Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Super Mario Odyssey incelemesi

Super Mario Odyssey incelemesi

Super Mario Odyssey'de oyunun her şeyi ve temsil ettiği her şeyi bir patlama kutlamasına dönüştürdüğü bir an var. Bu büyük eski video oyun serisinin geçmişi, bugünü ve geleceği aynı anda, Nintendo'nun yıllarca el frenini çektikten sonra artık kesinlikle yaratıcı bir şekilde uçtuğunu gösteren serbest dönen, muhteşem ve deneysel bir sette bir araya geliyor.


  • Ve bu Nintendo Switch oyunları, bu Noel'de oynayabileceğiniz en iyi oyunlar

Daha fazla ayrıntıya girmek, spoiler bölgesine girme riskini taşır, ancak bu partinin ve genel olarak daha geniş oyunun gösterdiği özgürlük, sarhoş edici olmaktan başka bir şey değildir. 1980'lerde Nintendo Entertainment System'ın harikulade günlerinde iri yarı İtalyan tesisatçıyla ilk kez yakından tanışan oyuncular olarak, serinin sadece tam bir daire çizmekle kalmayıp aynı zamanda geleceğe üç kez sıçramasını görmek gerçekten etkileyici bir deneyimdi. böyle bir zevk.

Çok sayıda düzgün 2D oyun geçişlerinden biri

Bu, Big N için bir dönüm noktası yılı oldu, tabiri caizse geleceğe çok geri dönüyor ve muhteşem sonuçlar da var, tartışmasız Nintendo 64'ün 20 yıl önce mağaza raflarını süslediğinden bu yana en güçlü ilk yıl serisiyle. Super Mario Odyssey'in kanıtlamaktan neredeyse keyif aldığı şey, Nintendo'nun sadece geçmiş zaferleri geri getirmekle kalmıyor, aynı zamanda onların üzerine inşa ediyor ve onları harikulade yeni zirvelere taşırken, aynı zamanda kural kitabını yırtıp atarken kelimenin tam anlamıyla sıfır korku göstermesidir. bunu yapmanın gerekli olduğunu hissediyor.


Şapka tak, şapka çıkar

Cappy, Mario'nun bugüne kadarki en çok yönlü güçlendiricisidir

Ve bu korku eksikliğinin en büyük örneği, tartışmasız, Super Mario Odyssey'nin yıldızı olan Cappy'nin kapağında gösteriliyor. Bir Mario oyunu için kabul edilen riffi takip etmekten ve her seviyede bir dizi farklı güçlendirici inşa etmekten uzak olan Odyssey, hepsini atıyor. Ateş çiçekleri, mantarlar, tüyler, yapraklar ve hatta yıldızlardan bazıları Odyssey'de güçlendiriciler olarak mevcut değil, Mario oyunun dünyalarında ilerlemek için neredeyse tamamen Cappy'ye güveniyor, Mario'nun kafasını o andan itibaren süslüyor. orijinalinin Bowser'in zeplin tarafından oyunun başladıktan birkaç dakika sonra parçalanması. Muhtemelen, Nintendo'nun onlarca yıllık bir Mario oyunu nasıl yapılır kural kitabı gibi parçalanmış.


Kelimenin tam anlamıyla, toplanacak yüzlerce güç uydusu var

Bunu telafi etmek için, Cappy, serinin şimdiye kadar gördüğü en güçlü, çok yönlü güçlendiricidir. Mario, Cappy'yi düşmanlara çeşitli şekillerde vurmak için fırlatabilir, onu bir basamak taşı olarak kullanabilir ve kışkırtıcı platformlar ulaşılamayacak kadar uzandığında atlamak için sıçrayabilir, onunla para ve powerup toplayabilir, onunla kar ve bulut dağıtabilir ve inanılmaz bir şekilde , onu fiziğe meydan okuyan yeni akrobatik hareketlerden bir seçki gerçekleştirmek için kullanın. Cappy'nin de yapabileceği başka bir şey vardı ve şakayı gidip unuttuk ... hmmm, o neydi?


Cappy ile bir yaratığa sahip olursanız, onun hareketlerini ve yeteneklerini kazanırsınız

Oh evet! Cappy, Super Mario Odyssey'deki yaratıkların ve nesnelerin çoğuna kelimenin tam anlamıyla sahip olabilir, Mario'yu bıyıklı, neredeyse her zaman daha sevimli bir enkarnasyon haline getirebilir, şimdi onların imza hareketleri ve güçleriyle donatılmıştır. Ve Nintendo, Cappy'i bir tamirci olarak tamamen benimsediği için, bu mülkler sadece oyunda ilerlemek için çok önemli değil, aynı zamanda doğası gereği çok eğlencelidir (Mumbo'nun Rare'in klasik 1998 platform oyunu Banjo-Kazooie'deki dönüşümlerini düşünün).

Kesinlikle bir bıyık tarağına ihtiyacım olacak

Sonuç, Mario kesinlikle Odyssey sırasında güneşte biraz zaman geçirirken, oyunun büyük bölümlerinde hiç ekranda görünmüyor - en azından tesisatçı biçiminde değil - Cappy, Mario'yu akordeon tırtıldan her şeye dönüştürüyor. (Super Mario Dünyanın İllüzyon Ormanı seviyelerinden en iyi bilinen klasik düşman) tam işlevli jumbo boyutlu bir fermuara ve bir gülle ateş eden tank ve daha fazlasına. Ve bu, bıyıklı bir bıyıklı T-Rex sahnesi hakkında hiçbir şey söylemiyor.


Çok sayıda kolleksiyon eşyası sadece eşya yoluyla toplanabilir

Ve yanılsama altında olmayın, Cappy'nin yeteneklerinde ustalaşmak, Super Mario Odyssey'den maksimum keyfi çıkarmak için anahtardır, çünkü oyun, Cappy Mario'dan alındığında birkaç kez vurgulandığı gibi, tüm güçlü şapka güçleri olmadan bu oyunda oldukça savunmasızsınız. , zeplin hangi topraklarda park etmiş olursa olsun.

Büyük bir tur

Mario yolculuğu sırasında patent bekleyen Pingtwitter zeplinini gördü

Ve Super Mario Odyssey'de bir sürü yer var. Son olarak, 20 yıldan fazla bir süre sonra Nintendo, oyuncuya Mario'nun zepliniyle, 'Odyssey' ile keşfetmesi için gerçek açık dünyalar sunarak onlara seyahat etme imkanı sağladı. Sadece Mario'nun açık dünya sanal alanlarını keşfedebileceği, büyük ölçüde oyuncunun istediği herhangi bir sırada toplayabileceği çok sayıda güç uydusu (Odyssey'nin yıldız benzeri ana koleksiyon parçaları) ile birlikte, aynı zamanda oraya gidip gelmek için de gezilebilir. Eğer birdenbire bir karayı keşfetmek istemezseniz, diğerinden kısa bir zeplin uçuşu olacaksınız demektir.

Super Mario Odyssey'nin dünya haritası kelimenin tam anlamıyla dünyadır

Her ülke, ilk geldiğinde benzer bir yapıyı takip ediyor, ancak Bowzer ve yardımcı minyonları Broodals sayesinde her biri kötü durumdayken, kaçırılan Prenses Şeftali'nin iradesi dışında evlendiğini görmek için önünüzdeki alçak görevlerinde onları süpürüyorlar. Çoğunlukla ilk uğrak noktanız, Odysseia'yı başka bir hedefe ulaşması için güçlendirmek için asgari sayıda güç ayını toplamadan önce toprağı bu zorbalık boyunduruğundan kurtarmaktır. Büyük dünya turu turunuzun belirli noktalarında, Nintendo'nun bunu gerçekten özgür, açık bir dünya deneyimi haline getirme taahhüdüne ihanet ederek, bir sonrakine uçabileceğiniz bir varış noktası seçeneği bile veriliyor.

Sadece zeplin güç uydularını besleyerek maceranda ilerleyebilirsin

Ve toplanacak yüzlerce ve yüzlerce güçlü ay, satın alınacak kostümler ve hediyelik eşyalar (ikincisi Odyssey'de görmeniz için düzgün bir şekilde yerleştirilmiş) ve keşfedilecek sırlar olduğu için her ülkeyi kesinlikle tekrar ziyaret etmeniz gerekecek. Bir toprağın yüzde 100'üne sahip olsanız bile, Super Mario Odyssey'nin canlı sanat tarzını daha fazla kucaklamak, sürükleyici sesine hayran olmak veya özgür Mario - neşe içinde uzanmış kollar - boyunca neredeyse kesinlikle tekrar dönmek isteyeceksiniz. manzara, daha önce hiç büyük olmamış, mekanik olarak daha sıkı bir şekilde entegre edilmiş veya bugüne kadar serilerde kullanımı daha eğlenceli bir hareket setini çağırıyor.

Herkesin en sevdiği P-Switch'ler geri döndü

Çoğunlukla, Super Mario Odyssey'nin, oyunu karıştırdığınızı düşündüğünüzde bile, sizi yeni bir şeyle, beklemediğiniz bir şeyle şaşırtma becerisine çekileceksiniz - ve bu, doğasında olan istikrarsızlığından geliyor. bir 'Mario' oyunu. Temel içeriğinin ve oynanışının çok fazlası olduğu için çerçeve kesinlikle orada, ancak çekirdeğine derinlemesine yönlendirilmiş, neredeyse sıra dışı bir caz notası asi deneyimler.

Ay ışığında dans etmek

Bath Belediye Başkanının üçlü bir tehdit olmasını diliyoruz

Yirmi yıldan fazla bir süredir Super Mario 64'ün hayaleti bayramda Banquo gibi bu efsanevi diziye musallat oldu, en çok beğenilen yeni sürümler bile bir miktar karardı. Nintendo'nun ton olarak veya yapısında neden hiçbir zaman düzgün bir şekilde takip etmediği bir sır olarak kalsa da, Coleridge'in bal çiği cennetini tattığından korkup aynı sihri yeniden yaratamayacağını hissettiğini merak ediyor ve şimdi muhteşem, doğru zamandan acımasızca uyanıyor mu? ve doğru yer hayali.

İnanılmaz bir dizi kum havuzu arazisi keşiflerinizi bekliyor

Evet, daha sonraki Super Mario Sunshine ve Galaxy oyunları aynı formüle sadık kalmaya çalıştı, ancak tartışmasız, tüm zamanların en büyük video oyunlarından birini üreten yenilik ve şişede yıldırım yaratıcı parlaklığından yoksundu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Nintendo daha sonra seriyi köklerine geri götürdü, New Super Mario Bros. ve Super Mario 3D World gibi başlıklar, yaratıcı ve finansal bir nadasa döneminde güvenli bir şekilde oynuyor, kimliğini yeniden onaylamak için arıyor, ancak geçmişe kıyasla kaçınılmaz olarak soluyor. yüksekler.

Bowser'ın gösterişli hava gemisi - açıkça Bowsering'de çok para var

Super Mario Odyssey ile bu prangalar muhteşem bir şekilde çıkarıldı ve birdenbire, yaratıcı, deneysel bir serüvenle tam bir çemberle geri döndük, sadece o açık dünya ruhani halefini Super Mario 64'e değil, aynı oyuncular hiç olmadı, ama aynı zamanda seriyi gerçekten şaşırtıcı ve harika şekillerde yenileyip yeniden canlandıran bir başlık. Ve bu deneysel canlandırmaya gerçekten en yüksek itibara sahip olunmalıdır, öyle olduğu gibi, bugün endüstride çok nadirdir.

Mario'nun gemisi Odyssey, başka bir uçuşa başlıyor

Neredeyse başka herhangi bir yayıncıya yaklaştıysanız ve en sevilen, yerleşik, nakit inek yaratımını yapmak ve oyuncunun doğrudan o karakter olarak oynamadan, onu neredeyse bir araç-to-an'a düşüren oyuncudan zevk alan bir başlık yaratmak istediğinizi belirttiyseniz -son yan şov, odadan gülünecek. Ama Nintendo'nun yaptığı tam olarak bu. Tıpkı Mario'nun ikonik şapkasının oyunun başlamasından birkaç dakika sonra parçalanıp yok edilmesi gibi, Nintendo da serinin kural kitabını yırttı ve sonuçlar oldukça muhteşem.

Super Mario Odyssey gerçekten destansı bir maceradır

Super Mario Odyssey'in bu kadar deneysel olmayı başarırken aynı zamanda bugüne kadarki her Mario oyununun en iyi bölümlerini çizmesi, bu süreçte oyunun en ünlü serisine inanılmaz derecede oynanabilir ve neşeli bir aşk mektubu olması, şüphesiz efsanevi bir Homeric macerası gibidir. - gerçekten destansı.

Günün en iyi Super Mario Odyssey fırsatları 151 Amazon müşteri yorumu İndirimli Fiyat Super Mario Odyssey (Nintendo ... Walmart59,99 53,25 ABD doları GörünümSuper Mario Odyssey -... Amazon Prime $ 56.49 Super Mario Odyssey'i Görüntüle -... Dell59,99 GörünümSuper Mario Odyssey Standard ... En İyi Fiyat 59,99 TL Daha Fazla Teklif Göster Her gün en iyi fiyatlar için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bunu beğendin mi?