hızlandırın

Bir sürü varHIIT'i denemek için nedenlerve bu tür bir egzersiz, yağ yakarak kilo vermek isteyenler için şiddetle tavsiye edilir. HIIT antrenmanları sadece egzersiz yaparken yağ yakmakla kalmaz, 24 saate kadar da yağ yakar.

HIIT antrenmanları, orta derecede kalp atış hızı soğuma süreleri ile karışık yüksek kalp atış hızı aralıklarının kısa patlamalarından oluşur. Bu kalp sağlığı için faydalıdır, ancak HIIT metabolizmayı da hızlandırabilir, böylece aynı zamanda daha sağlıklı ve daha ince olursunuz.

kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Getty Images)

4.İpucu: Bir ev kardiyo makinesi edinin

Yoğun HIIT ve uzun kardiyo egzersizleri minimum ekipmanla yapılabilirken, çoğumuz spor salonu tarzı makineler kullanmayı daha motive edici buluyoruz. En iyi tasarımın çok fazla yer kaplaması gerekmez ve paranızın karşılığını daha fazla kardiyo patlaması elde etmenin harika bir yoludur. Psikolojik olarak, birçok insan, bedelini cömertçe ödedikleri çok görünür bir fitness ekipmanı levhasına sahip olmayı da motive edici buluyor.

Bir koşu bandı, eliptik eğitmen veya kürek makinesinin hepsinin büyük faydaları olabilir, ancak yakılan kalorilerin en iyi kombinasyonu, nispeten düşük etki ve bakım kolaylığı için bir egzersiz bisikleti tartışmasız en iyi ev seçeneğidir.

Kapalı alanda pedal çevirmeegzersiz bisikletiyerinde bir eğitim planınız yoksa garip olabilir. Yarış eğitimi ve düzeni için daha yapılandırılmış planlar geliştirilmiş olabilir - ne yazık ki bir süredir menünün dışında kalan bir şey - ama aynı zamanda ev egzersiz bisikletinizde size bir amaç da verebilirler. Gibi uygulamalarZwiftaynı zamanda bisiklet sürmek için sanal bir dünya ve diğer birçok sanal bisikletçinin yarışmasını sağlayabilir, böylece iç mekanda etkili ama eğlenceli bir şekilde kalori yakabilirsiniz.

En sevdiğimiz bisiklet gibi akıllı bir iç mekan bisiklet antrenörü kullanmak,Wattbike Atom, güç çıkışınızı ve kadansınızı izlemek için ayrı sensörler satın almak zorunda kalmamanın yanı sıra nihai özelleştirilebilirlik avantajına sahiptir. Antrenman ve planlarla dolu ücretsiz Wattbike merkeziyle egzersizinizin yukarıda belirtilen yapılandırılmasına da yardımcı olur.

İç mekan bisikleti ne kadar iyi olursa, seanslarınız o kadar gerçekçi olur ve açık havada bisiklet sürme simülasyonu o kadar iyi olur.

kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Getty Images)

5.İpucu: Vücut ağırlığı antrenmanı yapın

Vücut ağırlığı eğitimi bazıları için çok zor gelebilir, ancak kesinlikle kapalı alanda egzersiz yapmanın en uygun maliyetli yoludur. Çoğu egzersiz türü için, herhangi bir ekipmana, yalnızca yükseltilmiş bir yüzeye veya sarkacak bir şeye ihtiyacınız olmayacaktır. Çekme yapabileceğiniz bir bar yok mu? Sorun değil. Bir kapıçubuğunu yukarı çekinhiç de pahalı değil.

Karın kasları, egzersizler, V-otururluklar veya tahtalar yaparak eğitilebilir ve her zaman birscooter'danTemel eğitiminizi daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız. Direnç bantları burada da kullanılabilir, sadece diz çökme direnç bandı egzersizlerini veya direnç bandı egzersizlerini düşünün. İç mekanda jimnastik egzersizleri yaparak, hiç vakit kaybetmeden hırsızlık yapacaksınız.

kapalı alan eğitim ipuçları

(Resim kredisi: Wattbike)

Pingtwitter bu içeriği Wattbike ile ücretli bir ortaklığın parçası olarak oluşturdu. Bu makalenin içeriği tamamen bağımsızdır ve yalnızca Pingtwitter'ün editoryal görüşünü yansıtmaktadır.Wattbike hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.