Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Surface Book vs Surface Pro 4: Size en uygun Microsoft tableti hangisi?

Surface Book vs Surface Pro 4: Size en uygun Microsoft tableti hangisi?

Lumia telefonlar, yeni bir giyilebilir cihaz ve yeni bir giyilebilir cihaz ile Microsoft donanım hayranları için oldukça bir hafta oldu.HoloLenshepsi New York'taki özel bir etkinlikte sergilendi. Şirket ayrıca yeni Surface Book dizüstü bilgisayarla sonunda mağazada bir sürpriz yaşadı - peki bu Surface Pro 4'ü nerede bırakıyor?


Microsoft'un dizüstü bilgisayarının / tabletinin tablet / dizüstü bilgisayarıyla nasıl eşleştiğini merak ediyorsanız, yardım etmek için buradayız. Yeni cihazlara ve bunların özelliklerine ilişkin rehberinizle önemli olan tüm kategorilerde bilmeniz gereken her şeyi öğrenin. Hangisinin size uygun olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin ...

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?

Surface Book vs Surface Pro 4: biçim ve işlev

Surface Pro yaşam tarzı

Yüzey Kitabı ve Yüzey Pro 4Temelde iki farklı açıdan yaklaşılan aynı cihazdır: Kitap, bir işi tablet olarak yapabilen bir dizüstü bilgisayardır, oysa Pro 4, isterseniz bir dizüstü bilgisayar değişimine dönüştürebileceğiniz bir tablettir (olduğunuz sürece klavye kapağı için ekstra ödeme yapmaya hazır).


Bunu akılda tutarak, Yüzey Kitabı daha ağırdır, çünkü içinde daha ağır hizmet bileşenleri vardır. Bir dizüstü bilgisayar olarak 312,3 mm x 232,1 mm x 22,8 mm ölçülerindedir; tablet olarak, bağımsız ekran 312,3 mm x 220,2 mm x 7,7 mm boyutlarındadır. Cihaz, dizüstü bilgisayar olarak 1515-1579 g (tercih ettiğiniz yapılandırmaya bağlı olarak) ve tablet olarak 726 g ağırlığındadır ve 13,5 inç ekranla birlikte gelir.

Over to the Surface Pro 4. 292,1 mm x 201,42 mm x 8,4 mm ölçülerinde ve 766-786 g ağırlığındadır. 12,3 inç ekranıyla bu, tablet modunda Surface Book'tan biraz daha küçük olduğu, ancak aynı zamanda daha kalın ve daha ağır olduğu anlamına geliyor - şüphesiz çünkü diğer cihazların aksine tüm bileşenler ekranın arkasında paketlenmiş durumda.

Dinamik Fulcrum menteşe sayesinde Kitap ters dönebilir ve klavyeye yeniden takılabilir. Bu size tıknaz ama çok güçlü bir dokunmatik tablet verir ve Pro 4'ün akıllı bir klavye kapağı takma hilesinin kıyaslandığında oldukça eski moda görünmesini sağlar.


Surface Book vs Surface Pro 4: işlenmemiş özellikler

Surface Pro 4 yaşam tarzı

En iyi gücü ve performansı istiyorsanız, Surface Book size garanti veriyor: Orijinal dizüstü bilgisayar tarzı bir tabanı olduğu için 6. Nesil Intel Core i5 veya i7 CPU, 8GB veya 16GB RAM ve bir Nvidia GeForce'a sığabilir. Grafik kapasitesinde büyük bir artış sağlayan 1 GB belleğe sahip GPU. Ayrıca 128GB-1TB dahili depolama alanı arasından seçim yapabilirsiniz.

Kitap Pro 4'ten daha fazla piksele sahiptir (2736 x 1824'e kıyasla 3000 x 2000), ancak dizüstü bilgisayar daha büyük bir ekrana sahip olduğu için 267 ppi, kart genelinde aynıdır. Önde ve arkada 8MP ve 5MP kameralar da alıyorsunuz ve Microsoft, video oynatma için 12 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor.

Surface Pro 4 ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli yapılandırmalara sahiptir: Intel Iris grafik 540 yonga, 16 GB RAM ve 1 TB'a kadar depolama alanına sahip 6. Nesil Intel Core i7'ye kadar her şey. 8MP ve 5MP kameralar aynıdır, ancak Microsoft, Surface Pro 4'te yalnızca 9 saatlik video oynatımından alıntı yapmaktadır.


Bu, bir Surface Pro 4'ü neredeyse Surface Book kadar iyi olarak belirleyebileceğiniz anlamına gelir - tek büyük fark, ayrık grafikler ve ikincisinin yer aldığı daha büyük pildir. Kısıtlı bir bütçeniz varsa, Surface Pro 4'te daha az güçlü bir yapılandırma elde edebilirsiniz, bu da Surface Book'un gerçekten uğraşmadığı bir şey.

Surface Book vs Surface Pro 4: yerleşik yazılım

Yüzey Kitap basın

Bu kolaydır: Her iki cihaz da Windows 10 Pro'nun tam sürümünü çalıştırır, böylece tüm favori masaüstü programlarınızın yanı sıra Microsoft'un çok sevdiği evrensel uygulamaları yükleyebilirsiniz. Aslında, Surface Book ve Surface Pro 4 gibi cihazlar, Microsoft'un Windows 10 ile izlediği yolun gerekçesidir - şirketin dizüstü bilgisayarlarda, masaüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde çalışabilen bir işletim sistemi yapma konusundaki ilk girişimleri o kadar akıllı görünmedi Windows 8 günleri, ancak şimdi çok daha mantıklı.

Her iki cihaz da iTunes ve Photoshop gibi uygulamaları çalıştıracak, ancak Surface Book daha hızlı bir makinedir ve Surface Pro 4 oyun veya video düzenleme gibi en zorlu görevlerle (özellikle özellik yelpazesinin alt ucunda) mücadele edecektir. Yerleşik yazılım söz konusu olduğunda, aralarında seçim yapılabilecek hiçbir şey olmadığı için, tam bir ısı, ancak bu yazılımın ne kadar hızlı çalışacağı başka bir konudur.

Surface Book vs Surface Pro 4: diğer faktörler ve karar

Surface Pro 4 basın

Her iki cihaz da Surface Pen'i destekler (kutuda gelir) ancak Surface Pro 4'ü bir dizüstü bilgisayar olarak kullanmak istiyorsanız, Type Cover'ın maliyetini de hesaba katmayı unutmayın (ABD'de henüz uluslararası fiyatlandırmayla 129.99 duyuruldu). Ciddi miktarda yazı yazacaksanız, Yüzey Kitabı muhtemelen çok daha hoş bir deneyim olacaktır - bunu karşılayabildiğiniz sürece.

Bu bizi fiyata getiriyor: 1.499-2.699 $ (uluslararası fiyatlandırma onaylanacak), Surface Book ciddi bir yatırım. Surface Pro 4'ün fiyat aralığı 899-1599 dolar, bu yüzden çok daha uygun (İngiltere'de Pro 4'ün fiyatı 749-1799 £ olarak belirlendi). Dahili özelliklerin çoğu eşleşecek şekilde yapılsa bile, klavyenin maliyetinden, malzemelerin maliyetinden ve bu ekstra grafik gücünün maliyetinden tasarruf edersiniz.

Onunla birlikte gelen güce ve yazma deneyimine sahip bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, o zaman Surface Book çok cazip olacaktır. Yeni cihazınızı tablet modunda kullanarak zamanınızın çoğunu geçirmeyi planlıyorsanız ve yanınızda daha hafif bir şey taşımak istiyorsanız, Surface Pro 4'ü seçerek kendinize biraz para kazandırabilirsiniz.