Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Surface Pro 4 incelemesi: Şimdiye kadarki en iyi Windows 10 tableti eller

Surface Pro 4 incelemesi: Şimdiye kadarki en iyi Windows 10 tableti eller

Microsoft Surface Pro 4 fırsatları

Surface Pro 4,Yüzey Pro 3. Tasarımı benzer, tam yağlı Windows masaüstü programları çalıştırıyor ve çıkarılabilir klavyesi sayesinde bir kez daha tabletten dizüstü bilgisayara dönüşüyor. Peki daha iyi olmayı nasıl başarıyor? Basit: Microsoft, Surface Pro 4'ün kullanımını daha kolay, daha eğlenceli ve tam donanımlı bir dizüstü bilgisayar yerine her zamankinden daha yakın hale getiren çok sayıda ince iyileştirme yaptı.


Bir bütçe tableti arıyorsanız, Surface Pro 4 öyle değil. 1.909 £ 'a kadar öksürmek size tüm zil ve ıslıklarla donatılmış en üst düzey Surface Pro 4'ü getiriyor (yeni 110 £ Surface Pro 4 klavye dahil). Bu arada, Intel'in Core M işlemcisini barındıran en ucuz model 749 £ 'dan (klavye dahil 859 £) başlıyor. Bu, onu HP'nin 849,99 £ 'dan başlayan lüks Spectre X2 ile aynı basketbol sahasına yerleştiriyor.

Paranızın karşılığını daha fazla almak istiyorsanız, Microsoft'un Surface 3'ü (klavyeyle 509 £) ve Lenovo'nun yakında çıkacakIdeaPad Miix 700(500 £ civarında piyasaya çıkması bekleniyor), Surface Pro 4 ile benzer bir kumaştan kesilmiş, cüzdan dostu iki dönüştürülebilir.

Daha fazlasını okuyun: Microsoft Surface Go incelemesi: yeni bir iPad Pro ve Galaxy Tab S4 katili mi?


  • Microsoft Surface 4 vs iPad Pro: yeni süper tablet savaş alanı

Tasarım

Microsoft, Surface Pro 3'ün tasarımını tamamen değiştirmek yerine iyileştirmeye karar verdi. Surface Pro 4'ün sağlam magnezyum alaşımlı kasası, onu şüphe götürmez bir şekilde bir Surface cihazı yapar, ancak bu sefer daha ince (8,4 mm'ye karşı 9,1 mm), daha hafif (2,4 pound'a karşı 1,73 pound) ve arkada gümüş bir Microsoft logosu bulunur. Yüzey logosu. Saksağan eğilimlerinizi aşırı hızlanmaya gönderecek gümüş bir levha - sadece ön tarafının çok uzun süre parmak izinden uzak kalmasını beklemeyin.


Surface Pro 4'ün ince incelmesi, tuttuğunuz her yerde elinize rahatça oturduğu anlamına gelir ve bu da onu, A4 kağıt benzeri 3: 2 en boy oranına sahip olan keskin ekranda web sitelerini veya uygulamaları okumak için ideal hale getirir. Microsoft, ekranın çerçevesini bir tablet gibi tutarken ekranın kenarlarını kapatmadan kenarlarını kavrayabileceğiniz noktaya kadar inceltti.

Çerçevelerin küçültülmesi, Microsoft'un ekranın boyutunu 12,3 inç'ten 12,3 inç'e yükseltmesine ve aynı zamanda piksel çözünürlüğünü 2,160 x 1,440'tan 2,736 x 1,824'e yükseltmesine izin verdi. 267 ÜFE'de (Surface Pro 3'ün 216 ÜFE'sine karşı), Surface Pro 4 oradaki herhangi bir Windows tabletinin en keskin görüntüsüne sahip. Aynı zamanda, Canlı Fayansların retinamda yanmasını önlemek için karanlık bir odada parlaklığı yaklaşık% 75'e ayarlamak zorunda kaldığım noktaya kadar çok parlak. Dış mekan kullanımı için kolayca yeterince parlaktır; burada ekranın yüksek yansıtma özelliği büyük olasılıkla sorunlara neden olur.


Yalnızca Ultra HD 4K ekrana sahip olan yeni Dell XPS 15'in (282,4 PPI) hemen arkasında. % 200 scaing (varsayılan seçenek) olarak ayarlandığında, ister belgelere yazıyor, ister menülere bakıyor, ister e-kitap okuyor olun Surface Pro 4'te metin net ve nettir.

Surface Pro 4'ün gövdesinde, onu ürettiğiniz veya dürttüğünüz her yerde esneklik yoktur, ancak günün sonunda hala bir metal levhadır. Ve bu tek bir anlama geliyor: Bir bankta otururken dizimden düştüğünde öğrendiğim gibi sert beton üzerinde sürtünüyor. Yeni Surface Pro 4 klavyesi yazmak için çok daha hoş hissettirirken (bundan sonra daha fazlası), klavyenin manyetik şeridi takılı olsa bile cihazı kucağınızda daha sağlam yapmaz. Dizleriniz üzerinde çok sağlam bir makineye ihtiyacınız varsa, geleneksel kapaklı bir dizüstü bilgisayarla daha iyi durumda olursunuz.

Özellikleri

Surface Pro 3'te olduğu gibi, Microsoft da yeni tabletini dijital sanatçıları hedefliyor. Elde hafif olan 22 gramlık Yüzey Kalemi'nde çok sayıda iyileştirme yapıldı ve ekranda karalama ve dürtme sırasında kullanım rahatlığı sağlandı. Güç tasarrufu yapmak için kullanılmadığında otomatik olarak kapanır ve Microsoft, tek bir pil şarjıyla bir yıla kadar dayandığını iddia eder.


Microsoft ayrıca Pen'in hassasiyetini 256'dan 1.024 basınç seviyesine çıkardı. Aynı zamanda Surface 4'ün ekranının altındaki sensörler ile üzerindeki cam panel arasındaki boşluğu da azaltmıştır. Microsoft, teknolojiye 'PixelSense' adını veriyor ve kalemle yazmayı veya çizmeyi daha doğal hale getiriyor. Yeni Yüzey Kalemi, kullanılmadığı zaman saklamak için manyetik olarak ekranın sol tarafına kolayca klipslenir.

Surface Pro 4'ün bağlantı noktaları bir USB 3.0 bağlantı noktası, DisplayPort, bir microSD kart okuyucu ve bir kulaklık / mikrofon combo jakı içerir. İletişim seçenekleri arasında 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 3.0 bulunur.

Verim

Microsoft, kaputun altında ne kadar güce ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak Surface Pro 4'ü altı farklı konfigürasyonda sunuyor. Alt uçta, Intel'in Core m3 işlemcisi, daha pahalı Surface Pro 4 modellerinde Core i5 ve Core i7 yongalarından daha az güçlü olan pasif soğutmalı bir Skylake CPU ile birlikte geliyor. Core m3'ler mekanik parça içermemesinden yararlanır ve marjinal olarak daha ince iken fısıltı kadar sessiz çalışır.

İnceleme için Pingtwitter'e sağlanan model, Windows 10'un 64 bit sürümünü çalıştırdı ve 8 GB (16 GB'a kadar yapılandırılabilir) DDR3 bellek ile yedeklenmiş, 256 GB SSD (512 GB'a kadar yapılandırılabilir) ile yedeklenmiş bir Intel Core i5-6300U barındırdı. depolama ve Intel HD 520 grafikleri.

Masaüstünde programları ve uygulamaları açarak Surface Pro 4'ü gerçekten zorlamak zordu. Skype masaüstü istemcisi ve Kindle uygulamasının yanında iki ayrı tarayıcı başlattım ve her birinde yaklaşık 25 sekme açtım. Surface Pro 4 yavaşlama belirtisi göstermedi ve her şey açıkken 70MP görüntüyü yalnızca birkaç saniye içinde 900 piksel genişliğe yeniden boyutlandırmayı başardı. İşlemci hesaplamalarını yaparken alçak bir uğultu, cihazın herhangi bir baskı altında olduğunun tek işaretiydi.

Surface Pro 4'ün Apple'ınki gibi tabletlere göre büyük bir avantajı var.iPad ProWindows 10 uygulamalarına ek olarak üzerinde uygun masaüstü oyunları oynayabilmenizdir. Microsoft Store'dan Halo: Spartan Assault'u yavaşlama olmadan çalıştırırken hiçbir sorun yaşamadı. Surface Pro 4, çözünürlüğü ve kalite ayrıntılarını birkaç kademe düşürürseniz, benzer şekilde Team Fortress 2 gibi eski Steam oyunlarını altın 60 FPS işaretinde çalıştırabilir. Fallout 4'ü çok iyi çalıştırmasını beklemeyin.

Surface Pro 4'ün pil ömrü, PC Mark 8'in sarsıcı pil ömrü testinde sadece 3 saat 15 dakikaya ulaştı, ancak gerçek hayattaki kullanım senaryosunda çok daha fazlasını yapabilir. (İnternette gezinmeyi, YouTube videoları oynamayı, biraz belge düzenlemeyi ve yarım saat Halo: Spartan Assault oynamayı düşünün.) Microsoft'un reklamını yaptığı dokuz saat değil, bunun yerine parlaklık ayarıyla yedi saate yaklaşıyor. % 75.

Surface Pro 4, müziği oldukça yüksek ses seviyesinde pompalayabilen iki öne bakan hoparlöre sahiptir, ancak bas ve orta aralıktaki tonların olmaması, sesin hayal kırıklığı yaratacak kadar tiz olduğu anlamına gelir. En iyi, Bluetooth kullanarak bağlanmak için yeterince kolay olan özel bir harici hoparlör setiyle kullanılır.

Kullanılabilirlik

Kullanılabilirlik açısından Surface Pro 4'teki en büyük gelişme, yeni Tip Kapak klavyesinden geliyor. Daha ince, daha hafif ve tamamen yeniden tasarlanmış tuşlara sahip olan Surface Pro 4'ü, tüm gün boyunca kelimeleri basmak için kullanabileceğiniz bir şeye ara sıra yazarak yapabileceğiniz bir tabletten dönüştürür.

Kendinizi kaptırmayalım: ThinkPad klavyesi değil, ancak ciklet aralıklı tuşlarının yumuşak, sıkışık Surface Pro 3 klavyesinin tuşlarına göre sağladığı ekstra seyahat, çok daha rahat (ve daha hızlı) bir yazma deneyimi sağlar. Klavye bir kez daha manyetiktir ve Surface Pro 4'ün alt tarafına takılması kolaydır, böylece kazara kırbaçlamamanız için çıkarmak için yeterli güç gerekir.

Surface Pro 4'ün arkasında, ekranla farklı açılarda etkileşim kurmanıza olanak tanıyan çok konumlu bir destek ayağı bulunur. Tableti daha dar, neredeyse düz bir açıyla kullanmak, ekranda çizim yapmayı çok daha kolaylaştırır ve parlak güneş ışığında parlamayı önlemek için de kullanılabilir.

Windows 10, Surface Pro 4'te dizüstü bilgisayar ve tablet modu arasında geçişi çok daha sorunsuz hale getirir. Bunun nedeni, Eylem Merkezinin ayarlar alanında bulunan yeni Tablet Modu düğmesidir. Sağ taraftan içeri kaydırmak ve ona basmak, tüm ekranı doldurmak için tüm açık uygulamaları en üst düzeye çıkarır ve Görev Çubuğunu, Cortana ve Görev Görünümü simgelerinin yanı sıra Windows 8.1 tarzı Başlangıç ​​Ekranına kısayollar sağlayan bir menüye dönüştürür.

Elbette Microsoft'un en son işletim sistemi mükemmel değil. Surface Pro 4'ün yüksek çözünürlüklü ekranı için henüz optimize edilmemiş birçok uygulama var, bu da ekranı% 100'ün üzerinde bir ölçeklemede kullanırken eski masaüstü uygulamalarında bulanık simgeler ve bozuk eserler yaygın olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, durum bir veya iki yıl önceki kadar kötü değil ve ölçeklendirmeyle ilgili tuhaf aksilik, muhteşem bir ekranın ne olduğunu azaltmıyor.

Pingtwitter nihai kararı

Surface Pro 4'ü tablet olarak kullanmayı planlamıyor olsanız bile, ince, çanta dostu boyutları, sağlam yapı kalitesi ve parlak, piksel dolu ekranı, onu kendi başına etkileyici bir dizüstü bilgisayar alternatifi haline getiriyor. Ucuz değil, ancak bu sefer klavye için ödeme yapmaktan çekinmeyeceksiniz ve yıllardır ilk kez Windows 10, yavaş yavaş karışıklıkları çözen bir işletim sistemi satın aldığınızı hissettiriyor.

Dizüstü bilgisayarınızı değiştirmek için harika bir tablet olarak ikiye katlanan bir cihaz arıyorsanız, Surface Pro 4 iyi bir seçimdir. Çift rakamlara kadar uzanan bir pil ömrüne veya Microsoft mağazasında henüz bulunmayan belirli bir uygulamaya (muhtemelen bir masaüstü uygulaması olarak indirebileceğiniz) ihtiyacınız olmadığı sürece, Surface Pro 4 ihtiyacınız olan her şeyi yapmalıdır - ve muhtemelen daha fazla.