Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Surface Go vs Surface Pro 6: Size en uygun 2'si 1 arada hangisi?

Surface Go vs Surface Pro 6: Size en uygun 2'si 1 arada hangisi?

Bir Microsoft Surface dizüstü bilgisayar veya 2'si 1 arada dizüstü bilgisayar almakla ilgilenen herkes, seçim seçenekleri açısından hiç bu kadar iyi olmamıştı ve bu özel özellikte özellikle ikisine odaklanacağız:Microsoft Surface GoveMicrosoft Surface Pro 6.


Bu bilgi işlem cihazlarının benzerlikleri var - sonuçta aynı aralıktalar - ancak konuşulacak pek çok farklılık da var. Aralarında seçim yapmaya çalışıyorsanız, yardımcı olabiliriz ve işte önemli olan tüm kategorilerde karşılaştırmaları.

Surface Go vs Surface Pro 6: Tasarım

Microsoft Surface Go

Microsoft Surface Go

Hem Surface Go hem de Surface Pro 6, Surface cihazları olarak kolayca tanınabilir - her ikisi de basit tablet form faktörüne sahiptir, her ikisi de klipsli bir klavyeyle çalışabilir ve bunlara uzaktan bakarsanız, olabilirsiniz. onları ayırt edemediği için affedildi.


Tabii beden dışında. Buradaki en önemli tasarım farklılıklarından biri, Surface Go'nun 10 inç, 1.800 x 1.200 piksel ekranı kullanırken, Surface Pro 6'nın 12.3 inç, 2.736 x 1.824 piksel ekranla ante'yi yükseltmesidir. Bu, ikinci cihazın ekrandaki her şey için daha fazla alana sahip olduğu ve daha keskin bir görünüme sahip olduğu anlamına gelir - ancak aynı zamanda bir sırt çantasında taşımak ya da Surface Go kadar uygun değildir.

Aslında, Surface Go ağırlığı en hafif konfigürasyon için 522 gramdan (1.15 lbs) başlarken, Surface Pro 6 için teraziler 770 gram (1.70 lbs) ve üstü eğimli - neredeyse yarısı kadar. Surface Pro 6 da daha kalın bir renktir ve siyah veya gümüş renkte gelirken, Surface Go sadece gümüşe yapışır.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Go fırsatları 397 Amazon müşteri yorumu Microsoft SURFACE GO SIG ... Amazon Prime £ 285,56 Microsoft Surface GO Intel ... Amazon Prime £ 475 Görüntüle Microsoft Surface GO 10 İnç ... Amazon Prime £ 518 Microsoft Surface görüntüle GO 10-Inch ... Amazon Prime 549 £ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Surface Go vs Surface Pro 6: Özellikler

Yüzey Pro 6


Yüzey Pro 6

Bu 2'si 1 arada aygıtların her ikisi de çeşitli konfigürasyonlarda mevcuttur, ancak Surface Go açıkça buradaki bütçe seçeneğidir: Intel Pentium 4415Y işlemci, 4GB veya 8GB RAM, 64GB veya 128GB dahili depolama ve entegre Intel HD Graphics 615. Bu, basit web taraması ve e-posta kontrolü için yeterlidir, ancak bu cihazda çok hızlı bir şekilde ciddi oyunlar veya video düzenleyiciler çalıştırmayı beklemeyin.

Surface Pro 6'ya gelince, pazarın premium ucunu hedefliyor (ve buna göre fiyatlandırılıyor). Kaputun altında 8 GB veya 16 GB RAM, ardından 128 GB, 256 GB, 512 GB veya 1 TB dahili depolamaya sahip 8. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemciye sahip oluyorsunuz. Intel UHD Graphics 620, Surface Go'da da bir yükseltme sunuyor.

Çalıştırmak için zorlu uygulamalarınız ve görevleriniz varsa, o zaman Surface Pro 6 daha iyi bir seçimdir, eğer karşılayabiliyorsanız; aynı zamanda Surface Go'nun sunduğundan daha fazla konfigürasyon seçeneği sunar. Daha küçük 10 inç Surface Go, öncelikle taşınabilirlik için üretilmiştir ve hızlı bir şey yerine kompakt bir şey istiyorsanız tercih etmeniz gereken yerdir.


  • Microsoft'un satışa sunduğu her Surface bilgisayarı

Surface Go vs Surface Pro 6: özellikler

Yüzey Git

Yüzey Git

Bu iki bilgisayarın çok eşit bir şekilde eşleştirildiği özellikler bölümünde: ikisi de Windows 10 çalıştırıyor, ancak Surface Go kesik S Modu ile birlikte geliyor. İsterseniz, Surface Pro 6'nın kullandığı işletim sistemi sürümü olan Windows 10 Home'u çalıştırmak için bunun kilidini açabilirsiniz.

Surface Go vs Surface Pro 6 savaşındaki kameralar söz konusu olduğunda, her iki cihaz da aynı 5 megapiksel ön kameraya ve 8 megapiksel arka kameraya sahip. Bağlantı bağlantı noktaları söz konusu olduğunda, Surface Pro 6 daha eski, daha büyük USB-A soketini kullanırken Surface Go USB-C'yi tercih ediyor.

Hem Surface Go hem de Surface Pro 6'da resmi klipsli klavyeler mevcuttur ve her ikisi de Surface Pen ve Surface Dial aksesuarlarıyla birlikte çalışır. Microsoft, pil ömrü açısından, Surface Go için 9 saatlik video oynatma ve Surface Pro 6 için 13,5 saatlik video oynatma süresinden alıntı yapıyor.

Bugünün en iyi Microsoft Surface Pro 6, 231 Amazon müşteri yorumu Microsoft Surface Pro 6 Core ... eBay749,99 GörünümAnlaşma 19 Aralık Cumartesi Düşük Stok Microsoft Surface Pro 6 ... Amazon Prime 750 £ İndirimli Fiyatı Görüntüle Microsoft Surface Pro 6 Intel ... Amazon Prime 1.199,99 £ 789 İndirimli Fiyatı Görüntüle Microsoft Surface Pro 6 12.3 ... Amazon Prime £ 869,05 £ 839 Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Surface Go vs Surface Pro 6: Karar

Yüzey Pro 6

Yüzey Pro 6

Surface ürünleri oldukça özel bir çekiciliğe sahiptir ve bir tablet ile derme çatma bir dizüstü bilgisayar arasında geçiş yapabilen bir Windows makinesi fikrini seviyorsanız, hem Surface Go hem de Surface Pro 6 tam size göre. Her ikisi de yazılım tarafında aşağı yukarı aynı görevleri yapabilir - yalnızca Surface Pro 6 bunları daha hızlı yapacaktır.

Bu iki cihaz arasındaki fark aslında oldukça açık: Surface Pro 6 daha güçlü bilgisayar ve buna göre daha fazla ödeme yapmanız gerekecek. Aynı zamanda daha büyük ekrana sahip olan, size çalışmak için daha fazla ekran sağlar, ancak aynı zamanda yanınızda taşımak için biraz daha ağır ve daha büyüktür.

O zaman seçim sizin - bu gerçekten bir Yüzeyden ne aradığınıza bağlıdır - ve en iyi fiyatlar ve en son fırsatlar için bu sayfadaki widget'ları kontrol edebilirsiniz. Daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar form faktörüne ihtiyacınız varsa,Surface Laptop 2ve ultra güçlüYüzey Kitabı 2(bir tablet olarak ikiye katlanabilen çıkarılabilir bir ekrana sahip olan), dikkate değer diğer seçeneklerdir.