Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Surface Book 2 incelemesi: Bu harika 13,5 inç dizüstü bilgisayar alabileceğinizin en iyisi mi?

Surface Book 2 incelemesi: Bu harika 13,5 inç dizüstü bilgisayar alabileceğinizin en iyisi mi?

Microsoft Surface Book 2 fırsatları 403 Amazon müşteri yorumu Microsoft Surface Book 13.5 '... Amazon Prime 999 $ Görüntüle

Microsoft, halihazırda ABD'de bulunan ve 2018'de İngiltere'ye gelecek olan Surface Book 2'nin yeni bir 15 inçlik versiyonunu piyasaya sürdü. Ancak neyse ki, 13.5 inçlik sürüm de bu kıyılara ulaştı.


Surface ürün yelpazesi, her zaman Windows'un neler yapabildiğini göstermek ve yüksek performanslı mobil bilgi işlem için mücadeleyi Apple'a taşımak için tasarlandı. Microsoft, Apple’ın yaratıcı merkezini hedeflediği gerçeğini gizlemedi ve Surface Pen’in başarısı ve kullanışlılığı bunun büyük bir parçası.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

  • En iyi 2'si 1 arada Windows tabletleri

Yeni Surface Book 2, orijinalin büyük ölçüde devamı niteliğindedir, ancak Surface cihazlarının manzarası şimdi biraz değişti.Yüzey Dizüstü Bilgisayarıvardı. Surface Laptop, aslında sadece bir dizüstü bilgisayar isteyenler için bir Yüzey Kitabıdır ve Surface Book 2'yi bir dizüstü bilgisayar VE Surface Pen ile kullanabilecekleri harika bir Windows tableti isteyenleri hedeflemek için herhangi bir geleneksel bağdan arındırır. Esasen, müthiş gücün yanı sıra tam çok yönlülüğe sahip, her şeyi değiştirebilen bir üründür.

Bu cihazlar 2'si 1 arada dönüştürülebilir konsepti n'inci dereceye taşır; kesinlikle Surface veya Surface Pro'ya benzemiyorlar. Ve Surface RT'yi hatırlarsanız, Micrsoft'un hafızanızı, Siyah Giyen Adamlar tarzında beyninizi yıkamadığına şaşırdık.


Paramız için 15 inçlik çok büyük. O boyutta bir tablete ihtiyacınız yok. Ve gerçekten taşınabilir olamayacak kadar büyük. Olağandışı kalınlığı nedeniyle - benzersiz menteşe sayesinde - bu dizüstü bilgisayarı 13 inçlik bir dizüstü bilgisayarı alabilecek şekilde özel olarak tasarlanmış bir çantaya yerleştirmek zaten biraz zor.

Surface Book 2 özellikleri

Surface Book 2 orijinal versiyona benzese de bizim için iki büyük fark var - birincisi yüzey altı ince ayar. Dizüstü bilgisayarın Core i5 sürümü artık fansız soğutma özelliğine sahip. Core i7 sürümü, daha fazla güç tüketimi nedeniyle hala aktif soğutmaya ihtiyaç duyuyor (15 inçlik tüm modellerde olduğu gibi).


Bu yeni model ile ağırlık biraz azaldı. 312mm x 232mm x 13mm (en ince kısmında), Surface Book 2 öncekinden biraz daha küçük ve daha incedir ve orijinalin 2.0kg ağırlığına kıyasla 1.6kg ağırlığındadır. Surface Book’un ana sorunu, birçok ince ve hafif dizüstü bilgisayara ve en önemlisi süper ince MacBook Pro'ya kıyasla hantal hissetmesidir.

15 mm'de, Surface Book 2'nin en ince noktasında olduğundan biraz daha kalın olabilir, ancak MacBook Pro baştan sona tekdüze iken, Surface Book 2'nin menteşesi, dayanak noktası sayesinde çok daha kalın olduğu anlamına gelir. Yine de alışırsınız ve ekranı bazı gösterişli açılarda konumlandırmanıza olanak tanır.

Ancak Dell ve Lenovo gibi rakipler, bu kadar büyük menteşeler gerektirmeyen akıllı dizüstü bilgisayarlar üretmeyi başardılar.


Surface Book 2 performansı

Surface Book 2, kesinlikle bir fiyat etiketi ile eşleşen bir performans teklifidir. Temel model çok kötü değil, ancak özel bir GPU'su olmadığı için, 500 sterlin daha pahalıya mal olan yükseltilmiş modele ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz için affedileceksiniz. Bu oldukça büyük bir adım.

Temel seviyedeki Surface Book 2 13,5 inç modeli size 7. Nesil Intel Core i5 CPU, 8GB RAM, 256GB ve entegre GPU'yu 1.499 £ (veya 1.499 USD, yaklaşık 2.600 AU) karşılığında verir.

Karşılaştırıldığında, Dell XPS 13 çok daha ucuzdur, ancak aynı düzeyde bileşen içermez. Çift çekirdekli Intel Core i3 CPU, 8 GB RAM ve Full HD InfinityEdge ekranla eşleştirilmiş 128 GB SSD depolama için 999 £, 799 $, 1.899 AU $ 'dan başlar.

O zaman en yeni nesil Intel Core i7 CPU, 8GB, 256GB ve 2GB GDDR5 belleğe sahip Nvidia GTX 1050 GPU'lu bir sürümü 1.999 $ veya 1.999 £ (yaklaşık 3.400 AU $) karşılığında var. Bu arada, Intel Core i7, 16GB RAM, 512GB SSD ve Nvidia GTX 1050 GPU kurulumu 2.499 £ veya 2.499 $ (yaklaşık 4.300 AU $). Son olarak, en iyi yapılandırma bir Intel Core i7, 16GB RAM, 1TB SSD ve GTX 1050 ile birlikte 2.999 £ veya 2.999 $ (yaklaşık 5.200 AU $) karşılığında geliyor.

Daha iyi bir XPS 13 modeli, Intel Core i7 işlemci, 3,200 x 1,800 InfinityEdge dokunmatik ekran ve en son Surface Book 2 13,5 inç modelinin yaklaşık yarısı fiyatına 8 GB RAM ile birlikte gelir. Surface Book 2 - en üst teknik özellik bile - şaşırtıcı olmayan bir şekilde oyunlar için istediğinizden çok üretkenlik odaklı bir cihazdır (2 GB grafik belleği vardır). İkincisini istiyorsanız ve para sorun değilse, o zaman 15 inçlik Surface Book 2'nin 2018'de Birleşik Krallık'a gelmesini bekleyin.

Tesadüfen, önceki Surface Book'ta olduğu gibi, özel grafikler temeldedir, bu nedenle ekranı ayrı bir tablet olarak kullanırsanız, bunun yerine entegre grafikler kullanacaksınız. Ayrıca tabandan ek güç aldığınızı da unutmayın. Grafik yoğun bir uygulama kullanırken ayırırsanız, uyarılacağınızı unutmayın.

Belirtilen 17 saatlik pil ömrü biraz iyimser, ancak yoğun bir kullanım gerçekleştirdik ve bundan tam bir gün aldık. Yaptığınız tek şey dokümanlara biraz göz atmak ve çalışmaksa, o zaman bundan çok daha fazla zamana bakacaksınız. Tabletin ömrü en iyi 'birkaç saat' olarak tanımlanır - tüm sabah süren bir toplantı boyunca bir sorun yaşamazsınız, ancak o zaman şarj etme zamanı gelir. Tableti vücuttan ayrı olarak şarj edebilirsiniz.

Surface Book 2'nin önceki ekranının tatmin edici bir tıklama ile (klavye veya görev çubuğu düğmesindeki bir tuş aracılığıyla) ayrıldığını gördünüz mü, Microsoft, 'kas teli' mekanizmasında bazı iyileştirmeler yapmış olsa da . Bildiğiniz gibi, Windows 10, çıkardığınızda otomatik olarak tablet moduna geçer, bu da işleri çok daha basit hale getirir, ancak yine de tabletinizde tam masaüstüne sahip olabilirsiniz.

İzleme paneli pürüzsüz ve duyarlıdır, Yüzey klavyeleri her zaman en iyilerinden bazıları olmuştur. Arkadan aydınlatmalı klavye, bol miktarda tuş kullanımı sayesinde yazmak için harikadır; tüm gün kolayca yazabiliriz.

Surface Book 2 ekranı ve tableti

3.000 x 2.000 267ppi ekran, renklerin tek kelimeyle parlak görünmesini sağlayan 1600: 1 kontrast oranı sayesinde harika görünüyor. Bazıları 3: 2 en boy oranını biraz farklı bulabilir, ancak belgeleri yan yana koymak için yukarıdan aşağıya bol miktarda alan vardır - 16: 9 oranlarına sahip çok taşınabilir dizüstü bilgisayarlarda bunu elde edemezsiniz.

Surface Book 2 aynı zamanda piyasadaki en iyi Windows 10 tableti olma özelliğini taşıyor; çok ince ve hafif. Cihazın tabanının çok ağır olması biraz utanç verici, çünkü onu kucağınızda standart bir dizüstü bilgisayar olarak kullanırsanız, her şey biraz dengesiz hissediyor.

Neyse ki Microsoft, tek bir bağlantı noktası olsa bile, orijinal Surface Book'tan farklı olarak burada USB-C'yi seçti. Maalesef Microsoft, Apple'ın eski USB'de soğuk hindiye gitme cesaretine sahip değil, bu nedenle bu bağlantı noktalarından ikisi de var. Fotoğrafçıların beğeneceği tam boyutlu bir SD kart okuyucu bile var.

Google Pixelbook ve Pixelbook Pen'de olduğu gibi, Microsoft'un Surface Pen kalemi için 99 £ / 99 $ ödemeniz gerektiğini düşünmesi büyük bir özlem. Bir kez daha, Surface Pen, Surface Book 2'nin yan tarafına manyetik olarak saldırabilir, ancak bu fiyata, özellikle Surface’in temel tablet modu deneyimlerinin birçoğu size bir ekran kalemi arzuladığından onu dahil etmelisiniz. Bağlama duyarlı ayarları değiştirebilen bir disk olan Surface Dial, Surface Book 2 ile mükemmel bir şekilde çalışıyor. Yine dahil değil, ancak paketlenmemiş olması daha anlaşılır.

Windows 10, iOS kadar sezgisel olmasa da bir tablet işletim sistemi kadar iyi. Ancak Microsoft Store bir sorun olmaya devam ediyor; Hâlâ yeterince iyi uygulama yok ve Mağaza'nın deneyimi hüzünlü ve yavaş kalıyor. Yalnızca Microsoft'un iyi bir uygulama mağazası üretemeyeceği ve geliştiricileri çekemeyeceği sonucuna varabilirsiniz, çünkü mağazanın Windows 8 ile ilk lansmanından beş yıl sonra. Yine de sorun değil çünkü Windows çok iyi destekleniyor mağaza dışındaki diğer uygulamalar için platform.

Pingtwitter Kararı

Genel olarak, Surface Book 2 13,5 inç şüphesiz birinci sınıf bir üründür - hiçbir şey yapılmamış gibi görünmüyor ve denediğimiz en güçlü 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar. 15 inçlik sürümde olduğu gibi, Windows Mixed Reality gibi Fall Creators Update'in yeni özellikleri de dahil olmak üzere Windows 10 için mükemmel bir vitrindir. Üstün bir tasarıma ve bir bedeli olsa da mükemmel özelliklere sahiptir.